PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarkan bu sektörü kurtaran adamdı

Nzl
17-01-07, 10:54
Burak Kut artık simit de satamaz!

Bugüne dek birçok sanatçıya albüm yapan ve çoğunun kendine zarar ettirdiğinden yakınan Mert Müzik'in sahibi Halit Nart, şarkıcı oluyor! Tüm bildiklerini kendi üzerinde uygulayacağını söyleyen Nart, zamanında kendisini 200 bin dolar zarara uğratan Burak Kut'u eleştiri yağmuruna tutuyor: Değil şarkı, o artık simit bile satamaz!.

Futbolu bırakıp Unkapanı'nda bir şirkete tezgahtar olarak giren Halit Nart, çalışkanlığıyla kısa zamanda çarşının prensi olmuş ve en büyük dükkanlardan birini kiralayarak kendine ait müzik şirketini; Mert Müzik'i kurmuştu. Ancak sanatçılarına bir türlü idealindeki şarkıları ve albümü yapmayı kabul ettiremeyen Halit Nart, bildiği her şeyi uygulamak için kendi şarkıcı olmaya karar verdi... 45 yaşındaki şöhret adayı; Burak Kut, Hakan Peker, Tarkan gibi isimleri ise acımasızca eleştiriyor...

UNKAPANI KÖTÜ DEĞİL İYİ BİR YER

* Müzik dünyasında önce patron oldunuz şimdi de şarkıcı! Bu yola nasıl girdiniz?
Ben önceden futbolcuydum. Amacım ticarete girip para kazanmaktı. Önce Unkapanı'nda tezgahtar oldum, 6 ay sonra da orada yetkili olmuştum. Sonra şirketimi kurdum.

* Nazan Öncel, Seda Sayan, Soner Arıca, Faruk K gibi isimlere albüm yapan tanınmış bir yapımcıyken sizi şarkıcı olmaya iten sebep neydi?
Oğlumun okulunda veliler arasında bir ses yarışması düzenlemeyi teklif ettim. Ben de 'Dido' adlı şarkıyı okuyup kaydettim. Yarışma yapılmadı ama kayıt elimde kaldı. Bunu dinleyen Soner Arıca beni deyim yerindeyse 'gazladı' diyebilirim!

* Sizin gibi biri gelseydi masanıza, ona albüm yapar mıydınız?
Kesinlikle kaçırmazdım! 22 yıllık tecrübem var. Benim iddiam; piyasada var olanlar kadar! Satmazsa 'olmadı' diyeceğiz... İyi ses Türkiye'de satmaz ki! Parça iyi olacak, ses de iyi olursa iyi olur.

* Kim var sizin sözünüzü dinlemeyip de başarısız olan şarkıcı?
Burak Kut'a 'Küçük Prens' albümünü yapmıştım. Ona Ahmet San'ın villasında dedim ki; hatta alt katta da Tarkan vardı. "Şimdi çıkarmayalım, Tarkan çıkıyor!" O da "100 bin satamazsa sen bana bir tane simitçi tablası al, simit satarım!" dedi. 'Tamam' dedim; ama 10 bin satın alan adamdan 7-8 bin iade geldi. Burak baktı iş bitti, askere gitti. İnadı, bana 4 daireye mal oldu. Tanesi 50 bin dolardı o evlerin.

* Müzik dünyasında bir tek Burak Kut mu hata yaptı, başka yok mu?
Dolu ama onun yapımcısı ben olduğum için onu söyledim. Tarkan'ın İngilizce albümü için de, 'Müslüman mahallesinde salyangoz satmaya benzer' demiştim. Dediğim oldu; Tarkan'ın ömrünü yedi o iş... Tarkan bu sektörü kurtaran adamdı.

* Eleştiriyorsunuz ama sanatçıların ne yapmaları lazım peki?
Burak o zaman bana simit satma espiri yaptı ama artık simit de satamaz. Simitevi açar ancak! Şimdi onların yerine daha genç, daha yakışıklı adamlar geldi. Yalın ve diğerleri kimin yerini aldı sanıyorsunuz! Ama Tarkan'ın bir şansı daha var. Ben Tarkan'ım havalarına girmez; iyi parçalar seçerse yine yapabilir. Bir tek kurşunu kaldı, atamazsa jübile yapar. Kenan en akıllıları; çok havaya girmedi. Neden; çünkü babası müzisyen, ailesi müzisyen. 'Ben oldum' demeyeceksin.
Bülent İPEK/MAGAZİN

http://www.sabah.com.tr/gny/gny101-20070117-200.html

queen
17-01-07, 11:10
teşekkürler ...tarkan ne zaman havaya girdi??!!!..saçmalmış.tarkan da olmasa kimin neyini konuşacaklar yaa...

aykut
17-01-07, 11:22
haber için teşekkürler Nzl:41:

şekerim
17-01-07, 11:36
tarkan sayesinde bu kadar çok konuşuolar birde tarkan olmasaydı ne konuşacaklardı acaba haber için teşekkürler

:10: :54: :35: :52: :30: :35: :48:':35: HERŞEYİMİZ FEDAAAA:4:

DieForYou!
17-01-07, 11:59
haklı olduğu bazı yönler var güzel bi yazı olmuş

scorpioness
17-01-07, 13:37
ve işte yine biri albüm yapıyor ve işte yine diğer sanatçılara sataşıyor bu artık kaide haline geldi sataşmayana albüm yapılmıyor sanırım ne dersiniz..Nzl Teşekkür..

HND
17-01-07, 15:36
"'Ben oldum' demeyeceksin. "
:67: bak. işte doğru bir cümle kullanmış.. :4:
evet tarkan da zaten bunu kabul etmiyor!!

HakanÇelik
17-01-07, 18:01
tarkan hiç bir zaman ben oldum demedi. hep kendini
geliştirdi. kendini hep yolun yarısında gördü. bu yüzden
bu kadar başarılı zaten. tarkan tek albümle gelmedi ki,
tutmadığı düşünülen (ki bence şahane bir albüm come closer) bir albümle bitsin....

**MegaStarkan**
17-01-07, 18:13
tskler nzl haber icin,
pek yorum yapamicam ztn yapilmis aslinda....

hakan abiye katiliorum, tarkan gundeme 1-2 haftada oturmadi veya yaz popcusu diil... Diger yabanci single/albm cikaran sanatcilarimiza bakarak yine ii satti ki yabanci albumler bile satmazken avrupada (mp3 sayesinde)

aykut
17-01-07, 22:12
ben bu türkiyedeki insanların tarkanla uğraşmasından bıktım usandım
meyve veren ağacı taşlıyolar tarkanın dediği gibi ayıp oluyorr hemde çok ayıp

maydonozz
17-01-07, 22:16
Öncelikle haber için teşekkürler Nzl

yaa şunu kimse anlamak istemiyor galiba tarkan ingilizce albümü avrupaya açılmak için hazıladı ve başardı da bence türkiyeyle uzaktan yakından alakası yok bu albümün :)

Sayın Nart da şunları söölemek istiyorum yeni albümün için sana başarılar çünkü buna ihtiyacın olcak :18: çenede maşallahın varda yorumun nası bakalım bide müslüman mahallasinde ne satılırmış senden görelim :27: :18:

arjen22-tarkan
20-01-07, 12:58
Thankssss Youu !