PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kral TV Müzik Ödüllerindeki ilginç durum

Nzl
15-05-07, 09:36
Kral TV Müzik Ödülleri’yle ilgili olarak ilginç bir iddia yer aldı internet sitelerinde. Ödüller SMS’lerden verilen oylara göre dağıtıldı.

Bu yıl ’en iyi çıkış yapan şarkıcı’ ödülünü alan Atiye adlı şarkıcının babası, 10 bin tane ayrı kontörlü hat alarak bu numaralardan SMS göndermiş. Bu operasyonun maliyetinin 200 bin lira olduğu söyleniyor.

Doğru yalan bilmem ama bu SMS’le yapılan yarışmaların, oylamaların insanların ’kimyasını bozduğu’ açık... Bu arada Kral TV 2006 ödüllerini vermesine rağmen, ödül alan Atiye’nin albümünün 2007 bandrollü olduğunu öğrendim.

Geçen yıl Tarkan’ın "Bounce" adlı şarkısını İngilizce olduğu için yayınlamayan Kral TV, sözleri tamamen İngilizce olan Atiye’nin "Don’t Think" adlı şarkısının klibini ise Türkçe altyazıyla yayınladı. Ne oldu da Kral’da bu değişiklik yaşandı anlamadım.

http://kelebek.hurriyet.com.tr/yazarlar/6515098.asp?yazarid=105

fantin
15-05-07, 09:57
Kral tv nin ödülleri her yıl şaibeli olmuştur demekki değişen pek bişi yok. Teşekkürler NZL

HakanÇelik
15-05-07, 10:30
Kral tv nin ödülleri her yıl şaibeli olmuştur demekki değişen pek bişi yok. Teşekkürler NZL

Kral tv ödülleri her yıl şaibeli olmuştur dersek, Tarkan'a da haksızlık etmiş oluruz. çünkü kral tv bugüne kadar Tarkan'a 9 ödül verdi. bazı kategoriler şaibelidir denilebilir ama...

**MegaStarkan**
15-05-07, 11:20
bence böyle ödüller aslinda satis rakamlariyla ve müzikden anliyan tarafsiz bi jüriden secilmesi lazim.
sms'de gördügümüz gibi haksizliklar oluyor....
bounce'u yayinlamadi kral tv kendi kayibi ztn....
batiyor kral tv, powertürk gecicek zirveye....

tara
15-05-07, 13:22
bencede bi muzik odulu verilecekse muzikden anlayan kisiler buna karar vericek sms isi olunca muzik ve sanat degil para kazaniyor.parasi olan en iyi oluyor .ve bu haksizlik.

fantin
15-05-07, 13:53
Kral tv ödülleri her yıl şaibeli olmuştur dersek, Tarkan'a da haksızlık etmiş oluruz. çünkü kral tv bugüne kadar Tarkan'a 9 ödül verdi. bazı kategoriler şaibelidir denilebilir ama...

Belki haklısın ama Tarkanın başarılarını göz ardı edemezlerdi. Tarkan yerine başkasına verilseydi ödüller yer yerinden oynardı.Şaibeli olduğu açıkça çıkardı ortaya. Bunu göze alamazlardı.Göz var izan var .:20:

devilscream
15-05-07, 14:40
teşekkürler haber için.kral tv de ki ödüller zaten doğru sahiplerini pek bulmuyo.en iyi erkek pop dalında keremcem en iyi pop bayan da ise demet akalın 1. oldu.şimdi bunlar türkiyenin en iyi popcularımı oluyorlar.tabi ki de hayır bence ajda pekkan ve kenan doğulu bu ödüllere daha çok yakışırlardı bu sene.normal de ise her zaman sezen aksu ve tarkan yakışır.

HURRICANE
16-05-07, 00:53
kral tv bitmiştir arkadaşlar ödül verseler ne olur vermeseler ne olur!Atiyenin klibine değinmiş Nzl çok doğru tespit arkadaşım daha düne kadar Bounce yayınlanmıyodu İngilizce diye bu nasıl bir çifte standarttır ya böyle!Yok zaten ödül verselerde TARKAN o ödülü almaz tenezzul etmez ihtiyacıda yok zaten kral ın ödülüne falan...kliplerinide yayınlamasınlar TARKAN klibi yayınlanmadanda milyonlar satar kimsenin şüphesi olmasın bundan..Türkçe albüm çıktığında sakın ha sakın kral yayın yonetmenı ,vj ler yalakalık yapmaya kalkmasın....Dream tv varya 10 tane kral eder...kral ı uzun zamandır izlemiyorum izlemicemde kalite diplerde çünki düzenbazlık kol geziyor...

**MegaStarkan**
16-05-07, 01:06
Atiyenin klibine değinmiş Nzl çok doğru tespit arkadaşım daha düne kadar Bounce yayınlanmıyodu İngilizce diye bu nasıl bir çifte standarttır ya böyle!
nzl'in tespiti degil. gazeticinin yani Cengiz SEMERCİOĞLU'un ;)

HURRICANE
16-05-07, 01:09
nzl'in tespiti degil. gazeticinin yani Cengiz SEMERCİOĞLU'un ;)

Ya çok pardon nasıl kızdıysam haberin kaynağını bile okumadan verip veriştirdim:)Cengiz SEMERCİOĞLU nu kutluyorum o halde;)

**MegaStarkan**
16-05-07, 01:15
Ya çok pardon nasıl kızdıysam haberin kaynağını bile okumadan verip veriştirdim:)Cengiz SEMERCİOĞLU nu kutluyorum o halde;)
anladim, sorun degil;)
birazda galiba gazeticilerden böyle güzel ve dogru yazilar pek aliskan olmadigimizdan kaynaklaniyor.

bu arada benim merak etdigim o klip'de ztn ceviri varmiydi yoksa gercekten kralmi cevriyi koymus.

tarkanımsı
16-05-07, 16:15
ilk defa böle bi gazeteciyle karşılasıyorum walla bendeilk olucam zannediyodum benden öncede cıktı güzel yazı yazan bir gazeteci nesee........:10: :10: :10:

MEGASTAR
16-05-07, 16:53
Ya bi kere soyle bisey var Tarkan odulu sadece kral TV den degil turkiyenin en buyuk odullu organizyasyonlarindan da aliyor + Kral TV eskidendi Ne zaman ki DHA satin aldi kanal bitti. Su an paraya veren klip oynatiyo Keremcem, Ismail Y-K Bunlar daha dunku cocuklar Ismail Y-K halay cekerken TARKAN milleti opucuge (kiss-kiss) Boguyordu Yani Biraksinlar bu isleri Tarkan'a Bu saatten sonra Turkiye'de rakip cikmasini birakin o tarzda biri daha gelmez bu Ulkeye Bi Zeki MUREN daha, gelmedigi gibi bi TARKAN da Gelmez.

:54: A:52: KA:48: He's KING of POP

:20:

Katiliorum eski KRAL TV ye bakin bide simdi ki haline... Fantezi, arabesk ten baska bisey yok araya 2-3 Pop sarki koyuyolar tamam ! Sarkicilari sunucu yaptilar bkz: Sedat, Cuneyt Tek, Orhan Ölmez,...
Müzik kanalligindan cikti ve öyle bi kanaldan ödül almasada olur artik...

RaSKaS
16-05-07, 17:39
kral tv video-müzik ödülleri her yıl gitgide kalitesini kaybetti.
özellikle sms olayına döndükten sonra inandırıclığını da kaybetti

bkz ekşi sözlükten bi yorum :21:

jürili sistemden halk oylamasına geçen özenti ödül gecesi. bunun sebebi de daha güvenilir sonuçlar çıkacak olmasıymış. iyi de bu biraz garip değil mi? bu ödülü siciline eklemek isteyen şarkıcı kişi daha kolay yolsuzluk yapmaz mı işi sms'e bırakırsanız. asıl şimdi güvenilirlik 10 kat sarsıldı kanımca.