PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bir Sarışın Küçük Kız'da Tarkan

RaSKaS
10-09-06, 07:52
http://photos1.blogger.com/blogger/711/2864/320/zerrin_ozer.1.jpg

Zerrin Özer'in, anılarını aktardığı ve Temmuz 2006'da Epsilon tarafından piyasaya sunulan "Bir Sarışın Küçük Kız" isimli kitabında 175-182. sayfalar Tarkan ile ilgili. Bu bölümün girişinde Özer, Tarkan'ın "Unutmamalı" isimli şarkısından bir alıntı yapmış: "Unutmamalı o güzel günleri, Anılarla gönülleri hoş tutmalı..."

Kitapta Zerrin Özer, Tarkan ile nasıl tanıştıklarını, ilk önce onu pek sevmediğini ama sonra onunla çok özel bir dostluk kurduğunu anlatıyor ve zaman içerisinde bu dostluğun neden solduğunu sorguluyor.

"Tarkan, insanları hakikaten etkileyen , köklü bir terbiyeye sahip, Osmanlı bir tarafı da olan çok özel biri... Onunla çok kısa sürede samimi olduk. Jelibon hastasıydı; ona Jelibonlar, hediyeler alır, kapısına bırakır kaçardım. İğneden ödü patladığı için, sahneye çıkarken sesimiz açılsın diye yapılan iğnelerden vurulurken yanında ben olurdum."

"Çok uzun bir süre boyunca, her gün beraberdik. Onunla acı tatlı, hüzünlü komik, bir sürü şeyi çok yoğun bir biçimde yaşadık. Şimdi burada hepsini tek tek sıralamak istemeyişimin nedeni, ilişkimizin tuhaf sonundan ötürü, yaşananları artık nereye oturtacağımı bilemeyişimden kaynaklanıyor..."

Zerrin Özer, bu ifadelerin ardından Tarkan ile dostluğunun neden bozulmuş olabileceğini sorguluyor. Ayrıntıları kitabın ilgili sayfalarında bulabilirsiniz. Ancak, Özer, Tarkan ile ilgili bölümün sonunda şunları da özellikle vurguluyor:

"Yaşattığı olumsuzluklar bile ona olan sevgimi değiştirmedi. Kimsenin ona laf etmesine hiç bir zaman izin vermedim. Gerçi ben de onun için değerli olmak isterdim. Çünkü biliyorum ki, bu kitapta andığım ve anacağım bütün özel kişiler için ben de özelim. Benim de onların hayatlarındaki yerim apayrı. Tarkan bu bakımdan bir istisna... Çünkü insanın karşı tarafı kendisi için sevdiğine inanıyorum. Bu durumda, sevdiğimiz birini suçlamanın hiç yararı yok."

...Ve Zerrin Özer'in Tarkan'ı anlattığı sayfalardaki son cümlesi:

"Aramızdaki şey neydi bilmiyorum, ama adı her neyse, bu sevgiyi çok sevmiştim..."
kaynak : http://tarkanplus.blogspot.com/

**MegaStarkan**
10-09-06, 11:39
tskler haber icin:21:

İğneden ödü patladığı için, sahneye çıkarken sesimiz açılsın diye yapılan iğnelerden vurulurken yanında ben olurdum."
ilk duyuyorum valla igne yapildigini acaba viyanadaki konserdemide ingen vurdu:18:

"Yaşattığı olumsuzluklar bile ona olan sevgimi değiştirmedi.
ne olmus yaws bunlarin arasinda merak ettim:11:

Kimsenin ona laf etmesine hiç bir zaman izin vermedim. Gerçi ben de onun için değerli olmak isterdim. Çünkü biliyorum ki, bu kitapta andığım ve anacağım bütün özel kişiler için ben de özelim. Benim de onların hayatlarındaki yerim apayrı. Tarkan bu bakımdan bir istisna... Çünkü insanın karşı tarafı kendisi için sevdiğine inanıyorum. Bu durumda, sevdiğimiz birini suçlamanın hiç yararı yok."
bak buna üzüldüm...

arjen22-tarkan
10-09-06, 18:55
Saol Habeerr için ellerine salık....
Allah Allaaahhh Zerrin Özer ne anlatmaya çalıştııı...Ona bence aşıktı...:D Eeee Tabiibı normal....