PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dünya Stari Cikmaz

Yakisikli89
28-03-07, 17:22
Dünya starı çıkmaz
Ünlü prodüktör geçtiğimiz aylarda vefat eden Ray Charles, Rolling Stones gibi ünlü müzisyenleri dünyaya tanıtan Ahmet Ertegün ile ilgili olarak da konuştu. Özer, "O büyük bir müzik adamıydı. Ben Amerika'da olsaydım bu halimle üç tane Ahmet Ertegün olurdum" dedi. Türkiye'de bir dünya starı çıkarabilmenin ekonomik açıdan çok zor olduğunu belirten Özer şöyle konuştu: "Bizim 30 sanatçıya harcadığımız, orada bir sanatçıya harcanıyor. Bizim topraklarımızda müthiş bir cevher var. Bir ölçüde devletin de destek vermesi gerekiyor. Müzikte kendimizi dışarı açmamız ülke için önemli." Birçok şarkıcıyı dünya çapında star yapmasına rağmen, Tarkan, Fazıl Say, İlhan Erşahin gibi başarılı sanatçıları dünyaya lanse etmemekle suçlanan Ahmet Ertegün'e de sahip çıkan Şahin Özer şunları anlattı: "Elinden tuttuğu isimler dünya starı olmuş, büyük bir prodüktördü o... Türk'ün adını dünyada duyurabilmiş biri. 'Elimden tutmadı' diyenler önce kendi ellerine bakmalı. Eli boş muydu acaba? Onların elleri ne kadar uzanmış ona bakmak lazım. Ne kadar dünya çapında olabilirsen, o kadar olabilmişsindir. Demek ki bu isimlerde elinden tutmaya değer bir şey görmemiş. Görseydi mutlaka tutardı. Niye tutmasın ki para kazanacak, prestij kazanacak..."Sokak şarkıcısına kaset
Bu arada ünlü prodüktör hâlâ yeni yetenekler keşfetme peşinde. Özer, şimdi de Ravi adlı bir sokak müzisyenine albüm yapmaya karar verdiğini söylüyor. Taksim'de yürürken dinleyip para attığı sokak müzisyenini bulduran Özer, şimdi ona iddialı bir albüm yapacağının altını çiziyor. Özer yeni şarkıcısı için "Sokakta dinlerken şarkının sözleri beni çok etkiledi" diyor. Şarkının ise sözleri şöyle: "Ölümsüz aşk var da ölmeyen aşk var mı/Güvenme sen gençliğine ölenler hep ihtiyar mı..." :13:

sabah.com.tr

HURRICANE
28-03-07, 18:27
şahin özer ne boş konuşmuşsun sen ya....!Hem Ertegün ü kıskanmışlık var hemde bünyende barındıramadığın sanatçılara çamur atıyorsun..3 Ertegün edermiş halt etmişsin sen:)Etseydin o zaman?Laf olsun torba dolsun başka hiçbirşey değil özer in sarf ettiği sözler..balon produktör seni balonsun sen:)

TarkanColl
28-03-07, 19:16
Lütfen haberlerinizin kaynağını belirtin...

HND
28-03-07, 21:21
hey allahım yaa. olsaydınız sahin bey.. hala aynı seyler.. ammmaaaan:S

omermountain
29-03-07, 15:06
Hey şahin özer Sen Gitte Tuğba Ekinci Gibileri çikar. Mehmet Ali Erbilin Prodüktör Versiyonu:28:

love_speak
16-04-07, 19:42
bos bos laflar tarkanın adı belli zaten fazla söze gerek yok