PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İşte Tarkan'ın New York'taki evinin tapu kayıtları!!!!

HakanÇelik
07-12-06, 19:10
İşte Tarkan'ın New York'taki evinin tapu kayıtları!!!!

JÖNTÜRK'ten bir karıştırmacı ve de araştırmacı habercilik örneği daha... Evet, ünlü pop star Tarkan'ın New York'taki evinin tapu kayıtlarını açıklıyoruz... Tarkan, New York'un tam orta yerindeki evini nasıl, ne zaman, ne şekilde ve kaça aldı? Bugüne kadar hiç bir mümtaz basın, yayın ve İnternet kuruluşun yanıtlayamadığı bu soruların yanıtlarını JÖNTÜRK, birer birer açıklıyor. Hem de belgelerle, birinci elden ve işin kolayına kaçmadan (Oradan buradan copy-paste etmeden). İşte belgeler ve detaylar:

Tarkan Tevetoglu (Tapu kayıtlarında adı böyle geçiyor. O yüzden yumuşak g harfini kullanmadık. Yoksa başka bir niyetimiz yok), Manhattan'da Madison ve 5'inci Caddeler arasında 33'üncü sokaktaki daireyi 20 Ağustos 1999 tarihinde Mortgage sistemi (Hani Türkiye'ye de gelecekmiş ya. Kira öder gibi ev sahibi olma sistemi) ile almış.

http://www.jonturk.com/spaw/images/tarkan77.jpg

New York Tapu Dairesi'nde kayıtlara göre Tarkan, işlemlerini bir avukat aracılığıyla yaptırmış ve Mortgage sistemi ile "Dime Saving Bank "a 450 bin 100 dolar borçlanarak ev sahibi olmuş (Şu anda 4-5 milyon ddolar arasında değer biçiliyor).

http://www.jonturk.com/spaw/images/tarkan78.jpg

Tarkan, bankadan düşük bir faizle (yüzde 5 civarı) aldığı 40 bin 100 doları, 30 yıl içinde geri ödeyeceğini taahhüt etmiş ve işlemler için de Tapu Dairesi'ne 9 bin dolar ödemiş...

Şimdi buraya kadar her şey normal...

Anormal olan durumlar şu sorularda saklı:

1) Tarkan, 1999 yılında ABD'de daha çok yeni olmasına rağmen bir Amerikan vatandaşının bile çok zor sağlayacağı bu koşullarla nasıl ev sahibi oldu?

2) Bu iyi koşullarda ev sahibi olmak için ABD ekonomisinin bel direği niteliğindeki kredilendirme sisteminde çok olumlu bir puana sahip olmak gerekiyor. Tarkan, bu kısa süre içinde bu olumlu puanı nasıl sağladı?

3) Bu olumlu sağlamanın yollarından biri de ABD'ye külliyetli miktarda para sokmaktan geçiyor. Eğer Tarkan bu yolla kredi notunu yükselttiyse, Türkiye'den ABD'ye para transfer etmiş demektir. Bu durumda Tarkan, transfer edilen bu paranın vergisini Türkiye'de ödedi mi?

Eeeee karıştırmacı gazetecilik aynı zamanda anormal sorulara yanıt aramak değil mi?

http://www.jonturk.com/article1465.html

RaSKaS
07-12-06, 19:34
ben buna gülerim
sanki tarkan yolsuzluk yapmış gibi konuşuyorlar

Güzelim Türkiyemden Gazeteci manzaraaları
Ülkede bir yanda birileri malı götürsün , ülkeyi soysun ona hiç kimse ses çıkarmasın.Tarkan'ın özel mülküne gelince zavallı medyamız, olmayan bir seyi açıklamayla ugraşsın ... YAZIK !

javsi
07-12-06, 20:29
tarkana böle davrananları şiddetle kınıyorummm

**MegaStarkan**
07-12-06, 21:35
tskler hakan haber icin:27:
aman ne yaziyorlarsa yazsinlar ama simdi tarkanin tam adresini ögrenmis olduk:17:

Samet
08-12-06, 00:33
duu bii hemen adresi alalim o zaman hahhah

**MegaStarkan**
08-12-06, 00:52
duu bii hemen adresi alalim o zaman hahhah
beraber gidek :18::18::18::18:

Samet
08-12-06, 00:54
beraber gidek :18::18::18::18:

hep birlikte gideriz:17: :17:

HURRICANE
08-12-06, 14:41
Kendini araştırmacı gazeteci sanan bu zavallı yaratık önce ülkedeki gerçekten yolsuzluk yapan karaktersizlerin iç çamaşırlarını döksün ortayada görelim ama nerde o yürek?:)TARKAN hiçbirşey demez sineye çeker diye yazıyorlar böyle kolayca...Yurt dışında yatırım yapmak suçmuş sanki!Ne çabuk unutmuş be gazateci TARKAN ın ülke adına yaptığı reklamları Ülkenin en onurlu kurumu olan Askeriye adına verdiği yardım Konserini!Bunları dile getirmezsin demi gazeteci abi ben senin adını yusuf yusuf koydum:)başka bir halt olmaz senden...TARKAN hakkında ne söylerseniz söyleyin ne yazarsanız yazın onu bitiremezsiniz!Ve birgün gelir tükürdüğünüzüde yalarsınız!

melisa
08-12-06, 17:24
Kendini araştırmacı gazeteci sanan bu zavallı yaratık önce ülkedeki gerçekten yolsuzluk yapan karaktersizlerin iç çamaşırlarını döksün ortayada görelim ama nerde o yürek?:)TARKAN hiçbirşey demez sineye çeker diye yazıyorlar böyle kolayca...Yurt dışında yatırım yapmak suçmuş sanki!Ne çabuk unutmuş be gazateci TARKAN ın ülke adına yaptığı reklamları Ülkenin en onurlu kurumu olan Askeriye adına verdiği yardım Konserini!Bunları dile getirmezsin demi gazeteci abi ben senin adını yusuf yusuf koydum:)başka bir halt olmaz senden...TARKAN hakkında ne söylerseniz söyleyin ne yazarsanız yazın onu bitiremezsiniz!Ve birgün gelir tükürdüğünüzüde yalarsınız!
bravo bravo bravo bravo bravo YORUMUN COK GÜZEL SANA KATILIYORUM HAKANA DA BU HABERİ YAZDIGI İÇİN TESEKKÜRLER:29: :29: :29: