PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mtv Türkiye Kriterleri

ozkan1907
16-11-06, 13:06
MTV'den Sezen'e ambargo

MTV Türkiye'nin patronu Esra Güvenkaya, Sezen Aksu ve Ajda Pekkan'ın MTV'de yer almayacağını açıkladı: "İzleyicimiz çok genç. 30 yaşına kadar olan sanatçılar MTV'de yer alıyor. Onların yaşı ileri."

Sezen ve Ajda yaşlı MTV'ye çıkamaz

MTV Türkiye'nin patronu Güvenkaya, Sezen Aksu ve Ajda Pekkan'ın yaşlı, Serdar Ortaç'ın da müzik kalitesi kötü olduğu için kliplerini yayınlamayacaklarını söyledi.

* MTV yayına girdi. TARKAN'ın klipleri yayınlanırken pop star Mustafa Sandal ve diğer ünlü isimlerin klipleri yayınlanmıyor. Neden?
MTV'nin bir tarzı var. O tarz içinde görüntü ve müzikalitesi çok önemli. Şu anda ekranımızda Mustafa Sandal parçası yok, doğru. Sonuçta müzikaliteye ve görselliğe göre yayınlanmayacak anlamına gelmiyor.

* Sezen Aksu ve Ajda Pekkan da yayınlanmıyor bildiğim kadarıyla.
İzleyici grubumuz 15-24 yaş arası. Açıkçası MTV'nin kendi politikasında, MTV Avrupa ile karar veriyoruz zaten. Yani 30 yaşına kadar olan sanatçılar MTV'de yer alıyorlar.

* Madonna MTV'de yayınlanıyor ve 48 yaşında.
Bunun nedeni MTV izleyicisinin Madonna'yı genç sınıflandırmasına koyması. Toplantıda şöyle bir örnek verdim: Sezen Aksu'nun, Ceza ile yaptığı bir düetvar. Çok alternatif. Biz bunu yayınlamayı çok isteriz ama hedef kitlemizden dolayı ve MTV'nin kendi standartlarından dolayı olmuyor.

TARKAN beğeniliyor

* Yani Ajda Pekkan ve Sezen Aksu 30'un üstünde olduğu için zaten hiç yayınlanmayacak?..
Normalde evet. Genelinde yayınlanmıyor. Buna genç izleyiciler karar veriyor.

* Ama TARKAN 33 yaşında...
TARKAN gençlerin çok desteklediği ve sevdiği bir isim. Ve MTV kriterlerine müzikalite olarak uyduğu için yayınlıyoruz.

* Albümün Türkiye'de çok satması, insanların o kişiyi sevmesi önemli değil mi?
Önemli ama yeterli değil. O müziğin tınısı, görüntüsü çok önemli. Çünkü sonuçta biz bütün bu sanatçıları MTV'nin uluslararası havuzuna atıyoruz, o kalitede olması gerekiyor.
Esin ÖVET / MAGAZİN

:18: :18: Mustafa ve serdar ın müzikalitesi düsük maalesef onlarda artık jetix tv ye cıkarlar

tara
16-11-06, 13:40
ozkan cim tesekkurler haber icin. tabi ki tarkani yayinliyicaklar o turkiyenin en buyuk stari digerleriyse biraz zamanlari gecmis

scorpioness
16-11-06, 15:15
hmmm değişik bir bakış açısı üzüldüm şahsen değerli sanatçılarımızı engellemişler:15: ama Tarkan her zaman heryerdeee:17:

HakanÇelik
16-11-06, 16:53
bence serdar ortaç ve mustafa sandal konusunda çok haklılar... müzikalite açısından yerlerde sürünüyor yaptığı şarkılar. ama kenan doğulu müzikalite açısından bayağı iyi... tarkan'a diyecek söz yok zaten... her şeyde 1 numara...

wengin
16-11-06, 17:33
Hehe nasıl bir kalite anlayışı bu. Kalite diyor ama Sezenin kliplerini yayınlamıyor. Yaş diyor Tarkanı yayınlıyor. Serdar Ortaç ve Mustafa Sandal hakkında gerçekten büyük haksızlık olduğunu düşünüyorum. Bu şarkıcıların kliplerini yayınlamazlarsa hangi Türk şarkıcının kliplerini yayınlıcaklar.
Eminim bunların yerine Gökhan Özen gibi şarkıcıları yayınlarlar.

Nazan Öncelin klibide bu yayınlanmayanlar listesinde acaba olucak mı? Son klibini daha kaliteli yapabilirdi.
Bence Türk Mtv nin Abd Mtv sinden öğreniceği çok şey var.

TarkanColl
16-11-06, 18:20
Nazan Öncel'in son klibini beğendim ben. :20:

alper...
16-11-06, 18:47
müzikaliteye bakıyorlarsa sezen aksuyu kesinlikle yayınlamalılar..ama farklı bi yerden bakarsak mtv haklı..madonna 48 yaşında yaptığı müzik gençlere çok uyuyor..sezen aksu için aynı şeyi söyleyemeceğim malesef..yanlış anlaşılmasın ama sezen aksuyu dinleyen kitle daha yaşlı..
serdar ortaç yok çok mutluyum..ama kenan doğulu olmalı..ben hala rastlayamadım çakkıdıya..
tarkana gelince onu tartışmaya bile gerek yok..:21:

~JiJeM~
16-11-06, 19:08
tarkan dünya starı tabii ki yayınlayacaklar...bravo ama sezene haksızlık...:16:

**MegaStarkan**
16-11-06, 19:38
tarkan var ya digerleri beni ilgilendirmiyor:18: :28: :18:

fantin
17-11-06, 00:05
Sabah gazetede okuyunca çok mutlu oldum. Artık diğer kanallar yayınlamıyor diye hiç üzülmüyorum.:26:

byy_goksell
17-11-06, 01:18
Abiiii Işteee Budurrrr!!!! Bi Firsatim Olsa Bi Müzüik Kanali Sahibi Olsam Kesinlikle Ayni Uygulamayi Yapardim....

HURRICANE
17-11-06, 13:46
BU habere hem sevindim hem üzüldüm!TARKAN yayınlanmalı tabikide..Ama Sezen in kliplerinin yayınlanmaması çok çok üzücü!Sezenin her yaştan milyonlarca seveni var!Müzik evrensel ise eğer SEZEN de EVRENSEL dir!2 kere 2 4 tür yani!Yaş sınırlaması olayına gelince bu sadece koskocaman bir saçmalık!Mtv avrupa yayınını yıllardan beri takip ederim dedem yaşında birçok sanatçının klibini izledim;)bu sadece şartlı üyeliktir arkadaşlar başka hiçbirşey değil!BİZ AVRUPAYA TAM ÜYE OLARAK KABUL EDİLMEDİK ŞARTLI ÜYEYİZ!SEZEN BİZİM dir ambargolar da vız gelir bize!Hayret ediyorum TARKAN a nasıl ambargo gelmedi!

eastanbul
18-11-06, 19:02
Mustafa sandal ve Serdar ortaç'ı yayınlamamalarını anlarım onlara Kral tv yeterde artar bile :D Ama Sezene uygulanan ambargoya bir anlam veremedim.Sezen türk pop müziğinin tartışmasız lideri vede önderi :D...inşallah bu yanlışlarından dönerler!

(Mtv europe'da sürekli yabancı sanatçıların konser performansları yayınlanıyor.inşallah mtv türkiye Tarkanla bir anlaşma imzalar ve Tarkanın bütün konserlerini yayın akışı içerisinde yayınlar:D)

alper...
18-11-06, 19:10
ARKADAŞLAR MTV NİN SON AÇIKLAMASI:

Mtv Türkiye’nin tanıtım partisi CNR’da yapılıyor!..

alternatif müziğin önde gelen isimlerinin katıldığı partide Teoman, Athena, Yonca Evcimik, Duman Grubu, Sibel Tüzün ve eşi, Yağmur Atacan ve Pınar Altuğ da var!..

MTV Türkiye’nin Genel Müdürü Esra Oflaz Güvenkaya kanalda hiç kimseye ambargo uygulanmasının söz konusu olmadığı söylerken, “Ajda Pekkan ve Sezen Aksu gibi isimlerin kliplerini yayınlamamamız söz konusu değil. Yanlış anlaşıldık” dedi!..

**MegaStarkan**
18-11-06, 19:51
ARKADAŞLAR MTV NİN SON AÇIKLAMASI:

Mtv Türkiye’nin tanıtım partisi CNR’da yapılıyor!..

alternatif müziğin önde gelen isimlerinin katıldığı partide Teoman, Athena, Yonca Evcimik, Duman Grubu, Sibel Tüzün ve eşi, Yağmur Atacan ve Pınar Altuğ da var!..

MTV Türkiye’nin Genel Müdürü Esra Oflaz Güvenkaya kanalda hiç kimseye ambargo uygulanmasının söz konusu olmadığı söylerken, “Ajda Pekkan ve Sezen Aksu gibi isimlerin kliplerini yayınlamamamız söz konusu değil. Yanlış anlaşıldık” dedi!..

hee güzel ozm :4:tskler

HURRICANE
18-11-06, 22:10
Şimdide yanlışmı anlaşıldık diyorlar:):):)Zavallılar bilmiyorsanız yapmayın bu işi..Dansöz gibi kıvırmalardan gına geldi artık...

ScHoKoRaDiScHeN
19-11-06, 15:29
mtvnin frequanzlari varmi sizdee??

love_speak
18-04-07, 18:53
Fazla Söze Gerek Yok Ismi Yeter