PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Koyu Türkiye Hayrani

Yakisikli89
03-04-07, 15:00
Yunanlı Eurovision finalisti koyu çıktı Türkiye hayranı

Eurovision'da Yunanistan'ı temsil edecek olan Kıbrıs Rum Kesimi asıllı Michalis Şarbel Türkiye'ye geldi ve SABAH'ın konuğu oldu. İngiltere'de doğup büyüyen Şarbel'in koyu bir Türkiye hayranı olduğu ortaya çıktı.

TÜRKÜLERİ EZBERE BİLİYOR
Türk Halk ve Türk Sanat Müziği'ne aşık olduğunu belirten Şarbel; İbrahim Tatlıses, Muazzez Ersoy, Ebru Gündeş, Sezen Aksu,:1: ^^^^Tarkan^^^^:1: , Sibel Can ve Özcan Deniz'e hayran olduğunu ve İngiltere'deyken Türk arkadaşlarıyla beraber Türk kanallarındaki şarkılı programları izlemekten büyük keyif aldığını anlattı. Hatta Şarbel, 'Gezme ceylan bu dağlarda seni vururlar...' gibi pek çok türküyü de ezbere biliyor. İlk kız arkadaşının Arzu adında bir Türk kızı olduğunu da söyleyen Şarbel, "İngiltere'de 16 yaşımdayken Arzu'ya aşık olmuştum. Onu hiç unutamadım!" dedi. Kıbrıs'ta ailesinin geldiği köyde Türkler'in de bulunduğunu belirten Şarbel, yapılan evlilikler sayesinde kendisinin de Türk halası ve amcasının olduğunu söyledi. Şarbel, Kıbrıs Türk ve Yunan halklarının kardeş olduğunu düşündüğünü açıkladı.

kaynak: sabah

fantin
03-04-07, 15:04
Geçen izlemiştim ne hikmetse bizim pek çok şarkıcıdan güzel söylüyo türkçe şarkıları.Sevimli enejik ve çok iyi dansediyo.Şarkıyıda çok beğendim ben. Bunlara rağmen umarım kenan başarır.:41:

**MegaStarkan**
03-04-07, 15:08
hayda gelen gecen türkiyeyi baya seviyormus :P
oy toplamak icin kim bilir her ülkenin muhabirine bisiler uyduruyorlar :D
ben hic dinlemedim yunanistanin yarismacisini
thnx haber icin

ozkan1907
03-04-07, 15:14
benim yunanlılara karsı antipatim gecti valla 4-1 lik mactan sonra sinirlerim bosaldı :28: :28: :28: :18: :18: :18:

omermountain
03-04-07, 15:53
artık yabancı sanatçıların Tarkanı tanıması bana ilginç gelmiyor çünkü o bir dünya starı

RaSKaS
03-04-07, 17:20
başlığı görünce reklam amacı olan biri daha demiştim
ama haber içeriğini okuyunca çok şaşırdım
bir yunan ın Türk şarkılarını ezbere bilip TÜRK hayranı olması çok şaşırttı beni

HND
03-04-07, 19:45
umarım amacları farklı degildir..
tarkan hayranı olması sevindirici;)

benzeynep
03-04-07, 20:21
baklavayı,türk kahvesini sahiplendikleri gibi bir de çıkıp Tarkan aslında bizim sanatçımız demesinler :)) bunlardan her şey beklenir..ırkçı değilim ama 'eski dosttan düşman olmayacağı gibi,eski düşmandan da dost olmaz' tabi bence..

Sasirmadim.. Tahmin etmistim turk arkadaslari oldugunu. Bizim turkler gavurun bile kanina girio goruosunuz demi :18:

matthew
09-04-07, 14:28
sozde hepsi koyu turkiye hayrani ama nedense yarismada turkiyeye 1 puan i anca weriolar turkiye onlara 10 puan werirken bile bize puan wermiolar bunlar hep strateji turkiye den oy toplamak icin gitmis turkce sarklar falan ogrenmis falan filan hepsi oy almak icin

tarkanımsı
09-04-07, 15:32
umarım bi senaryo degildir bir anda sewindim nie bilmiyorum çok yunanlıları pek sewemem ama amannnnnnnn ii düşünelim ii olsun yaa eger hakaten dogruyla helal olsun ne diyelimm :20:

esra_tarkanizim
09-04-07, 16:37
arkadaşlar öle sölemeyin sarbel in sanırım baba tarafı (belki anne tarafıda olabilir)türkmüş yani o yüzden türkiye yi seviyrmuş öle sölemişti röportajında çoğu akrabası türkmüşş :21::21: