PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ertegün'ün Tarkan'a hiç hayrı dokunmadı! (Nazan Öncel-SABAH)

Nzl
22-11-06, 15:11
Neden yurtdışında albüm yapmıyorsunuz? Sizce neden birçok Türk şarkıcı İngilizce albüm yapıyor? Ahmet Ertegün gibi insanların Türk müzisyenlerine zerre kadar hayrı dokunsaydı; Tarkan gibi biri yıllarca bu mücadeleyi bireysel olarak vermek zorunda kalmazdı. Az uğraşmadı çocuk. Bu ülkenin müzisyeni ve sanatçısı Arif Mardin'in de pek bir hayrını görmedi. Madem bu kadar işin merkezindeydiler, neden zahmet edip hiçbir şey yapmadılar? Ben, Tarkan yeni bir Elvis Presley olabilir iddiasındayım hâlâ. Bu konuda birilerinin elini çabuk tutması lazım.

* Size gelirsek... Bana gelince; 'Of Of' Yunanistan ve Lübnan gibi ülkelerde listelere bir numaradan girdi. 'Hüp' de öyle oldu. Sadece 40 saniyelik introsu bile ABD'de elçilik telefonlarını kilitlemeye yetti. Bunları söylerken bile utanan biriyken; yabancı albüm için kimsenin kapısını çalamam.

Grammy almayı hayal etmedim

* Tarkan'ın İngilizce albümü 'Come Closer'ı dinlediniz mi? Sağ olsun albümünü gönderdi dinledim. Kendisine çok emekli bir iş olduğunu söyledim. Çok güzeldi. Yolu açık, şansı bol olsun.

* Tarkan'ın yeni Türkçe albümünde yine sizin besteleriniz olacak mı? Türk Sanat Müziği klasiklerini okuyacağını ve bunun için hazırlandığını biliyorum. Dolayısıyla bu albümüne bir desteğim olmayacak.

* Tarkan'ın söylediği 'Hüp' şarkınız için 'keşke ben söyleseydim' dediğiniz oldu mu? Hayır ama Tarkan 'Hüp' single'ını çıkardığı zaman albüme benim haricimde çaycının bile ismi yazılmıştı. Yani besteyi sahiplenme içindeydi ve bu o zamanlar canımı epey sıkmıştı. Sonradan binlerce kez özür diledi ve ona 'Dudu'yu yazdım.

* Tarkan'la röportaj yaptığımda 'Türkiye'de verilen ödüller beni kesmez. Ben Grammy istiyorum' demişti. Türkiye'de verilen ödüller sizi kesiyor mu? Böyle hayallerim hiç olmadı. Bu bana biraz ütopik geliyor. Bu iş şarkı yazmak ya da söylemekten geçmiyor. Bunun için milyon tane şey var. Şarkılarıma verilen değer, bana Grammy'den daha değerli geliyor doğrusu.

http://www.sabah.com.tr/gny/gny119-20061122-200.html

HakanÇelik
22-11-06, 16:52
ahmet ertegün sahiden tarkan'a hiç yardım etmiyor...
ayıp hakkaten...

:15: :15: :15: :15:

~JiJeM~
22-11-06, 18:20
nazan öncel kesinlikle haklıı..yardım etmese de tarkan en iyi yerlere geldii:))

RaSKaS
22-11-06, 18:24
tşkler nzl yazı icin
ahmet ertegün daha fazla çaba gösterebilirdi

**MegaStarkan**
22-11-06, 18:29
tskler haber icin:41:

Ben, Tarkan yeni bir Elvis Presley olabilir iddiasındayım hâlâ
:29: :66: güzel demis:29:

Yani besteyi sahiplenme içindeydi ve bu o zamanlar canımı epey sıkmıştı.
:9: höö...:25:

fantin
22-11-06, 20:13
Tarkan bu gün Tarkansa bunu tamamen kendi çabaları ve yeteneği sayesinde yaptı. Yok Nazan yok Sezen Tarkanı tarkan yaptı deyip duruyolar. Ya bu isimler hemen hemen herkese destek olup şarkı verdiler hangisi tarkan gibi başarılı oldu. Tarkan Ahmet ertegün desteklemesede istediği başarıyı yakalıyacak buna canı gönülden inanıyorum.

ozkan1907
23-11-06, 11:09
tarkan bence bi sarkıyı cok kolay sahiplenebiliyo örnegin sıkıdım örnek asla vazgecemem örnek hüp yani bence sarkı aldıgı kisilerle iyi gecinmesi lazım