PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : maximum star, Murat Boz

Nzl
13-02-07, 19:44
Yasemin ŞEFİK
Ciğerimin Köşesi

MAXİMUM STAR, MURAT BOZ

Müzik dünyasında belli isimler ön sırada yer alırken, hiç düşündünüz mü onların yerine kimler geliyor?

Peki Türkiye'nin Erkek Starı değişir mi?

Yoksa değişmek üzere mi?

O zaman sıra MURAT BOZ'da!

Türk pop müziğinde özellikle 90'lı yıllarda tanıştığımız isimler şuanda pastanın en önemli payını alıyor. Kenan Doğulu, Mustafa Sandal,Emre Altuğ, Serdar Ortaç, Levent Yüksel...ve özellikle mega starımız Tarkan o yıllardan şu zamana kadar 1.ligde yer aldılar.

Müzik tarzları, hayat anlayışı, zevkler ve tabi ki yeni akımlar durmadan değişiyor. Kimi sanatçı bu değişime ayak uydurabildi. Kimisi "benim tarzım budur" dedi ( Yaşar gibi) aynı yolunda devam etti.

En önemliside jenerasyon değişti. Küçükler büyüdü.Büyükler yaşlandı ve alttan bambaşka,teknolojiyi seven, cep telefonu ile büyüyen müziği polifonik ve monofonik olarak ikiye ayıran bir nesil geldi. Buarda sadece 90'lı yıllardan kalan isimlerle geçmedi hayat. Bir çok isim karşımıza çıktı. Tutunan ve tutunamayanlar olarak ikiye ayrıldılar. Rock müzik gruplarının çoğalması ve RnB müziği Pop-Alaturka ile harmanlayıp daha farklı melodilerin sahibi olduk. Müzik yapımcıları da grup müziğinin sonsuz faydasından yararlandırlar. E sonuçta grup elemanlarının her biri enstrüman kullandığı için albüm kayıtları daha da maliyetin yüksek oranlarını düşürdü. Yalnız manken ve oyuncu takımının yaptığı albümleri bu kategoriye eklemiyorum. Onlar başlı başına başka bir konu.

Gelelim erkek starlarımıza...Onlar artık 35 yaş grubuna giriyor. Artık onların devri kapandı demiyorum.Ancak onları sevenler başkalarıyla evlendi. HAyata çoktan atıldı.

Şimdi sıra 2000li yılların çıtırlarında. Onlara hayal malzemesi olacak, işini düzgün yapacak, öyle benim sevgilim şudur demeyecek biri lazım. E malum bizim starların hepsi evlilik ve çocuk derdine düştü.

İşte böyle bir isim Murat BOz...

Beş yıl boyunca Tarkan'ın vokalistliğini yapmış, yakışıklı,sesi güzel, en önemlisi müziğin okulundan gelmiş. Eylül ayında çıkardığı single çalışması ile bir çok kişiye "Türkiye'de single da olur" dedirtti. Tabi doğru iş mantığıyla. Hani bir ünlü olayım derdiyle yapılmadığı çok belli. Şimdi de yepyeni albümü ile karşımızda. "Maximum" yeni tür müziğin en belirgin örneği...Albümde ki şarkıların niteliğinden işin niceliğine kadar başarılı....

Murat BOz, yeni jenerasyonun starıdır.

Hem de Maximum Star!

yaseminsefik@yahoo.com

http://www.kamerazzi.tv/scripts/writer/detail.asp?WriterID=16&WritingID=1127

coolcarizma
13-02-07, 21:54
tabiri caizse işkembeden sallamış.murat boz genç sayılmaz.bence star hiç sayılmaz.bi kaç kez klibini izledim ve tamam dedim,JUSTİN TİMBERLAKE özentisi bi popçu.yeni hiçbirşey yok.
Tarkan asla eskimez,bir yaşa kadar pop söyler,sonra da sanat müziği.Tarkan yapılmayan pekçok şeyi yaparak buralara geldi.kolay mı ondan ünvanını almak

TarkanColl
13-02-07, 22:01
Bence de Tarkan gibiyi bırakın Gökhan Özen gibi bile olamaz. Atılgan değil. Silik kalıyor programlarda.

Nzl
13-02-07, 22:11
tarkan 93'de yine sensiz albümünü borç harç içinde, arkasına hiç bir destek almadan çıkartmasına rağmen ondaki o star ışığı sayesinde albümü 700 bin satmıştı

Murat Bozunsa arkasında türk popunun en değerli müzisyenleri ve bir megastar var. Albümünün iyi bir çıkış yapmaması mümkün değil ama bu onu 2000'lerin starı yapmaz. Star olmak başka bir şey.....

HakanÇelik
13-02-07, 22:28
yazara göre yaşı ilerleyenler star olamıyor. peki "sezen aksu" ne oluyor.
Tarkan'da 50 yaşında bile olsa stardır, megastardır...

mavi
13-02-07, 22:39
yazara göre yaşı ilerleyenler star olamıyor. peki "sezen aksu" ne oluyor.
Tarkan'da 50 yaşında bile olsa stardır, megastardır...
bencede..:20:

**MegaStarkan**
13-02-07, 23:18
bencede katiliyorum size....
Justin özentiside pek sanmiyorum daha cok Tarkan özentisi Murat Boz..
klibinde dans etmeye calismis Justin gibi ama klibin bazi yerlerinde bu konuda acemi oldugunu anlasiyor ...

HND
14-02-07, 11:25
asla degismeyecek olan tek sey tarkanın megastar olarak kalacagidir:41:

ozkan1907
14-02-07, 14:15
ya daha adamın albümü cıkalı 1 hafta oldu adamı star yaptılar böle sey olmaz bence tarkanın vokalisti olmasa kimsenin albümünden haberi olmayacaktı star olması icin albümlerinin 4.5 milyon kadar satması lazım o da bu sartlarda biraz zor :18:

m.bozaşkımm
06-10-07, 00:35
ARKADASIM GUNUMZDEKI SARTLARA BAKARSAK MURAT SUPERINDE OTESINDEE..KORSAN CDLER VARR......EMEKLER YENIO....sen 93 senesınden bhsedıosn biz 07 deyızz...gerci tarkana lafımz yok amaaaa murat daaa superr ötesi!!

erkan er
06-10-07, 01:35
bi kere murat bozun yaşı 27 -26 felan ne kadar genç sayılabilirki tarkan o yaşlatdayken tolamadğı ödül kalmamışttt

hsaex123
18-10-07, 23:19
Sarki Hos Ben Cok Begeniyom Bu Sarkiyi