PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sezen'le barışınca Nazan'ı kaçırdı

HakanÇelik
26-09-06, 21:45
http://www.sabah.com.tr/2006/09/26/gny/im/B466292F79CEEA448AC3A165b.jpg

http://www.sabah.com.tr/2006/09/26/gny/im/77FA2435511272409E0AD3E6b.jpg

Tarkan'ın Sezen Aksu ile barışması üzerine Nazan Öncel, Tarkan'ın sahibi olduğu Hitt Müzik'ten ayrıldı. Bu gelişmelerden dolayı Öncel'in üç aydır raflarda yerini almayı bekleyen '7'n Bitirdin' albümü Avrupa Müzik'ten çıkacak.

Ünlü sanatçı Nazan Öncel'in yedinci albümü '7'n Bitirdin' geçtiğimiz temmuz ayında satışa çıkacaktı. Hatta albümün basın bültenleri medya kuruluşlarına gönderilmiş, promosyon çalışmalarına başlanmıştı. Ancak albüm, Tarkan'ın sahibi olduğu Hitt Müzik'in belirlediği tarihte satışa çıkamadı. Öncel'in albümünü dinlemek isteyen hayranları, aylardır bekliyor. Ama Tarkan'ın Sezen Aksu'yla barıştığını öğrenen Öncel, bir gecede '7'n Bitirdin'i satışa çıkarmama kararı aldı. Çünkü bu barışmayla birlikte Tarkan artık Aksu'dan şarkı sözü alacaktı. O dönemde Tarkan'ın yeni Türkçe albümü için çalışan Öncel, Tarkan'ın albümünde Aksu ile bir rekabete girmek istemediği için ikili arasında sorun çıktı.

KARTONET İÇİN 5 AY ÇALIŞTI
'7'n Bitirdin'e oldukça hassas yaklaşan ve hiçbir çalışmanın aksamamasını isteyen Öncel; kartonet çalışması için 5 ay uğraşmıştı. Ancak '7'n Bitirdin' çıkacağı dönemde Hitt Müzik'in albümün promosyon çalışmaları için işi ağırdan almaya başladığını düşünen Öncel, önce şirketle olan sözleşmesini feshetti. Ardından da '7'n Bitirdin' için yeni bir yapımcı şirket aramaya başladı. Arayışın sonunda Öncel, Avrupa Müzik'te karar kıldı ve Hitt Müzik'e '7'n Bitirdin'in masrafları ödendi. Öncel'in albümü önümüzdeki günlerde satışa çıkacak. '7'n Bitirdin'de Nazan Öncel'in 12 şarkısı yer alıyor. Albümün mastering çalışması Queen, Elton John, George Michael, Dido, Simply Red ve Craig David gibi dünyaca ünlü starların albümüne imza atan Miles Showell tarafından Londra Metropolis Stüdyosu'nda gerçekleştirildi.
Mehmet ÇALIŞKAN/MAGAZİN

http://www.sabah.com.tr/gny/gny112-20060926-200.html

kartalizmaster
26-09-06, 21:55
ya yeni albümde hem nazan hemde sezen destekli olsa o albüm en az 2-3 milyon satar ayrıca avrupa Tarkanı konuşurdu....

RaSKaS
26-09-06, 22:12
hitt müzik in sitesinde nazan öncel hala sanatcılarımızda görünüyor
bahsi gecen avrupa müzik te ise böyle bir haber yok. ilginç

HakanÇelik
26-09-06, 22:16
hitt müzik in sitesinde nazan çncel hala sanatcılarımızda görünüyor
bahsi gecen avrupa müzik te ise böyle bir haber yok. ilginç

evet raskas nasıl oluyor anlamadım...
o zaman hitt müzikten kaldırsınlar nazan öncel'in bilgilerini...
megastarımız yalnız kalsın... nazan öncel'in de aslında sezen aksu
kompleksi yok diye biliyorum... neden böyle oluyor acaba...

RaSKaS
26-09-06, 22:37
evet raskas nasıl oluyor anlamadım...
o zaman hitt müzikten kaldırsınlar nazan öncel'in bilgilerini...
megastarımız yalnız kalsın... nazan öncel'in de aslında sezen aksu
kompleksi yok diye biliyorum... neden böyle oluyor acaba...

takvim.com.tr de de var haberi
haber metni : Beste fabrikatörü Nazan Öncel, '7'n Bitirdin' albümünü çıkartmak için gün sayıyor. Avrupa Müzik markasıyla satışa çıkacak kasetin mastering aşamasını Elton John gibi starların albümüne imza atan Miles Showell yaptı.

scorpioness
26-09-06, 22:42
AA bende şimdi boşuna mı forumuna üye oldummmm:18: :18:

**MegaStarkan**
26-09-06, 22:47
AA bende şimdi boşuna mı forumuna üye oldummmm:18: :18:
:18: :28: :18:
ya niye rekabet istemiyorki herzmn rekabet iyidir:4: sanki ne olucak ztn sezenin yeri bir baska:26:

fantin
27-09-06, 02:23
Aslında Nazan Öncel Tarkana çok şey borçluydu.Giderse gitsin. Ne Nazan Ne Sezen Sadece Tarkaaaaaan

b_a_S_k
27-09-06, 02:25
Aslında Nazan Öncel Tarkana çok şey borçluydu.Giderse gitsin. Ne Nazan Ne Sezen Sadece Tarkaaaaaan
çok açık sözlüsün :20: :20:

fantin
27-09-06, 02:50
çok açık sözlüsün :20: :20:
Sadece O na hayranım. Benim için kimden şarkı aldığı önemli değil. Sezen olur Nazan olur veya başksı olur. Ömrümün sonuna kadar O nu dinleyim yeter bana

b_a_S_k
27-09-06, 02:55
Sadece O na hayranım. Benim için kimden şarkı aldığı önemli değil. Sezen olur Nazan olur veya başksı olur. Ömrümün sonuna kadar O nu dinleyim yeter bana
:22: bravo :22: bravo :22: bravo :22:

tarkan_karma
27-09-06, 03:54
nazan öncel umarım emeginin karşılıgını alır.
sezek aksu faktörü var nazan a cok gerek oldugunu düşünmüyorum ama 2 sininde şarkısı seslendirmesi daha güzel olur idi

'Se'çilmiş 'Ki'şi
27-09-06, 13:45
nazan önceli çoook seviyorum. tarkana şarkı vermeden çoook önceden beri. tarkanla çalışınca da popüler oldu besteleri bi anda. sonra aptal aptal lay lay şarkılar yaptı para getirici. oysa onun pop rock tarzı mükemmel şarkıları var. ama onları satıp para kazanamaz :D o yüzden para kazanmak için tarzı dışında şeyler yazıyo. şimdi sezenle rekabete girmemk için diye bi şey olacağını sanmam. bunu gazete uyduruklamış :D başka bir şey olmalı. sezen de nazan da profesyonel insanlar. ayrıca aralarının açık olduğunu duymadım ghiç. hatta sezen 96 yılında nazanın lbümünde bırak seveyim rhat edeyim şarkısına vokal yapmıştı yani. bilmiyorum ama haber ya yalan ya da başka br nedenden ötürü nazan ayrıldı bence :22: