PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Oray Eğin/Akşam

~LüTFü_
19-04-06, 20:41
Tarkan İngilizce Albüm çıkardı ama, satış ta yok ilgilenen de.. Medya eleştirileriyle ses getiren Oray Eğin, "Tarkan'ın Bitişi" başlıklı kısa bir analiz kaleme aldı.

Oray Eğin/Akşam

Tarkan'ın bitişi

Görüyorsunuz, bazı işlerin yaşı var. Yaş geldiğinde tren kaçtıysa, sonra ne kadar yakalarsanız yakalayın yetişmesi çok güç, çok zor. Uzun vadede kaybediliyor. Bunun son örneği de Tarkan işte. 33 yaşına gelmiş, herhalde bizi 10 yıl falan meşgul ettiği İngilizce albümünü nihayet çıkardı. Ama Türkiye'de. İnanabiliyor musunuz, onca tantana yapıldı yıllarca, meğerse bir sürü vakit kaybetmişiz. İngilizce albüm Türkiye'de çıkıyor, ama Tarkan'ın bir zamanlar her yaptığını yiyen Türk dinleyicisinin bünyesi bile kabul etmiyor.

Tren kaçıyor işte. Kaldı ki, ben dinleyicinin artık Tarkan'ın herhangi bir konudaki samimiyetine inanmadığını düşünüyorum. Bütün bir kariyerini varolanı başka şekle sokarak, gözümüzle gördüğümüzü, çok iyi bildiğimizi farklı anlatarak, farklı olduğuna ikna etmeye adadı.

GÜZEL GÜNLERİN SONU

Türkiye'de Zeki Müren'in insanları hipnotize etme tekniği hiç kimse bu kadar iyi kullanamamıştı oysa. Belki de Erkan Özerman'ın dediği gibi 'aynı nehrin devamı' olduğu içindir.

Ama Tarkan o kadar kandırdı, o kadar çok kıvırdı ki... Bu güzel günlerin bir sonu olduğunu görmeliydi aslında...

İşte son örneği İngilizce albüm. Albüm İngilizce ama 'Oynama Şıkıdım Şıkıdım' veya 'Aman Aman' gibi Türkçe şarkılar da var içinde. Ona nasıl inanabiliriz?

Giderarayak, Tarkan'a sormamız gereken soru da şu: Vaktini bunlarla harcamasaydı eğer, gerçekten dünya starı olabilir miydi?

aktifhaber.com
alintidir

babeface
19-04-06, 20:49
bu habere sadece gülünürr ilgi görmüyomuşşş albüm en çok satanlarda bir numara bunu birisi bu adama hatırlatsın...

voltranpol
19-04-06, 21:01
ya bu adam müzik nedir biliyor mu acaba?

TarkanColl
19-04-06, 21:02
Ağzı olan konuşuyor. Al birini vur ötekine.:36_1_2:

HakanÇelik
19-04-06, 21:54
boş konuşmak ne kadar pirim yapıyor...
tarkan her zaman bir numara.....

voltranpol
19-04-06, 22:16
doğrusu şimdiye kadar her albümden sonra Tarkan'ın sonu dediler ama o büyüdükçe büyüdü....

ercn
20-04-06, 00:44
Ya bunlar neden böyle yapıyolar.daha album 10 gün önce çıktı.insaf ya

zynprtrk
20-04-06, 00:48
Ben Akşam Gazetesi okuru olarak ve de Tarkan hayranı olarak bu yazınıza katılmıyorum. Yıllarca beklediğimize değen bir albüm geldi sonunda. Çok da güzel bir albüm. Tarkan güzel okumuş, şarkılar harika. Daha ne olsun. Sizin yazdığınız yazılar her Tarkan albümü sonrasında okuduğumuz yazılardan farklı değil. Tarkan'ın her çıkardığı albümünden sonra "Tarkan'ın albümü kötü...tutmaz...vs..." gibi manşatler atılıyor. Her seferinde de Tarkan daha ileri giderek yerini daha da sağlamlaştırarak büyüyor. O gerçek bir Megastar. O Türkiye'nin yetiştirdiği en iyi ses. Tarkan'ın dünyadaki başarılarını görmemek için kör olmak gerekir. Artık gazete ve internet haberleride birbirinden çelişkili haberler yapıyor. Biri Tarkan'ın albümü Süper derken bir diğeri Kötü diyor. Biraz da gerçek Tarkan hayranlarının fikirlerine yer verseniz diyorum.

Saygılar...

Sizde bişeyler yazın bence...

işte maili: oray.egin@aksam.com.tr

Nzl
20-04-06, 01:19
bu yazıya sadece gülüp geçiyorum yeni yetme bir gazetecinin kendisini göstermesi için herhalde en kolay yoldur TARKAN'a çamur atmak. Bu arada yaş meseleside çok komik. Ben daha önce 40'ını çoktan geçmiş olan sertap erener yada tarkandan bir yaş küçük olan mustafa sandal hakkında hiç böyle bir yorumla karşılaşmadım. Buradanda anlaşılıyor zaten ne kadar yanlı oldukları.

MUSTAFA
20-04-06, 01:56
Biri bu adamı bana tercüme etsin bu adam bu dünyada yaşamıyormu yawww

EmiLy
20-04-06, 21:32
Bu benden...
Tarkan hayranı olarak yazınıza katılmıyorum.Tarkan bu albüm için o kadar çalıştı,çabaladı...Biz bu albüm için yıllarca bekledik, birilerinin çıkıp böyle yorumlar yapmasına göz yumamayız. Tarkan en çok satanlar listesinde bir numara...Tarkan hakkında yazı yazarken bunu da göz önünde bulundurmanızı istiyoruz...O bizim herşeyimiz ve her zaman 1 numara...Umarım siz de TARKAN'ın başarılarını görürsünüz...
TARKAN HER ZAMAN 1 NUMARA...
Saygılarımla...