PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarkan Sibel Can'ın şakşakçısı oldu

HND
25-06-07, 11:53
Tarkan Sibel Can'ın şakşakçısı oldu!

http://www.milliyet.com.tr/2007/06/25/magazin/resim/yazali1.jpg
Şimdiye kadar böyle bir şeyi ne duydum, ne gördüm, ne de okudum... Sibel Can'ın "Akşam Sefası" adlı yeni bir albümü çıktı...
Albümün yapımcısı Emre Plak, radyolara sadece o parçayı gönderdiğine göre belli ki çıkış parçası olarak seçilen parça da o; yani "Çakmak Çakmak".
Parçanın söz yazarı ve bestecisi Tarkan.
Albümün ister "önsöz" deyin, ister "teşekkür" bölümü, orada Sibel Can'ın şöyle bir vurgusu var:
"...Bu albümüm diğerlerinden daha renkli bir yapıta sahip; şöyle ki sevgili Tarkan son anda albümümün akışını değiştiren öyle bir eser hediye etti ki ona kucak dolusu sevgiler yolluyor, kocaman kocaman öpüyorum."
Sibel Can, geçen albümündeki "Lale Devri" ile kendisine adeta sınıf atlatan Sezen Aksu'dan bu albümde iki şarkı kullandı ama teşekkür sıralamasında onu ikinci sıraya attı.
Serdar Ortaç şarkısı "Padişah"lı albümüyle yıllarca fırtına gibi esen Sibel Can, bu kez de ondan iki beste kullandı ve ona teşekkür bölümünde üçüncü sırada yer verdi.
Buraya kadar her şey normal.
Bana göre tuhaf olan şey ise şu:
Albümün kartonetinde "Çakmak Çakmak" şarkısının altında söz - müzik ve vokal "Tarkan" yazıyor.
Bir de "Alkış" diye bir bölüm var.
Orada da şu isimler yazılı:
Tarkan, Sibel Can, Selim Çaldıran, Orhan Alkan, Uygar Ataş ve Murat Ayyıldız.
Şakşakçılığı tescil edilmiş ekipten Tarkan'la Sibel Can'ın kim olduÇunu anlatmaya gerek yok. Ancak diÇerleri için küçük izahat yapmak gerek.
Selim Çaldıran albümün müzik direktörü.
Orhan Alkan, Sibel Can'ın menajeri.
Uygar Ataş, Tarkan'ın menajeri.
Murat Ayyıldız diye yazdıkları aslında Murat ErdoÇan. Ayyıldız'ın veliahtı ya, soyadı da Ayyıldız'dır diye öyle yazmışlar.
Şarkıyı defalarca dinledim hesapta Tarkan vokal yapıyor ama duyabilene aşk olsun.
Şarkı bitiyor ortada alkış - malkış yok.
Koca koca insanlar boş yere şakşakçı olup çıktılar.
Ayrıca şarkının ritmine uygun şakşak yapsanız ne olacak?
Alkışın da imzası mı olur?
Yok böyle komedi...
Konserlerinizde sizi binlerce insan alkışlıyor.
Onların imzası nerede

http://www.milliyet.com.tr/2007/06/25/magazin/yazali.html

HakanÇelik
25-06-07, 12:22
Şarkıyı defalarca dinlemiş, Tarkan'ın vokalini duyamamış.(!!!)
Senin kulaklarınla ilgili bi problemin varsa, bunda Tarkan mı? Yoksa
Sibel Can mı? suçlu... Keşke daha objektif tenkitlerde bulunsaydı,
sevgili Ali Eyüboğlu. Çünkü bu eleştirileri ciddiye dahi almıyorum...

HND
25-06-07, 14:19
valla duymak isteyen kulaklarını dört acıp dinler.. islerine geldiklerini yazıp ciziyorlar.. :16: :16: :16:

devilscream
25-06-07, 14:30
böyle adamlar tarkan gibi türkiye de ve dünyada önemli yere sahip olan insanlar üstünden kendi adlarını duyuruyorlar.bu tür şeyler ile ülkemizin kalitesini düşürüyorlar

RaSKaS
25-06-07, 16:10
bu kadar da taraflı yazılmaz ki :21:
teşekkür sırasını nasıl yorumladığını anlayamadım :16:
albümün çıkış parçası ve en iyi parçası olan ''çakmak çakmak''ın sahibi tarkan a ilk teşekkür etmeyecek te kime edecek ?
sibel can ın dediği gibi albümün gidişatını değiştiren bir parça ''çakçak çakmak''.
bu albümdeki en büyük teşekkür doğal olarak Tarkan a ait.
eski albümlerde sibel can ı başarıya ulaştıran sanatçılara o albümlerde muhakkak teşekkür etmiştir.akşam sefasında zaten sezen aksu ve serdar ortaç a da katkılarından ötürü teşekkür edilmiştir.

bu yazının amacının albüm kapağındaki teşekkür sırası ve orada yazanlar olduğuna inanmıyorum.bu yazı tamamen bi hazmedememe,bir karalama kampanyasının ürünüdür.Özellikle son dönemde tarkan ile araları açık olan bir kısım medya bu tür yazıları devam ettirecektir. :16:

Bu tür yazılara itimat etmiyoruz.

**MegaStarkan**
25-06-07, 16:13
tskler haber icin
tamamen ahmete katiliyorum ;)
diyecek söz yok artik noktayi koymus :)

arjen22-tarkan
25-06-07, 16:20
Yazııık O Müzik Prodüktörünee .. Yazıııkk !