PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Okan, Tarkan'ın yakasını bıraksın (Hürriyet-Yalçın Bayer)

Nzl
17-12-06, 19:37
Okan, Tarkan'ın yakasını bıraksın

UZUN zamandır iki şovmen Okan Bayülgen ve Beyaz ile mega star Tarkan arasında bana göre lüzumsuz bir söz düellosu yaşanıyor. Aslınde magazin insanları bu ikilinin arasında mekik dokuyorlar. Yersiz diyorum, çünkü bir yanda Türkiye'nin adını ve imajını tüm dünyaya tanıtan, bu güzelim Türkçe'mizin kelimelerini dünya insanlarına ezberleten bir dünya starı, mega star vardır.

Öteki yanda Okan Bayülgen'in "Makina" eğlenceli programı vardır. Elbette, onu sevenler vardır, ve Okan Bey muhtemelen yetenekli birisidir. Fakat zaman zaman etik ve ahlaka, adaba uymayan laflar, sokak sözleriyle, argolarla süslenen bir programda Tarkan'ın ne işi olabilir? Bu ortamı sevenler gayet ki bulunacaktır, ama Tarkan'ın bunlar arasında yeri var mı? Bunu merak ediyorum. Tarkan bir kere bu süslü eğlencenin çok çok ötesinde, dünyada Türkiye'nin adını tanıtıyor, Okan Bey ise Türkiye'de bazı süslü sosyetelerine hitap ediyor, onları eğlendiriyor. Bu sosyoloji fark bir kere ortadadır, bu farkı anlamalıyız.

Beyaz ise az farkla daha uygun şeyler yapıyor, en azından insanları şenlendirir. Bana göre her ikisi Tarkan'ın yakasını bırakmalılar. Farklı çalışmalar yapıyorlar. Lütfen alınmasınlar, Tarkan fezalarda, ufuklarda ülke-ülke dolaşıyor, bunlar ise hep aynı sahnedeler, aynı yerdeler. Bir kere bu farkı görmeleri gerekiyor, bu farkı neden görmüyorlar? Okan Bey'e yakıştıramıyorum, davranışlarına dikkat etse iyi olur, kadınlara olan zaafına göre magazin gündeminden düşmüyor, elbette ki bu onun özel hayatı. Kendi bilir. Ama bizler bu boş tartışmaya neden şahit olalım? Evet, Tarkan öyle bir söz söyledi, peki, Okan'ın, ya da Beyaz'ın isimlerini dile getirmedi ki? Onlar Tarkan kadar dünyaya Türkiye imajını vere biliyorlar mı? Hayır! O zaman neden her ikisi Tarkan'ın üzerine gidiyorlar, anlayamıyorum.

Ben şahsen Okan'ın sosyetelerle süslenmiş programına ikinci defa bakamıyorum, aynı tekrarlar, aynı benzemeler insanı yoruyor. Kendini çok beğeniyor, anlatsın bakalım dünya edebiyatından, klasiklerden neleri okumuştur? Sivri dillidir, ama bu ona insanların onuru, hassasiyeti ile alay etmesine hak veriyor mu? Argolar, etiğe, yakışmayan anti etik, anti estetik davranışlar, toplum ahlakına yakışmayan üslupta konuşmalar yapmak, 18 yaşından küçüklerin duygularını tahrik etmek... Türk dilinin tahrik edilmesi halleri ve daha neler... Tarkan ise sesini, Türkçe'sini fezaların zirvesinde,çok çok uzaklara götürüyor. Bir kere kıyaslamak bile yanlıştır. Ben Tarkan'ın Beyaz'ın programına gelişine sevinirim. Beyaz bir kere kültürlü konuşmalarla insanları eğlendiriyor, Okan kadar alaycı, argolu değildir, insanları güzelce güldürüyor.

Burada nokta koyalım, her kes milletine, toplumuna şerefle hizmet etmelidir, gelin 21 yüzyıl evrensel boyutlara yükselen, ulaşan programlar üretelim, güzel şeyler yapalım. Türk milletinin adını, şerefini dünyaya tanıtalım, barışçıl olalım, bir birimizi sevelim, diyorum

http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/goster/haber.aspx?id=5596299&yazarid=42

TarkanColl
17-12-06, 19:58
İşte budur...bravo

mavi
17-12-06, 20:01
ağzına sağlık yalçın bayerin..bravo bravo bravo

şekerim
17-12-06, 20:02
eşeğe altın semer vursan eşek gene aynı eşek arkadaşlar bırakmaz tarkan sayesinde gündem yapıyo okan bırakırsa nasıl haberlere konu olabilir bırak okan bırak tarkanımızı rahat bırak o senin seviyene düşmezz aaa:17: :17:

scorpioness
17-12-06, 20:03
Aklı başında yazarlar gerçekleri görüyor bravo onlara teşekkürler heber için

**MegaStarkan**
17-12-06, 20:08
güzel yazmis bravo
tskler haber icin :21:

aykut
17-12-06, 21:18
teşekkürler haberr için saol

http://img236.imageshack.us/img236/1415/tarkanmegastarjg8.jpg (http://imageshack.us)

ozkan1907
18-12-06, 15:57
1 numara adamsın yalcın abi seni sewiyoruz

HND
18-12-06, 18:18
:5: okan adından nefret etmeye başladım artık..duymak bile istemiyorum.:5:
ayrıca çok doğru yazmış yalçın bayer:67: bravo işte bazı gazeteci yazarlar kendilerini belli ediyorlar...

fantin
18-12-06, 19:07
Hislerimize nasıl tercüman olmuşbravo bravo bravo bravo bravo

tara
18-12-06, 19:12
haber icin tesekkurler.sonunda dogru duzgun bi insan bulundu allahim sukurler olsun

tara
18-12-06, 19:12
haber icin tesekkurler.sonunda dogru duzgun bi insan bulundu allahim sukurler olsun

RaSKaS
19-12-06, 17:53
Yersiz diyorum, çünkü bir yanda Türkiye'nin adını ve imajını tüm dünyaya tanıtan, bu güzelim Türkçe'mizin kelimelerini dünya insanlarına ezberleten bir dünya starı, mega star vardır.

Fakat zaman zaman etik ve ahlaka, adaba uymayan laflar, sokak sözleriyle, argolarla süslenen bir programda Tarkan'ın ne işi olabilir?

Ben şahsen Okan'ın sosyetelerle süslenmiş programına ikinci defa bakamıyorum, aynı tekrarlar, aynı benzemeler insanı yoruyor. Kendini çok beğeniyor, anlatsın bakalım dünya edebiyatından, klasiklerden neleri okumuştur? Sivri dillidir, ama bu ona insanların onuru, hassasiyeti ile alay etmesine hak veriyor mu? Argolar, etiğe, yakışmayan anti etik, anti estetik davranışlar, toplum ahlakına yakışmayan üslupta konuşmalar yapmak, 18 yaşından küçüklerin duygularını tahrik etmek... Türk dilinin tahrik edilmesi halleri ve daha neler... Tarkan ise sesini, Türkçe'sini fezaların zirvesinde,çok çok uzaklara götürüyor. Bir kere kıyaslamak bile yanlıştır. Ben Tarkan'ın Beyaz'ın programına gelişine sevinirim. Beyaz bir kere kültürlü konuşmalarla insanları eğlendiriyor, Okan kadar alaycı, argolu değildir, insanları güzelce güldürüyor.

bravo daha başka ne denilebilirdi ki ?

denoş
06-11-09, 00:02
uff öncee kendine baksinn oo yaa..yaa üzmesnler ne olrr megastariiimii yaaa oo dnyaya bi kere gelioo vee aynsndan bitane daha blnmuooo.okan bayülgene sde sormak lazimm tarkanin genel kültrne kaf atip ttarkenn acaba kendisii fotograf cekipp izleycilerne binbir cesit hakaret saymaktan baskaa napabilio..

ece**
06-11-09, 00:20
okannn senii acaipp çok sewiorumm ama tarkan hakkında kötü bişey dediğin anda da bi okadar nefret ediyorum ...tarkan hakkında konuşma sus artıkk n'olur...

cafer
06-11-09, 02:34
herkesin düşüncelerini yazıya dökmüş tebrik ederim.

meryem_17
07-11-09, 13:36
haber için teşkkürler ayrıca yalçın bayere'de tşekkürler çok doğru bir yazı yazmışş :20::20::20:

ezel1710
07-11-09, 13:44
doru söze ne denir .
haber icin tesekürler

fatihvefatih
07-11-09, 13:49
Buda Okan Bayülgen'e kapak olsun, teşekkürler Yalçın Bayer, helal olsun sana ağzına-diline sağlık abi..

asd1234
08-11-09, 00:06
Ne zamandır düşünüp söyleyemediklerimizi yazmış,sağolsun bravo

MassConfusion
08-11-09, 03:44
Heh işte böyle birinin bir yazı yazması gerekir.

Yakisikli89
09-11-09, 16:20
Cumartesi günü gene Tarkani hafiften diline doladi.
Bilmem gören oldu mu

Konu ise Hasankeyf üzerineydi..

Neyse. Allahdan acilen sifalar diliyorum Okan'a :)

starzu
09-11-09, 16:56
güzel bir yazı böyle yazarlar olduğunu görmek güzel kalemine sağlık

tarkaseksüel
09-11-09, 19:28
bu son progrsmında yıne karıştırmıştı tarka nı bunun üzerine yazmış olmalı

sEçİl
10-11-09, 02:03
süper bir anlatım olmuss ya kalbımızı okumus resmen=))brawoo

ottoboys34
11-11-09, 07:09
Çok klas ve yerinde bir yazı özeleştri olmuş ve bizlerin adınada bazı söylemek istediklerimizi dile getirmiş.Yazısından ve dikkatinden dolayı kendisine çok teşekkür ediyorum. Gerçekten de artık bazı şeylerin farkına varılmalı Türkiye'de Okan bayulgen denilen adam sadece eski zamanların adıyla soytarılık görevini üstlenerek insanları güldürmeye çalışıyor, fakat güldürmeye çalışırken yanlış kişileri kullanıyor çünkü artık malzemesi kalmadı elinde herşey tadında demek istiyorum, bişeyi uzattıkça uzatıyor buda hoş gözükmüyo ve artık bıkkınlık noktasına geliyo.Kesinlikle okan bayülgen denilen zaat bu mesleği artık yapmamalı yapacaksada ya yeni malzemeler bulsun kendini geliştirsin bilmiş bilmiş konuşuyor madem birazda bu konularla ilgili bilmişliğini sergilesinde bizde gülmeye çalışalım derim!..