PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ahmet Ertegün bizi neden patlatmadı

fantin
25-03-07, 13:38
Ahmet-Ertegün-bizineden-parlatmadıgiller

Fazıl Say'ın hayattaki tek umudu artık hayatta olmayan Ahmet Ertegün ise kabahat kimde? Dünyada işler Türkiye'deki gibi hatır gönül işiyle yürümüyor. Müzik yapımcılığı ciddi bir iş. Başarı milliyete, ten rengine ya da topluma örnek olmaya bakmıyor.

Bizim her şeyi devletten bekleme kültürümüzün başka bir tezahürü de, geçenlerde Fazıl Say'ın ağzından çıkan cümlelerde kendini gösterdi. Ahmet Ertegün ve Arif Mardin, Norah Jones'a sahip çıkmışlar ama bir zamanlar vokalistliğini yaptığı grubun lideri İlhan Erşahin'e sahip çıkmamışlar. Hem de Türk olduğu halde (nasıl olur?). Fazıl Say, Ahmet Ertegün tarafından 'bir türlü parlatılamayanlar', listesine kendini ve İlhan Erşahin'i de ekliyor. Tarkan'ı zaten biliyoruz. Benim bundan anladığım; 1- Fazıl Say rock yıldızı olmak istiyor. Klasikten sıkılmış. Klasik müzik icra eden ve Türkiye'de tanınabildiği kadar tanınmış biri. Ama yetmiyor, bir Mötley Crüe, bir Led Zeppelin lezzetinde takılmak istiyor. Aslında başarıyor da. Ünlülerle ilişkiler, Milano'ya giyinmeyi öğrenme turları... Groupie'ler eksik, belki o da olur. Kesinlikle yargılamıyorum, sadece bunu kendine itiraf etse rahatlayacak. "Bir ben, bir Tarkan, bir de İlhan..." Say'ın ruh hali hakikaten başka bir yazı konusu, geçiyorum... 'Ahmet Ertegün bizi neden desteklemedi?' hikâyesi artık kabak tadı verdi. Dünya kimi desteklediğiyle ilgili, biz kimi desteklemediğiyle...

Haberin tamamı:http://www.sabah.com.tr/cp/hob101-20070325-102.html

şekerim
25-03-07, 14:28
teşekkürler halacım ölmüş adamın arkasından konuşuolar hala çok yazık:16:

HND
25-03-07, 16:29
haydaa.. sıktı ama..hayattayken gidip soraydın.. adamcagız ölünce akılları baslarına geldi.. bırakın da rahat uyusun!!!!

tara
25-03-07, 16:38
haber icin tesekkurler
aramizda olmayan kisi hakkinda konusmak bos bence baska bi sey soyleyemem

omermountain
28-03-07, 15:00
bende fazıl saya hak veriyorum tamam adam öldü ama türk sanatçılarına gerekn değeri gösteremedi.bence tarkanın amerikada verdiği bunca yıllık mücadeleyi o 1 yılda gösterip onu amerikada patlatabilirdi

matthew
28-03-07, 16:08
ya olmus adamın arkasından konusmak ıı degıl ertegun un tarkan da cok emegı wardır ama bencede eger gercekten ısteseydı tarkan sımdı amerıkada unlu bırı olurdu

ertegun bence tarkan a gereken destegı wermedı