PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aykut Işıklar yine konuştu

fantin
06-04-07, 14:37
-Aydınlar üzerine, Türkiye üzerine tezler yazan biri olarak magazin üzerine tezler üretmek sizi magazinleştirmiyor mu? Yalçın küçük hiç beklemeden yanıtını vermiş;

- Ha çok güzel soru! Nasıl baktığımı söyleyeyim: Bir düzen; dinle, tapınaklarla ayakta kalır. Türkiye düzeni ise putlarla ayakta kalıyor, magazindekiler de küçük tanrıcıklar bence ve ben onlara olan güveni sarsıyorum. Bakın diyorum ki; bunların hiçbirinin kabiliyeti yok, bunların hepsi sizi kandırıyor, bunların hiçbiri şarkı söyleyemez.

- Güven duyulacak kimse de bırakmıyorsunuz ama...

- Bu da benim kabahatim değil. Mesela Hakan Aysev`i çok övdüm. Ressamları överim. Hiçbirinizin söylemediklerini söylüyorum. Doktorluktan dönme bir adam, detone, bunu nasıl şarkıcı yaparsınız?

- Ferhat Göçer mi?

- Nasıl isterseniz öyle söyleyin. Bana Yeni Harman dergisi `Kaleci Rüştü için ne düşünüyorsunuz?` diye sordu. `Milli kovadır,` dedim. Benimle dalga geçtiler, `Ne yaptınız hocam, Barcelona`ya gidiyor,` dediler. Üç sene kaldı ama! Ben futbol bilmem ama tariflere bakıyorum.

- Başka kimi harcayacaksınız?

- Zülfü Livaneli, çağın en büyük cambazıdır. 15 yıl bekledim biriniz belki söylersiniz diye... En sonunda `Teneke seslidir,` dedim. Herkes, `Hocam sağol,` demeye başladı.

- Sezen Aksu`nun `beste ishali` olduğunu, Bergüzar Korel`in `inek gibi baktığını` söylüyorsunuz. Popüler olmak için mi yapıyorsunuz bunu?

- Hanımefendi, ben televizyonlara çıkmak istemeyen, popüler olmayı sevmeyen bir insanım. Ama popülerim! Ben `kıtlık rantıdan yararlanıyorum. Aydın tükendi ve hepsinin işini yapıyorum. Sık sık söylerim; hep başkalarının cinayetlerini işliyorum. `İnek gibi bakıyor` veya `beste ishali oldu` demek cinayettir biliyorum. Ancak bu cinayetler icra edilmelidir. Başkalarının cinayetlerini işlemeye mahkûmum; çünkü cumhuriyet, yüksek estetik, yüksek ahlak ve yüksek akıl idaresidir.

Ne dersiniz? Zülfü Livaneli için teneke ses, Sezen Aksu için beste ishali diyor. Ama hiçbirinden ses çıkmıyor. Şimdi kalkıp bunları ben yazsam... Oooo önce siz üzerime atlarsınız. Hele Sezen Aksu hayranları. Allah göstermesin öldürürler adamı. Sezen biiir, Tarkan iki, Gülben Ergen üç... Onlar hakkında kötü yazınca başın belada demektir. Hülya’nın fanatikleri kibar kalır. Son yazımda Hülya Avşar’ dan hiç söz etmemişim. Birisi ‘Ne oldu, unuttun mu?diye soruyor.

Yapılan bir röpörtaj bu ben bir kısmını aldım. Tamamı için tıklayın.

http://www.gezentilki.com/cgi-bin/tilki5.pl?mod=Giris_Yazisi&haber_id=81

RaSKaS
06-04-07, 16:57
- Sezen Aksu`nun `beste ishali` olduğunu, Bergüzar Korel`in `inek gibi baktığını` söylüyorsunuz. Popüler olmak için mi yapıyorsunuz bunu?

:20: :20:

sezen e tarkan a ve diğer gündemde olna kişilere laf atarak onların gündemde oluşu sayesinde popülaritesini koruyor.zaten yazdığı yazılara bakınca bunu görmek zor değil:16:

Bence yine kötü bi söz söylememis. Uyduruk sarkilar yazmak yerine, herkesin diline dolasan sarkilar yaziyo Sezen Aksu. Evet pop camiasinda sarkilarin %80'i ona ait ki o yüzden zaten isabet bi benzetme olmus. Beste ishali, hahaha... Bu adam'i sevdim zekice konusuyo ! :18:

HURRICANE
06-04-07, 18:03
Genemi bu gereksiz adam ya...Neden bukadar gereksiz yaratıklar çoğaldı ülkede anlamk zor yani:)aykut gereksizsin aykut ışığında sönmüş senin

tarkanımsı
06-04-07, 19:18
ne oldugunu bilmeyen nerde duracagını da bilmeyen ama gayet zeki bi insan popüler olmayı sevmem derken bile popülerligini arttırıyo amaaa bence sayın aykut bey kendini ze gelin dil uzattıgınız insanlara dikkat edin yoksa bi bakarsınız bitmişsiniz........:16:

matthew
07-04-07, 00:16
ya yine saxcmalamis bence