PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türkücü Tarkan bizi mutlu eder

TarkanColl
13-03-07, 17:45
Türkiye'nin imajını bu türkülerle düzelteceğiz

Ferhat Göçer, Volkan Konak, Nebil Özgentürk, Grup Laçin gibi ünlülerin türkü söylediği 'Rengahenk Türküler-Anadolu Sevdası' adlı projenin yaratıcısı Ufuk Işıklar: Bu albümleri türküleri ve Türk kültürünü dünyaya tanıtmak amacıyla yapıyoruz.

İkinci albümün ilkinden en önemli farkı ise türküleri seslendiren isimler arasında; Ferhat Göçer, Volkan Konak, Nebil Özgentürk, Grup Laçin gibi ünlü isimlerin olması... Projenin devam albümlerini de yapmak istediklerini belirten Işıklar, üçüncü albümde Tarkan'ın bir türkü okumasından mutlu olacaklarını belirtiyor.

* Üçüncü albümde, gençlerin çok sevdiği pop müzik şarkıcıları ile çalışma ihtimaliniz nedir? Orada ince bir nüans var... O isimlerin kim olduklarına bağlı.

* Tarkan'ın böyle bir albümde yer almasını düşünür müsünüz? Tarkan bunu kabul ediyorsa zaten bu projenin içinde olması gerekir. Biz Tarkan'a teklif ederiz, çünkü Tarkan 'olmaz' diyeceğimiz bir sanatçı değil, onun kendi içinde bir değeri vardır. Tarkan bu projenin içinde oluyorum derse, bu herkesin mutlu olması gereken bir şey.

İNANILMAZ MUTLU EDER

* Sizce Tarkan'ın bu projenin sonraki albümlerinde yer alması, ilgiyi artırır mı? Tarkan projede yer alsa, belki biraz daha hızlı ilerler ama bundan çok sağlıklı ilerlemesi daha önemli. Şu anda örneğin Bedri Rahmi Eyüboğlu'nu hedefliyoruz, onun resimlerini vermek isteriz. Tarkan da albümde olursa seviniriz, ama hedefimiz o değil. Buradaki nüans o. Ama Tarkan 'Bu işte ben de olmak istiyorum' derse bu bizi inanılmaz mutlu eder. Tarkan'ın sesi güzel bir ses, ya da mesela Sertab Erener'in. Bu seslerin türkü söylemesine kimse burun kıvıramaz, bizim de haddimize değil.

Kaynak: Sabah

wengin
13-03-07, 17:48
Tarkan pop ve Tsm olduğu kadar ''Uzun ince bir yoldayım'' türküsündede yeteneğini gösterdi. Çok çeşitli bir ses var :20: Her yerde görmek istiyoruz Tarkan'ı :21:

Haber için tşk Ebru :20:

RaSKaS
13-03-07, 17:52
TEŞEKKÜRLER HABER İÇİN

Sizce Tarkan'ın bu projenin sonraki albümlerinde yer alması, ilgiyi artırır mı?
Tarkan projede yer alsa, belki biraz daha hızlı ilerler ama bundan çok sağlıklı ilerlemesi daha önemli

Bu işin belkisi yok :21:
Tarkan ın içinde yer aldığı her proje ilgi görür :20:

HURRICANE
13-03-07, 18:38
Türkülerimizi yaşatmalı elbetteki...TARKAN ın böyle bir projenin içinde olması mutluluk verici olur kanımca...

şekerim
13-03-07, 18:58
teşekkürler ebru haber için:29:

fantin
13-03-07, 19:25
Biz mutlu oluruz ama o bu projede olurmuuuuuu orası şüpheli.

HND
13-03-07, 20:54
tarkan halk müzigininde üstesinden basarıyla gelir.. bakalım tarkan ne der???
tesekkür ebru:)

**MegaStarkan**
13-03-07, 21:07
tarkan ztn tsm albüm yapamk istiyordu ama onu ertelemis....bari birtane sarki söylesin bu güzel proje icin :21: yapar umarim :) bu proje icin süper olur daha cok satar :1:

HakanÇelik
13-03-07, 21:20
tarkan'ın o eşsiz sesine türkü de dahil her şey çok yakışıyor.
Allah özene bezene yaratmışşş... tüü tüüüü tüüü maşallah...

süper üye
13-03-07, 21:28
:14: galiba bu konuda olumsuz şeyi tek ben yazacağım...
tarkanın tsm ile ilgisi olduğunu zannetmiyorum ve,
"uzun ince bir yoldayım" hariç tsm şarkısını güzel yayınladığını
"düşünmüyorum".. :16:
neyse yine de haber için teşekkürler

gence
13-03-07, 21:41
türküler özümüz ,tarkan la özümüzü yaşamak ayrı bi güzel olur

arjen22-tarkan
13-03-07, 21:51
evet ben sabah okumuştumm tarkanın bu projede olması iyi olmas bence çünki önce kendi albümüne bakmalı eğer yer alacaksa önce tsm ondan sonra bu projede yer almalı diye düşünüyorum !

sally
13-03-07, 23:49
haber icin tsk.O bir Megastar ne söyler se söylesin o na yakisiyor

RaSKaS
14-03-07, 16:59
:14: galiba bu konuda olumsuz şeyi tek ben yazacağım...
tarkanın tsm ile ilgisi olduğunu zannetmiyorum ve,
"uzun ince bir yoldayım" hariç tsm şarkısını güzel yayınladığını
"düşünmüyorum".. :16:
neyse yine de haber için teşekkürler

tarkan ın tsm ile ilgisi yok mu :9:
tarkan ın biyografisini bir daha okusana.İlgisi olup olmadığını anlarsın :)
bir de uzun ince bir yoldayım tsm değil :19:

süper üye
14-03-07, 21:52
tarkan ın tsm ile ilgisi yok mu :9:
tarkan ın biyografisini bir daha okusana.İlgisi olup olmadığını anlarsın :)
bir de uzun ince bir yoldayım tsm değil :19:

bu kişiden kişiye değişen bir şey
ben tarkanı tsm ve türkülerde başarılı görmüyorum :16:

nesli
14-03-07, 22:17
gerçekten okusa çok güzel olur :10: :10:

Ozz
15-03-07, 02:32
Seneler önce kral fm de kadir çöpdemir in programına konuktu tarkan. Yanılmıyorsam aacayipsin albümü için. Orda "olsaydım" adlı türküyü okumuştu.
Çok beğendim. Babam halk müziği ile ilgilenir. Bağlama falan çalar. O da tarkanın "uzun ince bir yoldayım" yorumunu çok beğenmişti. Normalde pop müzik dinlemez: D:D özetlee tarkan yaptımı en iyisini yapar ya da yapmaz...Bence söylesin...çookk güzel olur

RaSKaS
15-03-07, 03:59
bu kişiden kişiye değişen bir şey
ben tarkanı tsm ve türkülerde başarılı görmüyorum :16:

başarılı bulup bulmaman senin fikrindir ama tsm ile ilgisi yok demişsin, tsm ile ilgisi olmasaydı musiki cemiyetinde eğitim almazdı :16:

süper üye
15-03-07, 04:24
iyi de şu an tsm denince akıllara tarkan geliyor mu bakalım?
hayır.
zeki müren,müzeyyen senar vs gelir değil mi?
tarkan 1-2 şarkıyı sadece "yorumladı" daha doğrusu öyle sandı.
tarkan bence sadece pop söylüyor ve
altına imzamı da atarım başka bir şey söyleyemiyor

HakanÇelik
15-03-07, 04:58
hayır.

Müzeyyen senar gibi bir duayen Tarkan ile düet yapıp, onun tsm'yi şahane
yorumladığını söylemişse, ya da Arif sağ gibi türkü ustası Tarkan ile düet yapıp
Tarkan'dan övgü ile bahsetmişse bize bu konu hakkında konuşmak düşmez.
herkes haddini bilsin lütfen.

fantin
15-03-07, 05:17
yorumladığını söylemişse, ya da Arif sağ gibi türkü ustası Tarkan ile düet yapıp

bende sözlerine imzamı atarım hakan:20:

tarkan-rock
15-03-07, 09:25
Ne Olur Tarkan Turku Albumu Cikart?!yalvariyorum Tarkan Turku Albumu Cikartsa Vallah Bilmiyorum Ne Soyleyeyim Dunyada Tarkani Dinlemeyen Kalmayacak Arkadaslar.turku Sevmeyen Insan Olurmu Bence Olmaz.olursada Bilmiyorum O Ne Insandir.bence Turk Halk Musigi>turk Sanat Musiginden Kat_kat Ustundurrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!

Aacayipsin
15-03-07, 14:35
Türk sanat müziğinde erkek solist olarak Tarkan dan başka sanatçı tanımam...

HND
15-03-07, 15:01
ya bilmezsek Edit by **MegaStarkan** :13:
arkadasım seni saygıya davet ediyorum.. tarkanın thm, tsm söylemesini begenmiyor olabilirsin, fakat karsındaki kisiye hitap ederken ya da kendi düsüncelerini yazarken düzgün kelimeler kullanalım lütfen..

RaSKaS
15-03-07, 18:25

Arkadaşım beğeniler görecelidir eyvallah...Ama Birazda müsicten anlamak lazım...TARKAN ın asıl eğitim gördüğü müsik dalı TSM dir bunu bilmeyen yok!Yorumlamasına gelince bence oldukça başarılı ki iyi bir TSM dinleyicisiyimdir!Öyle herkeside dinlemem...THM de Tarkanı çok fazla dinlemedim desen hak verebilirim sana ama piyasada TARKAN ın TSM konserinden çekilmiş kaseti bile var 20 ye yakın şarkıyı yorumlamış;)Neyse uzatmaya gerek yok!TSM yada THM tarzım değil TARKAN ı da sadece pop müsic söylerken dinlemek istiyorum de geç bence sen...Yorumlayamıyor deme herşey açık seçik ortada çünki

hakan ve hurriance konuya güzel açıklık getirmiş.:20:
bir tsm dinleyicisi olmadan tsm söyleyemiyor demek ne kadar doğru?
lütfen bilmediğin bir konuda çok fazla söz söyleme.
Sen Tarkan ın pop müziği söylemesini beğenmiş olabilirsin.
Ama söyleyemiyor demek çok yanlış,özellikle eğitim aldığı bir dalda:16: :19:

nuran
15-03-07, 18:43
hakan sana katılıyorum.tarkan ın yorumunu bi insan nasıl beğenmez inanamıyorum.kaldıki bu işin ustaları bile kabul ediyo tarkan ın güzel yorumladığını.tarkan bir numara ve herşeyi başarır.Allah nazarlardan saklasın...destek lütfen köstek değil.

HURRICANE
15-03-07, 22:31
hayır.

Arkadaşım beğeniler görecelidir eyvallah...Ama Birazda müsicten anlamak lazım...TARKAN ın asıl eğitim gördüğü müsik dalı TSM dir bunu bilmeyen yok!Yorumlamasına gelince bence oldukça başarılı ki iyi bir TSM dinleyicisiyimdir!Öyle herkeside dinlemem...THM de Tarkanı çok fazla dinlemedim desen hak verebilirim sana ama piyasada TARKAN ın TSM konserinden çekilmiş kaseti bile var 20 ye yakın şarkıyı yorumlamış;)Neyse uzatmaya gerek yok!TSM yada THM tarzım değil TARKAN ı da sadece pop müsic söylerken dinlemek istiyorum de geç bence sen...Yorumlayamıyor deme herşey açık seçik ortada çünki