PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ne Biseksüelim, Ne De Eşcinsel!

zynprtrk
18-04-06, 02:41
TARKAN: “NE BİSEKSÜELİM, NE DE EŞCİNSEL!” ALMANYA’DA YAYIMLANAN BILD AM SONNTAG GAZETESİNDEN SONRA FRANKFURTER ALLGEMEINE SONNTAGSZEITUNG GAZETESİ DE TARKAN İLE YAPTIĞI SÖYLEŞİYİ YAYIMLADI! TARKAN, TÜRKİYE’NİN AB ÜYELİĞİNDEN KENDİSİNİN EŞCİNSEL OLDUĞUNA İLİŞKİN SÖYLENTİLERE KADAR ÇEŞİTLİ SORULARI YANITLADI!

Türkiye'nin AB üyeliği için biraz zamana ihtiyaç olduğunu savunan Tarkan, 'Bu, 3 ya da 4 yıl içinde gerçekleşmez. Daha fazla zamana ihtiyacımız var. Ancak bazı şeyler şimdiden değişiyor' dedi. Tarkan, Almanya'da doğduğunu, daha sonra Amerika'ya yerleştiğini, 'ancak kendisini birçok yönden Türk gibi hissettiğini' söyledi. Arkadaşlarının çoğunun Türk olduğunu, Türkler’in sıcaklığını, dostluğunu ve cömertliğini sevdiğini ifade eden Tarkan, bir soru üzerine, ABD'nin politikasıyla ilgili görüşünün sorulmadığını kaydetti.

'Ancak benim Amerika'ya ve bu ülkedeki yaşam tarzına nasıl baktığımı bilmek istiyorlar. Ben özgürlüğü seviyorum. İnsan istediği şeyi söylemeli, istediği şeyi giymeli ve istediği gibi bir insan olabilmeli' diyen Tarkan, 'Kurtlar Vadisi-Irak' filmi hakkında da, 'Ben filmi görmedim, ancak bence televizyon ve sinema bu tür konularda daha dikkatli davranmalı ve sadece nasıl para kazanabileceğini düşünmemeli. Ben dünyada barış istiyorum ve bu film bunun aksini yapıyor. Bu filmi hiç yapmamalıydık. Böyle bir film niye yapılır ki? Bu, sadece gerginliklerin artmasına neden oluyor' diye konuştu.

'İslam fobisinden' dolayı dünyanın bir Türk pop yıldızına hazır olup olmadığı sorusuna karşılık olarak da Tarkan, 'İslam fobisi doğru deyim. Ancak benim kariyerimin bundan etkileneceğini sanmıyorum. Aksine insanlar Ortadoğu konusunda farklı bir imaj edinecekler. Başlangıçta bazı sorunlar olabilir. Ancak ben kendimi dünya vatandaşı olarak görüyorum' dedi.

Eşcinsel olduğu söylentilerini bir kez daha reddeden Tarkan, 'İnternette her türlü söylentiyi bulmanız mümkün. Tom Cruise hakkında da böyle iddialar var. Bunların hepsi söylenti. Ben ne biseksüelim, ne de eşcinsel' ifadesini kullandı.

Almanya'da 'Duvara Karşı' adlı filmiyle 'Altın Ayı' ödülünü alarak bir anda üne kavuşan rejisör Fatih Akın'ın İstanbul'daki müzik sahnesiyle ilgili çevirdiği 'Crossing The Bridge' adlı filmi de beğenmediğini kaydeden Tarkan, 'Bence Fatih Akın iyi bir iş yapmadı. Daha iyi araştırma yapmalıydı. Türk müzik sahnesi hakkında bir film yapılıyorsa, Taksim Meydanı'nda uyuşturucu bağımlısı birkaç serseriden çok tanınmış isimlere de yer verilmeli' görüşünü dile getirdi.

Tarkan, Berlin'i çok sevdiğini, burada birçok arkadaşı olduğunu belirterek, 'Ben bu şehrin tarihini, duvarı, Amerika'nın etkilerini seviyorum. Bu şehirde birçok kültür olduğunu görebiliyorsunuz. Berlin harika bir şehir. Nereye gidersem gideyim herkes Berlin'i konuşuyor' dedi.

18 Nisan 2006
http://www.ixtanbul.com/haber.asp?HaberID=14871&KategoriAdi=HABERLER
:36_1_33[1]: :36_1_33[1]: :36_1_33[1]: :4:

TarkanColl
18-04-06, 17:48
:36_1_33[1]: :36_1_33[1]: :36_1_33[1]:

duygu
18-04-06, 18:26
güzel konuşmuşta ben bi konuya takıldım kendini türk gibi hissetmesi ne demek yaa bunu türk olmayanlar söylüo...bence böyle dememesi gerekiodu....zaten türk tabikii hissedick bunu almanyada doğması yada şu anda amerika da yaşaması türk olmadığı anlamına mı gelio gerçekten ben bu sözden hç bişi anlamadım...

HakanÇelik
18-04-06, 22:25
:36_3_12: :36_3_12: :36_3_12: