PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarkan'ın yanındayım! - Mehmet Tez

dogan
01-12-06, 20:46
Televizyonda izledim. Tarkan, "Türkiye'de benim katılacağım TV şovu yok," demiş. Okan Bayülgen de "Zaten çağıran da yok," diye ağzının payını vermiş. Bravo Okan Bayülgen. Zaten ben onun programlarından en kaliteli konukları görüyorum her zaman. Gece Kuşu'ndan bu yana hayli gelişim gösterdiği açık. İnsanın kendini ifade etmek için başladığı bir iş, yıllar içinde başarılı olup büyüyünce iktidar da kazandırıyor herhalde. Eh iktidarınız olursa "Onu çıkarırım bunu çıkarmam,"a dönüyor iş. Bir de insan bu lafa gülüp geçebilirdi. Cevap vermek niye? Demek bir yere dokunmuş. Bu tip lafları etmek işin raconundan mı bilmiyorum. Hiç celebrity olmadım. Ama bence bu Tarkan meselesi çok uzadı. İnsanlar dünyanın her yerinde bir starın çöküşünü izlemeyi, sessiz ve sadistçe bir keyifle beklerler. Tüm o şaşaalı dönemin geride kalması, bütün o zamanında özendikleri, kıskandıkları, hayran oldukları hayatın sonunda o kişinin burnundan fitil fitil gelmesi bir tür adalet duygusuna tekabül ediyor belki de. Oysa ben tüm bu 'Basın Tarkan'a karşı' davasında Tarkan'ın yanındayım. Son 10 yılın tartışmasız bir numaralı yıldızı. Sahip olduğu her şeyi hak ediyor. Yetenekli, çekici ve cazip. Evet, eski parlak günlerinden uzak, çünkü kendini yenileyemedi. Peki, söyler misiniz son 10 yıl içinde kim kendini yeniledi? Mustafa Sandal mı? Deniz Seki mi? Serdar Ortaç mı? Sezen Aksu mu? Ajda mı? Peki Tarkan tut ki düştü, yerine kim geldi? Var mı aklınızda bir isim? Bence Tarkan'ın kariyerindeki iniş iyi prodüktörlerle çalışmamasında yatıyor. Michael Jackson her şeyini Quincy Jones'a borçluydu. Ne zaman ayrıldılar Michael, Dubaililerin eline düştü, işi bitti zaten. Madonna kendini yenilemek adına 90'larda Fransız Mirwais ile çalıştı. Çok da başarılı oldu. Ben diyorum ki, bugün Tarkan eski günlerinden uzaktaysa bu bir ekip başarısızlığıdır. Vizyonsuzluktur. Böyle büyük bir starı insanlar hâlâ 10 yıl önceki şarkılarıyla hatırlıyorsa ters giden bir şeyler vardır. Eski günlerin ekmeğini yiyorlar. O da bir yere kadar. Tarkan çevresine iyi bakmalı ve kendine yeni bir ekip bulmalı.

http://www.sabah.com.tr/2006/12/01/cm/yas111-20061201-103.html

**MegaStarkan**
01-12-06, 20:56
tskler dogan,
bravo dogru diyor tarkana yeni prodüktör vs vs lazim

dogan
01-12-06, 21:48
önemli değil, bnce yeni prodüktörün yanısıra tekrar ozan çolakoğluyla da çalışması gerkio çnkü birbirlerini çok ii anlıolar ve tamamlayabiliyolar zaten bundan dolayıda onunla beraber yaptığı albümlerdeki btn şarkılarda hit oldu...

jorkayef
01-12-06, 22:25
çok doğru tarkanın 1997-şımarık albümündeki hit'lerini özlüyoruz.
Bence Tarkan yurtdışı işlerini bir kenara bırakmalı biz Türkler için müzik yapsın.bu bize de yeter Tarkana da yetmeli.
Batı'da müzik,popu çoktan tüketti.R&B ve hip hop dinliyolar.Tarkan imkansızı deniyor

RaSKaS
02-12-06, 12:05
teşekkürler dogan haber için
adamın haklı olduğu bir çok yön var,ekip çalışmasının önemini iyi vurgulamış ama
Hiç celebrity olmadım.
diyen birini gazeteye koyup yazı yazdırmaları çok yanlış.Türkçe yi dogru kullanmayı bırak,yabancı kelimeler katarak konuşmasını Türkçeye yapılan bir hakaret olarak görüyorum.

ozkan1907
02-12-06, 12:18
Benim hic süphem yok tarkanın tekrar o günlere dönmesi ile ilgili yeni bi türkce albüm yapar yine sallar ortalıgı bence

trkn
02-12-06, 12:20
evet bende sonuna kadr......

byy_goksell
02-12-06, 23:39
mehmet tez haklı ama bi bekleyip görelim derim ben...
açık konuşmak gerekirse ingilizce albümle bi başarısızlık yaşadığı doğru...
ama bi albümle çöktü diyemeyiz, ingilizce albümün hedef kitlesi türkiye değildi zaten..
yeni bi albümle pekiştircektir starlığnı ve konuşulanlarda unutulacaktır eminim...

fantin
03-12-06, 01:49
Teşekkürler haber için

HakanÇelik
04-12-06, 21:35
Tarkan'ın come closer albümü dinlediğim en iyi albümlerden biri...
satış grafiği düşük diye kimse albüme kötü diyemez. Tarkan zaten türkçe albüm
hazırlığında. eminim ki bu albümüyle herkesi kendine bir kez daha hayran bırakacaktır...

SEA
04-12-06, 22:23
önemli değil, bnce yeni prodüktörün yanısıra tekrar ozan çolakoğluyla da çalışması gerkio çnkü birbirlerini çok ii anlıolar ve tamamlayabiliyolar zaten bundan dolayıda onunla beraber yaptığı albümlerdeki btn şarkılarda hit oldu...
Doğru analiz :26: :26: :26:
Aynı fikirdeyim...

tara
04-12-06, 22:50
Tarkan'ın come closer albümü dinlediğim en iyi albümlerden biri...
satış grafiği düşük diye kimse albüme kötü diyemez. Tarkan zaten türkçe albüm
hazırlığında. eminim ki bu albümüyle herkesi kendine bir kez daha hayran bırakacaktır...katiliyorum hakana.hem tarkan simdide bi sey kayb etmemis ki hatta come cliserle dunyaya tanitti kendini .turkiyede zaten taniliyordu. bence tarkan simdide number one yeni albomuyle daha yukseklere gelecektir eminim