PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gökyüzünden bir yıldız: Tarkan

kartalizmaster
21-04-07, 22:29
Gökyüzünden bir yıldız: Tarkan
Geçen aylarda bir okuyucumdan aldığım doğum bilgilerini gördüğümde çok şaşırdım. O günlerde Tarkan’ın haritasını incelediğim için okuyucumun haritasıyla aynı olduğunu farkettim ve birisinin bana şaka yaptığını düşündüm. Ancak daha sonra Ay’ın bu haritada bir ev ileri gitmiş olduğunu gördüm ve farklı bir kişi olduğunu anladım.

Okuyucum Tarkan’dan birkaç gün sonra doğmuştu ve genç yaşında büyük maddi güce kavuşmuştu. Tarkan’a da bu aynı maddi gücü sağlayan gezegen kombinasyonu, ikinci evde bulunan Jupiter ve Rahu kavuşumu. Rahu çok ilginç bir gezegen. Hayatımızda hem dışa hem de geleceğe dönük etkileri içeriyor. İkinci ya da onbirinci gibi maddi kazanç veren evlerde Jupiter ya da Venüs’le beraber bulunduğunda kişiye çok büyük maddi imkanlar sağlayabiliyor. Tarkan’ın servet evinde bulunan Jupiter ve Rahu kavuşumu da aynı şekilde Tarkan’a genç yaşında milyonlarla oynama imkanı vermiş.

Ama Tarkan bu maddi güce şansla ulaşmamış. Başarasının ardında çok fazla çalışma görüyoruz. Çalışma evinin yöneticisi olan enerjik ve hırslı Mars başarı evi olan onbirinci eve yerleşmiş. Bu yerleşim Tarkan’ın çok çalışarak ve büyük azim göstererek başarıya ulaştığını göstermekte. Yıldız haritasındaki başka ilginç bir kombinasyon ise, onikinci evin yöneticisi ile onuncu evin yöneticilerinin yer değiştirmesi. İki evin yöneticilerinin yer değiştirmesi bu evlerin konuları arasında çok güçlü ilişkiye yol açar. Bu yüzden Tarkan’ın mesleki çalışmaları ile yurt dışı bağlantıları arasında yoğun bir ilişki olduğunu anlayabiliyoruz. Ancak bir dereceden düşük Güneş Tarkan’a hayatı boyunca büyük otoriterle yapacağı çalışmalarda sorunlar çıkarabilecek. Burada büyük otoriteler derken büyük plak firmalarını da anlayabiliriz.

Tarkan 17.10.1972 , 12:10 pm , Frankfurt am Main, Almanya

Tarkan’ın meslek hayatında yurt dışı etkilerini veren onikinci ev büyük önem taşıyor. Bu evde aynı zamanda Merkür’ün Güneş’le beraber olmasına rağmen yanık durumda olmadığını görüyoruz. Bu kombinasyon özel bir yogadır ve Tarkan da bu yoga sayesinde çok kıvrak bir zekaya sahip olmuş. Onikinci evde kavuşum halinde olan Merkür ve Güneş başarı ve meslek evlerinin yöneticileri oldukları için, Tarkan’ın yurt dışında başarılı olması beklenebilir.

Tarkan’ın bu yıllarda başarılı olduğundan kimsenin kuşkusu yok. Ancak önemli olan sanatçının bu başarıyı sürdürüp sürdüremeyeceği. Bazı yıldızların uzun yıllar süren şöhretten sonra eski başarıyı yakalayamadıklarını görüyoruz. Tarkan şu anda Jupiter ana hayat devresini ( mahadasa ) yaşıyor. Bu oldukça iyi bir dönem. Jupiter ana devresinde Tarkan, hayatın kendisine sağlayabileceği hemen hemen bütün güzel etkilerden yararlanmasını biliyor. Bu ana hayat devresi Jupiter-Rahu kavuşumunu da tetiklediği için, Tarkan maddi açıdan da çok güzel yıllar yaşıyor. Ana devrenin bir alt devresi ise Venüs. Jupiter ve Venüs en olumlu iki gezegen olduğundan bu dönemin Tarkan için hayatının en güzel yılları demek doğru olacak.

Jupiter devresi 2013 yılının sonlarına doğru sona erecek. Daha sonra başlayacak ana devre Saturn. Saturn şu an hüküm süren Jupiter’e göre oldukça farklı bir gezegen. Genelde olumsuz olarak kabul edilse bile Tarkan’ın yıldız haritasında en olumsuz evlerin yöneticisi değil ve 7. ev gibi olumlu bir köşe eve yerleşmiş. Ben bu yüzden bu devrede Tarkan’ın başarısızlığa uğrayacağını tahmin etmiyorum. Ama hayata bakışında ya da başarmak istediği konularda değişiklik yaşayabilir. Saturn, Tarkan’ın yıldız haritasında ruhsal durumunu gösteren 4. evin yöneticisi. Bu Tarkan’ın kendi içinde yaşadığı olgun ve ağır düşünen , konulara derinlemesine yaklaşan bir yönü olduğunu gösteriyor. Saturn ana devresinde Tarkan’ın bu yüzünü daha çok görebiliriz. Saturn kişiye olgunluk, ciddiyet ve sorumluluk getirdiği için bu yıllarda kendisine daha çok sorumluluk duygusu verebilecek konulara ve görevlere yönelebilir.

Genç yaşında üstün başarı yakalamış Tarkan’ın başarılarının hayat boyu sürmesi dileğiyle.

Metin Özenbaş

metin_ozenbas@hotmail.com
www.metinozenbas.com

Yakisikli89
21-04-07, 22:57
haber sunumun icin cok tsk ederim :20: