PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarkan gibi söyleyince, işler sarpa sarmış

Nzl
24-02-07, 08:41
Sana aşkım minimum!

Geçen yaz çıkarttığı single'ıyla tanıştığımız Murat Boz her kesimi kolayca etkileyip, 'geleceğin Tarkan'ı' unvanını da alıp albüm hazırlama dönemine havalı bir şekilde girmişti. O dönemde her programa katılarak bol bol genç kızların saldırısına uğrayan Boz, kamera karşısındaki rahat tavırları, vücut dili ve tabii ki şarkısıyla ileride önemli işler başaracağının sinyallerini vermişti. Bu başarılı dönemin ardından bir de Tarkan'dan şarkı aldığı haberi çıktı ki, bu da albümünü bekleyenlerin daha da sabırsızlanmasına yol açtı normal olarak. Açıkçası bu şarkıyı ben de merak ediyordum ve Maksimum albümünde ilk olarak da onu dinledim. Püf isimli güzide şarkı artık dinlemekten sıkıldığımız klasik Tarkan hitlerinden, Sen Başkasın'la Hüp arası bir şey. Aranjeyi yapan da Ozan Çolakoğlu olunca ortaya Tarkan kokan bir şarkı çıkmış. Bunun üzerine Boz bir de Tarkan gibi söyleyince, işler sarpa sarmış bence. Aslında Boz'un şarkıcı olarak başka bir karakteri varken bir şarkılığına Tarkan olması fiyakasını bozmuş. Geri kalan şarkılarda ise bir uyum sorunu var. Şarkıların içine giremiyorsunuz, etkileyici şarkılar yok.

OBEN BUDAK

http://www.sabah.com.tr/cp/yas109-20070224-101.html

HakanÇelik
24-02-07, 12:56
evet "püf"ü aynen tarkan gibi söylemiş... bu onun için bir dezavantaj...

HND
24-02-07, 13:15
okan budak'a a dan z ye katilmiyor degilim. cünkü, murati murat yapan sey yok. her sey tarkana cikiyo.. murat boz deyince akillara hemen tarkan geliyo..:16:
ki bir örnek vermek istiyorum, gecen gün kuzenime püf sarkisini dinlettim.. duymamis hic.."aaa tarkan yeni sarki mi söylemis" dedi..:16:

**MegaStarkan**
24-02-07, 13:26
Aslında Boz'un şarkıcı olarak başka bir karakteri varken bir şarkılığına Tarkan olması fiyakasını bozmuş
ehh iste buda özenti oldugunu gösteriyor :P tarkan olmasaydi murat boz su an ayni berksan, tan vs vs gibi ünlü olurdu daha fazlasi olamazdi ve o kadar ünlü kisilerden calismis olmazdi mesela Ozan Çolakoğlu:P

RaSKaS
24-02-07, 15:01
Püf isimli güzide şarkı artık dinlemekten sıkıldığımız klasik Tarkan hitlerinden, Sen Başkasın'la Hüp arası bir şey.

:13:
ne sıkılması :16:
hergün dinlediğim şarkılardan ikisi :18:

yildiz
24-02-07, 16:54
saygi duyuyorum :)

arjen22-tarkan
24-02-07, 16:59
bence kimse tarkan gibi olamaz ister murat boz olsun ister kim olsun !

lara
24-02-07, 17:28
yılarca tarkanla calısmıs ister istemez onun gibi okur tabi ayrıca sarkıyı okurken tarkanda varmıs yanında bi sekilde etkilenmiştir ama sonuc olarak sarkı bomba gbi bnce sıkıcı falan deill

Nzl
24-02-07, 21:11
Oben Budak come closer çıktığında albüme övgüler yağdırmış, bir kaç ay sonradan nedendir bilinmez fikrini değiştirip tarkanı yılın kaybedeni ilan etmişti.
İşte bu yüzden püf harika bir şarkı olmuş deseydide benim için hiç bir şey ifade etmezdi. Herşeyden önce iyi bir müzisyen kendine göre bir tarz yaratmış, sağlam bir duruşu ve karakteri olan kişidir. püf tabiki diğer tarkan şarkılarını andırıyor... Çünkü tarkanın artık tamamen oturmuş bir tarzı var, ayrıca hüp tarkanın değil nazan öncelin şarkısı

fantin
25-02-07, 00:44
Bu Oben Budak nedense Tarkana karşı cephe almış durumda.Hani şarkıyı dinleyince bende biran dedim vokal yaptımı acaba Tarkan diye ama bunda ne kötülük var anlamadım. Hem bu şahsiyet kendi adına konuşsun ben ölene kadar sıkılmıycam bu şarkılardan.

HURRICANE
26-02-07, 17:44
Ne alakası var!TARKAN ın ingilizce albümüne yapılan tavır Murat Boz ada yapılmak isteniyor kanımca...Püf Bir TARKAN bestesidir ve bence hiçte sıkıcı bir şarkı değil yani..Sıkıcı olan bence oben budak..gereksiz gereksiz konuşmalar..albumu dınlememiştir bile eminim bundan...dinlese boyle aptal aptal konuşup gülünç duruma düşmezdi..Biraz kapasite olsa bu şahısta zaten Boz un neden TARKAN ın vokalisti olduğunu anlardı...Ses rengi TARKAN a benzediği için zaten onun vokalistliğini yaptı..Ki Püfü zaten Stüdyoda İkisi seslendirmiş TARKAN vokalde var zaten şarkıda...oben eminim bunun bıle farkına varamamıştır...

ümitcoll
28-02-07, 17:02
zaten tarkan ın vokalisti yani sesi benzeyecek tabii ki oraya favarotti gibi bi ses konulamaz...albümüde güzel bence püf de tarkan ın şarkısı olunca ses de benzeyince tabi çıkar tarkan a yolu...zaten hangi star yada star adayının önü kesilmeye çalışılmamışki...yani doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlarmış bilmem anlatabildim mi!.... bu arada 'püf' bir bomba

tara
28-02-07, 19:05
bencede tarkana ozeniyor ama o da yakinda kendi tarzini bulur bu iste cok yeni simdilik olur boyle seyler

HAY`LAZZz
15-03-07, 00:37
ewet bencede ona özenıyor

MONZA
15-03-07, 11:01
takan gibi olamaz kimse rakipsiz:D

the_rasmus_zcy
30-04-07, 14:39
Tarkan'a özenmiyor, lütfen arkadaşlar. Kaç yıl Tarkan'la aynı sahnede yer almış, ve atladığınız bi olay var, Tarkan'ın yorumu eşszidir, ona hastır, ve TARKAN GİBİ SÖYLEMEK çok ama çok zordur.. Ama Murat bunu başarmış, hem de müthiş bi şekilde..Ben bile ilk duyduğumda TARKAN mı acaba ya falan oldum. Sonra dedim helal olsun sana Murat..Ustasından ne kadar çok şey kapmış dedim, yani ancak ve ancak bu kadar benzeyebilir yorumu..Bence bu gurur duyulacak bir şey..Ne kadar da benimsemiş Tarkan ın yorum stilini..Kendine Tarkan ı örnek alıyo, bundan daha güzel ne olabilir.. :) Ve Tarkan da murat ı çok destekliyo :) Püf ü harika söylemiş bence, evet aynen Tarkan gibi söylemiş ve süper yapmış ;) Ama buna özenti damgası vuramazsınız..

the_rasmus_zcy
30-04-07, 14:41
Bence de Çok güzel okumuş.. Tarkan gibi okudu demek çok yanlış, Bu bir kabiliyettir.. Sadece biri gibi okumak değil konuşablmek bile kabiliyet ister.. ve bu herkeste kolay rastlanılan bir kabiliyet değil.. Ona bakacak olursanız Tarkan da birçok röportajında Michael Jackson' ı örnek aldığını açıkça söylüyor.. Hatta Star the Fire Klibin deki kostüm, şapka, ortam v.s. Güzel yönleri örnek almak kötü birşeymi? Hatta son zamanlar saçaklı püsküllü ceketler gömlekler pantolonlar size Barış Manço tarzını anımsatmıyor mu size? Biri birini örnek aldığında, o kişi örnek aldığı kişinin yerini almak istiyor demek değilki... Bu kadar, Tarkan, Mİchael Jackson' ı örnek aldığı halde halen Tarkandır ve farklıdır ama başarı Michael Jackson kadar belki de daha fazla olacaktır..

Sevgiler..

güzel yazmışsın arkadaşım, katılıyorum her kelimene ;)

MUSTAFA
30-04-07, 17:14
Fena Degil Oda Birşeyler Yapmaya çalişiyor Inşallah Kendi Tarzini Bulur.ama Püf şarkisini Dinlemekten Sikilmam Ben Nede Olsa Altindaki Imza Tarkan

yagmur
07-05-07, 15:34
bencede monza tarkan gibi kimse olamaz rakipsiz ama ona da saygı duyuyorum ben her ikisinide sewiyorum (ama tarkanııııııııı dahaaaaaa cok cokkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk)

sanada katılıyorum mustafa her ikinizde doğru diyorsunuz

M297A296
19-08-07, 22:29
çok saçma tarkanın vokalinin olması kişinin tarkan vokali olması şarkıyı tarkanla beraber okuması şarkının her türlü aşamasıyla tarkanın ilgilenmesi sonucu tabiki tarkana benzer vede şarkı ayrıca çok gzl işlerin sarpa sardığı yok

ozgee
19-08-07, 23:35
tarkanla kac yıl calısmıs kac yıl onun vokaliligini yapmıs tabikide sarkılarında tarkan havası olcak olmazsa üzülürdüm tarkandan bisey ögrenememis diye hem bencede tarkan gibi okuyabilmesi büyük basarı simdiye kadar kimse bu kadar basarılı olamadı tarkan gibi söyleme konusunda zamanla daha cok yönelir kendine yavas yavas kurtulur o havadan ama tamamen degil...