PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : :: MURAT BOZ - Maximumu Yaşıyor ::

HakanÇelik
24-03-07, 00:22
MURAT BOZ - Maximumu Yaşıyor ::
http://www.michaelshow.net/haber_img/4823.jpg
Türk pop müziğinin yeni yakışıklılarından, sadece yakışıklı değil yetenekli ve eğitimli..Bu özellikleri ile beraber uzun ömürlü bir sanatçı olacağını ve star koltuğunda uzun süre kalacağının sinyallerini veriyor… Onu önce bir single ile dinledik, şimdi de “Maximum” ile daha da sevmeye başladı. Bu çocuğun geleceği parlak.

2000’li yılların starı diyorlar senin için ne diyorsun ?

Henüz kendimi star mertebesinde görmüyorum, ama o mertebeye gelmek için elimden geleni yapıyorum.Ama bunları duymak çok güzel , bu yorumlar beni daha da heyecanlandırıyor.

Neden “Maximum” ile çıkış yaptın ?

Maximum efor sarf ettik , maximum süre bekledik , maximum enerjiyi bu albüme yaşattık…İlk maximum şarkısı geldiğinde albüm adı da maximum olmalı dedim ben.

İlk çıkış şarkım “Maximum” başta rock havası estiriyor, aralarda R & B var , aranjeler artık dünyada bu yönde olmalı, dünya müziğinde öyle.Klipimle daha batılılaştım , çünkü müzikte öyle oldu.Müzik ve klip doğru orantılı oldu.

Müzik kariyerin nasıl başladı ?

Müzikle ilk olarak ilk okulda uğraşmaya başladım, küçük yarışmalar olurdu , o sırada ödüller almıştım.Sonra orta okul hocam liseyi güzel sanatlarda okumamı önerdi.Bende İstanbul Anadolu sanatlar lisesine girdim, 1995 yılında keman ve piyano eğitimi aldım.1999 yılında Bilgi Üniversitesinde Caz ve vokal eğitimi aldım, orada iki sene burslu okudum.Daha sonra Tarkan’a vokal yaptım.Halen İ.T.Ü. Devlet konservatuarı Türk müziği bölümüne devam ediyorum.

Tarkan’la tanışman nasıl oldu ?

2001 yılında Tarkan’ın “Karma” adlı albümü çıkmıştı ,o dönemlerde Tarkan yeni bir vokal ile çalışmaya başlamıştı ama sanırım vokaller uymamıştı . Ben o dönemlerde Marşandiz stüdyosuna gidiyordum, Ozan Çolakoğlu bana orada bu teklifi yaptı.Bende seve seve kabul ettim. İlk olarak Antalya konseri ile çalışmaya başladık.

Tarkan’ın hayatına nasıl bir katkısı oldu ?

Tarkan’dan ilk olarak iş disiplini örnek olarak aldım, özel hayatına çok dikkat etmesi , yatırımını sadece yaptığı işe yatırması bence başarısının en büyük sebebi. Bende sesimi ve müziğimi geliştirmek için hep yeni şeyler dinliyorum , yeni çıkan her şeyi takip ediyorum.

Kimlerle çalıştın bu albümde ?

Albümümde Ümit Sayın , Devrim Karaoğlu , Tarkan , Ozan Çolakoğlu , Nil Karaibrahimgil ile çalıştım.Ozan’la beraber birbirimizi çok iyi anlıyoruz , iyi bir iş çıkarttık, umarım dinleyiciler de beğenir.

Dizi de oynamayı düşünüyor musun ?

Bu aşamada olmaz herhalde, kendime inandığım alanda biraz daha başarılı olmak istiyorum.

http://www.michaelshow.net/news.asp?haber_no=3558

b_a_S_k
24-03-07, 00:26
müzik kariyeri açısından geçmişi alt yapısı sağlam _ama en büyük şansı TARKAN gibi bi isimin ona destek olması ...
tşkkrlr hakan

şekerim
24-03-07, 00:30
teşekkürler hakan

coolcarizma
24-03-07, 10:50
her röportajında aynı sorular,aynı cevaplar.
koca bi balondu söndü.

nuran
24-03-07, 14:50
bencede en büyük avantajı Tarkan la çalışmak.aksi takdirde bu kadar gündemde olmazdı.

arjen22-tarkan
24-03-07, 15:03
bence sesi iyi bir şarkıcı we tarkanın izinden gidip ilk önce kendini kanıtlaması gerekiyoo dizi falan olmaması şu an onun için daha iyi olr !

tara
24-03-07, 16:15
tesekkurler haber icin
bence de basarili olmasi icin hic bi engel yok
biraz kafasini calistirmali arkasinda tarkan gibi bir star var ses var vucut var yuz var daha ne istiyor ki

Arabian Dudu
24-03-07, 16:40
i watched murat's maximum video , i saw also his aşkı bulamam ben video ,,
he seems really like funny and nice person :D
i like him ;D

HND
24-03-07, 19:15
evet. bu isin egitimini görmüs; lakin murat boz yatsın kalksın tarkan'a dua etmeyi unutmasın.

RaSKaS
26-03-07, 15:58
müzik kariyeri açısından geçmişi alt yapısı sağlam _ama en büyük şansı TARKAN gibi bi isimin ona destek olması ...
tşkkrlr hakan

tamamen katılıyorum
güzel bir alt yapısı olmasına rağmen
Tarkan ın yanında çalışmış olmasaydı bu kadar popüler olabilirmiydi :19:
tüm röportajlarının yarısı tarkan hakkında sorularla geçiyor