PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Nazan Öncelin röportajına Ebru Çapadan eleştiri...(HÜRRİYET)

Nzl
25-11-06, 15:45
Çarşamba gününün Günaydın’ı, Nazan Öncel’in Avusturya basınına verdiği bir röportajdan alıntı yapmış meselá. Neue Zeitung für Tirol gazetesinin Türk muhabiri Köksal Baltacı; "Birisine beste verdikten sonra hiç pişman oldunuz mu?" diye soruyor.

Nazan Öncel’in cevabı: "Hüp’leri, Canım’ları, Of Of’ları Nazan Öncel okusaydı en az beş milyon tiraj yapardı. Buna rağmen hiçbir pişmanlık duymadım. Çünkü bu saydığım şarkılara o arkadaşların benden çok ihtiyacı vardı."

Sonracığıma, Baltacı; "Tarkan’ın söylediği Hüp şarkınız için ’Keşke ben söyleseydim’ dediğiniz oldu mu?" diye soruyor yine röportajın bir yerinde. (İddialı bir meslektaşımız; illá Nazan Öncel’e şarkılarını başkalarından kıskandığını itiraf ettirecek!?.)

"Hayır ama Tarkan Hüp single’ını çıkardığı zaman albüme benim haricimde çaycının bile ismi yazılmıştı. Yani besteyi sahiplenme içindeydi ve bu o zamanlar canımı epey sıkmıştı. Sonradan binlerce kez özür diledi ve ona Dudu’yu yazdım" diye yanıtlıyor Nazan Öncel.

Hani nasıl konuştuğunu herhálde ve elbette kimseye, hele ki bize soracak değil ama ben de sevdiği sanatçıyı sahiplenen dinleyici sıfatıyla, Nazan Öncel gibi "hakikat" ve "samimiyet"le beslendiğini sık sık yineleyen birinin ağzından, kendi şarkılarından bahsederken; "Onları Nazan Öncel okusaydı en az beş milyon tiraj yapardı" benzeri bir cümle okuyunca, elimde değil fena oluyorum.

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/5500922.asp?yazarid=100

~JiJeM~
25-11-06, 19:06
ewet nzl... okudum bugünn...ebru çapa doğru bir yorumcu...yazılarını kaçırmam...katılıyorum doğrusu....:67:

**MegaStarkan**
25-11-06, 19:16
Nazan Öncel’in cevabı: "Hüp’leri, Canım’ları, Of Of’ları Nazan Öncel okusaydı en az beş milyon tiraj yapardı. Buna rağmen hiçbir pişmanlık duymadım. Çünkü bu saydığım şarkılara o arkadaşların benden çok ihtiyacı vardı."
höö rüyami görüyor hüpü o söyleseydi bu kadar yapamazdiki:3:

fantin
25-11-06, 21:08
Nazan Öncelin kusura bakmayın ama hiç milyona yaklaşan bi albümü oldumu acaba. Tarkan söylemeseydi o şarkı bu kadar tutmazdı.

Nzl
26-11-06, 00:26
Tarkanda Nazan Öncele bu sebepten dolayı kırgın olmalı
Yoksa onun hakkında böyle imalı laflar söylemezdi.....
Tarkan'ı nazan yoktan var etmedi. O dönemde de tarkan türkiyenin bir numaralı starıydı. Tam tersine tarkan sayesinde herkes nazan öncelin besteci kimliğini yeniden keşfetti....Nazan önceli seviyorum ama bu söyledikleri biraz havada kalmış......