PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Radyo DJ'leri, 'İngilizce' Tarkan'ı sınıfta bıraktı!

bihter
16-04-06, 05:10
Tarkan'ın İngilizce albümü 'Come Closer'ı, ünlü radyo DJ'lerine sorduk... Şarkıların dinleyicilerden ilgi görmediğini belirten DJ'ler, albümü çok da beğenmediklerini söylediler

Tarkan'ın şöhret olup bir ayağını ABD'ye attıktan sonra çıkaracağını açıkladığı İngilizce albüm, bu açıklamadan yıllar sonra müzik marketlerdeki yerini aldı. Ancak Tarkan'ın uzun çalışmalar sonunda hazırladığı İngilizce albümü, Türkiye'nin ünlü radyo DJ'leri beğenmedi. İşte ünlü DJ'lerin Tarkan'ın büyük umut ve iddialarla müzik pazarına sunduğu İngilizce albümüyle ilgili görüşleri:

Hakan Gündüz Radyo D: "İngilizcesini anlayamadım"
"Albümü dinledim ama hiçbir şey anlamadım. Çünkü değişik bir İngilizce öğrenmem gerekiyor. Benim bildiğim İngilizce ile bir şey anlayamadım. Yabancı bir şarkıcının Türkiye'de Türkçe şarkı söylemesi gibi geldi bana. Tarkan da dışarıda öyle algılanabilir. Hiçbir dinleyicim de 'Tarkan'dan bana şunu çal' demedi."

Pınar İnanç Best FM: "Çok kötü de değil, orta..."
"Tarkan albümünü 'Doğu-Batı sentezi' tarzında adlandırmış ama R&B tarzı var. Tarkan'ın İngilizce albümü beklenen ilgiyi görmüyor. Bunun nedeni uzun zaman 'çıktı, çıkacak' diye konuşulması, bu sürecin insanları yorması da olabilir. Şarkının internete düşmesi de buna yol açmış olabilir. Bir talihsizlik var. Radyoda çalıyoruz ama beklenen ilgiyi görmedi. Tarkan olduğu için döndürüyoruz. Beğenmedim ama çok kötü de değil, orta... Şarkılar içine çekmiyor. Belki de dinleye dinleye seveceğiz."

DJ Ediz Radyo D: "Avrupa'da ses getirmez"
"Tarkan, Türk popunda gelmiş geçmiş en iyi ses. Ama albümü benim çok hoşuma gitmedi. Dinleyicilerden Tarkan'dan hiç istek almadım. Ricky Martin dinliyormuş gibi hissettim. Bu albümünün bir zorunluluk olduğunu düşünüyorum. Dünyada ve Avrupa'da çok ses getireceğine inanmıyorum."

Erkut Aktaş Show Radyo: "İnsanlar farkında bile değil"
"Yurtdışı için yapılmış bir albüm tarzı var. Eski albümleri kadar satacağını sanmıyorum. Birkaç şarkısını beğendim. Avrupa'da Tarkan'ın şarkıları ilgi görür. Albüm kötü olmuş diyemeyiz. Tarkan'ın bu albümüne çok fazla ilgi olmayacaktır. Tarkan'ın eski albümlerine bakarsanız insanlar sokaklarda, arabalarında, her yerde çalıyordu. Şimdi daha negatif bir hava var gibi. Birçok insan albümün çıktığının farkında değil."

Sema Eryiğit (Sarı Şeker) Radyo D: "Hiç istek almıyor"
"Bu, Müslüman mahallesinde salyangoz satmaya benziyor. Umarım emekleri boşa gitmez. Önemli olan yurtdışında başarılı olması. Türkiye'de kaç kişi çok iyi İngilizce biliyor ki? Keşke bu albümü önce yurtdışında, sonra Türkiye'de çıkarsaydı. Eski şarkılarına daha çok talep var. İnanılmaz istek alıyorduk. Yeni albümüne ise ilgi yok. Belki yazın bir hareketlilik kazanır."

Hakan Demir Radyo Viva: "Başlangıç noktası yanlış"
"Tarkan dünyaya açılan bir albüm yapıyor ve albümüne başlangıç noktası olarak Türkiye'yi seçiyor. Bu yanlıış. Ama yurtdışı için yapılan bir albüm olmadığını da düşünüyorum. Tarkan'ın İspanya, Portekiz ve Brezilya'da bile Türk olmayan fanatikleri var. İngilizce değil, Türkçe şarkılarını söylüyorlar. Keşke albümünde Türkçe şarkılar da olsaydı. Albüm beklediğimiz gibi çıkmadı. Ama üç şarkıyı beğendim."

Hakan Aldemir Radyo 5: "Hayal kırıklığı"
"Tarkan'ın yeni albümü, bugüne kadar yaptıklarından çok farklı değil. Ancak insanlar on yıl bekleyince albümde daha büyük şeyler görmek istiyor. Diğer radyocu arkadaşlarımdan aldığım bilgiler doğrultusunda da söyleyebilirim ki, Tarkan'ın bir önceki albümleri gibi ortalık yıkılmadı. Tarkan da karambole geldi gibi. İnsanlar da İngilizce albümü kafalarında çok büyüttüler ve daha fazla şey beklediler. Hayal kırıklığı yarattı. Bana göre albümde bir şarkı iyi."

http://www.milliyet.com.tr/2006/04/16/magazin/amag.html

bihter
16-04-06, 05:21
:36_1_30:

* İngilizce albümüm Türkiye'de bir Türkçe albüm kadar satmaz. Benim öyle bir beklentim de yok. Zaten 'Come Closer' Türkiye için yapılmadı. Avrupa ve Amerika için yapıldı. Tabii ki Türkiye'de başarılı olmasını çok isterim ama Avrupa daha önemli. Yaz sonu tüm Avrupa'da konserler vereceğim. Henüz tarihleri belli değil

Tarkan çince mi konuşuyor da insanlar anlayamıyor birşeyleri..bir konu hakkında konuşmak için önce o konuyla ilgili bilgi sahibi olmak lazım..albümle ilgili yorum yapmadan önce bunca kişinin en azından neredeyse heryerde yayınlanan tarkan röportajlarından birini okuması ya da ülkede müzikle ilgili söz sahibi olacakları bir noktada olan bu kişilerin albümün çıkış amacını,hedefini bilmesi gerekirdi..ama nerdee????? söylenecek zaten bişi yok..ben istek yapıorum o dj.lerden!!!çook beğenilen şarkılar waryaa hani..onlardan..mesela doğuş ing.ce şarkı yapmış,onu daha çok beğenirler onu çalsınlar ya da ne biliim seray sever,petek dinçöz..vs. ben bu avrupai çalşmalardan dnlemek istiorum bu dj.lerden!!!ayrıca ing.ce anlaşlmamış dio ya heralde o dj.de yıllardırrr amerika senin ingiltere benim gezip duruo..ya da belki tam tersi olduğu için anlayamamştrr..olablrr yani..:36_11_6: :36_11_6:

babeface
16-04-06, 12:00
arkadaşlarr kesinlikle inanmayın radyolar sık sık çalıyo...
şu anda en çok satanlarda 1 nımara......

voltranpol
16-04-06, 12:36
yine başladılar karalamaya... zaten her albüm sonrası böyle şeyler olmuyor mu? ama ben herkesin seveceğine inanıyorum

TarkanColl
16-04-06, 12:45
Bizim Dj'ler arabeskten başka bir şeyden anlamazlar. Beğenmemeleri doğaldır.:36_1_10:

TarkanColl
16-04-06, 13:04
Milliyet'te okur@milliyet.com.tr adresine

"Milliyet Tarkan haberi 13.04.2006" başlığı ile yazdığım mesaj...

"İyi günler,
biz Tarkan hayranları olarak artık gazetelerde Tarkan ile ilgili olumsuz yazılar görmek istemiyoruz. Özellikle de bu İngilizce albüm arefesinde. 10 sene bekledik. Tarkan bizden çok üzüldü bu zaman uzadıkça. Söz verdi yerine getirmek için, en iyisini başarmak için uğraştı.

Siz ne yaptınız, gittiniz bir iki Dj'e sordunuz. Onlar da Dj kabinlerinde oturmaktan sıkılmış olsalar gerek, polemik yapacak sözler söylemişler Come Closer ve Tarkan hakkında.

Bu haberi ve Dj'leri kınıyorum!...

Saygılar
Ebru Ertuğ"

eastanbul
16-04-06, 13:06
yaa şunlara bak nelerde demişler...! ingilizcesini anlayamadıkmışş:36_11_6: daha çok çalışman lazım o zaman dj beeeyyyy:36131411hq:

wengin
16-04-06, 13:07
hadlerini bilsinler :36_1_30:

arkadaslar bildiiniz ii bi ingilizce kursu varsa yazdiralim sunlari belki ozaman albumden bisi anlar cahiller:36_1_2:

cemo93
16-04-06, 14:14
YAAA BUNLAR ZATEN HEER ZAMAN çok çabuk KONU$uYORLARRRR HER ZAMAN AYNI $ey ama yine tarkan çok satacakkk gorecegizzz:s429lj5cs:

duygu
16-04-06, 14:57
tarkan ın da dediği gibi tarkan ın şarkıları demlendikçe güzelleşir...

zorzingo
17-04-06, 13:36
sadece tek bir şey söylemek istiyorum 'meyve veren ağacı taşlarlar'...budur yani

nergis
17-04-06, 14:11
Gerçekten Dj Olduklarindan Şüphe Duymaya Başladim.sanirim Kötü Melodileri Dinleye Dinleye Kulaklari Aşinalik Kazanmiş Iyiyi Seçemiyorlar. Yazik.

HakanÇelik
17-04-06, 18:53
yüreğim kaldırmıyor artık bu ulumsuz yorumları...
daha bir aya bile olmadan başladılar yine konuşmaya...
oysa bir ayda türkçe bir albüm bile algılanamazken, ingilizce albümün tam anlamıyla algılanmasını beklemek sanırım yanlış olur, hem de çok....

:36_1_30:

Nzl
20-04-06, 01:35
neden acaba tarkan hakkında yorumlarına başvurulan kişiler hep antitarkancı olarak bildiğimiz şahıslar. benim için radyo deyince aklıma ilk gelen isimlerin yorumları önemlidir. onlardanda tahmin ettiğim (objektif) fikirlerini dinledim. best fm'den arzu çağlan, show radyodan müge barutçu, kbk gibi radyocuların söyledikleri diğerlerininkiyle tam bir tezat oluşturuyor. Hatta Arzunun albüm için taş gibi albüm olmuş en taş gibi şarkıda start the fıre olmuş dediğini biliyorum.

Khaos
20-04-06, 01:45
Gereksiz insanlar gereksiz yorumlar yapmışlar...Önemsiz...