PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türk Popu’nun Krali Kim?

**MegaStarkan**
28-05-07, 16:52
DÜN GECE EROL BÜYÜKBURÇ KENDİNİ TÜRK POPUNUN KRALI İLAN ETTİ! DİĞER POPÇULARA HAKSIZLIK OLMADI MI!
http://www.gezentilki.com/imgs/Haberler/8518/1.jpg http://www.gezentilki.com/imgs/Haberler/8518/2.jpg http://www.gezentilki.com/imgs/Haberler/8518/3.jpg
Dün gece ‘Şarkı Söylemek Lazım” programına usta sanatçı Erol Büyükburç’un kendini Türk Popu’nun Kralı ilan etmesi damgasını vurdu!

Türk popunun gelişmesinde tabii ki Erol Büyükburç’un katkılarını es geçmek hiç kimsenin hakkı değildir. Ama Türk Popu’nun tarihine şöyle bir göz atarsak, kimin daha çok katkısı olduğunu görebiliriz. Evet Erol Büyükburç`un Türk popunun kendini göstermesinde ve gelişmesindeki katkıları büyük olmuştur. Büyükburç, 60’lı yıllarda fırtına gibi esti. Hatta o dönemde Türk popunda tek geçiliyordu! Bu çıkışını 70’li yıllarda da sürdürdü. Türk popu 70’li yıllarda büyük bir gelişme yaşamaya başladı.

Altmışlı yılların ikinci yarısından itibaren Barış Manço, Cem Karaca, Erkin Koray, Ertan Anapa, Selçuk Ural. Yetmişli yıllarda Ersen ve Dadaşlar Modern Folk üçlüsü, Üç Hürel, MFÖ, Özdemir Erdoğan, Erol Evgin, İlhan İrem. 80’li yıllarda bu çıkış devam etti. Ersan Erdura, Kartal Kaan, Ege, Çelik, Metin Özülkü, Ferda Anıl Yarkın, Harun Kolçak. 90’lı yıllarda adeta bir patlama yaşandı. Kenan Doğulu, Serdar Ortaç, Tarkan, Burak Kut, Mustafa Sandal. 2000’li yıllarda Gökhan Tepe, Gökhan Özen, Kerem Cem, Emre Altuğ, Murat Boz, Emre Aydın.

Evet işte Türk popunun gelişmesinde katkıları olan popçular. Şimdi şöyle bir baktığımızda Erol Büyükburç, 60’lı yıllarda ve 70’li yıllarda var. Barış Manço, Cem Karaca ve Erkin Koray 60’lı yılların ikinci yarısından 2000`li yıllara kadar var ve gittikçe çıkış yaşamışlar. Ardından MFÖ, Özdemir Erdoğan, Erol Evgin varlıklarını hala sürdürüyorlar. 80, 90 ve 2000`li yıllarda kendini gösteren ve Türk popuna katkısı olan gençler hala var. Son 10 yıldır da Türk popunda Tarkan, Kenan Doğulu, Serdar Ortaç ve Mustafa Sandal gerçeği var!..

Kendini Türk Popu’nun Kralı ilan eden Erol Büyükburç diğer sanatçılara biraz haksızlık etmiyor mu? 80’li, 90’lı ve 2000’li yıllarda Erol Büyükburç’un Türk popuna bir katkısını göremedik. Şimdi jüri olarak görüyoruz. Bir Barış Manço, bir Cem Karaca, bir Erkin Koray Türk popuna 35 yılını vermiş insanlar ve şarkıları dillerden düşmüyor. Sonradan gelen kuşaklar bayrağı hala taşıyor… Krallık kavramında eskilik ön planda ise, Barış Manço, Cem Karaca ve Erkin Koray da eski ve katkıları hala ortada. Bizce Türk popunun kralı tartışılır!

Kaynak: Gezentilki

devilscream
28-05-07, 17:01
erol büyükburç kendini çok büyük bir popçu olarak görüyo zaten.bu birazda yanlış aslında.sanatçılar kendi kendini değil,diğer sanatçılar ve halk o sanatçıları yüceltmeli.
haber için teşekkürler;)

Katiliyorum, Erol Buyukburc nedense insanlarin ona Ohhh Ulu Turk Popstari Erool beeeey die tapinmasini beklio. Buna anlam veremiorum, artik yasliliktanmidir bu nedir ? Durmadan kendini övüo, yaptii islerden, basarilarindan bahsedio...

sanatçılar kendi kendini değil,diğer sanatçılar ve halk o sanatçıları yüceltmeli

Bu cümle cok dogru:20:

coolcarizma
28-05-07, 18:17
vakti zamanında kazanılıp kaybedilmiş şöhretin ardından yaşlanmakla birlikte gelen ben şuydum ben şunu bunu yaptım sendromu.

sally
28-05-07, 18:30
Tabiki Tarkan

TarkanColl
28-05-07, 18:34
Bende kendimi Türk popunun kraliçesi ilan ediyorum.:1:

Keşke herşey bizim istememizle olsaydı. :21:

RaSKaS
28-05-07, 18:54
kendi zamanının kralıdır ona kimse bişey diyemez ama o zaman 50 yıl önceydi
şu an ki pop kültürü ile 50 yıl önceki pop kültürünü karşılaştımak gereksiz olur.
zaman kimi içinde kaybedip kimi baştacı yapacağını iyi bilir.
o yüzden ben kralım ben en iyiyim demek yersiz olur.

HURRICANE
28-05-07, 19:19
Eski jenerasyondan BARIŞ MANÇO(Saygı ve Rahmetle anıyorum çok büyük bir değer)Yeni Jenerasyondan TARKAN...Tabiki benim şahsi fikrimdir bu!Yazıda ismi geçen birçok kişi türk müziğine çok şeyler katmıştır...

HND
28-05-07, 21:52
icinde kalmasın.. etsiin etsiin..:19:

tarkanmurat
29-05-07, 00:51
bence eski jenerasyondan sadece ve sadece barış manco ama sımdı ıse tek gercek ve star tarkan...cunku herseyıyle ama herseyıyle bunu basarabılen tek gercek ''o''...

erkan er
29-05-07, 00:54
bana kalırsa onu halkın seçmesi gerekir ama bana kalırsa tabikide tarkan bence halkta tarkan diyecektir

fantin
29-05-07, 01:27
Kusura bakmasın ama Erol Büyükburç Elvis taklidinden başka bişey değil.Barış Mançonun Erkin Korayın Cem karacanın birçok parçasını biliyorum ama Erol Büyükburçla özdeşleşmiş bir şarkı söyleyebilirmisiniz bana

tarkanımsı
29-05-07, 13:50
:41: o kendi kendini ilan etmiş boşverin yaww bizim başımızın tacı belli TARKANNNNNNNNNNN:41:

arjen22-tarkan
29-05-07, 17:41
Tamam Eywallah Türk Popunda Onun Katkısı Vardır da fakat ... türk popunun kralı değildir o artık emekli biri ... Türk Popunun Kralı Tarkan dır Ondan Sonra Kenan Doğulu Gelir ... Türk Popununda En Önemli İşler Yapan Tarkandır...!

Kusura bakmasın ama Erol Büyükburç Elvis taklidinden başka bişey değil.Barış Mançonun Erkin Korayın Cem karacanın birçok parçasını biliyorum ama Erol Büyükburçla özdeşleşmiş bir şarkı söyleyebilirmisiniz bana

Doğrudur Bugün Cem Karaca Erkin Koray Barış Manço nun Şarkıları Her Yerde Hala Çalmaktadır Fakat Erol Büyükburç tan böyle bi şey görmedik fantin in de ddediği gibii elvis taklidinden başka bi şey değill..Taklit etmekle popun kralı olunmas bu sadece pop için değildir her şey için .!

Tar-Khan
30-05-07, 13:26
erol büyükburç kendini çok büyük bir popçu olarak görüyo zaten.bu birazda yanlış aslında.sanatçılar kendi kendini değil,diğer sanatçılar ve halk o sanatçıları yüceltmeli.
haber için teşekkürler;)

kesinlikle...
ama sunuda unutmayalim bi kac öncelerdeki kalan reportajlarda erol yeni modernlesmis popu begenmedigin belirtmisti bunlarin icinde tarkanda var,,,
o yaslandi artik ayni hakan peker kafasina gidiyor... gitsin bakalim
tarkan popa yeni yollar acto olmicak seyler yapti...
popun kraliysa okusun kuzu kuzuyu kolaysa popun krali herseyi okiyabilmeli...
tarkanin sarkisi herkez okuyamaz mustafa sandalda stüdyo sanatcisi bunuda unutmayalim nr 1 of pop TARKAN!!!

leyla
30-05-07, 17:08
tabiki :41: Tarkan:41:

ösgee
30-05-07, 18:32
yaşına weriorummm yasıkk:):) erol bykburç o yıllarda yaptıını dwm ettirse haklı ama gçmş bitmiş bişi..!! şu anda warlıı warmı yok..!!

tarkankolik1972
01-06-07, 10:29
:20: Tabiki Tarkanaaaaaaaaaaaaaaaaa

Türkish_BeBoOo
24-06-07, 22:52
TARKAN GÖKHAN ÖZEN KENAN DOGULU TÜRK POPUNUN KRALLARI BENCE
EROL BÜYÜKBURC ISMINI DAHA YENI DUYUYORUM DESEM...KUSURUMA BAKMASIN AMA ÖYLE...:)

Tar-Khan
25-06-07, 04:43
ya eski sanatcilar yaslandikca cok sinir ve kiskanclik icine giriyor...
bugün ahu tugbaya baksak neler yapiyor zamaninda neler yapti....filim tarzindan...
erolda yeni pop kültürünü kiskaniyor bazi reportajlarda tarkani kisakandiginida görmüstük sonra fikrini degistirmisti o ne yaptigini bilmiyor...zamaninda cok sey yapti ama sadece türkiye icerisinde tarkan ne yapti?... dünyaya acildi tarkanin yaptigini erol yapamaz yapmak istesede 120-130 yasini bulur ;Dhahaha

şekerim
25-06-07, 14:10
tarkan burak kut erkin koray barış manço bunların yerini başka hiç bir popçu alamaz bana göre bunlar 1 numara erol büyükburç kendini dev aynasında görüyor:16: