PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yilin Kaybedenİ Tarkan

Nzl
23-12-06, 11:53
2006'da müzikte sınıfı geçenler

2006'da albüm satışları çok düştü. Madonna, Billboard listesinde birinciliği kaptırmazken Türkiye'de herkes Kenan Doğulu'nun Çakkıdı'sıyla coştu. Tarkan sınıfta kaldı.

Müzik dünyasının yıl sonu karnesi

2006'da albüm satışları çok düştü. Madonna, Billboard listesinde birinciliği kaptırmazken Türkiye'de herkes Kenan Doğulu'nun Çakkıdı'sıyla coştu. Tarkan sınıfta kaldı.

Bir süredir korsan satışlardan dolayı büyük darbe alan albüm satışları, 2006'da MP3 paylaşımının en üst seviyeye gelmesiyle eski seviyesinin yüzde 70 kadar altına düştü. Birçok önemli isim "Nasıl olsa satmayacak,'' diye düşünerek albümlerini ertelerken, birçoğu da albümünü piyasaya sürdü ama sonuç boşuna. Eskiden bir albümün 750 bin satması "İyi sattı,'' dedirtirken şimdilerde 50 bini geçmesi için atılmadık takla kalmıyor. Bu durum sadece ülkemizde böyle değil tabii ki. Satıştan yana hiç derdi olmayan Madonna bile durumun farkında. Son albümünün şarkıları herkes tarafından bilinirken bunun ona satış olarak geri dönmemesinden uyanan şarkıcı, ani bir atakla Confessions turnesini başlattı ve bilet fiyatlarına yaptığı müthiş zamla beraber 'Yılın Kazananı' oldu... Toplam 1 milyon 208 bin 957 kişinin izlediği turnesiyle 200 milyon dolar kazanan Madonna, Billboard'un yayımladığı yıl sonu listesinde tam altı kategoride birinci olarak, yılı kendine layık biçimde kapadı. Ülkemizde de bütün bir yaz dinlenen Kenan Doğulu'nun Çakkıdı'sı ve Demet Akalın'ın Afedersin'ini en çok beğenilen şarkılar oldu. Ama bu onlara satış getirdi mi, koca bir 'hayır' tabii ki!

YILIN KAYBEDENİ TARKAN
'Yılın Kaybedeni' kategorisinin başında ise albümü hiç satılmayan megastarımız Tarkan yer alıyor. Yıllardır üzerine titrediği İngilizce albümü Bounce büyük bir gürültüyle piyasaya sürüldü, ama kimse rağbet etmedi. Tarkan, baktı olmuyor Sibel Can kıvamında nerede bir kamera görse "Canlarım, ciğerlerim,'' başlıklı konuşmalar yaptı. Hatta bir ara da kendini Oprah Winfrey'ye katılmış Michael Jackson gibi hissedip "Babam beni dövüyordu,'' gibisinden ne işe yarayacağını bir türlü anlayamadığımız konuşmalar yaptı, ama nafile. Aslında içinde güzel şarkılar olmasına rağmen sanırım bu sahteliği kimse yemedi ve albümü almadı.

OBEN BUDAK
http://www.sabah.com.tr/cp/yas121-20061223-101.html

aykut
23-12-06, 12:05
tarkanın albümü iyi satmadımı rakamlar hiç satmadı demiyoki hem tarkanın albümü beklenenin altında olsana en azından her evde tarkanın ingilizce albümünden5 şarkı var benim arkadaşlar almadı ama korsanda olsa onnlar tarkanın şarkılarını beğenip dinliyolarr

HND
23-12-06, 16:43
ben aldım bi kerem:13: :13:
tşkrler:41:

**MegaStarkan**
23-12-06, 16:51
tarkanin o konusmlari icdendi reklam degildi :13:
iyki bi albüm satmadi ha.... türkce albüm gelsede mors olsunlar :5:

RaSKaS
23-12-06, 19:17
2006 nın Tarkan Açısından çok iyi geçmediysede yılın kaybedeni asla olmadı.Come closer gibi güzel bir albüm promosyon eksikliginden dolayı cok iyi tanıtılamadı ama Verdigi konserlerde hala onbinleri costurdu.

HakanÇelik
23-12-06, 19:23
bir albümün tirajı asla kalitesini düşürmez... nice albümler vardır ki müzikalite açısından berbattır ama satışı milyonlara ulaşmıştır. yani satış her zaman gösterge değildir. ama bir yıl ,ama beş yıl... hiç fark etmez come closer hak ettiği ilgiyi muhakkak görecektir...

celiskili haberler bi haberde 1 numara gosterilio digerinde dususte denilio bu iste yanlis olan bisiler var ayakta uyutuluyoruz:12:

RaSKaS
23-12-06, 19:39
aynı gazetenin iki yazarından iki farklı yazı:5:
birinde dünya starı digerinde yılın kaybedeni ...

Nzl
23-12-06, 20:18
aynı gazetenin iki yazarından iki farklı yazı:5:
birinde dünya starı digerinde yılın kaybedeni ...

banada çok tuhaf geldi bu durum...Bir adam hem yılın sınıfta kalanı ilan ediliyor. Hemde halk oylamaları sonucunda yılın kendini en iyi geliştireni

Üstelik oben budak come closer ilk çıktığında albümü çok beğendiğini yazmıştı.
Şimdi fikrini ne değiştirdi acaba. Fazla demet akalın dinlemiş olmalı bu yaz

~JiJeM~
23-12-06, 20:36
bedava konuşmak kolay tabi..ne kadar uğrastı tarkan.yıllardır az buz değil.ben zevkle dinliyorum hala...isteyen istediğini desin vız gelir...:16: :23:
teşekkrler canım:))

fantin
24-12-06, 01:23
Şimdi fikrini ne değiştirdi acaba. Fazla demet akalın dinlemiş olmalı bu yaz[/QUOTE]
O yazıyı bende okumuştum. Ben bu yazarı yılın DANSÖZÜ ilan ediyorumm:36:

tarkancı minnoş
24-12-06, 12:37
kim almamıj ki çoğunlukta tarkanın şarkılar waa benim tanıdıklarımda ayrıca bu sitedeki herkes eminim ki almıjtır

vincent
24-12-06, 13:20
bu ezik yazar kim yaa ...............iii tanıtımını yaptın tarkanı kullanarak....

DieForYou!
24-12-06, 13:31
Bence Burda Kİmse BoŞ Yere Kizmasin Dİyelİmkİ Tarkan 100.000 Satti Tarkan Tahtinimi Kaybettcek Yada Hayran Kİtlesİmİ Azalcak Yada Tarkan İflas Mi Edİcek HİÇ Bİrİ Olmuycak Onun İÇİn BaŞkalarinin Yazdiklari Umrumda DeĞİl Ama Tarkanin Bu AlbÜmÜnde Hayal KirikliĞi OlduĞu Kesİn

RaSKaS
24-12-06, 14:19
Şimdi fikrini ne değiştirdi acaba. Fazla demet akalın dinlemiş olmalı bu yaz
O yazıyı bende okumuştum. Ben bu yazarı yılın DANSÖZÜ ilan ediyorumm:36:

:18: :18: son noktayı koymuşun fantin :4:

vincent
24-12-06, 14:49
Bence Burda Kİmse BoŞ Yere Kizmasin Dİyelİmkİ Tarkan 100.000 Satti Tarkan Tahtinimi Kaybettcek Yada Hayran Kİtlesİmİ Azalcak Yada Tarkan İflas Mi Edİcek HİÇ Bİrİ Olmuycak Onun İÇİn BaŞkalarinin Yazdiklari Umrumda DeĞİl Ama Tarkanin Bu AlbÜmÜnde Hayal KirikliĞi OlduĞu Kesİn

albüm hayal kırıklıgı diil........ ii bi prodüctorle calışılmadıgı için sonuç bu old.... stratejik hata.....

bu adamlar yaa dunya müzic sectorunun nasıl işleginden haberi yok yada hiç bişey bilmiyolar........

DieForYou!
24-12-06, 15:00
albüm hayal kırıklıgı diil........ ii bi prodüctorle calışılmadıgı için sonuç bu old.... stratejik hata.....

bu adamlar yaa dunya müzic sectorunun nasıl işleginden haberi yok yada hiç bişey bilmiyolar........

YA BIRAK YA PRODÖCTÖRLE FALAN ALAKASI YOK ALBÜM İNGİLİZCE OLDUĞUNDAN SATILMADI BAKALIM TARKAN ÇIKARSIN BAKALIM NASIL SATIYO
KİMSENİN BEĞENMEDİĞİ DUDU 1 MİLYON DAN FAZLA SATTI

Samet
24-12-06, 19:40
tarkanin o konusmalari reklam degildi
Tarkani tanimiyorsunuz birseyler atiyorsunuz yaaaww

esin
24-12-06, 20:16
Tarkan'ın yeni albümünü ilk biz dinledik ( övünmeye bakarmısınız)

Tarkan'ın 7 Nisan'da tüm dünyada çıkacak albümü sürprizlerle dolu...

İşte Tarkan'ın 'gerçek' albümü

Tarkan'ın 7 Nisan'da tüm dünyada çıkacak olan 'Come Closer' adlı albümü, Wycleff Jean'le düet, Sezen Aksu'yla aradaki buzları eritecek şarkı gibi sürprizlerle dolu.

Bu mesleğe ilk başladığım günden beri kaynağımı açıklamayacağım bir haberi kovalamadan gerçek bir gazeteci olamayacağımı düşünürken çarşamba akşamı telefonuma gelen 'Tarkan'ın yeni albümünü dinlemek istiyorsan bana gel' yazılı bir mesajla dünyalar benim oldu. Bu sayede hem süper bir haber yapabilecek hem de arkadaşıma verdiğim söz yüzünden kaynağımı saklı tutacağım. Bu sevincin yanına bir de Tarkan'ın daha çıkmamış albümünü ilk kez dinleyeceklerden biri olmanın heyecanıyla koyuldum Bebek yoluna. Hani az buz değil Tarkan'ın bu uğurda harcadığı seneler. Ben üç iş, dört sevgili, 11 saç modeli değiştirdim ama onun albümü piyasaya çıkmadı. Dünya pazarına açılmanın, hele Amerika gibi zenci hakimeyitinin olduğu müzik dünyasını zorlamanın 10 sene çalışmakla bile kolay olmayacağını bildiğimden sürenin bu kadar uzamasına hiç şaşırmadım aslında.

BAŞARILI OLACAK MI?
7 Nisan'da tüm dünyada merhaba diyecek 'Come Closer' adlı albümün açılış şarkısı 'Just Like That'i ilk duyduğumda havalara uçmadım açıkçası. Bana Michael Jackson şarkılarını hatırlatan R&B katkılı bu şarkıyı dinlerken umarım tüm albüm böyle değildir diye düşünmeye başlamıştım ki ud nağmeli oynak şarkı 'In Your Eyes' başlayınca keyfim yerine geldi. Tarkan'ın 'Aman aman' diye uzun hava çekmesiyle başlayan 'Why Don't We' ise Amerikalıları çok kısa bir süre içinde avucunun içine alması muhtemel bir şarkı. Şarkıda Tarkan'ın düet yaptığı Wycleff Jean'in sesini duymak beni yeni bir şoka sürüklese de kendimi toparlayıp şarkıyı dinlemeye devam ettim. Şu sıralar Amerika'daki moda olan araya siyahi rapper katma olayını Tarkan kendine yakışır bir şekilde bir dünya starıyla halletmiş ve çok da başarılı olmuş. İkimizin Yerine', gibi yabancılara konserlerde çakmak yaktıracak şarkı da beşinci sırada karşıma çıktı. 'Over' adlı bu balad, albümün nadir temposu düşük şarkılarından biri ve çok güzel. 'Start the Fire' ise ilk dinlediğimde bana George Michael'ın 'Faith'ini anımsattı. Dünyada cuma günü piyasaya sürülen Bounce'da albümün en sağlam şarkılarından biri olarak sekizinci sırada yerini almış. Bu arada Bounce'un dünyaya sürülen şeklinde en önemli DJ'lerden Armand van Helden'in de bir remiksinin bulunduğunu söylemeden edemeyeceğim. Albümünün adını 'Come Closer' (Yakına gel) koyan megastar, müzik aracılığıyla sınırların kalkabileceğine inananlardan. Tarkan bu işi başaracak...
Come Closer/ Tarkan Universal
Oben Budak
http://arsiv.sabah.com.tr/2006/03/27/cp/cpsabah/cpsabah/cpsabah/cpsabah/cpsabah/cpsabah/cpsabah/cpsabah/cpsabah/cpsabah/cpsabah/cpsabah/cpsabah/yas117-20060325-101.html

2006'da müzikte sınıfı geçenler

Müzik dünyasının yıl sonu karnesi

Bir süredir korsan satışlardan dolayı büyük darbe alan albüm satışları, 2006'da MP3 paylaşımının en üst seviyeye gelmesiyle eski seviyesinin yüzde 70 kadar altına düştü. Birçok önemli isim "Nasıl olsa satmayacak,'' diye düşünerek albümlerini ertelerken, birçoğu da albümünü piyasaya sürdü ama sonuç boşuna. Eskiden bir albümün 750 bin satması "İyi sattı,'' dedirtirken şimdilerde 50 bini geçmesi için atılmadık takla kalmıyor. Bu durum sadece ülkemizde böyle değil tabii ki. Satıştan yana hiç derdi olmayan Madonna bile durumun farkında. Son albümünün şarkıları herkes tarafından bilinirken bunun ona satış olarak geri dönmemesinden uyanan şarkıcı, ani bir atakla Confessions turnesini başlattı ve bilet fiyatlarına yaptığı müthiş zamla beraber 'Yılın Kazananı' oldu... Toplam 1 milyon 208 bin 957 kişinin izlediği turnesiyle 200 milyon dolar kazanan Madonna, Billboard'un yayımladığı yıl sonu listesinde tam altı kategoride birinci olarak, yılı kendine layık biçimde kapadı. Ülkemizde de bütün bir yaz dinlenen Kenan Doğulu'nun Çakkıdı'sı ve Demet Akalın'ın Afedersin'ini en çok beğenilen şarkılar oldu. Ama bu onlara satış getirdi mi, koca bir 'hayır' tabii ki!

YILIN KAYBEDENİ TARKAN
'Yılın Kaybedeni' kategorisinin başında ise albümü hiç satılmayan megastarımız Tarkan yer alıyor. Yıllardır üzerine titrediği İngilizce albümü Bounce büyük bir gürültüyle piyasaya sürüldü, ama kimse rağbet etmedi. Tarkan, baktı olmuyor Sibel Can kıvamında nerede bir kamera görse "Canlarım, ciğerlerim,'' başlıklı konuşmalar yaptı. Hatta bir ara da kendini Oprah Winfrey'ye katılmış Michael Jackson gibi hissedip "Babam beni dövüyordu,'' gibisinden ne işe yarayacağını bir türlü anlayamadığımız konuşmalar yaptı, ama nafile. Aslında içinde güzel şarkılar olmasına rağmen sanırım bu sahteliği kimse yemedi ve albümü almadı.
ROCK YERE YIĞILDI
Rock müzikte de işler farklı değil. Geçen sene "Rock patladı,'' söylentileri üzerine birer ikişer albüm hazırlayan rock neferleri, bu sene tam manasıyla yere yığıldı. Büyük ümitle albümlerini piyasaya süren Redd, Mor ve Ötesi, Yüksek Sadakat albümlerine kimse rağbet etmedi. Yurtdışındaki rock'ta son birkaç senedir olduğu gibi Brit etkisi sürdü. Bu kötü dönemde John Lennon'ın 'İngiltere tarihinin en hızlı satan albümü' rekorunu elinden alan Artic Monkeys, yılın en çok konuşulan grubu oldu. Günümüzün modası internet bloglarından starlığa terfi klişesini sonuna kadar kullanan grup, ilk hafta da 363 bin 735 satarak rekor kırdı. Büyük yükseliş gösteren The Killers ve Snow Petrol'ü de unutmamak lazım. Ha bir de Thom Yorke'u tabii... Albümü The Eraser'la herkesi etkisi altına alan aykırı müzik adamı, ilk solo albümüyle uzun süre CD çalarımızı meşgul etti. Dans müziğinde Portecho, ilk akla gelen isimlerden biri. Grup, özellikle Sympathy'le beraber aldı yürüdü. Albümlerinin sonuna bir iki şarkı remiks koymaktan sıkılan Hande Yener, sonunda tamamen remiks kıvamında şarkılardan oluşan bir maxisingle çıkarttı ve herkesi mest etti. Biraz Özgürlük, bizi dans ettirmeyi bildi. Yaptığı müzik tarzı, kıyafetleri ve klipleri nedeniyle pop dünyasında 'yılın cesuru' diye bir ödül verilse, bu kesin Hande'nin olur! Yurtdışında ise ani bir atakla karizma kazanan Justin Timberlake dans alanının en önemli ismi oldu.
OBEN BUDAK

http://arsiv.sabah.com.tr/2006/12/24/cpsabah/yas121-20061223-101.html

bu iki yazı tarihlerine dikkat edilirse gerçekleri çok güzel anlatan yazılar
medyanın ürettiği fikirleri değerlendirirken çok dikkat etmeliyiz o kadar utanmazca U dönüşleri yaparlarki şaşırmayı bile akıl edemeyiz o anda yararları neyi gerektirirse onu söylerler ve daha iki üç yazı önce yazdıkları fikirlerini kendi kendilerine çürütürler bizim bunu hatırlamamız hiç umurlarında olmaz çünkü yüzsüzdürler bulundukları yerde kalabilmeleri utanmazlıklarına bağlıdır
bu yazdıklarım megastarkan forumdan alıntı

bir açıklama
oben'in fikri satışlarla alakalı değil tabiki satışlar onun daha rahat sallamasına yardımcı oluyor ama asıl mesele TARKAN'ın yurt dışındaki bir söyleşide bir soruya verdiği cevabın anlayışı kıt insanlar tarafından yorumlanışı ve bir bardak suda fırtınalar koparılışından sonra takındığı tutumla alakalı
dikkatli ruhdaşlarım bu söyleşiyi hatırlayacaktır

tara
24-12-06, 22:25
bi gereksiz yazi daha iste .hem satmadiysa size ne tarkan kendisi bilir onun sevenleri bilir .bos bos yaziyorlar sadece