PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çok Özel Bİr Evlenme Teklİfİ

Sayfa : [1] 2

angel_babe
14-11-06, 00:26
Çok Özel Bİr Evlenme Teklİfİ

Günlerce, gecelerce hep onu düşünmüştüm.O ise beni sadece bir iş arkadaşı olarak görüyordu.Hatta bir seferinde,kız arkadaşıyla kavga etmiş ve bana cep telefonunu uzatarak, onu aramamı ve ikna etmemi rica etti. Göz yaşlarımı içime akıtarak, kıza telefon açıp barışması için ikna etmeye çalıştım. Sanki tanrı dualarımı duymuştu. Kız hiçbir şekilde barışmaya yanaşmıyordu.Ben üstüme düşeni fazlasıyla yapmıştım.Aradan birkaç hafta geçmişti.Haldun olanları unutup, eski neşesine kavuşmuştu. Bir akşam saat 22:00 sularında cep telefonuma bir mesaj geldi. Mesajın sahibi Haldun'du. Mesaj şöyleydi; "Yarın bana son kez yardım etmeni istiyorum. Hayatımın aşkını buldum. Ne olur benimle evlenmesi için onu ikna et." Bu mesaj beni beynimden vurmuştu.Gün ışıyana kadar yanağımdan süzülen yaşlar, yastığımda acı ve unutulması mümkün olmayan bir iz bırakmıştı. İşe giderken ayaklarım beni geri geri götürüyor, yol bitmesin diye sürekli dua ediyordum. Hayatımda ilk ve son kez aşık olmuştum ve bu aşkı ben kendi ellerimle yok edecektim. Mesaime yarım saat geç gittim. İçeri girer girmez Haldun, bu günün hayatındaki en mutlu gün olduğunu ispatlar gibi neşeli ve bir çocuk gibi heyecanlı yanıma geldi. Ben ise yenilgiyi çoktan kabullenmiştim. Ama sevdiğimin mutluluğu beni teselli ediyordu. Haldun, "iyi günler" dedikten sonra hemen konuya girdi; "Yeşim, senin hakkını nasıl ödeyeceğim bilmiyorum. Ama inan çok yüce bir olaya vesile oluyorsun." Elindeki telefon numarasını bana uzattı. Bu numarayı arayıp, karşı tarafa; "Haldun seni hayatını paylaşacak kadar çok seviyor. Lütfen onu kırma ve evlilik teklifini kabul et. İnan seni şimdiye kadar kimseyi sevmediği kadar çok seviyor" dememi istedi. Sonra da masama; "Bu emeğinin karşılığı değil ama" diyerek küçük bir hediye paketi bıraktı. Masamdaki iş telefonunu alıp elimdeki telefon numarasını çevirmeye başladığımda, Haldun parmaklarımdaki titremeyi görecek diye çok endişelendim. Telefon çalmaya başlamıştı. Birden masamdaki kutudan love story müziğini duydum. Telefon halen kulağımdaydı. Bir yandan da kutuyu açmaya çalışıyordum. Kutuyu açtığımda bir cep telefonu gördüm. Telefonu aldım ve açtım. Haldun bir hamle ile masamdaki iş telefonunu kulağımdan aldı. Ben ise gayri ihtiyari cep telefonunu kulağıma götürmüştüm. Haldun, şimdiye kadar duymayı her şeyden çok istediğim, bir kerecik duyduğumda ölmeyi bile kabul edeceğim o cümleleri söylemeye başladı. Ben ise göz yaşlarımı tutamadım ve boynuna sarıldım.

angel_babe
16-11-06, 17:41
Unutmakmı zor unutulmak mı??

Unutmak mı zor unutulmak mı? Ne yazılmalı ki silinip gitmesin, ne söylenmeli ki unutulup bitmesin. Sessizlikle başlayan bir hikaye bu. Eğer başladığı gibi bitecekse sonu, yaşanan her ne varsa sil, gitsin.Hayallerde gerçek gibi yaşarken seni, umutlarda bitti bir zaman, sevgiler de. Seni seviyorum çünkü ne zaman şiir okusam, mısralarından sen akıyorsun, gözlerimden yaşlar süzülüp resmine damlıyor, sessizlik sararıyor içimde, susuyorum.
Tam buldum dediğin anda kaybetmek nedir bilir misin? Atılmışlığı hissettiğin oldu mu? Hayaliyle yaşamayı ezberledin mi? Delicesine sevdiğin ama onun seni sevmediğini öğrendiğin o anı hiç yaşadın mı? Onun eksik yanlarını bile sevebildin mi ? Terkedilişe ilk defa görüyormuş gibi baktın mı? Elvedasız ayrılıklar acıttı mı içini? Göz kapaklarına inat, uyumadığın oldu mu gecelerce? Sadece mum ışığının aydınlattığı odanda onu düşündüğün oldu mu saatlerce? Ellerin onsuz kaldığında üşüdün mü? Duyuyorum susuyorsun, yine susuyorsun, tıpkı o zamanki gibi söylemiyorsun.
Seni seviyorum çünkü her gün biraz daha tükenirken her şey, benliğim sessizce inliyor ben susuyorum. Bir an elinden tutuyorum, biran sonra belki de tamamen elimden kayıp gitmiş oluyorsun, anlayamıyorum.Yine sensiz kalıyor kollarım, yine ıslanıyor gözlerim. Yaşamam için tek nedenimdin sen. Fakat binlerce sebep vardı seni sevmem için.
Seni seviyorum çünkü yaşanacak bütün imkansızlıklarda sen varsın. Bir yerlerim acıyor durmaksızın. Sessizliğin çok şey söylese de bazen susmanda incitir beni. Bilirim, belki de en iyi ben bilirim ki, susmasını bilmek, bildiğini söylemekten daha zor. Bir uçurum gibi derinleşen sessizlik, bizi birbirimizden ayırdı bile. Yenildik zamana, yalnızlığa, yenildik işte! Sinsice sardı sessizlik, böyle birdenbire, ansızın... ve ben hala unutmam gerektiğini söyleyenlere inanmıyorum.
Hissettiklerimi söylemektense dost kalmayı, seni sensiz yaşamaktansa susmayı
tercih ederim. Senin beni sevme fikri bile beni mutlu edebilecek kadar güzel
ve asil!
Seni seviyorum çünkü sen benim siyah beyaz dünyamı renklendiren o çok az şeyden birisin. Sensiz her andan korktum, korkuyorum. Alıp gitme ellerini, alıp gitme gülüşlerimi, götürme düşlerimi. Sen benden gittin gideli öyle bıktım ki sensiz kendimden.
Seni seviyorum çünkü hala bir şeyler var vazgeçemediğim. Ben herkes için şiir yazmazdım, bu hep tuhaf gelmişti. Fakat şimdi senin için şiir yazmamak tuhaf geliyor. Bu yıllarca sürecek ve de hiç dinmeyecekmiş gibi düşünürken görüyorum ki anlamını yitiren bir şeyler var aramızda.
Seni seviyorum çünkü tam her şeyden vazgeçmiştim ki, karanlığımın perdesini yırttı ellerin. Ama yine direndik sessizliğe, hala konuşulmadan kalan öyle çok şey var ki! "Sustuğun yerde bir şeyler kırılıyor"
Nasıl söyleyeceğini sende bilmiyorsun besbelli.. Susman gerekiyor diye susuyorsun belki de, dostluğumuz için..
Kalbim sendeyken her adımda, aklım sendeyken her dakika, unutmadım, unutamadım işte!

Bunlar bnm yaşadıklarım bir bakıma şimdi sizede sormak istiyorum unutmakmı zor unutulmak mı??

Unutmak;çok zor unutulmak;çok acı

alintidir

angel_babe
16-11-06, 17:42
Tüm sewen Ve sewilenlere İbret Olsun!!!

Ayrilik-ÖlÜm-Gurur Bu kadar mı?Diyordu genç kız
Bu kadar mıydı?Sevgin
Delikanlı alaylı bir tavırla
Ya ne sandın sevdiğimi mi?
Kız yıkılmıştı telefon karşısında
Bir şey söyleyemedi ağlıyordu sessizce
Bir ara delikanlı kızın hıçkırığını duydu
Ne ağlıyorsun
Üzülme canım buda geçer
Yoksa ben bıraktım diye mi ağlıyorsun
Olsun canım senin bıraktığını söyleriz
Kız hıçkırrıklar içinde boğuk bir sesle
Bardağı taşıran bu son sözüne dayamnamadı
Anladın mı sersem acınacak ayrılığımıza ağlıyorum
Senin acınacak haline ağlıyorum
Oysa bunları söylerken seviyordu
Delikanlı da onu seviyordu ve sevecekti
Ama yapacak birşey yoktu
Bu sözlerin karşısında
Diyecek gurur vardı.Bir tarafta gurur
Bir tarafta sevgi ve sonunda sevgi ağır battı
Telefonu kapatırken delikanlı soğuk bir sesle
"ELVEDA" dedi
Genç kız ise son defa gururunu ayaklar altına alıp
"SENİ SEVİYORUM" dedi
Telefonu kapatınca delikanlı düşündü
Niye yapmıştı?Oysa onu seviyordu
Ve onu sevdiğini itiraf etmek için tekrar aradı
Ama çok geç kalmıştı
Telefon cevap vermeyince kızın evine gitti
Kalabalıktı evin önü şaşırmıştı
Ardından bir fren sesiyle irkildi
İçerde ağzının kenarından kan akan bir ceset vardı
Delikanlı yıkıldı, gözyaşlarını tutamadı
"ELVEDA" demedim uyan diyordu
Genç kız duymuyordu
Bir ara kızın elindeki buruşmuş kağıt ilişti delikanlının gözüne
Buğulanmış gözlerini silip
Şöyle diyordu genç kız
TÜM SEVEN VE SEVİLENLERE İBRET OLSUN!

DipNott.::: Alıntıdır

angel_babe
18-11-06, 22:52
Geç Dönen Sevgili...

Beş yıl olmuştu beraberlikleri başlayalı, Atilla çok yakışıklı, Büşra ise çok güzeldi çok uyumlulardı birbirlerine çok mutlu ve örnek bir aşkları vardı kimseyi umursamadan aşklarının tadını çıkartıyorlar ve sevgilerinin karşısında kimse duramıyordu kendi aralarında sözlenmişlerdi büyük bir aşktı bu. Bir gün yanlış bi anlaşılma yüzünden Atilla ile Büşra kavga ettiler ve Büşra Atilla’yı yüz üstü bırakıp ayrılırdı ondan aynı mahallede oturuyorlar ve evleri karşılıklıydı Atilla ne yaptıysa olmadı bir türlü Büşra’nın geri dönmesini sağlayamadı ve uzun süre ayrı kalmışlardı Atilla artık eskisi gibi gülemiyor ve eğlenemiyordu Büşra ise Atilla’yı dışarıda gördüğünde suratına bile bakmıyormuş.
Bir gün Atilla arkadaşlarıyla bir çay bahçesinde buluşup erkek erkeğe muhabbete dalmıştık birden çay bahçesine giren bir çift Atilla’nın dikkatini çekmişti, birde dönüp bakınca o erkegin sarıldığı kızın Büşra olduğunu görmüştü ve o an donmuş kalmıştı Büşra Atilla’yı görmüş ama görmezlik ten gelmiş Atilla o günden sonra kimselerle konuşmaz olmuş susmuş. Artık ne camdan Büşraya bakıyormuş nede dışarı çıkıyormuş artık hayata küsmüş ve bir gün, Atilla bir çocukla Büşraya bi şiir yollamış Büşra şiiri alıp okumaya başlamış...
-Bir sabah sen uyurken, bir çığlık kopacak
Bu çığlık seni ve her kezi uyandıracak
Kalkıp nereden geliyor diye bakacaksın
Baktığında bizim evden geldiğini anlayacaksın
Sen daha şaşkınlığını atamadığın bir anda
Bir sela sesi çınlayacak bu şehrin sokaklarında
Tüm insanlar toplanacak birden oraya
Benim öldüğümü söyleyecekler sana
İnanmak istemeyeceksin onlara
Sonra koşup geleceksin bizim eve
Sarmışlar beni beyaz bir çarşafa
Bir hoca, dua edecek baş ucumda
Derken tabuta koymak isteyecekler beni
Vermemek için tutacaksın beyaz kefenimi
Yalvaran gözle bakacaksın onlara
Dokunmayın diyeceksin ne olur dokunmayın ona
Ben koyarım onu tabutuna
Ellerin varmayacak beni tabuta koymaya
Mecbur olduğunu anlayacaksın bir anda
Koyacaksın beni o uzun sandığa
Ve dönüp onlara beni sevdiğini söyleyeceksin
Sonra dönüp bana
İnan bu sözüm yalan değil diyeceksin
Sarılıp tabutuma bir off... çekeceksin
İşte o an benim aylarca çektiğimi
Sen bir anda çekeceksin
Geçte olsa hatanı anlayacaksın
Bir an yaşlı gözlerle bana bakacaksın
Bak sana döndüm diye yalvaracaksın...
Mecburen seni seveni..
Beyaz kefeninde bırakacaksın
Ve o günden sonra insanların dilinde
Geç dönen sevgili olarak anılacaksın”
Büşra şiiri tam bitirmiştiki birden bire Atilla’ın evinden bir çığlık koptu ve Büşra koşturdu o çığlığa ve Atilla’nın tavanda bir urganla asılı olduğunu gördü ve Büşra şiirin aynısını yaşadı. Bu olaydan sonra Büşra benim ve Atilla’yı tanıyan kişilerin dilinde “GEÇ DÖNEN SEVGİLİ” diye anıldı...

vincent
19-11-06, 11:42
Git... Git... Gitme dur ne olursun
Gitme kal yalan söyledim
Doğru değil ayrılığa daha hiç hazır değilim
Aramızda yaşanacak yarım kalan bir şeyler var
Gitme dur daha şimdiden deliler gibi özledim ......

angel_babe
19-11-06, 21:42
Hala Gidiyormusun ?

Sen gittiğinde,
Neler götürüyorsun bende, farkında mısın.?
Miyadı dolmuş sevdaların,
Çarmıha gerildiği yerde,
Irgat gülüşlerinde saklı olan,
Bahtımın garipliğini götürüyorsun....
Hala gidiyor musun
Söylesene…..

Sen gittiğinde,
Sırtımda yokluğunun rüzgarı,
Sarılmayan ayrılık yaraları,
Ufkumda göz ardı edilmeyen amellerin bilinci,
Seni düşündükçe kahraman,
Sensiz mağlup benliğim,
İsyanda gecelerim,
Çıplak şafaklar...,
Ve
Nisan yağmurlarının özendiği,
İç ağlamalarımı götürüyorsun....
Hala gidiyor musun
Söylesene..........

Sen gittiğinde,
Hasretlik,
Anlımıza sürülen yazgımı,
Korkutulmuş acılarımı,
Beyaz sayfalara çizilen hıçkırıklarımı,
Renklerinin birbirine karıştığı yarınımı,
Bana düşen aydınlığımı,
Aradığım yıldızların,
Gözlerindeki buluntusunu götürüyorsun....
Hala gidiyor musun
Söylesene…..

scorpioness
19-11-06, 22:08
:6: :6: gözüme bişey kaçtıda... çok güzelmiş

ösgee
19-11-06, 23:05
nessim bna geldilerr yineee hiç etkilenmedim:18::18::18: ben bunu bi depresiff halimlee okumm gerekioo o zmnn anlarım belki:18: tşk yinede:29:

scorpioness
19-11-06, 23:09
nessim bna geldilerr yineee hiç etkilenmedim:18::18::18: ben bunu bi depresiff halimlee okumm gerekioo o zmnn anlarım belki:18: tşk yinede:29:
Hiç gitmediler ki senden yine gelsinler :18: :18: :18:
canım :29:

**MegaStarkan**
19-11-06, 23:09
tskler nihan:42:

angel_babe
19-11-06, 23:10
rica ederim arkdslar saolun =) sanada tskler kenan =))

ösgee
19-11-06, 23:11
zmn şimdi gitsinlerrrdee görr o zmnnn görrr ölemkk istiorummm:6:6:

scorpioness
19-11-06, 23:16
:13: :13: :13: :13: ösgee gelio 5 kardeş:4:

HakanÇelik
19-11-06, 23:26
:20: :20: :20:

angel_babe
19-11-06, 23:39
Ben Seni Bilmeden Sevdim

Ben, seni; adını bilmeden sevdim. Ve, “var”lığınla gülüşünü...
Ben seni, yaşını bilmeden, gözünü-kaşını bilmeden sevdim.
Ve, “yar”lığa süzülüşünü.

Ben seni, sesini duymadan sevdim...
Ve duymadan nefesini.
Ben seni adını bilmeden sevdim... Ama; sevdim!..

Üşüyüşünü sevdim...
Üşüyüşünü sevdim onüçüncü ayın ilk günü;
“Gel, ısıt” deyişini!..
Bekleyişini sevdim beşinci mevsimin gün bitimlerinde, bilerek gelmeyeceğimi.

Akşam alacalarının gönlüne yürüyüşünü sevdim...
Ve, kıpırtısız, karanlığa gömülüşünü sevdim.
Bir de; “Gel, ışıt” deyişini!..

Ben seni, adını bilmeden sevdim.
İhtiyacım... Cevabım...
İsimler koydum sana; bahar yelim, çiçek tarlam... Gökkuşağım, ışığım...
Kuşkanadım, pembe rüyam, çiy tanem...
Seni, adını bilmeden sevince öğrendim; seni sevmek için
gerekmiyordu ismini bilmem... ...Sevdim işte!

Ben, seni; yaşını bilmeden sevdim... Yani bilmeden sevdim
deden yaşında mıyım, torununla akran mı!
Ben seni, gözünü-kaşını bilmeden sevdim.
Ben seni, sesini duymadan sevdim.

Ve hatta öğrenmeye korkarken, bilmeye kıyamazken seni... ...seni sevdim.
Seni sevdim.

İçime salıncaklar kurdum gönlümün ipleriyle...
Oturdun, sallayamadım; dokunurum diye korkumdan!
Dolaştın boynuma bir sarmaşık gibi; okşayamadım. ...Koklayamadım!
Dalgalarını taramamış olan parmaklarım yabancı saçlarına...
Ve hâlâ bilmiyorum, gözlerin ne renk?.. Hangi yıldızlar mahpus içinde?

Ve ben sana hâlâ seni sevdiğimi söyleyemedim!..
Ama ben seni; adını bilmeden, yaşını bilmeden... Yüzünü bilmeden,
sesini bilmeden... ...seni bilmeden sevdim.
Seni, “bilmeden” sevdim!
Senin olmadığın ve benim olmadığım bir sokaktaki köşebaşında
çarpıştı duygularımız!
Döküldü içindekiler ve döküldü içimdekiler...
Sen yoktun orda ve ben de yoktum;
Ama sevda vardı!

Ve, ben; seni adını bilmeden sevdim

Gitmek,en kolayıdır her zaman için,kalan, düşünülmez bir an bile...Giden
mutludur kendince... Kalan,işte budur zor olan,işte budur işkence...

angel_babe
19-11-06, 23:40
Söylediğim Tek Yalan

Bilmiyorum ne kadar doğru düşünüyor ve inanıyorum ama,birşeyleri beni üzmemek için yaptığına inanmak bile canımı çok acıtıyor.Yanımda değilsin de olmaya çalışıyorsun gibi... Sana karşı ne hissettiğimi biliyorsun, tek bilmediğin ne kadar hissettiğim, neresinde olduğum sensizliğin... İnan, o kadar istiyorum ki uzaklaşmayı senden; tabi bunu bir de yapmak, yapabilmek var. Senin için yapabileceklerimi sorguluyorum da, yanımda olman, kalman, kalabilmen ya da bir saniye fazla görmek için seni; bunlar için feda edebileceklerimi. Keşke içimdeki karşılığını sözcüklerde bulabilseydim.

Gerçekten çok şanslı... Seni bulduğu ve yaptığı herşeye rağmen kaybedemediği için, onu bu kadar sevebildiğin için. Yalan söylemeyeceğim, hoş, söyledikerimi de isteyerek söylemedim ama neyse. Evet, doğru, benimle olmanı, benden hoşlanmanı, aşık olmanı, sevmeni, bana besleyebileceğin tüm duyguları bir anlık bile olsa hissetmeni istiyordum ama, sana yemin ederim bir an bile geçirmedim aklımdan, aranıza girmeyi. Dedim ya, eğer biri, diğerine karşı birşeyler hissediyorsa, onun için en iyi olanı ister, istemek de zorunda. Diğer türlü; kendini düşünmekten,bencillikten farkı ne...

Hayatımda bir kez,senden bana karşı dürüst olmanı istesem, üzmemek için yalan söylememeni... Tek bilmek istediğim, yanlış olan tek şey zaman mıydı, yani onun hayatında olması mıydı, yoksa o olmasa da... Nerede yanlış yaptığım aslında. Çünkü eğer yanlış olan tek şey zamansa; başka bir zamanda seni bulmak o kadar da zor olmayacaktı. Ama eksiklik, sende birşeylerin esrikliğini, kalıntılarını biraz olsun bırakamamam, seni biraz olsun etkileyemememse... İnsanın içinde sürekli bir umut kalıyor ya... Aslında, yanımda olmandan başka birşey istemiyordum, küçük birşeymiş, hatta hiçbirşeymiş gibi söylüyorum ama, senden isteyebileceğim en büyük şey bu belki de.

Yazmak, söylemekten ne kadar da kolay değil mi? Ama dile getirmek gibisi de yok. Hep dile getirmeyi istedim sana ama. İşte böyle boğulmak yoruyor beni. Hayatımda hiçbir zaman yorulmadım kendimi ifade ederken, ama diyorum ya; sen farklısın. Sözcüklere sığdıramazsın ya bazen yaşadığın anları; her karşıma çıkışın, duruşun, bakışın, gülüşün, susuşun, konuşuşun, kısacası, yanımdayken ya da değil, yaptığını hissettiğim herşey düğümlüyor sensizliğimi dilimde.

Sensiz olmuyordu. Belki de sana söylediğim en büyük yalan buydu. Söylediğim tek yalan...

vincent
23-11-06, 18:42
gzel.........

Senin kim olduğun benim için hiç önemli değil sonuçta gözlerimin sana baktığı kadarsın ben o gözleri senden çektiğim an hoş bir anı olarak kalırsın ......

nasıl iddalı laf demii

~JiJeM~
23-11-06, 19:10
hıımmm...güselmişş thanks nihann:)))))))

angel_babe
23-11-06, 21:57
rica ederm saolun =)

angel_babe
23-11-06, 21:58
tskler =)) saolun

~JiJeM~
23-11-06, 22:11
ağlarım amaaa derken bak ağlıyoruuum:6: :6:

vincent
27-11-06, 01:10
güzel ..saol paylaşımın için ..angel.

.bende txt alayım bunu..

trkn
27-11-06, 10:51
sende müthiş bi yetenek var değerlendirsene bunu...

ösgee
27-11-06, 11:20
Seni seviyorum çünkü sen benim siyah beyaz dünyamı renklendiren o çok az şeyden birisin. Sensiz her andan korktum, korkuyorum. Alıp gitme ellerini, alıp gitme gülüşlerimi, götürme düşlerimi. Sen benden gittin gideli öyle bıktım ki sensiz kendimden.

Kalbim sendeyken her adımda, aklım sendeyken her dakika, unutmadım, unutamadım işte!
:6::6::6::6::6::6::6::6:tşk paylaşımın iin çok güseldii :29: umarım gerekli kişilerde okur:) :6:

~JiJeM~
27-11-06, 15:50
bugünler de sanırım aynı şeyleri yaşıyoruzz...her 2si de...kalbinde ve aklının bir köşesinde kalıyor..belki, her gün anımsamıyosun ama...unutmuyosun.. unutulmak; pişmanlık duyuyosan eğer, boşveer unutsunn daha iyi...

**MegaStarkan**
27-11-06, 16:12
tskler nihan:29:

sende müthiş bi yetenek var değerlendirsene bunu...
nihanin degil bu deniz...alinti :22: :21:

angel_babe
27-11-06, 19:34
ewt ben yazmiorum ne yazikki ole bi yetenegim yok hehe ama yeri geldigi zmn yazmasinida bilirim yinede saolun arkdslar =)

şekerim
27-11-06, 21:06
:29: :22: :40:

:27:

angel_babe
29-11-06, 16:30
Gidişim neyi değiştirecek bilmiyorum, ama gidiyorum...

yüreğimde söylenmemiş sözlerin acısı, ellerimde ellerini tutamamış olmanın sızısı gidiyorum...

boğazımı düğüm düğüm eden bir cümle şimdi "seni seviyorum!"söylenmedikçe nefes almamı engelleyen, kulağına ulaşmadıkça anlamını yitiren bir cümle şimdi... "seni seviyorum!"

içimde "seni seviyorum"un söylenmemiş acısı gidiyorum....

yaz yağmurları dökülüyor yollarıma. tenindeki yaz kokusu benimle geliyor. ben seni alıp yanıma sensizliğe gidiyorum. tenimde yokluğunun soğuğu dilimde söylenmemiş bir "seni seviyorum" gidiyorum...

kendimi sakin bir sahil kasabasına atmak çare sanki. keşkelerin kıyısında bir baraka bulsam... demirlesem yüreğimi... tuzlu kumlara versem sırtımı... yaralarıma bassam denizin tuzunu... acıtsam kanatsam... kanayan, acıyan hep bir "seni seviyorum" cümlesi...

içimde bir yanardağ var bilmiyorsun. patlamaya hazır volkanlar saklıyorum. lavlar büyütüyorum yoklukta... tüm bu havai fişek gösterisini harekete geçirecek şey ise bir "seni seviyorum" cümlesi...

yolların karanlığı daha çok keskinleştiriyor içimdeki sızıyı. "seni seviyorum" cümlesi bilendikçe bileniyor paslı bir bıçak gibi. boğazımda düğüm düğüm kaldıkça daha da acıtıyor canımı... kanatıyor içimi. yüreğime kadar sızıyor kanım. kan doluyorum... gözlerimle tüm kanı ağlıyorum...

"seni seviyorum" bir söylenmemiş söz dilimde..."seni seviyorum"larımı alıp gidiyorum bu şehirden. kaçamak bakışlar atıyorum dikiz aynamdan.

yağmur diniyor yollarda. ama hala damlalar dönüyor gözlerimin önünde... yağmur değil gözyaşı damlaları... ıslanıyor "seni seviyorum"lar. ıslandıkça daha da ağırlaşıyorlar... ağırlaştıkça yüreğime daha fazla bir ağrı saplanıyor.

gidiyorum... ağlamaklı bir "seni seviyorum!" bırakıp bu şehirde, gidiyorum...

(söylenmemiş sözler kadar iç acıtan bir şey yoktur bu dünyada.
söylenmemiş sözler mezarlığına gömüp sevdamı gidiyorum bu şehirden...
ağlama sevdam. toprak soğuk, toprak karanlık olsa da yeniden doğacağın gün de vardır elbet kaderinde... alnına kazınmış bir isim vardır... doğacağın güne kadar ben, gidiyorum...)

sen gidince soğuyor yatak... gece uzuyor... sensiz geçen geceler beni ihtiyar ediyor... hani gitmesen diyorum... "hani gitmesem diyorum!"

senin her gidişinde sürgün oluyorum ben... en kötüsü aslında gitmeden sürgün olmak... etimi acıtıyor böyle sürgün yaşamak...

vincent
29-11-06, 16:40
angel sevdim seni ..bu tarz güzel ..paylaşımın için saol

Sustukça sözlerimi dinletemedim.
Hayatta bir tek sana hükmedemedim.
Nasıl bir kalbin var ki anlamıyorsun
Kimin aşkını kimden yasaklıyorsun?

angel_babe
29-11-06, 16:51
=) tsk ederim ama ben yinede tekrarliyim yani yanlis anlasilmasin bu yazilarin weya siirlerin hicbirini ben yazmadim sadece guzel bulduklarimi sizinle paylasiorum =)

~JiJeM~
29-11-06, 17:41
teşekkür nihan:))bak yine ağlıyoruummm:6:ama artık metin olacağım...olmalıyım daha doğrusu...

angel_babe
30-11-06, 21:55
Aşk Sevmekse Sevmek Nedir?

Dün gece yine seni düşündüm
her zaman ki gibi
geçtiğimiz yaz aylarını düşündüm
hasretin sevginle birleşti gözyaşı olarak döndü bana.
Sensizliğine bürünmüş dünyamda
kendi egemenliğimi kurmaya çalışıyordum
tam kendim için bir şeyler yapacaktım ki
tekrar geldi hiç gözümün önünden gitmeyen
gözlerin.

Sandığın içinden fotoğraflarımızı buldum
sanki sensizliği tadacakmışım gibi sarılmışım sana
yüzüm gülüyor. Mutluyum!
Artık dayanamıyorum sensizliğe.
Acı veriyor fotoğraflarınla yaşamak bana
belki de aşkımızın kayan bir yıldız kadar.
Çabuk parlayıp söndüğünü bilmek yıpratıyor bedenimi
artık ben eski ben değilim. Mutlu olamıyorum eskisi gibi
bedenim susuz kaldı ne kadar içsem de daha kalacak.
Çünkü ben suya değil benim için daha da önemli olan sana,
senin sevgine susadım. Tam sevdanın rengini bulmuştum ki
gökteki yıldızımız kaydı. İlişkimizin başladığı gün bir fidan
dikmiştik ve söz vermiştik birbirimize sevgi ile büyütecektik diye.
Şimdi o ağaca kim bakacak sevgisiz kalıp sonsuzun derinliğine mi
kapılacak benim gibi çünkü ben sensiz karanlığın içinde kaybolmuş
gibiyim tek ışığım sendin yok olup gittin.
Artık kendi içimde 4 mevsim kış yaşıyorum çünkü yazım ve baharlarım beni
terk etti.
Bende artık yalnız içiyorum senin sevdiğin şarabı. Aynaları da kaldırdım
artık sevmiyorum onları.
Bana iyi bir yüz vermiyorlar baktığımda. Bahçemdeki kuşlar da sustu
artık aşkımızı şarkılara vurmuyorlar. Ne olur geri dön artık bebeğim
hayatımı artık siyah beyaz yaşamak istemiyorum...

vincent
01-12-06, 01:33
konusmadan gözLerinLe beni sevdigini söyLesen , yüregime gözLerini öLenedek mühürLesem.........

paylaşımın için saol meleğim...............:29:

**MegaStarkan**
01-12-06, 20:51
tskler paylasim icin nihan:29:

angel_babe
02-12-06, 01:01
rica ederm saolun

angel_babe
02-12-06, 01:12
Seni İçimden Terkediyorum...

Binmediğim hiç bir otobüs
Beklemediğim hiç bir durak kalmadı bu şehirde
Gittikçe azalıyor hayat
Neyi erken yaşadıysam
Hep ona geç kalıyorum
Sana göçüyorum her sonbahar
Yolların çıkmıyor aşkıma
Unuttuğun yağmurların adı saklımda
Seni içimden terk ediyorum

Susmaktan yoruldum
Kuşlar ve şarkılar bu şehri terk edeli beri
Efkar demliyorum gözlerimde
yaşlarımı, yanağıma varmadan öldürüyorum
Tam sancağımdan yaralıyorum kendimi
Alnını yüreğime dayadığın güne bakıp
Seni içimden terkediyorum

Ne unutacak kadar nefret ettin
Ne hatırlayacak kadar sevdin
Yıkık bir duvar kadar bile pişman değilsin biliyorum
Beni hep bulmamak için aradın
Yanılgımdın
Yandığımdın
Yangındın

Sensizliğe yenilmek
Sana yenilmekten zor olsada
Ardımda bir sürü "belki"ler bırakarak
Seni içimden terk ediyorum

Şimdi
İçimde öldürecek bir anı bile bulamayan
İki yarım kaldık
Tamamlayamadık bizi
Elinden tutamadık yanlızlığımın
Saçlarımıda uzaklarına gömdün

İçimin mavisi senin okyanusundandı
Al! geri veriyorum.
Kilitleri hep yanlış kapılara vurdun
Devrilmiş vagonlara dönerken gözlerim
Sana bensizliği terkediyorum

"Yârime uzanmayan bütün dallarım kırılsın" demiştin
Aşk içinde doğmuşsa nereye kaçabilirdi?

Ne tuaf de il mi?
İçimi acıtanda sendin
Acımı dindirecek olanda
"Ya öldür beni"dedim
Ya da git benden
İçi bulanık bir sevdanın ucunda
Seni kaybettim
Aldırmadın aldırmalarıma
Bir gecede yakıp yârini
Şafaklara sattın ihanetini
Küllerime basanlar bile utandı yaptığından
İşte soluk bir ömrün son nefesi

Benden
İçimden
Terkediyorum

vincent
02-12-06, 01:21
Sana bensizliği terkediyorum...cok ince....anlayana..

go on angel.........

angel_babe
02-12-06, 01:22
=) i will go on =)

**MegaStarkan**
02-12-06, 01:46
tskler nihan:22:

scorpioness
02-12-06, 01:54
:21: güzel teşekkürler

şekerim
02-12-06, 02:29
işte duygu var yazıyo kabiliyetli insan başka oluyo

:21: :21: :20:

şekerim
02-12-06, 02:34
saol nihan ellerine sağlık nerden buluyorsun yaaa

:40: :22:

angel_babe
02-12-06, 13:57
tsk ederim saolun .. sekerim yok ben yazmiorum bunlari hehe yanlis anlasilmasin.. bn sdce guzel bulduklarimi sizinle paylasiorum

angel_babe
02-12-06, 14:01
=)) rica ederim hehe meslek sirri

angel_babe
02-12-06, 14:18
SoNa €rDi....

can çekişen umutlarım son nefesini verdi
bir eylül sabahı ellerinde...
kapandı bütün kapılar gözyaşlarım eşliğinde...
nefes alan kalbim duraksadı bi an...
oda anladı gittiğini.. koca bir ömrün yittiğini...
şimşekler çaktı karanlık odama
sanki herşeyi bilmemizi istermişçesine aydınlattı heryeri...
sonra birden karardı dünya ,gökyüzü ağladı
bir çocuğun son oyuncağını aldılar ellerinden;
bakmadan kan akıtan gözlerine...
yangınlar sardı etrafı..yağan yağmurlara inat..
bütün tebessümleri yok etmek istermişçesine ağladı
leylalar..mecnunlar...
can çekişen umutlarım son nefesini verdi
bir eylül sabahı ellerinde...
kapandı bütün kapılar gözyaşlarım eşliğinde
yok oldu umutlar,bitti bütün güzel rüyalar..
herşey sona erdi...
can çekişen umutlarım son nefesini verdi.......

angel_babe
02-12-06, 14:24
Hasretİn BÜyÜk Bedelİ

Günlük bir sewgi deil,anlaşılması çok zor olan,her şeye rağmen ulaşılamayan,benliğini yitirmiş bir şeydi bendeki!
Gelmen çok zordu belkide ulaşılması imkansızdı.alışmalıydım sensizliğe,yokluğuna,acına...Hasretlikti bendeki,özlemdi yürüğimdeki ama anlatamazdım seni nasıl sewdiğimi!Nefret etmek istesede senden şu ufacık yüreğim,yine sen diyor her dakika atan kalbim.Unutmam gerekiyor seni,silmem gerekiyor aklımdan hayalini ama yinede sen,diyor YÜreğim.Sewdiğimi herkes ama herkes anladı da bir sen anlamadın ya, neyleyim.Ölüm olsa da bu hasretin sonu,kawuşmasak da bir ömür boyu yine beklerim seni hasretim.Gönlümdeki hasretin war oluş nedeni yine sensin,yok olan bedenim ömür boyu sensiz kalacağını bilsede yine sen,diyor.
Sewgide,zamanla dedik her zaman;olacağı warsa olur zaten,dedik.nereden bilebilirdim seni ölümüne kaybedeceğimi,yalnız hayalinle yaşayıp,hayalinle
öleceğimi.

HASRETİN BÜYÜK BEDELİNİ YİNE SENSİZLİKLE ÖDEDİM,HASRETİM...

AlINtIdIr

vincent
02-12-06, 14:33
bu şiiri sunay akın agzıyla dinlemek isterdimmm....vurguları felan ..

saol paylaşımın için angell...:19:

angel_babe
02-12-06, 14:36
=) rica ederim saol=)

vincent
02-12-06, 14:42
bu yazı beni anlatıyoo..........

.thanks for shared ..angel' im

angel_babe
02-12-06, 14:49
rica ederim =) ewt bu yazi benide anlatio yani eskiden..

angel_babe
02-12-06, 14:54
En Surekli Ask KArsiliksiz Ask...

Seni sevdigimi hic bir zaman bilmeyeceksin, adim gectiginde eski bir dosttu diyeceksin; bir gün benim seni sevdigim gibi sende birisini seveceksin...

Aglayacaksin günlerce onun icin, daha önce bir damla yas dökmeyen inatci gözlerine söz geciremeyeceksin. Kahrolacaksin onu gördükce, konustukca, karsisina gecip saatlerce sustukca...

Lanet edeceksin ona bu kadar yakin olduguna, her seyini bileceksin bir dost olarak, asklarini dinleyeceksin saatlerce ve birer birer öldürmek isteyeceksin onlari. Sira sana geldiginde hicbir askini anlatamayacaksin ona, tekrar tekrar kahrolacaksin...

Cünkü tek ve en büyük askinin karsisinda olacaksin...
Ona ondan bahsedemeyecek, icine atacaksin büyük askini...
Ve bu büyük ask öyle bir hal alacak ki icinde, artik icinden atmak isteyeceksin. Eline kalemi alip aklina gelen her seyi dökeceksin kagida...
Askinin büyüklügü karsisinda sende sasiracaksin. Onun yaninda olmaktan, onun pesinde kosmaktan belki de hayatinin en büyük firsatlarini kaciracaksin. Arkana bakip bir sans daha istediginde cok gec olacak...
Ona ne kadar yakin olmak istersen, o senden o kadar uzak duracak...
Bir nefes kadar yakininda sandigin insanin aslinda baska diyarlarda oldugunu, baska baharlara adim attigini anlayinca kahrolacaksin...
Icindeki bu ask bir tutkuya dönüsecek artik. Her gün onu görmek, sesini duymak, hic olmazsa adini isitmek isteyeceksin...
En güzel fotograflarina bile bakmak yetmeyecek sana. Hediyeler alacaksin ona, kücük ama anlamli. Onun sana biraktigi her hatirayi, aldigi her hediyeyi sanki paha bicilmez bir eser gibi koruyacaksin herkesten...
En yakin arkadasindan bile kiskanacaksin onu. Onun yaninda gördügün herkesten nefret edeceksin. Ona kendinden yakin gördügün herkes en büyük düsmanin, en ezeli rakibin olacak...
Her üc kelimendn biri onu düsündürecek sana, bütün sarkilar aklina onu getirecek en anlamsiz saatlerde. Iki saatlik uykularla sürüdereceksin hayatini aylarca...
Gözlerin her kapandiginda onun silüeti belirecek karanlikta...
Sevgi adina her seyi yapsan da ona ulasamayacaksin...

Yavas yavas senden SIKILMAYA baslayacak. Fark edeceksin senden kactigini. Günlerce onu göremeyeceksin. Aklin hep onda olacak, merak edeceksin. Sende uzaklasmak isteyeceksin ondan, belki uzak olursam unuturum diyerek görmezlikten geleceksin yolda, ya da bir selam yeterli olacak senin icin. Ama dayanamayacaksin sonuna kadar...
Ona yakin olmak sana sonsuz huzur verdigi icin yine yaklasacaksin ona...
Bütün gururunu ayaklar altina alip gideceksin yanina. Her seyinden vazgececeksin onun icin, onun sevmedigi hicbir seyi sevmeyecek, onun istemediklerini yapmayacaksin...
Bütün zevklerin birer birer elinden alinacak ama ona olan sevgin daima agir basacak. Tamamiyle sen olmaktan ciktigini anladiginda cok gec olacak. Kacis yolu bulamayacaksin hicbir zaman...
Ve birgün; ugruna her seyini yitirdigin, dünyadaki her seyden degerli saydigin o güzel insani bir baskasiyla gördügünde, benim sana yaptigim gibi beddualar yagdiracaksin...
Ama EN SÜREKLI ASK KARSILIKSIZ ASK oldugu icin onu hicbir zaman unutamayacaksin...

vincent
02-12-06, 15:03
cok güzl secimler angelll...

angel_babe
02-12-06, 15:04
=) tsk ederim

mavi
02-12-06, 17:19
güzel şiirler sağol paylaştığın için angel..:43: :26:

**MegaStarkan**
02-12-06, 18:40
thnx:41: :41:

**MegaStarkan**
02-12-06, 18:44
hmm, beni anlatmiyor valla :18: :28: :18:

ösgee
02-12-06, 18:51
bnim şu andaki halimi anlatıor olabilir:)

**MegaStarkan**
02-12-06, 18:59
tskler nihan:60:

tara
02-12-06, 19:40
tesekkurler nihan

angel_babe
02-12-06, 19:45
rica ederim saolun

angel_babe
02-12-06, 19:47
tskler saolun =)

angel_babe
02-12-06, 19:47
rica ederm kenancm =)

maydonozz
02-12-06, 20:55
muhteşemmiş bee taşakkürler dur bi repliyim seni :)

angel_babe
02-12-06, 21:12
SENSİZLİK

En son yaşlı gözlerle bırakmıştım seni bir otobüs garında. Bedenim, yüreğime dar gelmişti o an adeta. Sanki bir daha dönmeyecektin gittiğin diyarlardan. Belki de benim için dönmeyecektin, başkaları bekleyecekti seni bu garda. Kim bilir bir daha ağlamayacaktım senin için bu kadar içli. Neydi kulağımda çınlayan o veda senfonisi? Neyin sonuydu?

Sonradan öğrendim. Meğerse sonmuş ben bilmeden. Beklemeyecekmişim artık yollarını. Özlemeyecekmişim güzel gözlerini. Okşayamayacakmışım saçlarını. Sonu gelmiş uçuk hayallerimin. Olan olmuş; korkulan an gelmiş çatmış aniden.

Alıştıramıyorum kendimi bu sona. Çünkü son sen değilmişsin ahu gözlüm. Bu son hayatımın, yaşama şevkimin bittiği anmış. Son benim sonummuş.

Şimdi düşünüyorum da, hayatımdaki tüm güzellikleri, tüm renkleri, tüm zevkleri, ihtirasları, hevesleri, kısaca mutlu eden her şeyi sana yazmışım bilmeden. Yazdıklarımı da saklamışım kalbimin en mahrem yerinde, sevdam olmuşsun gizliden. Kilit vurmuşum yüreğime, anahtarını da sana vermişim sahibi sen ol diye. Hayatımda beni mutlu eden her ne varsa; seni hatırlatıyor bana. O an kalbimde depremler oluyor; kramplar başlıyor. Nöbetler dakikalara indi. Dayanamıyorum. Seni istiyor tüm bedenim, duygularım. Özgürlüğünü istiyor. Sen ise bana çok uzaksın. Yasaksın. Biliyorum anahtarı vermeyeceksin. Veremezsin de zaten. Anlayacağın mutsuzluğumun tek nedeni; sensizlik. Ne kadar kötü! Bir insanın hayatında mutluluğunun veya mutsuzluğunun nedenini tek sebebe indirgemesi. Aşkın tanımı da bu olsa gerek.

Ne yapacağımı bilmez haldeyim. Diyorum ki çilingir mi aramalıyım bu tutsaklığıma çare? Ya da secde mi etmeliyim sarhoş eden şişelere? Yoksa küsmeli miyim beni ben eden değerlere? Tüm gücümü toplayıp isyan mı etmeliyim sensiz düzene? Çaresiz, tutsak mı etmeliyim umutlarımı mistik kadere? Belki de terk etmeliyim bu şehri, bu ülkeyi. Ama gözlerini hafızamda silecek bir yer var mı dünya üzerinde? Ne yapayım sen söyle. Nasıl açılacak yüreğimi sıkan bu mengene? Aldığım nefes yetmiyor artık ikimize. Çıkmalı, ya sen ya da ben bu bedende. Ama nasıl?

Mantıkla duygularımın savaşında ruhumu kaybettim. Bedenim ise savaş artığı radyasyona maruz; her gün erimekte. Sensiz, ruhsuz bir bedenin nefes almasının ne anlamı ola ki. Yumacağım gözlerimi, en karanlık korkum olan, sensizliğe.

maydonozz
02-12-06, 21:18
Mantıkla duygularımın savaşında ruhumu kaybettim.
Yumacağım gözlerimi, en karanlık korkum olan, sensizliğe.

çok güzel sözler teşekkürler paylaşımın için.

angel_babe
02-12-06, 21:46
rica ederm

angel_babe
02-12-06, 22:51
Sensizim.. Üşüyorum!

Bu sana yazdığım son satırlar...
Bu dinlediğim son şarkı bizim üstümüze söylenmiş. Kilit vurdum kalbime,
umutlarıma. Ne bundan böyle sevdaya dair bir şeyler beklenebilir yüreğimden ne
de nefret edebilirim birinden. Ben hamal değilim ki; hep kahrını taşıyım ömrün;
Alın artık üzerimden hayata dair ne varsa. Alın sevdaya dair acıları, paylaşın
aranızda...
Sen sanıyorsun ki, kolay geliyor gidişin bana.. Arkanı döndüğün ilk andan
gözlerim gülecek mi yeniden sanıyorsun? Söylesene! Sen ne sanıyorsun aşkı,
sevgiyi, söylesene! Kolay olan, kaçmaksa, yalansa, vazgeçişse; ben zor olanı
seçiyorum ve Seni Hala Seviyorum.
Sen öyle san, farzet ki her şey çok kolay... Gittiğini sandığın sen, giderken
bende kalanlarını, yani seni, yani aşkı, yani bizi alamayacaksın benden.... Geri
vermeyeceğim onları, benim onlar, bana ait.
Biliyor musun, acı olan asla gidişin değil.. Belki bir gün sevmeyi öğrendiğin de
yanında ben olmayacağım.. Bir sabah gözlerini yeni doğan güne açtığında başkası
olacak yatışında.. Benim içinse sadece "sen" var olacak baktığım her yerde... Ve
işte ilk defa o gün sebepsiz ağlayacağım, o gün yağan yağmur gizlemeyecek
göz yaşlarımı. Kim bilir belki de aynadaki hayalin ilk kez asacak suratını bana
ve o sabah sensiz ve üşümüş uyanacağım!
Her şeyin bir bedeli var biliyorum ve bende bu bedeli ödüyorum. Ödediğim bedel
sensizlik, yalnızlık, aşksızlık Oysa yüreğim her şeye rağmen mutlu olmanı
diliyor....
Seni bulduğum yerden başlıyorum yürümeye.. Seni düşünüyor ve gecenin ayazında
üşüyorum.. Veda bile etmeden gidişin geliyor aklıma,sadece susuyorum.

~JiJeM~
02-12-06, 23:10
bu şiir çok güsell:67:

**MegaStarkan**
03-12-06, 00:13
tskler:41:

**MegaStarkan**
03-12-06, 00:58
cosdun yine bugün nihan :18:tskler :22: :41:

şekerim
03-12-06, 02:30
çok güzel nihancım ellerine sağlık

:66: :66: :66:

angel_babe
03-12-06, 17:43
rica ederim =)) saolun arkdslar

angel_babe
03-12-06, 18:04
rica ederm cnm

vincent
03-12-06, 18:21
sen üzülme gülüm incilme.............bana bırak bütün kederleri

saol angel im.

angel_babe
03-12-06, 18:39
rica ederim =)

~JiJeM~
03-12-06, 21:30
"Alıştıramıyorum kendimi bu sona. Çünkü son sen değilmişsin ahu gözlüm. Bu son hayatımın, yaşama şevkimin bittiği anmış. Son benim sonummuş."
malesef öyle...:6: ..teşekkür nihancım unuttum da yazıyı okuyunca....:))

maydonozz
03-12-06, 23:52
muhteşem bişimiş yahuu emeğine sağlık teşekkürler.

**MegaStarkan**
04-12-06, 00:00
tskler nihan:41:

angel_babe
04-12-06, 00:01
rica ederm kenan =) tskler arkdslar

~JiJeM~
04-12-06, 12:59
yine yaptın yapacağını nihan...:4: thanks:2:

angel_babe
06-12-06, 00:11
Çünkü; Ben İlk Defa Seviyorum..

Ben seni bir okyanusun derinliğinde buldum da sevdim.Parlak bir
inciydin benim için.Paha biçilmez bir inci... Ben seni soguk ve yagmurlu
bir günde Seni düsünürken gülüsündeki sicakligin içime dolup da
Beni sardigi bir anda sevdim
Seni sadece selvi boyun,siyah saçlarin yada kara gözlerin
Güzel bir yüzün var diye degil
Fikirlerinle,konusmandaki güzelligin ve benim o kor halde yanan yüregimle
sevdim Ben seni derinden ve hissederek sevdim
Her kalp atisimda vücudumun dört bir kösesine yayildigini
Beni sardigini her nefes alisimda cigerlerime isledigini bilerek sevdim
Seni kis gecelerinin o soguk yataginda birlikte uyuyup beni isittigin Yaz
sicaginda uyuyamayip sikintilarim oldugun
Ve rüyalarimda bulustugumuz gecelerde sevdim
Seni ellerinden tutup kanimin kaynadigi
Kalbimin yerinden firlayacagini hissettigim anlarda
O islak dudaklarinla beni sevdigini söyleyecegin anlari düsünerek sevdim
Ben seni o sensiz anlardaki bos ve degersiz geçen dakikalarda
Kayip zamanlarimizda,seni arayip bulamadigim
Çaresizlik içinde oldugum,içki sofralarini dost bildigim anlarda sevdim
Sen ne kadar uzak olsan da,
Aramizdaki kilometreler nasil çoksa
Bende seni o kadar yogun ve o denli çok sevdim
Seni kalbimde yanan atesin ile
Zihnimde olusan hayallerin o ay parçasi çehrenle
Bana derinden bakan o gözlerindeki isiltiyi görecegim anlari beklerken
Kalbimin yanip tutustugu anlarda
Gelip o bu atesi alevlendirerek
Bana sarilarak beni sevdigini söyleyecegin anlari düsünerek sevdim

Korkuyorum!
Hakkettigin mutlulugu sana verememekten korkuyorum.
Seni beni sevdiginden fazla sevememekten korkuyorum.
Senin sevgine layik olduktan sonra baskalari tarafindan o sevgiyi
kaybetmekten korkuyorum.
Seni kazandim derken kaybetmekten korkuyorum.
Aramizdaki maneviyat haricindeki uçurumlardan korkuyorum.
Senin kalbini daha fazla kirmaktan korkuyorum.
O temiz ve masum göz yaslarini daha fazla akitmaktan korkuyorum.

Evet korkuyorum;
seni kaybetmekten, seni daha fazla üzmekten ...
Sana kendimi ifade edememekten korkuyorum.
Yada yanlis anlasilmaktan korkuyorum.
Uçurumun kenarinda yalniz kalmaktan korkuyorum.
Dostluguna doyamadan uluorta yalniz kalmaktan korkuyorum.
Yüregimdeki o ince sizinin bir gün çogalmasindan ve beni sarmasindan
korkuyorum. Sevgi denen güzelliginin bir gün beni terk etmesinden
korkuyorum. Dostlugun ölüp yerine nefretin yesermesinden korkuyorum.

Korkuyorum evet;
seni kaybetmekten ve seni daha fazla üzmekten...
Bir çiçek misali ne ellemeye nede koparmaya kiyamiyorum uzaktan
seyrediyorum çünkü; Seni daha fazla incitmekten korkuyorum.
Ömründe yasadigin mutlulugu huzuru sana yasatamamaktan korkuyorum. Sana
kalbimden fazlasini verememekten korkuyorum.
Sonunda sana gözyasindan baska bir sey birakamamaktan korkuyorum. Seni
sevmekten degil;
dostlugunu suiistimal etmekten,
Seni kaybetmekten ve degerini bilememekten ve Yüce Rabbime hesap
verememekten korkuyorum.
Belki de çok fazla korkuyorum ...

ÇÜNKÜ; BEN iLK DEFA SEViYORUM...

maydonozz
06-12-06, 00:34
İnsanın içinde sürekli bir umut kalıyor ya... ahhh şu umut'ta olmasa insan yaşayamaz yahu yazın için teşekkür.

maydonozz
06-12-06, 00:39
işte işte işte budur yahuu bununiçinde teşekkür.

**MegaStarkan**
06-12-06, 01:22
tskler nihancim:21:

**MegaStarkan**
06-12-06, 01:25
thnx nihan dertlisinmi :18: :10:

**MegaStarkan**
06-12-06, 01:36
tskler oku oku bitmiyor :60:

scorpioness
06-12-06, 02:49
vaaayyyyssssss:8:

~JiJeM~
06-12-06, 11:46
dualar hep böyle kabul olsa...nerdee....:66:

angel_babe
06-12-06, 17:30
tsk ederim =) saolun ewt nerde bole romantik erkek.. hehe

angel_babe
06-12-06, 17:33
hehe saolun =)rica ederim

insan zmn zmn uzuluo tabii =( =))

angel_babe
06-12-06, 17:35
=)) ole

saol =) rica ederm

angel_babe
06-12-06, 19:31
SANA NEYİ ANLATAYIM?"EVET YANLIZIM...

Sadece bunu söyleyip susmak isterdim...Ebediyyen susmak.Çünkü canım acıyor...Konuştukça,arzuladıkça,özledikçe,en kötüsü yaşadıkça canım acıyor."

Ruhumu yaktıktan sonra şimdi de damarlarımda dolaşan sensizliğin etimi yakan acısını mı?O acıyı uyutsun diye sığındığım,ama sevgini orada da hep ama hep kaybettiğim soğuk rüyalarımı mı?Odamın tavanındaki yoksulluğumu ve kimsesizliğimi harç yapıp içine doldurduğum o derin,o sonsuz çatlakların altında ,sen,diye her gece koynuna girdiğim o zamansız ölümlerimi mi?

Şimdi burada değilsin.Ama beni duyabiliryorsun,biliyorum.Kapat gözlerini benim için ve dinle n'olur.Çünkü bunu sana ancak bir kez söylemeye cesaretim var.Seni ait olduğun çevre için değil,bana ait olman için değil,karşılığında beni sevmeniz için değil. Sadece sen olduğun için sevdiğimi söyleyebilseydim...Ne zaman sevgine acıksam kendi kalbimi yedim.

Kendi etimi...Aşkımı....Ruhumu yedim.

"YÜREĞİMİN EN SAKLI YERİNDE YALNIZCA SENİN ELİN DOLAŞMIŞTI"

Seni yollarca,şehirlerce uzağından sevdim.

Seni kelimelerce,şiirlerce yakınından sevdim.

Seni,dünya üzerinde sanki ilk kez benim için kalemi eline alıp yazdığın mektuplarca sevdim.

Seni umutsuzca, beklentisizce, hayallerce sevdim uzağından.

Zamanla kırgınlık kimlik değiştirdi ve vazgeçiş oldu benim için.Unutmanın en ağırı unutamadan unutmaktır.Seni sonsuza kadar kaybetmek,kimlik değiştirdi ve unutmak oldu benim için...

Anlamadın mı artık,varlığım sana acı vermek iin değil,sadece seni sevebilmek için yaşadım ben...Hala seninle geçireceğim anların telaşıyla ,tüketir gibi yaşıyorum sensiz geçen günlerimi...Seninle geçen zaman bir daha tekrarı mümkün olmayan,doğaçlama bir melodi gibi benim için.Sanki birlikte yazılmış kaderimizin sayılı dakikalarından an çalıyorum.Öyle birikmişsin ki içimde...Seni yaşamakla tüketmem,seni sıradanlaştırmam mümkün değil.İçime çektikçe çoğalıyorsun sevgili...

"Sevgilim,beni bensiz bırakma olur mu?Çünkü sen nereye gidersen git,ben oradayım.Benim başka gidecek bir yerim yok.
Benim senden başka gerçeğim yok.Sende yaşıyorum ben sadece..."

tara
06-12-06, 19:36
cok guzeldi tesekkurler

angel_babe
06-12-06, 19:40
rica ederm saol

~JiJeM~
06-12-06, 19:57
ama ben bunu alırım...teşekkürler nihancım:41:

~JiJeM~
06-12-06, 20:05
bu da güzelmiş...:26:

~JiJeM~
06-12-06, 20:09
yine çok güzel bir atilla ilhan şiiri:8: teşekkür paylaşımın için...

angel_babe
06-12-06, 21:32
Son Vedam Sevdiğime =(

Güzel bir film tadındaydı yaşadıklarımız. Ve bu film üç bölümden oluşuyordu.
Birinci ve ikinci bölümün ardından üçüncü yani son bölümü oynuyoruz
birlikte. Başrol oyuncuları ise sen ve ben.
Defalarca bulup kaybettim seni. Ve artık yorgunum. Seninle bu oyunu daha
fazla sürdüremeyeceğim. Her yaşadığımız anda ben bu anı yaşadım demek
istemiyorum. Çünkü hep aynı şeyleri yaşatıyorsun bana. Önce geliyorsun
hiçbir şey olmamış gibi hayatımın tam ortasında duruyor sonra yine hiçbir
şey olmamış gibi kenara çekiliyorsun. Olan yine bana oluyor. Tam unutmuşken
yada alışmışken yalnızlığına, küllenirken yüreğimde sevdam birden kor haline
geliyor. Ve inan bu acı terk edişinden daha çok acıtıyor canımı.
Hayatımda üç kez aşkla karşılaştım. Birincisi çocukluktu, ikincisi gençlik,
üçüncüsü ve son olanı ise sendin. Neydi beni sana bu denli bağlayan
bilmiyorum. Yokluğunda hayatıma girmek isteyen, hayatım, geleceğim olmak
isteyen insanlar çıktı. Hiç birisine karşı bir şeyler hissetmedim. Çünkü tüm
ruhumla seni seviyordum. Çünkü damarlarımda kan yerine sen dolaşıyordun.
Yokluğunda neler yaşamış neler umut etmiştim. Umudumu hiç kaybetmeden
bekledim seni, olurda bir gün dönersin diye. Ama senin dönüşlerin hep
hayatın bana sunduğu oyunmuş. Ve ben artık bu oyundan çekiliyorum.
Sen fırtınalı günler yaşarken beni sığınılacak bir liman olarak gördün.
Fırtına dinene kadar sığınıp sonra yine yoluna devam edecektin. Ve öyle de
oldu. Neden bilmiyorum senin hakkında ne düşünürsem hep haklı çıkıyorum.
Keşke haklı çıkmasam diyorum ama sen beni hiç yanıltmıyorsun. Kurulmuş bir
zamanımız var bizim. O süreyi aşınca tüm sihir bozuluyor ve her şey eski
halini almaya başlıyor. Sen bir tarafa ben bir tarafa.
Bir gün yine kendini yalnız ve mutsuz hissedersen ve kendi kendine neden ben
diye sorma. Çünkü Allah hiç kimseye hak etmediği acıları yaşatmaz. Dilerim
ki o duyguları hissetmezsin. O duygular ki insanı yaşamdan koparan,
soğutan, soyutlayan. Zamanla alışılıyor elbet herşeye. Ben farklı bir insan
olduğum için ve her türlü acıyı yaşadığım için çok uzun sürüyor unutmam. Ama
alışıyorum.
Uçurumun kenarında gibiyim. Bir adım ileri atsam dipsiz boşlukta yok olup
gideceğim. Bir adım geri atarsam önümde iki yol; birinci yol yaşam, ikinci
yol ise ileri adım atmam ile aynı. Ve ben şimdi geri adım atarak iki seçenek
sunuyorum sana tercih senin. Ya gel yaşat beni ya da bırak yalnızlığının
boşluğuna.
Seni kaybetmekten öyle çok korkuyorum ki bu korkular işkenceye dönüşüyor.
Gecelerde daha bir artıyor bu can yakmalar. Uykularım kaçıyor uyuyamıyorum.
Nasıl bu hale geldiğime inanamıyorum. Oysa hiç pişman değilim seni
sevdiğim için.
Ne çok yaş aktı bu gözlerden uğruna. Ne hıçkırıklara şahit oldu evimin
duvarları. Karanlıkta ağladım hep. Çünkü kendimden bile saklamaya
çalışıyordum gözyaşlarımı.
Şimdi hayatın bana sunduğu bu sınavı da bitirdim. Belki geçtim belki de
kaldım ama her şeyi yaşadım ve yaşattın. Her şey için, küçük de olsa bu
mutluluğu yaşattığın için teşekkür ederim
Ben seni hep sevdim ve hep bekleyeceğim olurda sende beni seversin diye...

angel_babe
06-12-06, 21:33
rica ederm ewt cok guzel bi siir gerckten

angel_babe
06-12-06, 21:34
tsk ederim =)

angel_babe
06-12-06, 21:34
tsk ederim sinemcim saol =)

angel_babe
06-12-06, 21:41
..::saklanan Bİr AŞkin Hazİn Sonu::..

Liseli bir gençti.Gençti çünkü küçük aşkları vardı,tıpkı diğer geçlerinki gibi.Ama bu genç hepsinden farklıydı.O küçük aşklarını küçük olarak görmez,her zaman büyük aşklar kabul ederdi.Eğer bu aşklar herhangi bir nedenle son bulursa bunu içine sindiremez oldukça üzülürdü.Aslında o kadar fazla da aşkı olmamıştı.Sadece iki kızı sevmişti o güne kadar.Sadece iki küçük yüreğe bağlanmıştı.Onlarla da ayrılık yaşamış ve çok üzülmüştü.Zamanla kendini toparlamayı başardı.Tekrar hayatından memnundu.Küçücük olayları kendice büyütüp,moralinin bozulduğu anlarda bile mutlu oluyordu.Ta ki lise ikinci sınıfa geçinceye kadar…

O ilk okul gününde liseli genç,okulun bahçesinde gördüğü bir kıza aşık olmuştu.Kendine göre,hayatı boyunca hiç görmediği bir güzellikle karşı karşıyaydı.Sonrasında aynı sınıfta okuyacaklarını da öğrenince mutluluğu ikiye katlanmıştı.Zamanla o kızın da kendisine karşı ilgisi olduğunu öğrendi.Yanından ayrılmıyor,o her tenefüsü belirten zil çaldığında hemen liseli gencin yanına gidiyordu.Neredeyse koluna girecekmiş gibi yakın yürüyordu ona.Liseli genç çok mutlu oluyordu hoşlandığı kız ona ilgi gösterdiği zaman.Ona onu sevdiğini söylemek istiyordu ama tersleneceğini düşünerek bunu yapamıyordu.Üstelik terslendiği zaman bir arkadaşını da kaybetmiş olacaktı.Üçüncü sınıfı birlikte okuyacak olmaları da etkiliydi bu kararda.

Vazgeçti…Artık ona karşı bir sevgi beslemek istemiyordu içinde.Onu unutmalıydı.Onunla sadece arkadaş olmalıydı.Böyle düşünüyordu artık.Ama yapamıyordu.Olmuyordu beceremiyordu işte!Unutamıyordu!...Onu her gördüğünde aklına geliyordu ona karşı olan büyük aşkı.Kendine bir tokat atarcasına bastırmaya çalışıyordu bu duyguyu.Beceremiyor yapamıyordu.Yapamazdı da zaten.Çünkü kendi düşüncelerini kontrol edebilme kabiliyetini kaybetmişti bile…

Yine güzel bir okul gününde okuldan çıkmıştı.Evine doğru ilerlemeye başladı.Adımları sakin,yüreği kıpır kıpır yürüyordu.Çünkü hemen arkasında o kız vardı.Bir yol ayrımına geldiklerinde kız ona iyi akşamlar dilemiş ve yoluna devam etmişti.Ama ona son kez iyi akşamlar dilediğinin farkında değildi.Liseli genç derin düşüncelere daldı.O kıza ertesi gün onu sevdiğini söyleyecekti her şeyi göze alarak…

Tam karşıdan karşıya geçerken,sarhoş birkaç genç otomobilleriyle hızla yolun ötesinden geliyorlardı.Liseli genç dalgındı.Ona doğru hızla yaklaşan otomobilleri çok geç fark etmişti…

Ertesi gün cenazesi kaldırılacaktı.Bütün arkadaşlarının ve öğretmenlerinin haberi vardı.Caminin avlusu tıka basa insanlarla doluydu.Kalabalığı yırtarcasına gelen kız,tabutun içindekinin liseli genç olduğuna inanmak istemiyordu.Yüzündeki alaycı bir gülümseme ve gözlerinden akan yaşlarla tabutun kapağını açtı.Liseli genç tabutun içindeydi.Onun buz gibi olan bedenine sarılıp ağladı ve ona seni çok seviyorum dedi.O anda kız bir fısıltı duydu; ‘’Bende seni çok seviyorum’’

angel_babe
06-12-06, 21:44
*beNi HiÇ Affetme OLuR Mu?*

Aşkım....hadi seni bekliyorumm..","Günaydın bitanem","Sen üzülme bebeğim,ben hallederim.." ve daha bir sürü şey......

O kadar yapmacik geliyor ki....Biliyorum senin suçun degil,benim hatam,benim ayıbım ama işte olmuyor,yakıştıramıyorum sevgi sözcüklerini O'ndan başkasından duymayı...

Ve sonra beceremiyorum elini tutmayı!!
Dönüp dolaşıp aynı yere geldiğimizi söyleyeceksin şimdi,bir daireye hapsolmuş gibi.....Ama elimde değil,uzaklaşamıyorum bu daireden....Gidersem eğer yokolacakmış gibi hayat,bir daha nefes alamazmışım gibi...

En çok "Neden?" demenden korkuyorum....Kararlı olsam da ellerini uzattığını görünce..Utanıyorum kendimden,başımı eğmek yetmiyor böyle zamanda....
Hani annenin çantasından para alırken yakalanırsın ya,ya da yemeğini tencereye boşaltıp dışarı kaçarken.."Yaaa annee yaa" der,anlamasını beklersin.
Dışarıda arkadaşların bekliyordur.Ağlarsın.
Ağlasam anlar mısın?

Daha yolun başındayken...Mutlu olma fırsatın varken,benden ayrılıp...
Bana ne kadar kızdığını biliyorum,seninle oynadığımı düşündüğünü..Ama..Eğer herşey farklı olsaydı..Çookkk çookk farklı olsaydı!
Sen beni tanıyorsun,anlamalısın bazı şeylerin zorla olmadığını.Yani düşünsene kaça bölündüm,kaç hayatta yaşamaya çalışıyorum,yaşatmaya çalışıyorum birşeyleri..

Nedenlerim yok..Bu yaptığıma bir karşılık olamaz ya da...
Git çocuklara anlat bu hikayeleri dersin,dinlemek istemezsin.Ben de bildiğimden cesaret edemem dahasına...
Keşke herşey farklı olsaydı.
Bana sesimi yükseltmeyi öğretmeseydin hayata karşı,"Sevdiklerin için..." demeseydin,affetmeseydin, kapasaydın kapılarını...
Ya da teslim olmasaydın hemen yalanlarıma,pişman olurdum ama bu kadar değil.
Şimdi günah çıkarır gibi yazıyorum olanları,ne benim sana anlatmaya yüzüm var ne de senin bunları dinleyecek gücün.Keşke bu yarayı gönlüne benden almasaydın.Keşke hiç almasaydın...
Yalancının mumu yatsıya kadar...Beni hiç affetme,olur mu?
Hiçbir sözümü dinleme daha,duymak isteme yalanlarımı.Yüzüme bakma,benimle konuşma...
Sevme de!
Beni hiç affetme,olur mu?

**MegaStarkan**
06-12-06, 22:24
tmm aff edicem bari bu kadar yazdin bosa gitmesin:28:
tskler :21:

vincent
07-12-06, 00:10
güzel ....paylaştıgın için saol..

maydonozz
07-12-06, 00:15
yorumlar bile az kalır bu yazının yanında teşekkürler çok hüzünlü hele sonu :(

angel_babe
07-12-06, 00:19
ewt cok guzel =) saol

~JiJeM~
07-12-06, 00:39
ama bu çok kötü bea...:6: şu gurur yok mu....:13: :16: thanks nihancım:67:

maydonozz
07-12-06, 00:57
sonu bööle olmaması lazımda yahuu çok etkileyici bee :(

tabuttan çıksa ölmedim burdayım dese mesela yanii bune yahuu :(

maydonozz
07-12-06, 01:00
hüzünlere dağladık bu geçe hadi bakalım bununiçinde teşekkür.

~JiJeM~
07-12-06, 01:07
:9: korku filmi gibi...:28: şaka bi yana lise yıllarımı hatırladım...ewet ya yarına çıkacak garantimiz yok oyuzden söylemek lasım içimizden ne geliyosa...:8:
:29: nihancım

maydonozz
07-12-06, 01:20
Her şey için, küçük de olsa bu mutluluğu yaşattığın için teşekkür ederim
Ben seni hep sevdim ve hep bekleyeceğim olurda sende beni seversin diye.

ne söz ama herkesin söliyebileceğinden de deyil yanii

yahuu buda diyerleri gibi güzzeldi teşekkür.

~JiJeM~
07-12-06, 01:25
hıımm bu yazıda bana birini anımsattı...oppss....:((((( :19:

sevilla
07-12-06, 10:40
çok güzel gerçekten bizede böyle bir yazı okumamızı sağladığın için teşekkür ederim....:20: bravo :29:

vincent
07-12-06, 10:45
sessizligi bozamiyorum
o beni kontrol ediyor
bütün korkularim öfkeye dönüsüyor
hepsi bir bölümde bir parçada kimsesiz yüzüyorlar...............

güzl angel' im........

angel_babe
07-12-06, 18:57
Hic oldu mu sana da boyle?
Eger yasadiysan, bana yardim et... Ne olur..
Icimde koskoca bir cark var sanki..Tam gogsumde..
Durduramadigim...
Bazen hizlanan, bazen yavaslayan, hic ama hic durmayan...

Canim yaniyor.. O dondukce.. Sanki cevresindeki her bir seyi koparip goturuyor..
Beni, icimi parcaliyor...
Nedenini bilemedigim bir sekilde parca parca icime yayiliyorum...

Usuyorum, Icimde bir ucurum var sanki... sonunu goremedigim..
Sanki herseyin sacmaligini almisim da icime,
Sanki dunyadaki herseyin en uc noktasi gelip sigmis da icime,
Bana yer kalmamis... Cikmak istiyorum...
Hersey bitsin istiyorum, Ne varsa olan...

En cok da neyi dusunuyorum biliyormusun?
Oyle bir sey yazmaliyim ki, oyle bir sekilde anlatmaliyim ki yasadiklarimi, kagida dokuldugunde teker teker bitsinler..
Teker teker yokolup huzurumu geri getirsinler...

Ama olmuyor iste.. Yazamiyorum.. Her yazinin sonunda kockoca bir bosluk goruyorum kagitta..
Butun yazilarim siliniyor, icindeki hersey gelip yine icime yerlesiyor..
Carkim donmeye basliyor...
Ucurumum derinlesiyor...

Biliyormusun, aglayasim var..
Ama onu bile yapamiyorum...

alıntı...

angel_babe
07-12-06, 18:58
Her şey bir İhtimaldi aslında; renkli bir camın ardındaki bir merhabayla başlayan.

Aynı yolculukta yan yana oturmuş yolculardık ikimizde. Geldiğimiz yerler kadar gideceğimiz yerlerde faklıydı belki de... O zaman diliminde kesişmişti yolumuz, kısacık bir an için, bir durak süresince; kim bilir...

İlk başta hani can sıkıntısı ile laf atarsın ya yandaki yolcuya; hani konuşacak bir şeyler ararsın yalnız başına yaptığın yolculukta... O çekingenlik vardı ilk "Merhaba!"m da...

Lakin görünce gözündeki ışıltıyı, hissedince sesindeki ılık yaz meltemini ve fark edince içindeki güzellikleri yeni bir yolculuğun rotası çizildi gönül defterimde.

Bu kadar çabuk nasıl kurduk köprüleri derken, fark ettik ki biz sadece topu oyunda tutmaya çalışan oyunculardık. Sayı yapmaya hiç niyetimiz yok gibiydi. Belki cesaretsizlik, belki dengelerimizdi bizi engelleyen.

Komşu iki ülke olduk sonra... Sen yüksek duvarları ardında krallığını korumaya çalışan bir ada; bense en güçlü zırhlarıyla tehlikeli sularda, sınırlarında dolaşan başka bir ülke...

Topraklarımızın güzelliği, kokusu, rengi ikimizi de cezbediyor, ama bir türlü baş edemiyorduk karşılaşma korkusuyla...

Sen uzaklardan zırhımın direncini denerken, ben duvarlarında gizli bir geçit arıyordum. Ama ikimizde eşiğinde olduğumuz bir savaşın farkında değilmişiz görünümündeydik. Birbirimize yağmur kadar yakın, rüzgar kadar uzak iki ülkeydik neticede... Senin yüksek duvarların hiç yıkılmayacak; benimse zırhım hiç delinmeyecek gibiydi...

Bir Yılmaz Erdoğan şiirinde gibiydik ilk başta, ama sonra anladık ki bize aitti her şey..

Sen "İhtimaller Dahilimdeki Aşkım" idin; uğruna uzak diyarlar fethettiğim. Ve o ihtimallerin sonsuzluğundan en güzel olanını seçtim, seni sevdim ben. "İhtimaller Dahilindeki Aşkım" iken "Aşkım" olmuştun çünkü sen..

...alıntı...

angel_babe
07-12-06, 18:59
Sevgili rolü o günden sonra düsmana döndü. Nedir Unutmak?
Aci ceke ceke hayaleri yakmak. Mesafeli yakin olmak. Ellinde olmayan bir istek. Hasret kalirim gözlerine, dur bekle. Arkana bakmadan birakma beni böyle. Kim unutur söyle?
Unutulmaz bir veda, hersey anlamsiz bundan sonra, istersen beni kursunla.
Ah hayat, öyle bir oyun oynadin ki bana, bende oynadim kana kana.
Sabirsizlikla kavusmayi beklerken, gözlerim yolda kaldi o giderken.
Gecesiz sabah, ask bundan sonra bir günah. Yagmurlar gözlerimde, firtinalar yüreyimde artik cok gec, aciyi tasirim icimde.
Geceler uzun sessiz, yastigim soguk sensiz.
Sakla beni düslerinde, söz sana unutmam bende.
Aklimda bir kac hatira, gizlerim ömür boyu sarkimizla.
Yaklasmasin bana kimse, birakin beni kendi halimde. Artik cok gec aciyi tasirim icimde. Ask yalan, istemem ondan baskasi beni saran.
Yillar gecdi, ellimi tutan olmadi. Önemli bir gün deyildi ama o gün hersey deyisicekdi. Kalbim yeniden sevilmesini ögrenicekdi. Kaderimi baska renkler güldüricekdi. Ask ayaklarima kadar gelmisdi, mutluluk beni mi secdi? Inanmak güc ister, ayrilik olmasin yeter.

~JiJeM~
07-12-06, 19:07
sağol nihan:42:

angel_babe
07-12-06, 19:09
rica eederm cnm

~JiJeM~
07-12-06, 19:12
hıımmm güzeelll:8: :67:

angel_babe
07-12-06, 19:14
tsk ederim =)

**MegaStarkan**
07-12-06, 21:48
güzelmis tskler:22:

**MegaStarkan**
07-12-06, 22:24
:29: :41: :27:

**MegaStarkan**
07-12-06, 22:28
:60: tskler nihan:41:

**MegaStarkan**
07-12-06, 22:40
evet cok güzel

Her şey için, küçük de olsa bu mutluluğu yaşattığın için teşekkür ederim
Ben seni hep sevdim ve hep bekleyeceğim olurda sende beni seversin diye.

ne söz ama herkesin söliyebileceğinden de deyil yanii
katiliyorum :21:

**MegaStarkan**
07-12-06, 22:47
paylasim icin tskler:41:

"YÜREĞİMİN EN SAKLI YERİNDE YALNIZCA SENİN ELİN DOLAŞMIŞTI"
:60: ne duygusal

fantin
08-12-06, 00:02
Çok teşekkürler Angel Sanırım formun en romantiği sensin

vincent
08-12-06, 11:43
işte son pişmanlık fayda etmiyoorr.. ölüm var ölüm... aşk mı gurur mu

Konuşmaya lüzum yok, kelimeler yorgun
Hayallerimiz solmuş, çıkış yok
Kurtarmaya çalıştık, karanlığa sığındık
Batan bir gemideyiz, kaçış yok..........

Unutma bu ayrılık benim için de zamansız......

angel_babe
08-12-06, 16:07
rica ederm kenan =)

angel_babe
08-12-06, 16:08
tsk ederim arkdslar =))

angel_babe
08-12-06, 16:09
cok aci gerckten..

angel_babe
08-12-06, 16:11
rica ederm cnm

angel_babe
08-12-06, 16:45
.::gÖzlerİne İhtİyacim Var::..

Yine bir akşam üstü... Ve ben yine bulutlarla beraber çay içiyorum... Az şekerli. Aylardan ekim. Üç gün sonra dolunay çıkacak. Hava birazcık serin gibi. Senin yanımda olmanı istediğim akşamlardan birisi işte. Her akşamki gibi yine boş ve yine sabaha gebe. Sanki kar yağacakmış sanıyorum. Birazcık serin dedim ya işte bu serinlik sadece bu akşama özgü bir serinlik değil. Temmuz dada böyleydi hava benim için. Seni arıyorum. Belki biraz sana sarılır ısıtırım kendimi diye düşünüyorum. Sen yanımda olsan belki şubat ta bile yalınayak gezebilirim. Şubat bile üşütmez beni yanımda olsan. Hatta mart bile bir şey yapamaz. Eminim. Sen yanımda olsan deniz kenarına bile giderim seninle. Deniz donmuş bile olsa sen yanımda olunca bana bir şey olmaz bilirim. Ben kardan adam yapmaya bayılırım. Ama kardan adam yaparken hiç sabır edemem. Biran evvel olsun da bitsin diye acele ederim. Hele o en son havucu burun olarak takmak yok mu işte o bitiriyor beni. Kömür ile göz ve dudak yapıp ona gülümsemeyi öğretmek bir başka haz benim için. Tabi birde boynumdaki kaşkolu üşümesin diye onun boynuna dolamak sanki birisine büyük bir iyilik yapmışım hissini verir bana hep. İşte sadece o zamanlar sevmem ben güneşi. Zaten ben üşümesin diye ona kaşkolumu vermiştim niye doğuyorsun aptal güneş.Sen yanımda olsan seninle de kardan adam yapardık. Ama o zaman ben hiç acele etmezdim. Ne kadar uzun sürerse sürsün beklerdim. İsterse hiç bitmesin. Beklerdim. Bir daha ki kışı bile beklerdim sen yanımda olsan. Sen yanımda olsan bu sefer havucu kardan adamın burnuna takmazdım. Seninle beraber oturur kıtır kıtır yerdik. Bize okulda öğrettiler. Havuç gözlere çok iyi gelirmiş. Hep öyle derdi hatice öğretmen. Zaten benim de senin gözlerine ihtiyacım var. Onlara iyi bakmam lazım. Her gün bir havuç yerdik seninle. Sırf gözlerine iyi gelsin diye. Biliyorsun benim senin gözlerine ihtiyacım var. Sonra kardan adamın gözlerini ve dudaklarını yapardık. Ben gözlerini yapardım sende dudaklarını yapardın. Dudaklarını sen yaptığın içinde gülümsemeyi öğretmek sana düşerdi. Eminim ona çok iyi öğretirdin gülümsemeyi. Aynı senin gülüşün gibi sımsıcak gülerdi biliyorum. İyi öğretirdin. Sen yanımda olsan kaşkolumu sana verirdim. Nasıl olsa kardan adam gülümsemeyi öğrendi ya üşümez artık. Artık güneş bile çıksa üzülmem ben.Sen yanımdasın ya bir tane kardan adam daha yaparız güneş batınca. Güneş doğunca yine eritir onu. Biz bir tane daha yaparız. Sen yanımda olsan bu kez bulutlara hiç yüz vermem. Çayımı seninle içerim. Üç şekerli. Sen yanımda olsan beraber kız kulesine gideriz. Yok yok gitmeyiz. Üsküdar da bir rıhtım turu yaparız. Sonra kız kulesini uzaktan uzağa şöyle bir süzeriz. Tam karşısına oturup uzun uzun bakarız. Yok yok uzun uzun bakmayız. Uzun uzun bakarsak gözlerimiz yorulur. Biliyorsun benim senin gözlerine ihtiyacım var ya onları fazla yormayız. Zaten daha çok gezecek yer var. Sonra .... Sonra nereye gidelim ? Sonrasına sen karar ver canım. Biliyorsun sende söylemiştin ya nereye gittiğin önemli değil kiminle gittiğin önemli diye... Sen yanımda olsan nereye olursa oraya giderdim....

angel_babe
08-12-06, 17:24
Arkadaslar ben hayatimda ilk defa biri icin siir we yazi yazmistim.. sIzlerle o zamanlar yasadiklarimi paylasmak istedim.. Ben 13 yasindayken 28.8.04 de biriyle tanismistim.aradan 2 ay gectikten sonra biz cikmaya basladik,we bu iliski 27.11.05 de bitti 8 ay aradan sonra tekrar basladi we 9.9.06 da tamamen bitti..Bu yazi aslinda benim murata yazdiim bir maildi.28.10.06 da yazmistim fakat cesaret edip gonderememistim.. icimde kalmasin diede sizinle paylasmak istedim..

WE mAiL :

slm Nasilsin?Konuya girmeden once sana belirtmek istedigim bi kac sey war;Ben bu maili ne senle tekrar cikalim diye nede bana acimani istediim icin yaziorum.Sadece senin icin su 2 yilda neler yasadigimi bilmeni istiorum..cunku ben seni tamamen unutabilmek istiorum..Bundan tam 2 yil onceydi.. hayatimin en guzel gunlerinden biriydi.. cunku sen bana cikma teklifi etmistin.. henuz 13.5 yasindaydimwe sana kanmistim.Seni taniyamamistim..zaten netten cikmamizda olumsuz biseydi..aMA ben sana ilk resmini gordugumde wurulmustum..Ama SEN BENLE OYNADIN.... sen hickimseyi gercekten sewemezsin.. BeNIM sana olan o cocuk yastaki tertemiz sewgimi goremedin..bense seni kaybetmemek icin herseyi yapiodum..aMA Icimde hep o kotu his wardi.. Heran senin beni aldatabilecegin aklimdan cikmiordu.. we yanilmamistimda.. aldatmistin bni.. ama yemin etmistin bidaha yapmicam demistin.. affettim seni.. Inanmistim sana yine..Senin bi hatan sonucu ailem seni ogrenmisti.. abimle konusmustun ben disardayken..o gun Ailem "ayrilcaksin" demisti..we Annem" Madem cok sewio seni beklesin senin 16. dogum gunune kadar "demisti sende bana yemin ettirmistin bu yil icinde kimseyle cikmicam die.. snde etmistin.. ama ben dinlemedim onlari we gizlice cikmaya dewam ettim..bama 1.5 yil sonra onlara daha fazla yalan soyleyemezdim..cunku onlar bana guweniordu..we 15. dogum gunumden 20 gun once Ayrilmak zorunda kaldim we kuzenime soledim sna solesin die cunku ben yapamazdim dayanamazdim.. sense beni yine anlamayip ayni gun kankanin hollandadaki kuzeniyle cikmaya basladin..we ustelik beni tanistirdin seni sewdiimi bile bile..Iste o gunden itibaren ask benim icin aci demekti.. "Murat beni sewio..unut onu.."derdi.. kufur ederdi.. sustum.. senin icin sustum.. sirf yaramizi iiice bozmasin o kiz die sustum ucunda sen wardin cunku..Ama icim kan aglardi onun her ole diyisinde.. cunku ben bunlari HAKETMEMISTIM..nefret ettim ondan.. onla ilgili herseyden.. Ama senden wazgecmedim.. wazgecemedim.. pes etmedim.. bekledim doncektin elbet bi gun.. anlicaktin benim sucsuz oldugumu.. her gece dua ederdim.. don die bana geri..belki hissedersin die aglardim saatlerce..ama hic duymadin hickirislarimi,haykirislarimi.. Son careydi benim icin ArTik OLUM.. intihar ettim.. ama kurtuldm..BunAlima girdim ama kimseye bisi solemedim.. Bilmedin HiC BISIYI inanmadin sewgime..Ama tek DiLeGim SEN din benim.. nefret ettim ama sewgimden kizardim sana cunku bana aci cektiriodun..SeNIN icin iki tane gunlugum wardi.. her gun aglaya aglaya ufacik bi umutla yazardim icine.. .. icinde resimlerin..sarki sozleri.. siirler hakkinda hersey wardi..tek umudumdu o gunlukler benim.. senden kalan son hatira..Ayrildiniz cAnsuyla ARadim seni "don" dedim.."DElikanli adam eski ciktigiyla barismaz,unut beni.. bidaha asla senin muratin olmucam.. sen istedin bunlari"dedin.. bnse o cumlende yIkiLmistim .. cunku SEN BENIMDIN SADECE BENIM MURATIMdin.. yani en azindan ben oyle sandim o kdar zaman boyunca..pEkI Nie estesi gun Cansuyla baristin?BuMUYDU Snin delikanligin.? aldatmakmiydi.. insanlarin duygulariyla oynamakmiydi?Unutamadim.. seni ama.. o kADAR sey asmistik senle.. yenilemezdik buna.. ..IcIMDEKI SEWDAYI NE SEN NE CAnsu nede ZaMAN durDuRaBiLDi..We o GuN gElMisTi.. 28.7.06.. Yaz tatilinde barismistik senle.. o gun uyumamistim.. aglamistim sewincten.. umidim bosa cikmamisti.. sen donmustun.. daha ne isterdimki ben..ama sen msn de nickine"affetmek aslinda en buyuk intikamdir" yazmistin baristiktan sonra..aradan 1.5 ay gecti we sen bi site yuzunden herseyi bitirdin bu sefer sen bitirdin.. yine yiklan benim umutlarim oldu..IntikAmInI alDiN.. her ne kadar haksizliga ugrayan ben olsamda..sEnI hAlA sewsemde bi daha cikamam senle.. dayanamam.. tAsIMAz ARTIK yuregim..we o16. dogum gunume.. 1.5 ay kaldi.. bilmiosun belkide..

sewmeyi bilmeyen birini sewmisim.. ayrica sen her kawgamizda bana cocuk derdin bndn 3.5 yas buyuk oldugun icin.. sewmek cocukluksa .. kabul edeiorum cocukMUSUM..

kendine iii bak

ELweDa..

eWet arkadaslar bu yaziyi 1 ay 1 hafta once yazmistim..we benim icin degeri buyuk olan dogum gunume 10 gun kaldi..Simdi belki daha ii anlarsiniz bnm neden hep ayrilik yazilarini sizlerle paylastigimi.. cunku her okudgumda yasadikalrim gelir aklima..Suanda hala o kizdan nefret ediorum.. trabzondan.trabzonspordan.hollandadan.. onun sewdigi herseyden NEFRET EDIORUM... Yalanlariyla herseyi berbatlastirdigi icin.. iki yuzlu oldugu icin..,Duygularimi kullanarak benimle Dalga gectigi icin.. we BENI HAYATTAN KOPARDIGI ICIN NEFRET EDIORUM..
cogu sarkida animiz wardir bizim..Her mUrat ismini duyunca gozlerim dolar,her ismini okudugumda yuregimden biseyelr aliniormus gibi olur..AmA bILdIgIm TeK WaR DEGMEZMIS.

WE BEN BIR AYDIR ONLAR YUZUNDEN PSIKOLAGA GIDIORUM..HAYATA YENIDEN BAGLANABILMEK ICIN....

IcIMDEKILERI SIZINLE PAYLASMAK ISTEDIM CUNKU SIZIN BENI ANLIYACAGINIZ UMUYORUM...TSK EDERIM.. :6:

melisa
08-12-06, 17:27
cok güzel ellerine saglıkbravo bravo :29: :29:

angel_babe
08-12-06, 17:29
rica ederim =)

melisa
08-12-06, 17:36
:9: korku filmi gibi...:28: şaka bi yana lise yıllarımı hatırladım...ewet ya yarına çıkacak garantimiz yok oyuzden söylemek lasım içimizden ne geliyosa...:8:
:29: nihancımya gercekten bende jijeme katılıyorum lise yıllarım aklıma geldi benimde ama benimkisi nin sonunda ask yarası izi kaldı ve o cekip gitti baska ülkeye seneler gecti ama onu unutamadım:5: :5: :6: :6: :6: :6:

melisa
08-12-06, 17:39
:29: :29: :29: tesekkürler nihal yazılarınla cok duygulandırdın ellerine saglık devam et yazılarına

scorpioness
08-12-06, 17:47
ne güsel:41:

angel_babe
08-12-06, 17:56
tsk ederim arkdslar =) melisa cok saol hehe ama bnm adim nihan hehe nihal diil =)

angel_babe
08-12-06, 17:58
tsk ederim herkese cok saolun =)

scorpioness
08-12-06, 18:01
ahhh canım takma sen böyle şeyleri üzme kendini bi çocukluk yapmışsınız o yaşta aşk olmaz bence o başka bişeydir kendini yıpratmana değmez gidene bay bay gelene hay hay. bu özel yazını bizimle paylaştığın için memnun oldum üzülme artık... en azından onların üzülmediğini bildiğin için kendini üzmemelisin...

maydonozz
08-12-06, 19:38
okurken ölle bi kaptırmışım ki kendimi sanki bana hitap ediyormuş gibi geldi valla severcesine oldum yahuu muhteşem teşekkür. :)

~JiJeM~
08-12-06, 20:43
bunu da alcam benn...:29: bi tebessümle okudum yaa...cookk güzell..ben de üstüme aldım...:21:

angel_babe
08-12-06, 20:43
rica ederim ne demek =)tskler

GÖKÇE
08-12-06, 20:46
gerçekten çok güzelmişş:8:

angel_babe
08-12-06, 20:47
tsk ederim =)

~JiJeM~
08-12-06, 21:03
ewet nihancım hiç de hoş olmayan şeyler yaşamıssın..ama intihar falan....çocukluk işte..sakın haa...değil erkek arkadaşın hiç kimse için değmez...ki sen de öyle diyosun ozaman boşveerrr...daha çok kişi çıkacak mutlaka...untursun...isterse kaç yaşında olursa olsun akıl yaşta değil baştadır canım...:))kendini üzme..toparla ok...:29:

**MegaStarkan**
08-12-06, 21:08
yine birtane güzel siir secmissin tskler nihan:22:

angel_babe
08-12-06, 21:12
rica ederm kenan =)

şekerim
09-12-06, 01:42
angel babe eline sağlık çok güzelmiş okurken insanı alıp götürüyo uzaklara

angel_babe
09-12-06, 16:18
cok tesk ederim okudugunuz icin.. ama gonul bu iste kac yasinda olursan ol birine kondumu zor wazgeciyo..

**MegaStarkan**
09-12-06, 16:28
cok sey yasamissin bu özelini bizle paylasdigin icin tskler nihancim...
unut onu degmez:16:

melisa
09-12-06, 17:37
tesekkürler nihancım ellerine saglık bence devam et yazılarına:27: :27: :27:

angel_babe
12-12-06, 22:48
O Artık Yok

Yüreğimde bilinmeyen, benim bile hala yerini tam olarak kestiremediğim bir yerlerde kanıyorsun hala ve ben çoğu zaman bilerek ya da bilmeyerek kaşıyorum bu kabuk tutmaya yüz tutmuş yaramı.. yani seni…

Evet, unutamadım seni, kanayan bir yarasın hala yüreğimde… Unutamadım bir türlü gözlerini; güzelliği, baktığımda yüreğinin derinlerini gördüğüm gözlerini… Unutamadım hala gülüşünü.. sıcacık, içten, yüreğime huzur veren gülüşünü… Ne zaman biri bana baksa seni görüyorum, ne zaman biri gülse seni
hatırlıyorum… Nereye gidersem gideyim kimi görürsem göreyim biraz sana benziyor…
Rüyalarımdasın, düşlerimdesin, hayallerimdesin kısacası yüreğimdesin… Öylesine bendesin ki, yaşamım seni görmeden önce hiç yokmuş gibi… Sanki seninle nefes almaya başlamışım ben ve biliyor musun nefes almak çok güzeldi…

Gitmen için bir neden aradım, bulamadım...

Çıldıracak gibiyim… Sebebini sana da soramadım... Bir daha sever miyim hiç kimseyi senin kadar? Bir daha özler miyim hiç kimseyi senin kadar?
Bilmiyorum… Ne kış, ne bahar yüreğim derin uykuda sen gittin gideli… Hani bitmezdi, böyle bitti işte!!

Bazen kendi kendime YETER!! diyorum… “ O ” artık yok… “ O ” GİTTİ!!

Giderken yüreğime acımasızca sapladı ayrılık hançerlerini…

Geceler boyu bakışları gitmedi gözlerimin önünden, “ Elveda ” deyişi çınladı... kulaklarımda…

Aklımda hep aynı şarkı..

“ Ölüm bir göz kapamak kadar kolay
Sevmekse ölümün en görkemli tonu
Yaşamın bir ucunda onu yakalamak
En zor evet en zor olanı da bu

Korkma sakın sevmekten korkma
Kurşun sesi kadar hızlı geçer yaşamak
Ama öylesine zor ki kurşunu havada
Sevdayı sıcacık yürekte tutmak korkma… “

Geceleri aldığım her nefesim yokluğunun işareti oluyor… Soğuk duvarlar üstüme geliyor sanki… Alışamadım ayrılığa Ardına bakmadan gitmek uzaklaşmak zor şeydir nedense, Ama ben zoru başarmak ve artık gitmek istiyorum; Ayrılıktan, yalnızlıktan kaçmak istiyorum ardıma bakmadan..
Tek bilmediğim şey bunu nasıl yapacağım… Yıllar geçti hala kanayan bir yarasın yüreğimde…..
Senden kalan bir acı bu…

Yaşamak ve ölmek aynı…
Yalnızlık o ayrı işkence...

scorpioness
12-12-06, 22:50
vayyyy başladık hemen teşekkürler:4:

angel_babe
12-12-06, 22:52
tabii yaw kac gundur bekliom acilmasini sitenin =)) rica ederim

angel_babe
12-12-06, 22:55
Sana hiçbir şey söylemek istemiyorum.
Bütün sözcükler yetersiz..
Hiçbir şey yazmak istemiyorum.
Engin denizlerde kulaç attığım, üstüme gökkuşağını kuşandığım bu aşk yalanmış.
Şimdi karanlık sularda boğuluyorum.
Gökyüzü kurşun gibi ağır.
Ne yana dönsem yalan.
Gülüşler yalan, vaatler yalan....
İnsanlar yalan.
Ben seni mi sevdim..
Senin gözlerinle mi baktım dünyaya..
senin ellerinle mi çiçek derledim..
sevinçti, aşktı göğsüme bastım.
Kocaman bir yalanı seninle mi yaşadım?

Gözlerine baktığım zaman cennet bahçesine geçerdim..
Bir aldatmacaymış, kötü bir rüya..
Kötülüğün bile bir yüzü vardır, bir görünüşü..
ama en beteri buymuş.. bu aldatmaca.
Bir masal olsaydın razıydım, bir şiir olsaydın, alır saklardım.
Güzel bir yüz kalırdı senden geriye, hoş bir anı..
kimsenin dokunamıyacağı bir tarih.
Ama hiçbir şey kalmadı..
Bir yokluğu varsaymışım.
Bir HİÇ’e sarılmışım.
Çölde serap bile değilsin.
Serabın gizli ışığı vardır.
Sen ışığı yutan karanlık.. bir kör kuyu..
Ben kör kuyularda kaynak suyu aramışım.

Nasıl olsa biterdi bu aşk.
Ama unutulmaz bir hatıra, gençliğin en güzel anısı olarak kalsaydı..
Sen hiçbir şeyin değerini bilmedin.
Kökün çürük, yaprağın kül, meyvan zehirmiş.
Ben seni aşkın yerine koymuş aldanmışım.
Kabahat sende değil, ben insan tanımamışım.

Sana karşı öfke duymuyorum, kırgın değilim, kızgın değilim..
Çünkü sen zaten yokmuşsun. Asıl kızılacak kişi benim..
Küçücük bir toz tanesini bir mücevher sanmışım.
Senin ihanetin bana koymadı..
Beni kahreden, beni yokeden, beni bin pişman eden tek şey..
bir aşk yaratmış tek başına yaşamışım.
Sen zaten yokmuşsun ki.. senin neyine yanayım?

angel_babe
12-12-06, 22:59
Hiçbir şey engel değildir ışıldamasına bir çift gözün ve hiç kimse engelli değildir yüreğinde sıcaklığını hissediyorsa sevginin.
Ben koşuyorum, istediğim şeyi uzanıp alabiliyorum kollarımla, istediğimi görüyorum, duyuyorum ve konuşabiliyorum. Yani kestirmeden bakarsanız özürlü değilim. Evet; ben özürlü değilim çünkü sevmeyi de biliyorum.
Oysa bir sürü sağlam insan var engelli olan, yapması gerekeni yapmayan, duyarsız duygusuz ve gözleri adeta kaderi tırmalarcasına inkar edercesine kibirli bakan.

Karanlıktan korkarız bir çoğumuz. Karanlık bir yere girdiğimizde ilk önce hiç bir şey göremeyiz ama bir iki dakika sonra gözlerimiz seçmeye başlar oysa ışığı yakmamışızdır nasıl olurda ilk anda göremediğimiz şeyler daha sonra görünür gözümüze hiç düşündünüz mü? Gülün şeklini, yüzünüzü, ekmeği, suyu göremediğinizi.
Hiç düşünmediniz di mi?

Neden öyle bakıyorsun bana?
Görmüyorum seni biliyorsun…
Ama hissediyorum yüzündeki ukalalığı
Çok ta kötü göründüğümü sanmıyorum
Sadece görmüyorum…
Yüreğim kör değil en azından senin gibi
Bak ben seni küçümsüyor muyum?
Madem her şey dünyayı görebilmekten ibaret
Sen görebiliyorsun işte
Demek ki büyük sensin!
Öyleyse bana da göster dünyayı
Gücün yeter mi?
Hem sen benim kadar iyi görebilir misin ellerinle?…
-------

Sabaha kadar cevap aradı anne bu soruya. Beklide ömrü boyunca karşısına çıkacak en zor soruydu bu. Zaten unuttuğu uykuları o gece tümüyle terk etmişti yorgun bedenini ve ruhunu. Biricik kızı uğruna canını vereceği kızı 4 yaşına gelmişti ve artık aklı her şeye eriyordu. O gece ömrünün en zor ve en cevapsız sorusunu sormuştu annesine.
- Anne ben neden yürüyemiyorum.
Hiç takatsiz kaldığınız oldu mu? Herkesi ayakta kalma çabası sarmışken yürüyemediğinizi düşündünüz mü?
Hiç düşünmediniz di mi?

Neden öyle bakıyorsun bana?
Yanına gelemem biliyorsun
Ama gözlerim çok yakınında
Böyle olması gerektiğinin farkındayım.
Çokta önemli değil zaten
Sadece yürüyemiyorum.
Kötü yollarda değilim en azından senin gibi
Madem her şey yürümekten ibaret
Sen yürüyebiliyorsun işte
Demek ki büyük sensin!
Öyleyse beni de kaldır ve gezdir dünyayı.
Gücün yeter mi?
Hem sen benim kadar iyi yürüyebilir misin ellerinle?…
------------

Çoğu zaman öyle kaptırırız ki kendimizi şarkılara. Dinleriz, eşlik ederiz. Birde ah bu şarkılar yok mu deriz. Hiç düşündünüz duymadığınızı, söyleyemediğinizi şarkıların yok olduğunu. Hangi işaret anlatabilir en sevdiğiniz türküyü yada hangi hareketle söylersiniz.
Hiç düşünmediniz di mi?

Neler konuşuyorsun karşımda?
Seni duyamam biliyorsun
Üstelik cevapta veremem sana
Ama hissediyorum sesindeki titreşimi
Görebiliyorum da
Çokta önemli değil zaten
Sadece duyamıyorum ve konuşamıyorum.
Duymazlıktan gelmiyorum en azından gerçekleri senin gibi
Ve boş konuşmuyorum.
Madem her şey duymaktan ibaret
Sen duyabiliyorsun işte
Demek ki büyük sensin!
Öyleyse bana bir türkü söyle de dinleyeyim hatta eşlik edeyim.
Gücün yeter mi?
Hem sen benim kadar iyi anlatabilir misin sessizliği ellerinle?...
--------

Engel; elde, ayakta, gözde, dilde, kulakta, ve zihinde değildir. Her ne kadar engelliler denilse de onlara asıl özür onları göremeyen gözlerimizde, koşmayan ayaklarımızda ve uzanmayan kollarımızdadır.

Sen; göremeyen arkadaşım
Sana nasıl sıcak baktığımı görüyorsun…
Sen; duyamayan arkadaşım
Sana söylediğim türküyü duyuyorsun…
Sen; yürüyemeyen arkadaşım
Sana geliyorum sen bana yürüyorsun…
Sen; zihnine kilit vurulmuş arkadaşım
Sana sevgiyi anlatıyorum ve sen anlıyorsun…

**MegaStarkan**
13-12-06, 00:40
tskler nihan:41:

tabii yaw kac gundur bekliom acilmasini sitenin =)) rica ederim
:29:

mavi
13-12-06, 00:52
teşekkürler nihan güzel şiir..:26:

ösgee
13-12-06, 09:42
tşk nihancım...:29:

vincent
13-12-06, 11:40
10 numara .angelim ..yüreğime tercüman sözler.....

aykut
13-12-06, 12:52
TeŞekkÜrler

şekerim
13-12-06, 13:58
çok güsel nihan nerden buluyorsun yaaa:4: :4: :4:

:29: :29: :29:

angel_babe
13-12-06, 17:22
=)) tsk ederim arkdslar =) rica ederim ayrica =)) zewkle ariorum ben bunlari =))

angel_babe
13-12-06, 17:31
Son Bir Defa Elveda Demeyi Dilerdim

Son bir defa elveda demeyi dilerdim.Ama dayanamam yapamam..
Senin hiçbişeyden haberin yokken gitmeliyim.

Yok olmalıyım.

İçimden haykırmak,bağırmak geliyor.Ama yapamam..
Sana kıyamam..

Hep kendimden kaçtım..Ama senden kaçamıyorum.

Şu an sarılmak isterdim..
Ama yapamam..
O zaman hiç gidemem..

Gitmem gerek..

Belkide korkuyorum.Sana bağlanmaktan

Neden?Çünkü bende bilmiyorum
Tek bildiğim şey..
Bişeyleri yapmak zorunda olduğum...Senden ayrılmak gibi
İçimde bişeyler var..Sana anlatamam..

Olması gereken bu..Üzülmeni istemem

O zaman bende üzülürüm Ve bi anlamı kalmaz
Ama şunu biliyorum

Tek Dileğimsin ; teksin yüreğimde. Yokluğunda isyan eden içimdeki fırtınalar gözpınarlarım dolu,kırpmıyorum.

Ölüm vuruyor seni bekliyen yüreğime. Yine ayaz oluyor göz bebeklerim.

Yoksun ki!

Senli her aldığım nefesi içimede tutabildiğim kadar tutuyorum..

seni daha iyi hissedebilmek için.

Ama Sen yoksun!

Öleceğimden korkmuyorum, korkum dokunmadan zavallı ellerim gül yüzüne, korkum aşar dağları da. Çekemem mi dersin kokunu içime.

Hep ben değil miyim gördüğünde seni, yüreğinde kelebekler çırpınan. Kanatları canımı yakıyor bazen.

Olmadığında sen, olamıyorum ben. Yalnızlığım aleni.

Yaptığım en güzel şeylerden biriyken yazmak, kalemime mürekkep yerine gözyaşılarımı dolduruyorum.

Ama beceremez oldum galiba bunu da,saçma sapanım.

Nedensiz sandığın suskunluğumun hep sebebi sensin..

İsyanıma tek sebep yanımda olmayışın..

Tesellisi yok biliyorduk bu sevdanın..

Elbet birgün geçer yaralarım. Unuturum belkide..

Çaresizliğimi hissettirmeden sana, rüzgarına kapılıp gitmeliyim sensiz diyarlara...

Bilmiyorum Bilmiyorum....

Tüm haklarım size ait...

Benden arta kalan ne varsa,senin gözlerinde ki sevgide sabit...

Öylece kalsın lütfen...

İzlemek istiyorum masmavi gökyüzünden gülerek..

vincent
13-12-06, 18:29
thanks for shared--------

birer birer kayıp giderde her bir sevilen, yenisi gelmez, eline geçmez hele ki değeri hiç bilinmeyen, yürekte varsa sevgiden de ötesi,
sen ağlasan da boş, ışıkta yaksan nafile, odan karanlık hep loş, hayatın emri hep koş, bayağı bir bekledim boş............

~JiJeM~
13-12-06, 18:49
"Olmadığında sen, olamıyorum ben. Yalnızlığım aleni."
teşekkürler nihan:))

~JiJeM~
13-12-06, 18:59
çok güzelmiş nihan her zamanki gibi:26:

angel_babe
13-12-06, 19:26
Sormadın Beni

Ah yine akşam oldu güneş batıyor
Çekilmez dertlerle hasret başlıyor
Nerden bileceksin ne hallerdeyim

Ah yağmurlar yağdı yine taşdı gözüm hep
Şimdi sensiz sokaklarda köşelerdeyim
Başbaşa kalmışım yine hayallerimle
Nerden bileceksin beni ne hallerdeyim

Bir gün merak edip bulmadın beni
Bir gün arayıpta sormadın beni
Sormadın beni ne hallerdeyim

Ah bir gittin dönmedin bir daha geri
Bu nasıl sevgi ah öldürdü beni

Ah yağmurlar yağdı yine taştı gözüm hep
Şimdi sensiz sokaklarda köşelerdeyim
Başbaşa kalmışım yine hayallerimle
Nerden bileceksin beni ne hallerdeyim

angel_babe
13-12-06, 19:28
10 aralık...saat sekizi 20 geçiyor,boğanın orda...
"ilk buluşmamızın böyle mi olması gerekiyordu?daha farklı olmasını isterdim ben.."

elimde "meşrutiyetten mütarekeye"yanaklarımdan öpüp hızla kitabı alıyorsun elimden "böyle kitaplar mı okuyorsun?".."böyle" ne demek ki bu şimdi iyi mi kötü mü,yakıştırmadı mı ?yoksa o da mı sever bu yayınları?...

karindeyiz..adı güzel yeri hoş ve herşeyden önce sıcak,beyaz şarap söylüyoruz..konuştukça ve de içtikçe yüzümdeki maskenin ağırlığına karşı koyamıyorum,ağırlaştı iyice kollarımda güç kalmadı ve bırakıyorum mücadeleyi..yavaş yavaş yerçekimine yenilerek yere doğru kayıyor.

gözlerinin önünde kırgın,çekingen,bir yudum huzur için ömrünü verecek halimle oturuyorum.biraz daha dirayetli olmalıydım.maskeme sahip çıkmalıydım.o beni tanıdığı günden beri herkes beim ne lanet,ukala,çekilmez olduğumu
söylemişti.o bir zamanlar benden nefret etmişti.

gecenin sonunda..arabayı ne kadar da hızlı kullanıyor..makaslar ani manevralar,frenler...ben hep temkinli kullanılan araçların sağ koltuğunda oturdum.ürküyorum ve içimden "acaba bu da mı o değil.."sorusu geçiyor.daha çok erken bunu sormak için.
"fazla düşünme ben O 'yum"
o lanet an,o fikrimle sözlerinin ortak ihaneti.o düşüncelerimin sana bilgi taşıması..o "o" olduğuna inandığım an....maskemin kırıldığı an.

yaşanan her sıradan olayı dünyanın en güzel manzarasına dönüştüren inancımdı.düşünceme sözle yanıt verişin..varlığına inandığım ilk kez bir şüphe olmaktan sıyrılan beklentilerim.....

şimdi seni inatla unutturmayan.canımı yakan,özlemimi depreştiren soğuk kış günlerinde..."o" yok diyorum vazgeçtim.bir kee inanmak yetti bana ..bir daha mı?canım dayanmaz buna..

~JiJeM~
13-12-06, 19:44
hıımmm enteresan...:20:

angel_babe
13-12-06, 19:45
şimdi seni inatla unutturmayan.canımı yakan,özlemimi depreştiren soğuk kış günlerinde..."o" yok diyorum vazgeçtim.bir kee inanmak yetti bana ..bir daha mı?canım dayanmaz buna..

burasi cok guzel bence =))

angel_babe
15-12-06, 00:49
Sevgili!..

Hani, umut güvercinleri salmıştık ya, vuslat semalarına. Yıllar geçti, hâlâ dönmediler...
Gözbebeklerinden öptüğümüz kumrular küstü sevdalara, gittiğin günden beri sustu dilleri, nağmeler söylemediler.

Sevgili!..

Güvertesine, sevgi gülleri bıraktığımız sevda gemileri vardı ya, alabora oldular hasret fırtınalarıyla, dibe çöktüler...

Sevgili!..

Binbir heyecanın yeşerdiği gönül bahçemize, yarın fideleri ekmiştik hatırlar mısın? Yokluğunda, yağmayı unuttu kırk ikindiler, kuru bir yaprağa döndüler...

Sevgili!..

Her seher vakti, çiğ damlaları ile ürpererek uyanan kan kırmızısı güller, dönmedin diye, zemherilerde üşüyen kardelenler gibi boyun büktüler....

Ey Sevgili!..

Sensiz kalalı, hep hüzünler döküldü kirpiklerimden, ısınmadı içim, meltemler bile yüreğimi üşüttüler...

angel_babe
15-12-06, 00:49
Gel…
Otur yanıma..
Söyleşelim gündüzlerce..
Tüketelim biriktirdiğimiz ne varsa...
Karla karışık hüzün yağıyor bu memlekete..
Şemsiyelerimizi açalım diyeceğim...
Sen kızacaksın bana biliyorum..
Bereketlensin istiyorsun muhabbet dilimizde..
Yere düşen her damlada bizde güzel bir anımızı yaşayalım istiyorsun..
O halde gel…
Sen yanımda olmayınca hüznüm eşlik etmiyor geceme..
Beni yağan karla birlikte baş başa bırakıyor penceremin kenarında…

Sen gel...
Yasaklanan bir şehrin,gözlerimde bıraktığı yangınları anlatacağım..
Sahilin gel gitlerinde,sana uzayan çırpınışlarımı anlatacağım..
Sandal kiralayacağım cebimde ki son para ile..
Sahil de ne kadar "git" varsa peşimden gelecek misafir edasıyla..

Sen bakamazken gözlerime,gördüklerimi yüreğime yazıyordum..
Ben anlatana kadar sen anlarsın yüreğimi..

Hayır !
Ağlamadım...
"Üzülmeni hissetmek" dönülmez yollara benziyor..
Hiç ummadığın anda yolun tükenmesi gibi..
Dönüş biletinin yakılması gibi..
Geldiğim de duyamayacağın ayak izlerim gibi..
Beni baş başa bırakıyor seninle…

Yolunu şaşıran sormaktan utanan kaç beden tanırsın?
Yüreğine emanet ettim ayaklarımı,ellerimi rüzgara savurdum..
Tozlu kıvrımların işaretleri yol gösteriyor..
Oysa gözlerimi,senin gelişine ayarlamıştım..

Gel ile başlayan cümlelerde özne olmak yakışıyor..
Yüreğime yanaşıyor,gizli yada açık..
Parsellenmiş sayfalarda kendime ve sana paragraflar yazıyorum..
Kısa ama anlamlı..
Kısa ama yaşanılası..
Kısa ama çok kısa …..

Ismarlama durumların da hep benden önce duyulurdu sesin..
Sesin gülümsemeyle iç içe ,içime işlerdi..
"Tek taraflı", yankısı sana ulaşacak çığlıklar ısmarlıyorum..
İşleyecek bir yürek arıyorum..
Seni arıyorum …

Gelirsen...
Bende ki bütün alışkanlıklarımı bavuluma kitleyeceğim..
Takvim kağıdına adını yazacağım,sonra lakabını..
Yüzüme hayran hayran bakan resmini hayran olduğun kitabımın arasına bırakacağım..
Aynalar da kendime bir yüz arayacağım..
Azad edeceğim gam kuşlarını,kafeslerimi yakacağım.

Gelmezsen...– ki takvimin son yaprağındayım-..
En sevdiğim kazağımı bile yanıma almayacağım..
Aynalara küsen yüzümden özür dileyeceğim..
Hayranlığımı harcayan kitabımı yakacağım..
Kafeslerimi eski bir eskiciye verip kuşlarıma iyi bakmasını söyleyeceğim..

Gelmedin...–ki şehir yalnızlığımı kovmaya hazırlanıyor-..
Tükeniyorum...Bilmiyorsun...
Haykırıyorum...Duymuyorsun...
Dönüş yok!...Biliyorsun...

Hangi kısa paragrafa yakışır "mutlu bir son…"
Sana Gel diye yakarışımdı,son olsun bu,"son.."
Hadi yalnızlığım!
Ellerime kon...

angel_babe
15-12-06, 00:51
oturuyorum gözlerim kapalı, düşünüyorum bir hayal kuruyorum. seninle bizim yaşadığımız evi düşünüyorum. sabah, ben erkenden uyanıyorum. hazırlanıp dışarı çıkacağım. hazırlık yapmamız gerek akşama misafirlerimiz var. Önce güzel bir duş alıyorum, sonra giyiniyorum. sen hala daha mışıl mışıl uyuyorsun. seni uyandırmak istemiyorum. o kadar güzelsin ki bunu sana anlatamam.
dışarı çıkıyorum arabamızın anahtarları elimde, otoparka giriyorum ve yavaş vayaş arabanın yanına yanaşıp kapıyı açıyorum. güzergah en yakın market... gerekli alışverişi yapmam fazla sürmüyor. geri dönüş yoluna giriyorum. bir şey mi unuttum acaba... yolun kenarında bir çiçekçi var. arabayı sağa çekiyorum ve çiçekçiye girerek senin için sarı bir gül alıyorum. sonra tekrar arabaya, geldiğim yoldan geri dönerek tekrar eve dönüyorum. ve kapıdan içeri girerken “hayatııım” diye sesleniyorum sıcak ve marur bir sesle.. fakat sen halen daha güzellik uykundan uyanmamışsın. Çiçeği yanıma alıyorum. küçük bir not “ uyandırmaya kıyamadım “ basşucuna bırakıyorum. sana bağlılığın bir ifadesi... mutfağa geçip kahvaltılık bir şeyler hazırlamaya koyuluyorum. “ aşkım uyandığında her şey hazır olmalı “ diyorum kendi kendime.. biraz domates, peynir, salam.. kahvaltı sofrasının kalabalık olmasını istemiyorum.. oranın kalabalığı biz olmalıyız.. Çay evet şimdi çay hazırlanıyor. hmmm.. bide rafadan yumurta.. Şimdi oldu... soframız hazır.. bu arada senin uyandığını farkedemiyorum. oysa seni hissetmek isterdim.. herşeyinle.. sessizce ben hazırlık yaparken sen arkadan sarılıyorsun.. “ canım benim, seni seviyorum.. “ diyorsun bana “ bende .. bende seni seviyorum...” mutluyuz ikimizde, çünkü mutluluğumuza gölge düşürecek hiç bir şey yaşamadık, çünkü birbirimize sevgiyle bağlıyız, çünkü bizim tek güvencemiz yine ikimiziz.. eeee ne de olsa bu dünya bizim kendi dünyamız, ve bunu biz kurduk. kendimiz için, çoçuklarımız için.. kimsenin mutluluğumuzu engellemesine izin veremeyiz. birbirimize o kadar çok güveniyoruz ve o kadar çok bağlıyıyz ki nikah işlemlerini bile önemsemiyoruz. “off allahım biz şimdi haftaya cuma evleniyormuyuz” diyerek birbirimize gülüyoruz, sonrada “ ne gerek vardı ki biz böyle iyiydik” diyoruz. birbirimize ve kendimize güveniyoruz...
Şimdi iş vakti, seni yalnız bırakmak istemiyorum. masayı toparlamak için birbirimize yardım ediyoruz. “keşke bitmeseydi..” diyoruz birbirimize bakıp ama biz bunları sürekli yaşıyoruz. ben çıkış kapısına doğru yavaşça yaklaşırken sen arkamdan geliyorsun. elimi tutuyorsun sürekli beni bırakmak istemez gibi bir halin var. biraz da yaramazsın tabi ama bu çekilir bi durum.. bana skıca sarılıyorsun..
“- akşama geç kalma..
- peki canım..
- biliyorsun misafirlerimiz var...
- hıhım biliyorum canım..
- seni seviyorum canım..
- bende ben de seni seviyorum..
- gitmeni istemiyorum.. ne zaman bitecek bu işler.. ne zaman seninle....”
elimi yüzüne uzatıyorum ve işaret parmağımla dudağını engelliyorum..
“ -Şşş bana şimdi öyle bir hediye ver ki hayatımın bir anlamını olduğunu, gittiğim yerde başarılı olmak için bir sebebim olduğunu, ve kendime dikkat edip her zaman geri dönmem için mutlak bir sebep olduğunu bana unutturmasın..
- İşte hediyen canım..”
yoğun bir dudak temasından sonra dışarı çıkıyorum.. dış kapıdan da çıktıktan sonra yavaşça geri dönüp pencereye bakıyorum.. ordan masum bir ifade ile beni izliyorsun.. Öeylece duruyorum bana sanki bir daha geri dönmeyecekmişim gibi bakıyorsun.. “Üzgünüm canım ama bizim ve çocuklarımızn geleceği için gitmem gerek “ diyorum ve hızla yola koyuluyorum. of allah’ım yapılacak çok iş var.. ama sen hep aklımdasın.. dudağımda öyle bir iz bırakmışsın ki ne yapacağımı, nereye gideceğimi, kendime nasıl dikkat edeceğimi iyi biliyorum. İnsanlar sokaklarda, bir adam var koşuyor.. sanırım işine geç kalmış.. bende geç kalmamalıyım. Şu gaza biraz daha bassam iyi olacak.. bir an önce gidip işlerimi halletmeli ve sana geri dönmeliyim. ne kadar güzel bir hayat.. senin aklında ben, benim aklımda sen.. evet bu hayatın güzelliğinin; senin için ben, benim için de sen olduğunu hatırlayarak hızımı biraz daha arttırıyorum........
......evet sonunda... paydos.. bu günkü iş bitti.. ama önümde çok günler var.. Şimdi dönüş yolundayım.. fakat o da ne ? telefon çalıyor.. sanırım geç kaldım..

- efendim
- hayatım nerdesin?
- yoldayım canım geliyorum..
- tamam canım, seni özledim ve misafirlerimiz de geldi..
- anlaşıldı komutanım..
- hmmm.. bunun bir de cezası olacak tabi..
- anlaşıldı komutanım..
- seni bekliyoruz..
- tamam canım geliyorum. “
allahım nasıl geç kalırım.. bir an önce gitmeliyim.. hızımı arttırıp vitesi yükseltiyorum.. Çalıştığım iş alanının sınırları içerisindeyim. yol karanlık.. ne bir sokak lambası ne karşıdan gelen ne de beni takip eden bir araç var.. daha fazla geç kalmamalıyım.. bir vites daha yukarı.. sanırım bu dört oldu.. hmm dikkatli olmam gerek.. sanırım bu yoldan bir tanker geçmiş.. yolda boylu boyunca uzanan bir yağ şeridi var.. arada bir şerit kesiliyor tekrar başlıyor......aman allah’ım....
.......o hiçbir şeyden habersizdi.. bildiği tek şey aşkının yolda olduğu ve her an için kapıyı açabileceğiydi.. misafirleri ile ilgilenmesi gerekiyordu.. ablası gelmişti eşiyle birlikte... tatlı bir muhabbetin ortasındaydılar.. birden bir kapı sesi duyar gibi oldu.. yerinden fırladı aşkım geldi diye.. ama yok! gelen kimse yoktu.. ablası sordu ne oldu diye.. “hiiç sadece kapı açıldı sandım..” ama gelen yok!.. Üzgün bir tavırla tekrar kalktığı koltuğa geri döndü.. Önündeki sehpaya gözleri daldı.. ve derin bir iç çekti.. “off neden bu kadar geç kaldı?” İçinde nedenini anlamadığı bir endişe vardı.. ablası “
- neden bu kadar heyecanlısın bu akşam bakalım
- hiiç
- pek te hiç değilmiş gibi
- evet
- nedir? bir müjdemi var yoksa
- nerden bildin ablacım?
- sadece tahmin ettim. bende müjde vereceğim zaman böyle heyecanlanırım
- evet bir müjdem var. yani aslında bunu ona dün akşam söyliyecektim ama söyleyemedim bu müjdeli haberi sizinle beraber vermek istedim. yani en azından söylerken güçlük çekmemek için
- nedir müjden? bizi bekletmezsin herhalde gerçi ben tahmin eder gibi oldum ama sen yinede söyle
- evet su bence de söyle bende meraklandım iyice
- Şeyy.. bir çocuğumuz olacak
- ne kadar güzel ama bunu ona söylemek bu kadar zormuydu?
- heyecan ablacım heyecan
kısa bir sessizlik oldu ve gözleri yine önündeki sehpaya daldı.. yine bir iç çekti ve kendi kendine
- yolunda gitmeyen bir şeyler var
- ne gibi?
- bilmiyorum.. İçimde henüz anlam veremediğim bir hüzün var
- sanki bir şeyler olacak gibi sanki.. sanki.....
- dert etme bu kadar su bende bir erkeğim o da şimdi senin yanında olmak için can atıyordur.. sabırsızlanıyordur.. hatta her an için kapıdan girebilir..
yine bir sessizlik gözleri yine sehpa da bir iç çekiş daha “ ne oldu niçin hala gelmedi? “ bir anda sehpa da odaklanarak göz bebekleri büyümeye başlar.. ruhunun derinliklerinden gelen o acı kalbine tıpkı bir bıçak gibi saplanıverir.. artık hüzünden eser yok.. yüzü kasılmaya başlar.. ellerini titreyerek göğsüne doğru götürür ve kendine tıpkı sevgilisine sarılıyormuşcasına sıkı sıkıya sarılmaya başlar ve kısık ve hızlı bir şekilde nefes almaya başlar.. ablası ve eniştesi şaşkınlıktan dona kalmıştır.. her şey bir anda olur.. acı giderek artıyor.. yüzündeki ve nefesindeki kasılma hat safhada, bu sırada ağızını sonuna kadar açıp başını yukarı kaldırıyor.. Çığlık atmak istiyor fakat sesi çıkmıyor.. gözlerindeki buğulanma yaş damlalarına dönüştü bile yavaşça yanaklarında süzülüyor... ablası büyük bir refleks ile yerinde fırlayıp omuzlarından tutuyor.. ve geri dönüp eşine “
- Çabuk bir kolonya su falan bir şeyler getir..
- allah’ım su ne oluyor..
- su yalvarırım cevap ver..
- titremeye başladı çabuk oll
- su konuş beninle kendine gel ne olur..
ve yavaş yavaş gözleri kapanmaya başlar.. nefesindeki ve yüzündeki kasılma yavaşça yumuşar ve sanki son nefesini verircesine bir nefes bırakır dışarı doğru.. yavaşça koltuğun üzerine yığılır.. “ İşte kolonya geldi.. “ ablası ne olduğunu anlamadan ellerine bileklerine alnına kolonya sürmeye onu kendine getirmeye çabalar ama nafile “ su “ der boğuk bir sesle gözlerini açmaz açamaz.. sağ elini hem korkuyla hemde titreyerek boynuna uzatır.. “ aman allah’ımmm!!!! “ “ suuu!!” diye bir çığlık atar.. “ olamaz hayır bu olamazzz “ fakat oldu. o öldü.. nasıl yada nerde öldüğünüz önemli değildir.. Önemli olan bir şey varsa o da öldükten sonra nereye gideceğinizdir..
bu arada o! o bir daha o eve hiç gelemeyecek.. ve belki de hatırlayacağı tek şey acı bir lastik sesi.. hepsi bu kadar.. birbirini delicesine seven iki insan artık asla ayrılmayacaklar.. hep beraber, hep birlikte olacaklar.. ve orda sevdiklerini sevenlerini bekleyecekler.. onlar artık sonsuza dek beraberler ... ve mezar taşlarında dünya yok olana dek “Öyle birini sev ki sen ölünce o yaşamasın ” yazacak....

angel_babe
15-12-06, 00:56
Beni anlamaya çalışma sevgilim, seni sevmekti güzel olan, sen asla olamadın... Kalbimi koyup bir kafese minik ellerine bırakmak... Sıradan basit cümlerle sana olan zaafımı anlatmaktı güzel olan... Saatlerce dalıp dalıp gitmek gözlerinin buğusuna...

Sen değildin güzel olan... Sana çıkan yolları ezberleyişim, koşar adım gelişimdi her defasında...Güzel olan kokunu anlatacak kadar güzel bir kelime bulamayışımdı...

Sırf sen kalasın diye yanımda, herkesten uzaklaşmamdı güzel olan...Seni herşey yerine koyup, herşeyimi kaybetme endişesi ile sarılmamdı sana...

Bu suskunluğum, bu küskünlüğüm mirasıdır gözlerinin
Hala unutmadım göğsümde hatıralar..

Yemini hiç bozmadım

alıntı

angel_babe
15-12-06, 00:58
Bİr İnsanin Kaderİyle Oynamak

Her zamanki gibi işinden çıkmış üzeri kir tutmuş kaldırımların üzerinde yürüyordu. Issız bir kaldırımdı burası. Pek insanlar geçmezdi. Her gün geçtiği kaldırımlar bu gün değişik gelmişti sanki. Havanın puslu olmasından da kaynaklanmış olabilir diye düşündü. İçi sıkılıyordu. Bunalıyordu. Yürüdüğü kaldırım da hani Çin Seddi kadar uzun gibiydi.

Sakin adımlarla yürüyor, çevresine bakınıyordu. Elindeki iş çantasından, giydiği kıyafetlerden önemli biri olduğu anlaşılıyordu. Dışardan baktığınızda zengin olduğunu anlayabilirdiniz rahatlıkla. Etrafı seyrederek uzun kaldırımın yolunu tutarken, bir yaşlı kadın dilencilik yaparken ona bağırmıştı bir anda.” Evladım kafana dikkat et” Adam kafasını aniden havaya kaldırır. Kafasına doğru kiremit gelmektedir. Hemen geriye kaçar. Ve ayağının dibine düşer. Adam neye uğradığını şaşırır. Hemen dua eder. Dilenci kadının da gider elini öper. Ve cebinden bol miktarda para çıkarıp verir. Dilenci kadın “Allah razı olsun. Allah kazadan beladan saklasın” diyerek dua eder adama. Adam yoluna devam eder. Bir anda hayatı gözlerinin önünden geçmiştir. Kadına hep dua eder içinden. Etrafa bakınarak adımlarını devam ettirir. Yaşlı bir dilenci adam ise yanda kaldırım kenarında durmaktadır. Bir anda adam seslenir. “Evladım adımını atma” der. Adamın sağ ayağı havada kalır. Ayağının altına baktığında paslı çiviler görür. Ayakkabı delebilecek sivriliktedir. Adam şaşkınlık içindedir. Bir günde iki dilenci ona yardım etmiştir. Hemen cebinde yüklü miktar para çıkartır verir. Ve yaşlı dilenci adama dua eder. Yoluna devam eder. Adam bugünün onun için şanssız mı şanslı mı gün olduğunu çözemez. Ne kadar iyi insanlar var hepsi yardım etti bana diye düşünür. İçine huzur gelir ve yoluna devam eder. İleride kaldırımın yanında iki tane dilenci çocuk görür. Birisi hareketsiz durmaktadır. Diğer dilenci çocuk da yanında ayağını tutarak ağlamaktadır. Adamın zaten içinde sevinç ve burukluk bir aradadır, hemen gider çocukların yanına. “ne oldu niye ağlıyorsun evladım” diye sorar. Dilenci çocuk “Ağabey, kardeşimin kafasına kiremit düştü yoldan geçerken, sonra ben onu yolda taşıyayım derken ayağıma paslı bir çivi battı. Kardeşim baygın, benim ise ayağım acıyor ağabey” der. Adam birden şok olur. Hemen haline şükreder. Çocuğa para verir ve dönüp tekrar yaşlı adam olan dilenciye tekrar para verir. Sonra ilk rastlaştığı kadına da para verir tekrardan. Adamın cebindeki yüklü miktarda para bitmiştir ama hiç pişman değildir. O dilenciler hayatlarını kurtarmıştır ve hayatın tadını daha iyi anlatmıştır. Adam huzurla evinin yolunu tutar. Yaşamı şimdi daha iyi anlamaktadır. Bundan sonra oradan her geçtiğinde oradaki dilencilere para verecektir. O dilenciler onun hayatını kurtarmıştır. İç huzura kavuşan adam evine rahatça gidebilirdi artık. Cebinde parası yoktu ama huzuru vardı.

Dilenci çocuk, adamın gözden kaybolduğunu görünce ayağa kalkar. Ağlamasını keser. Yanında hareketsiz çocuğa da “kalkabilirsin, gitti “ der. Hareketsiz duran çocuk gözlerini açar ve ayağa kalkar. İkisi birlikte, adamın yönünün tersine doğru kaldırımda ilerlerler. Yaşlı dilenci adam da ayağa kalkar, ilerden gelen yaşlı dilenci kadını görür. Ona el sallar ve bunu gören yaşlı dilenci kadın ona doğru yürümeye başlar. El ele tutuşup beklerler. İleriden dilenci olan iki çocuk yanlarına yanaşır. Yaşlı dilenci adam “ Torunlarım ne kadar aldınız adamdan?” diye sorar. Çocuklar ellerindeki parayı hemen yaşlı dilenci adama verir. Yaşlı kadın da cebindeki yüklü parayı verir. Yaşlı dilenci adam “ Adamdan bayağ para kopardık. En az 3 aylık giderimiz çıktı. Bu yaptığımız plan çok iyi. İnsanların hemen kaderiyle oynama planı.”diye sevinçle konuşur. Yaşlı kadın konuşmaya başlar.” Aferin torunlar! Siz de kiremidi yüksekten bayağ iyi bıraktınız adama. Benim de zamanlamam iyi idi tabi ki. Tam vaktinde uyardım şaşkaloz adamı.” diye konuşmasını bitirir kadın. Yaşlı adam konuşmaya başlar. “ O kadar saf yürüyordu ki ayağına bakmıyordu. Pat diye bırakıverdim paslı çivileri. Bırakmam ile uyarmam bir oldu. Hemen kandı enayi. İkimizin de onun hayatını kurtardığımızı sandı.” Sinsi bir gülümsemeyle bitirir konuşmasını. Çocuklar “ Biz de kiremidi attıktan sonra hemen gittik yerimize, başladık rolümüze dede. Görme süper rol yaptık. Adamın “ ya bunlar benim başıma gelseydi “ diye düşünmesini sağladık. Süperdik. “ diye haykırır çocuklar. Arkalarını dönerler paralarını saya saya yolda yürürler. Yeni planlarını, yeni kurbanlarını düşünerek evlerinin yolunu tutarlar…

angel_babe
15-12-06, 00:59
İskoçya'da yoksul mu yoksul bir çiftçi yaşardı. Fleming'di adı.

Günlerden bir gün; tarlada çalışırken bir çığlık duydu. Hemen sesin geldiği yere koştu.

Bir de baktı ki beline kadar bataklığa batmış bir çocuk, kurtulmak için çırpınıp duruyor.

Çocukcağız; bir yandan da avazı çıktığı kadar bağırıyordu.

Çiftçi çocuğu bataklıktan çıkardı ve acılı bir ölümden kurtardı.

Ertesi gün Fleming'in evinin önüne gelen gösterişli arabadan şık giyimli bir aristokrat indi.

Çiftçinin kurtardığı çocuğun babası olarak tanıttı kendini.

"Oğlumu kurtardınız, size bunun karşılığını vermek istiyorum" dedi.

Yoksul ve onurlu Fleming "Kabul edemem!" diyerek ödülü geri çevirdi.

Tam bu sırada kapıdan çiftiçinin küçük oğlu göründü.

"Bu senin oğlun mu?" diye sordu aristokrat.

Çiftçi gururla "Evet!" dedi.

Aristokrat devam etti:

"Gel seninle bir anlaşma yapalım. Oğlunu bana ver. İyi bir eğitim almasını sağlayayım.

Eğer karakteri babasına benziyorsa ileride gurur duyacağın bir kişi olur."

Bu konuşmalar sonunda Fleming'in oğlu;

Londra'daki St. Mary's Hospital Tıp Fakültesi'nden mezun oldu.

Tüm dünyaya adını penisilini bulan; Sir Alexander Fleming olarak duyurdu.

Bir süre sonra aristokratın oğlu zatürreye yakalandı.

Onu ne mi kurtardı? PENİSİLİN!

Aristokratın adı : Lord Randolp Churchill

Oğlunun adı : Sir Winston Churchill

Kurtaran doktor : Çiftçinin oğlu Sir Alexander Fleming

Paraya gereksiniminiz yokmuş gibi çalışın.Hiç acı çekmemiş gibi sevin.

Hiçbir şey beklemeden verin.Karşılığı nasıl olsa gelecektir.

şekerim
15-12-06, 01:15
ne söz ama saol angel babe ellerine sağlık

bravo bravo bravo

vincent
15-12-06, 11:55
Paraya gereksiniminiz yokmuş gibi çalışın............... buyurda burdan yakk........

aykut
15-12-06, 12:39
çok güzel teşekkürler

http://img236.imageshack.us/img236/1415/tarkanmegastarjg8.jpg (http://imageshack.us)

maydonozz
17-12-06, 01:33
harika bişi yahuu hayretler içindeyim sonunun bööle olduğu hiç aklıma gelmedi hep klasik biticek dedim ama çıık teşekkürler.

maydonozz
17-12-06, 01:42
Sen değildin güzel olan... Sana çıkan yolları ezberleyişim, koşar adım gelişimdi her defasında...Güzel olan kokunu anlatacak kadar güzel bir kelime bulamayışımdı...
bu bölümü bana Y. Erdoğanın şiirini hatırlattı muteşem yazı teşekkür.

**MegaStarkan**
17-12-06, 01:45
tskler nihan :41:
aksam aksam yine gözümü agrittin daha kisa yokmu :18:

maydonozz
17-12-06, 02:43
sitem bolu bi yazı vay be teşekkür.

**MegaStarkan**
17-12-06, 02:45
bu bölümü bana Y. Erdoğanın şiirini hatırlattı muteşem yazı teşekkür.
bu arada galiba nihanin soy adi erdogandi dimi ondandir :18:

**MegaStarkan**
17-12-06, 02:49
tskler nihan :43: :60:

maydonozz
17-12-06, 02:52
çok etkileyici bir hikaye teşekkürler.

şekerim
17-12-06, 02:52
:43: :54: :35: :52: :30: :35: :48: :43:

:29::29:

şekerim
17-12-06, 03:02
:29: :29: :29:

maydonozz
17-12-06, 03:03
buda diğerleri gibi güzeldi teşekkür.

vincent
17-12-06, 03:11
thanks for shared

maydonozz
17-12-06, 03:47
şiir için teşekkür.

aykut
17-12-06, 11:21
thank you beatiful

http://img236.imageshack.us/img236/1415/tarkanmegastarjg8.jpg (http://imageshack.us)

şekerim
17-12-06, 11:39
çok güselbravo bravo

şekerim
17-12-06, 11:46
hakikaten çok güzel:22: :22:

aykut
17-12-06, 11:59
thank you

aykut
17-12-06, 13:51
çok güzel

angel_babe
17-12-06, 17:17
tsk ederim arkdslar saolun rica ederim

angel_babe
17-12-06, 17:18
tsk ederim saolun

angel_babe
17-12-06, 17:19
rica ederim saolun

angel_babe
17-12-06, 17:19
rica ederim tskler

angel_babe
17-12-06, 17:20
tsk ederim saolun rica ederm

angel_babe
17-12-06, 17:20
hehe tsk ederim saolun

angel_babe
17-12-06, 17:22
rica ederm tskler

angel_babe
17-12-06, 17:22
rica ederm arkdslar saolunn

angel_babe
17-12-06, 17:24
Birgün Herşey Çok Geç Olabilir..!
Birine sevginizin tümünü sunmak, Asla sizi de ayni sekilde seveceginin garantisi degildir.

Sevgiye karsilik beklemeyin; Sadece sevginin karsidakinin kalbinde büyümesini bekleyin; fakat olmazsa da, sizin kalbinizde büyüdügüne emin olun.

Birine çarpilmak için bir an yeterlidir, birinden hoslanmak bir saat, ve birini sevmek içinde bir gün yeterlidir, ama birini unutmak ise bir ömür sürer.

Görünüse aldanmayin; kandirici olabilir. Zenginlige aldanmayin; yok olur gidebilir. Sizi güldüren birini seçin çünkü karanlik bir günü aydinlatan sey bir gülümsemedir.Kalbinizi gülümsetebilen birini bulun.

Öyle zamanlar vardir ki, bazen birini öylesine çok özlersiniz ki, onu hayallerinizden çikarip, gerçek hayatta kucaklamak istersiniz. Hayal etmek istediginiz seyi hayal edin, gitmek istediginiz yere gidin, olmak istediginiz kisi olun, çünkü yasayabileceginiz tek bir hayatiniz var ve tüm bunlari yapabilmek için tek bir sansiniz.

Sizi tatli kilacak kadar yeterli mutlulugunuz olsun, güçlü kilacak kadar aci deneyiminiz, insan kilacak kadar üzüntünüz, ve sizi mutlu kilmaya yetecek kadar umudunuz olsun.

Daima kendinizi baskalarinin ayakkabilarina koyun.Eger ayaklariniz aciyorsa, o kisininkiler de aciyordur.

En mutlu kisiler, herseyin en iyisine sahip olanlar degildir, onlar karsilarina çikan herseyin degerini en iyi bilenlerdir.

Mutluluk, aglayanlar, incinenler, arastirma yapanlar, ve çabalayanlar için vardir, çünkü böyle insanlar hayatlarina giren her insanin önemini takdir edenlerdir.

Ask bir gülücük ile baslar, bir öpücük ile gelisir, ve bir gözyasi ile son bulur.

En parlak gelecek, unutulmus bir geçmisin üstünde yükselir, geçmisinizdeki kalp kirikliklarini ve hatalari silmezseniz hayatin içinde ilerleme sansiniz olmaz.

SEVİN.. SEVİN.. SEVİN.. HİÇBİRŞEYİ VE HİÇKİMSEYİ DÜŞÜNMEDEN SEVİN.. SEVGİNİZİ, SEVDİĞİNİZİ ELDE ETMEK İÇİN HER YOLU DENEYİN.

BİRGÜN HERŞEY ÇOK GEÇ OLABİLİR. UNUTMAYIN!

alintidir

angel_babe
17-12-06, 17:25
Devam ediyordum haytaıma,seni hiç tanımıyordum.Renksiz ve belki de sürekli aynı şeyleri yaparak yaşayıp gidiyordum, gri rengi benimseyerek hayatımda.

Ve başka renkler katmıyordum hayatıma.

Kırmızının acısını yaşamak korkutuyordu yüreğimi.Kan kırmızıya boyamak istemiyordum bedenimi.Bu nedenle çekici geliyordu bana ve hergün aynı yerlerden geçip, aynı şeyleri yapan aynılaşmış yaşamları izlemek sıkmıyordu canımı asla.

Yada şöyle demeli...

Biraz sıkıcı ama az acılı...

Gördüğüm mutsuz yaşamları kaleme alırdım çoğu zaman.
Çoğu zaman onların acısı bin parça ederdi yüreğimi.
Sen en çok bu yanımı severdin benim.
En çok bu yanım etkilerdi yüreğini.
Ben senin etkileneceğini bilmeden devam ederdim siyah-beyaz yolumda ilerlemeye elimde kağıt kalem bilinçsizce.

kimi zaman arkadaşımın gözyaşına karışırdı yanağımdan süzülen damlalar.Kimi zaman ölü yavrusunun başında miyavlayan bir anne kedi etkilerdi beni derinden.

Ve ben düzelmesini ümit ederdim çoğu kez kaleme alırken yaşananları...

Ve sen en çok bu yanımdan etkilenirdin.
Ve ben seni o zamanlar hiç bilmezdim.

Keşke hiç bilmeseydim..
Keşke hiç görmeseydim..
Keşke hiç bakmasaydım gözlerine sevdiğim...

Söyler misin bana?
Ne yaptım sana,seni çok sevmekten başka...
Söyler misin bana?
Neydi suçum, seni çok sevmek dışında...

Griydi benim hayatım;renksiz ama acısız aynı zamanda.
Sen çıktığında karşıma direndim...
Evet direndim gözlerinden fışkıran renkli hayata...
Evet sevdiğim;siyah-beyaz yolumda, grimsi hayatıma devam etmek için çok direndi yüreğim.

Ama olmadı...
Olamadı....

şekerim
17-12-06, 17:30
bravo bravo bravo bravo

şekerim
17-12-06, 17:32
Sevİn Sevİn Sevİnn... HİÇ Kİmseyİ Ve HİÇbİr Şeyİ DÜŞÜnmeden Sevİ...

maydonozz
17-12-06, 18:01
En mutlu kisiler, herseyin en iyisine sahip olanlar degildir, onlar karsilarina çikan herseyin degerini en iyi bilenlerdir.

valla doğru söze ne denir teşekkür.

maydonozz
17-12-06, 18:06
Ve başka renkler katmıyordum hayatıma.
Kırmızının acısını yaşamak korkutuyordu yüreğimi.
Yada şöyle demeli...
Biraz sıkıcı ama az acılı...

bu sözlere bayıldım eline sağlık teşekkür.

**MegaStarkan**
17-12-06, 20:20
tskler nihan :41:

şekerim
17-12-06, 20:46
:40: :41: :42: :43:

şekerim
17-12-06, 21:08
ewet arkadaşlar engelli insanlara saygı bekliyoruz biraz olsun.Hangi konuda olursa olsun insanlar engellilere saygı duymuyor.''Cuma günü okula gittim ve temzlik görevlisi şu olayı anlattı:Biraz önce park yapmak yasaktır yazan tabelaları boş yere okulun önüne koydum fakat bir polis geldi ve hışımla tabelayı alarak yere çarptı sonra bana sert sert baktı.insanlarda saygı diye bişi kalmamış biliyorlar burada servisin durup engelli öğrencilerin ineceğini''dedi çok şaşırdım hele ki böyle bişeyi polislerin yapması çok ayıp.
Siz ne düşünürsünüz bu konuda bilmiyorum arkadaşlar insanın sinirleri bozuluyo böyle olaylar karşısında:14: :14: :14: :14:

aykut
17-12-06, 21:19
çok uğraşmış olmalısın çok güzel ellerin dert görmesin

aykut
17-12-06, 21:21
hayatta birini sevebiliyosan ne mutlu sana

aykut
17-12-06, 21:25
sende bi duygusallık seziyorum oldukca meraklısın böle hikayelere çok güzel teşekkürler

angel_babe
17-12-06, 23:09
Yokluğunda ne ateşleri hasretimle yaktım da
Bir seni yakamadım, beni yaktığın gibi
Çölde su, mahpusta gün, oruçta ekmek gibi bekledim seni
Sense araya korkular koydun.
Yasaklar koydun...
Şimdi nerdesin diye sakın sorma
Sen çağırdın da ben gelmedim mi?

Sen varken darılmazdım çiçeksiz baharlara,
Yağmurlu havalara...Bu kasvetli akşamlara
Sen varken
Bakıp içlenmezdim tren istasyonlarına
Otobüs duraklarına...
Sen varken ayrılanlara ağlamazdım...
Yıkılmazdım biten sevdaların ardından
Gidenlere küsmezdim
Kalanlara acımazdım...
Sen varken böyle üşümezdim-titremezdim
Masumdum, çocuklar gibi
Böyle delirmezdim-küfretmezdim...
Hele ölmeyi hiç düşünmezdim.
Şimdi soruyorum sana
Adı sevdaysa bu cehennemin
Sen yaktın da ben yanmadım mı?

Biliyorsun
Bütün acılarına 'yeşil ışık' yaktım olmadı
Bütün korkularına'arka çıktım'olmadı
Dağlara merdiven dayadım olmadı
Haziranda kar oldum yağdım avuçlarına olmadı
Sevdim olmadı -yandım olmadı-taptım olmadı
Artık benden pes
Bu aşkın biletini istediğin gibi kes
Nasılsa gidiyorsun
Biliyorum git...
Ama ardında
Ağlayan bir çift göz
Paramparça bir yürek
Ve yıkılmış bir dağ görmek istemiyorsan
Çek silahını-daya sırtıma
Titrersem namerdim...
Sen vurdun da ben ölmedim mi?

AHMET SELÇUK İLKAN

scorpioness
17-12-06, 23:25
ooffff offffff ki ne offff

şekerim
17-12-06, 23:35
:6: :6: :6: :6:

aykut
17-12-06, 23:52
wahw bes artık çok güzel

HND
18-12-06, 18:23
Çek silahını-daya sırtıma
Titrersem namerdim...
Sen vurdun da ben ölmedim mi?
vay beee.... teşekkürler nihan:)

angel_babe
18-12-06, 20:08
Gözlerinin hasretinde yüregim bosluklarda sesini arıyor...Yankılansa sesin odama ve gözlerin geceme yıldız misali düşse yeter bana..Baska bir sey istemiyorum....Bir tek gülüsün tüm acılarıma iyi gelecek kadar güzel..Ve seninle yasayacagımız güzel günler tüm hayatıma bedel..Bos duvarlara ismini söylüyorum ve seni yıldızlara soruyorum acaba neler yaptı diye...Vurulmusum sana ,gözlerine yanıyorum bir alev topu giibi..Hasretin sanki volkan gibi kösebaslarinda patlıyor..Sensiz düsüncelere dalsam her fikrim kör kursunlara ispat ediyor...Gözlerinden mahrum gecelerim katrana boyanıyor ...Ucurtmalarimi senden haber alır mi diye omuzlarımdan kaldırdım..Yüregimi göcmen kuslarla sana yolladim..Bos gelmeyeceklerdi biliyorum...Yüregini ve gözlerini bırakacaklardı avuclarıma...

Acıların yarınlarda müjde kokan ciceklerdi..Düsünsene karların altındaki citlenbikleri...Aylarca toprakla kar arasında kalırlar..Ama içlerinde hicbir zaman umutsuzluguna yenilmezler.Yaprakları hazani andırsa da icindeki umutlarını sererler dudaklarına..Bahar oldu mu nazlı bir gelin gibi günesin koynuna girerler.. Tüm umutlarını günesle sevda kokan yüreklere sererler...Aynı o misal sende hicbirseye yenilmeyeceksin..Yarınlarını bahar addedip icindeki sevgi yapraklarını yüregime sunacaksin..Her yapragıda ölümüne sevdanin naif durusunu, yalnızlıga karsi dik baslılıgını ve acılara karsı ****netini görecegim..Gördükce sımsıkı saracagım seni..Bırakmayacagim seni acıların kollarına ...Bu kadar kolay pes etmeyecektik fani yaralarımıza...İyilesmesi yılları sürecek acılarına ben her gün nefesimle merhem olacagim..Yavas yavas iyileseceksin...her güneste sana umutları bırakacagim ve gözlerin dünden daha iyi parlıyorsa o zaman daha cok saracagim iyilesmen icin...Tüm acılarina ben kefilim..Yeter ki sen mutluluklara gülümse.

vincent
18-12-06, 20:17
nihan saol ...........

Adın dökülüyor dudaklarımdan
Cümlelere sığdıramıyorum
Ve unutulmuyor işte
Çok sevilmişse sevilenin adı.................

**MegaStarkan**
18-12-06, 20:19
thnx nihan :66: :41:

angel_babe
18-12-06, 20:20
rica ederimm sizz saolunn

angel_babe
18-12-06, 21:12
Sen Bana Fazlayım Ben Sana Eksik
Ne oldu bana böyle. Neden direniyorum. Neden beni istemeyen senin karşısında aman dileniyorum. Neden başka elleri tutmuyorum. Göz yaşlarımı neden kurutamıyorum. Her gece yatağa yattığımda neden ıslanıyor yastığım. Neden çıkmıyorsun aklımdan. Neden uyuyamıyorum geceleri. Şarkıları dinlemek neden yakıyor yüreğimi. Herkes gülerken ben neden ağlıyorum.

Küçücük bir yanılgıya düşüp sevgimin mantığımın önüne geçmesine izin versem belki de ölüm avuçlarının içine alacak beni. Ve aşkımın değil ölümün esiri olacağım. Neden bu hasret böylesine acımasızca yakıyor canımı. Neden susturamıyorum içimdeki çığlıkları. Neden kalbim, beynime hükmetmeye çalışıyor. Neden ben mantığımla kalbim arasında savaş veriyorum.

Ve ben böylesine yıkım yıkım yıkılırken sen neden bir kez olsun görmüyorsun beni. Neden gitmeme izin veriyorsun hayatından. Yada neden gönderiyorsun göz göre göre. Sözlerin yetmediği yerde suskunluğa bürünüyorum. Suskunluğum yüreğimde çığlıklar atarken ben yinede aşka direniyorum.

Ve sen git diyorsun. Küçücük bir umut bile vermiyorsun bana. Ve ben gidemiyorum. Neden beni istemeyen sana hayır bile diyemiyorum.

Adını koyamıyorum bu sevginin. Belki hiç sevmedin beni. Belki senin için geçici bir hevestim. Belki de benim yerimi dolduracak başka bir aşk çıktı karşına. Oysa ben, senin benden bu denli uzaklaşmanı sağlayacak hiçbir şey yapmadım. Vaktim bile olmadı seni kendimden uzaklaştırmaya.

Sen, veda etmeye bile zaman bırakmadan giderken şimdi böylece sessizden yine bana bakmalar kaldı ardın sıra. Adını koyamadım ama çok sonra anladım ki gidişin, bitişimmiş....

angel_babe
18-12-06, 21:17
Apansız gidişlerin, çaresiz iç çekişlerin ve solup gitmiş gülüşlerin ortasında, yarım, kırık ve efkarlıyım şimdi.
Aşka dair umutlarımı ve yarınlarımı kaybetmek üzereyim.
Seni yok bilmek kadar ağır bir ceza olabilir mi?
Yokluğunu kabullenmek kadar kahredici bir gerçek olabilir mi?
Ne ağlamak kandırıyor beni artık, ne haykırmak isyanımı.
Sessizliğin ortasında öylece duruyorum.
Bazen seni silmek istiyorum hayatımdan.
Silip çıkarmak, yaşanan ne varsa hepsinin üzerini çizmek.
Birdaha hiç hatırlamamak.
Hatırlanacak hiçbirşey bırakmamak...
Sonra bunun kendi tarihime ihanet olacağını düşünüyorum.
Meğer,hayatın tüm güzelliklerini seninle keşfetmişim ben.
Hayatımın en mutlu anlarını seninle yaşamışım.
Şimdi tüm bunları silersem,yok edersem yaşanmış ne kalır geriye?
İşte bu yüzden onuda yapamıyorum.
KISACASI SEVGİLİM SÜRÜNÜP GİDİYORUM...

İflah olmayacak bir aşktı aslında, başından belliydi.
Sen hep kaçmaya hazırdın, benim kadar bağlanmamıştın bu aşka.
' Korkuyorum ' diyordun hem kendini hem beni kandırıyordun.
Oysa sen benden yada aşktan değil, kendinden korkuyordun.
Bir aşkı ayakta tutabilmek,yaşatabilmek cesareti yoktu sende.
Yarınlarda yaşanmaz aşk, bugünün kıymetini bilmiyorsan yok hükmündedir aşkın.
Sen yarına bakarken, ' Ne olacağız biz? ' diye sorarken kaçırdın bugünü.
Kaygılarla kuşkularla yaşadın.
Seni sevmekten başka hiçbirşeyi düşünmeyen ben, bu kaygıların ortasında çaresiz kaldım.
Bekledim bitsin,bekledim geçsin ama nafile...
Aşk bitti,ömür geçti ama kaygıların tükenmedi.

YOK AĞLAMIYORUM ARTIK.
AĞLANACAK ZAMANLARI BİTİRDİM ÇOKTAN.
Kızgında değilim sana kırgınım o kadar.
Senin beni kırmana alışmış olmalıydım oysa.
Demek,alışamamışım.
Demek, hala kırabiliryorsun beni.
Aslında bu,seni hala sevdiğimi gösteriyor,ama sen bir itiraf olarak algılama bunu.
' Bak ne haldeyim 'demek için söylenmedi bu sözler.
Kendi kendime dert yanıyorum,yakınma hakkımı kullanıyorum belki, hepsi o kadar.
Yüreğimdeki yaranın hiç olmazsa kanaması dursun diye yazıp çiziyorum işte böyle.
Kendimi avutuyorum, kelimeler parmaklarımın ucundan döküldükçe sanki içimdende sökülüp atılacakmış gibi geliyor.
Gitmeliyim artık.
Günlük hüzün randevusu geldi çattı.
Bekletmemeliyim.
Bu ara en yakın arkadaşım hüzün.
Onuda kaybetmek istemiyorum..

~JiJeM~
18-12-06, 21:23
Neden beni istemeyen sana hayır bile diyemiyorum.

artık boşlukta olmaktan mı ya da bilebile kapılmaktan mı tarif edemiyeceğim ama bi zamanlar ben de böyleydim...:5:
teşekkürler :26:

~JiJeM~
18-12-06, 21:42
ama olmaz ki... en mutlu gününde böyle :6: yazılar oldu mu şimdi...:))

vincent
18-12-06, 22:09
angel ölümüne kankayız...zaten dogum günlerimizde aynı...

Bu ara en yakın arkadaşım hüzün...........saol

aykut
18-12-06, 22:13
vay be yürü hadi kim tutar seni

angel_babe
18-12-06, 23:12
aa cincent sendemi bugun dogdn..

sinem apla.. cunku bugunun benm icin bi zmnlar cok onemi wardi.. hayatimin en mutlu gunu olcagini saniordum.. umud ederdimm

~JiJeM~
18-12-06, 23:19
aa cincent sendemi bugun dogdn..

sinem apla.. cunku bugunun benm icin bi zmnlar cok onemi wardi.. hayatimin en mutlu gunu olcagini saniordum.. umud ederdimm
aaaa:( öyle deme ama...her şey güzel olacak...sorun neyse takma boşvereceksin...=))
artık o bi zamanları unut...

angel_babe
18-12-06, 23:42
Kıza bir partide rastlamıştı. Harika bir şeydi. O gün peşinde o kadar delikanlı vardı ki. Partinin sonunda kızı kahve içmeye davet etti. Kız parti boyu dikkatini çekmeyen oğlanın davetine şaşırdı, tam bir kibarlık gösterisi yaparak kabul etti. Hemen köşedeki şirin kafeye oturdular. Delikanlı o kadar
heyecanlıydı ki kalbinin çarpmasından konuşamıyordu. Onun bu hali kızın da huzurunu kaçırdı. "Ben artık gideyim" demeye hazırlanırken, delikanlı birden garsonu çağırdı. "Bana biraz tuz getirir misiniz" dedi. "Kahveye koymak için..". Yan masalardan bile şaşkın yüzler delikanlıya baktı. Kahveye tuz!..

Delikanlı kıpkırmızı oldu utançtan, ama tuzu kahvesine döktü ve içmeye başladı. Kız, merakla "Garip bir ağız tadınız var" dedi. Delikanlı anlattı:

"Çocukken deniz kenarında yaşardık. Hep deniz kenarında ve denizde oynardım. Denizin tuzlu suyunun tadı ağzımdan hiç eksilmedi. Bu tatla büyüdüm ben. Bu tadı çok sevdim. Kahveme tuz koymam bundan. Ne zaman o tuzlu tadı dilimde
hissetsem, çocukluğumu, deniz kenarındaki evimizi ve mutlu ailemi hatırlıyorum. Annemle babam hala o deniz kenarında oturuyorlar. Onları ve evimi öyle özlüyorum ki."

Bunları söylerken gözleri nemlenmişti delikanlının. Kız dinlediklerinden çok duygulanmıştı. İçini bu kadar samimi
döken, evini, ailesini bu kadar özleyen adam, evi aileyi seven biri olmalıydı. Evini düşünen, evini arayan, evini sakınan biri. Ev duygusu olan kız da konuşmaya başladı. Onun da evi uzaklardaydı. Çocukluğu gibi. O da ailesini anlattı. Çok şirin bir sohbet olmuştu. Tatlı ve sıcak.

Ve de bu sohbet öykümüzün harikulade güzel başlangıcı olmuştu tabi. Buluşmaya devam ettiler ve her güzel öyküde olduğu gibi, prenses, prensle evlendi. Ve de sonuna kadar çok mutlu yaşadılar. Prenses ne zaman kahve yapsa prensine
içine bir kaşık tuz koydu, hayat boyu. Onun böyle sevdiğini biliyordu çünkü. 40 yıl sonra adam dünyaya veda etti. "ölümümden sonra aç" diye bir mektup bırakmıştı sevgili karısına. Şöyle diyordu satırlarında.

"Sevgilim, bir tanem. Lütfen beni affet. Bütün hayatımızı bir yalan üzerine kurduğum için beni affet. Sana hayatımda bir tek kere yalan söyledim. Tuzlu kahvede. İlk buluştuğumuz günü hatırlıyor musun? Öyle heyecanlı ve gergindim ki şeker diyecekken 'Tuz' çıktı ağzımdan. Sen ve herkes bana bakarken, değiştirmeye o kadar utandım ki, yalanla devam ettim. Bu yalanın bizim ilişkimizin temeli olacağı hiç aklıma gelmemişti. Sana gerçeği anlatmayı defalarca düşündüm. Ama her defasında korkudan vazgeçtim. Şimdi ölüyorum ve artık korkmam için hiçbir sebep yok. İşte gerçek. Ben tuzlu kahve sevmem. O garip ve rezil bir tat. Ama seni tanıdığım andan itibaren bu rezil kahveyi içtim. Hemde zerre pişmanlık duymadan. Seninle olmak hayatımın en büyük mutluluğu idi ve ben bu mutluluğu tuzlu kahveye borçluyum. Dünyaya bir daha gelsem, her şeyi yeniden yaşamak, seni yeniden tanımak ve bütün hayatımı yeniden seninle geçirmek isterim, ikinci bir hayat boyu daha tuzlu kahve içmek zorunda kalsam da."

Yaşlı kadının göz yaşları mektubu sırılsıklam ıslattı. Lafı açıldığında birgün biri, kadına 'Tuzlu kahve nasıl bir şey' diye soracak oldu. Gözleri nemlendi kadının.

"Çok tatlı" dedi. "...hem de çok."

**MegaStarkan**
18-12-06, 23:51
tskler nihan,
bu arada vincent seninde d.günün kutlu olsun :22:
bak nihan eglen bugün ne böyle hüzünlü seyler yazion ... :21:

aykut
18-12-06, 23:55
vay çok harikaa duyguların çok yogun sanırımm çok güzel

angel_babe
18-12-06, 23:56
saolun arkdslar.. =)

kenancim.. egleniorum eglenmesine tabii ama.. yinede insanin icinde ufacikda olsa bi umut oluo iste.. hatirlancakmi die.. gecen seneki doum gunumde bu kdr cok beklememistim .. sdce bi msj... sdce bi ipucu.. weya caldirip kapatsada olur.. ama.. sanirim.. bnm unutamadigim bni coktan unutmus.. werdigi sozleri.. bugunun ozelligini.. bizede unutmak duser dimi artk ? =)

angel_babe
18-12-06, 23:58
tsk ederim rica ederm ayrica.

**MegaStarkan**
19-12-06, 01:00
saolun arkdslar.. =)

kenancim.. egleniorum eglenmesine tabii ama.. yinede insanin icinde ufacikda olsa bi umut oluo iste.. hatirlancakmi die.. gecen seneki doum gunumde bu kdr cok beklememistim .. sdce bi msj... sdce bi ipucu.. weya caldirip kapatsada olur.. ama.. sanirim.. bnm unutamadigim bni coktan unutmus.. werdigi sozleri.. bugunun ozelligini.. bizede unutmak duser dimi artk ? =)
ya unut o kisiyi ......bak birsürü kisi var ondan daha büyük aski bulursun
erkekler bazen bos sözler veriyorlar kanmican hep sen yoluna devam et cnm :21:

ösgee
19-12-06, 12:12
ewet bencede kimsenn peşinden koşup üzülmee değmio ... bak bunuda bir erkek söylüor kenan:erkekler bazen bos sözler veriyorlar kanmican hep sen yoluna devam et cnm :28:

HND
19-12-06, 15:50
nihan sorduğun soruya zaten kendin cevabını vermişsin... boşver daha çok gençsin..biri gider birileri elbet gelir...

angel_babe
19-12-06, 20:09
Ateş bir gün suyu görmüş yüce dağların ardında
sevdalanmış onun deli dalgalarına.
Hırçın hırçın kayalara vuruşuna,
yüreğindeki duruluğa
Demiş ki suya:
Gel sevdalım ol,
Hayatıma anlam veren mucizem ol...

Su dayanamamış ateşin gözlerindeki sıcaklığa
al demiş;
Yüreğim sana armağan...
Sarılmış ateşle su birbirlerine
sıkıca, kopmamacasına...

Zamanla su, buhar olmaya,
ateş, kül olmaya başlamış.
Ya kendisi yok olacakmış, ya aşkı...
Baştan alınlarına yazılmış olan kaderi de
yüreğindeki kederi de
alıp gitmiş uzak diyarlara su...

Ateş kızmış, ateş yakmış ormanları...
Aramış suyu diyarlar boyu,
günler boyu, geceler boyu
Bir gün gelmiş, suya varmış yolu
Bakmış o duru gözlerine suyun,
biraz kırgın, biraz hırçın.
Ve o an anlamış;
aşkın bazen gitmek olduğunu.
Ama gitmenin yitirmek olmadığını....
Ateş durmuş, susmuş, sönmüş aşkıyla.

İşte o zamandan beridir ki:
Ateş sudan,
su ateşten kaçar olmuş..

Ateşin yüreğini sadece su,
Suyun yüreğini
Sadece ateş alır olmuş...

angel_babe
19-12-06, 20:18
Küçük kız tam 1 aydır bugünü bekliyordu. Nasılda heyecanlıydı. Bugün dünyada en çok sevdiği varlığın yani annesinin doğum günüydü. Tam 1 aydır bugünün biran önce gelmesini sabırsızlıkla bekliyor ve annesine hazırlayacağı sürprizin hayaliyle yaşıyordu. Ve tam 1 aydır eline geçen bütün parayı biriktiriyordu.

Sabah kalkar kalkmaz kumbarasına koştu heyecanla. Tekrar saydı parasını. Tam 5 lirası olmuştu. Bu parayla yapacaklarını düşündü bir süre. Önce kocaman bir pasta alıcaktı ve sonrada annesini en sevdiği kokusunu...

Sonra kumbarasını tekrar eski yerine koydu ve yatağına döndü tekrar. Çünkü birazdan annesi onu uyandırmak için gelicekti. Sürprizi bozulsun istemezdi..Gözlerini tavana dikip öylece düşündü bir süre. Ne çok sevinecekti annesi. İçi içine sığmıyordu bir türlü. İlkkez kendi başına bişeler yapmanın haklı gururunu yaşıyordu içinde. Zaman çabuk geçsin istiyordu.

"Offffffff hadi anne gel artık" diye geçirirken içinden annesi girdi içeri.

"Küçük prensesim bugün kendini nasıl hissediyor bakalım?" diye sordu yanağına bir öpücük kondururken.

"Çok iyi hissediyorum anneciğim" dedi küçük kız gülümseyerek.

"Peki bugün neler yapmayı plânlıyorsun?" diye sordu tekrar annesi giyinmesine yardım ederken.

"Ayşe'lere gidicem anneciğim. Oyun oynayacağız. Bildiğin şeyler işte" diyerek heycanını gizlemeye çalıştı küçük kız.

"Peki öyle olsun bakalım" dedi anne odadan çıkarken.

Kahvaltısını yaptıktan sonra oyuncağını alma bahanesiyle tekrar odasına gitti küçük kız. Kumbarasını boşalttı cebine. Kendinden emin bir şekilde evden çıktı.

Oturduları yerde sadece bir tane pastahane vardı. Küçük kız sevinç içinde pastahaneye giderken planlarını tekrar gözden geçiriyordu. Ve sonunda pastahaneye vardı. Bir sürü parası vardı ve en büyük pastayı almak istiyordu.

Kadın küçük kızı pek ciddiye almaz bir tavırda;

"Buyur küçük bişey mi istedin?"dedi. Küçük kız;
"Aaa evet! Ben şu en büyük olan pastayı istiyorum. Ne kadar o?" diye sordu.
"Çok para"dedi kadın küçümser bir tavırla.
"Benim de çok param var." dedi küçük kız kendinden emin bir şekilde. "Kaç para o?" diye tekrar sordu. Kadın;
"30 lira" dedi.

Cebindeki paraları çıkardı küçük kız. Kadın önce kıza sonra paralara baktı.
"Kaç para var orada?" diye sordu.
"Taaammmm 5 lira" dedi kız sanki gerçekten çok parası varmışcasına.
"Dalga mı geçiyorsun küçük" dedi kadın tekrar küçümseyerek. " o parayla değil o en büyük pastayı almak şu en küçüğünü bile alamazsın. Git başımdan seninle uğraşamam" dedi ve yaptığı işe geri döndü.

Küçük kızın omuzları çöktü, pırıl pırıl parlayan gözlerine koca bir sis bulutu indi ve yüzünde tek parlayan şey gözlerinden süzülen 2 damla gözyaşı oldu. O kapıdan çıkarken paranın hayatta ne demek olduğunu ve hayatın küçük bir kızın duygularını hiçe sayacak kadar acımasız olduğunu öğrendi.

Ve kendi kendine söz verdi bir daha asla anne ve babasını suçlamayacaktı kendi doğum gününü kutlamadıkları için.......

şekerim
19-12-06, 20:54
nihan harikasın ya çok güzel:29: :29: :29: