PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : dünya müziğinin parçası olacağım...

HakanÇelik
05-04-06, 16:15
http://www.sabah.com.tr/2006/04/05/gny/im/771D018380D4844CB6DF1E7Eb.jpg
http://www.sabah.com.tr/2006/04/05/gny/im/72EAE38DE9A0A94AA1330FEFb.jpg
Dünya müziğinin parçası olacağım

Tarkan, İngilizce albümü 'Come Closer'ın Avrupa ve Amerika için yapıldığını belirterek "Türkiye bana yetmiyor. Dünya müziğinin bir parçası olmak istiyorum. 'Come Closer'a çok emek verdim" dedi.

Megastar Tarkan'ın yıllardan beri büyük bir merakla beklenen İngilizce albümü 'Come Closer' 7 Nisan'da piyasaya çıkacak. Alman gazetesi Die NEUE'nin Türk muhabiri Köksal Baltacı'ya albüm hazırlık sürecini ve yaşadığı heyecanları anlatan Tarkan, içinde bulunduğu ruh durumunu "Bu albüm benim bebeğim gibi. Doğsa da bu heyecandan kurtulsam" diye özetledi. İşte Tarkan'ın gelecekle ilgili projeleri:

* Türkiye'nin megastarısınız, albümleriniz çok satıyor ve iyi para kazanıyorsunuz ama yıllardır İngilizce albüm yapmak için çaba harcadınız. Neden bu kadar çabaladınız? Türkiye'deki destek ve sevgi size yetmedi mi? TARKAN: Hayır yetmedi. Ben şarkılarımla daha çok insana ulaşmak, bütün dünyaya açılmak istedim. Bu hep hayalimdi ve bunun için Amerika'ya gidip orada İngilizce öğrenmem lazımdı.

'ÇOK ERKEN KONUŞMUŞUM'

* İngilizce öğrenmek için mi albüm hazırlıkları bu kadar uzun sürdü? 7,8 sene önce 'İngilizce albüm yapacağım' diyerek büyük bir hata yaptım. Önce İngilizce öğrenip, albümün altyapısını oluşturup sonra konuşmalıydım. İlk kez İngilizce şarkı söylemeye başladığımda bu işin ezberle olmayacağını anladım. İngilizce'yi anadilim gibi konuşmam şarttı. Ancak o zaman duygularımı şarkılarımla yansıtabilirdim... Ama gençtim ve hata yaptım, hayırlısı olsun.

* Hâlâ gençsiniz, başarı için daha çok vaktiniz var. Aceleye gerek yok zaten. Evet bence de. Belki 25 yaşlarında bu albüm çıksaydı ve patlasaydı, bunun altından kalkamaz, şımarırdım. Şimdi kendimi daha olgun hissediyorum. Her şeye hazırım ve kimseden korkmuyorum. Şimdi 'İyi ki bu kadar uzun sürdü, albüm daha güzel oldu' diyorum.

* Türkiye'de herkes size hayran. Bu durum sizi şımartmadı mı? Yok, şimdiye kadar şımarmadım. Ben nerden geldiğimi biliyorum. Fakirlikten geldim ve bunu unutmadım. Daha çok planlarım var. Şımarmanın sırası değil!

* Ama yine de bazen aynaya bakıp 'vay be!' dediğiniz olmuyor mu? Hayır daha olmadı. Ama bir gün Grammy ödülü kazanırsam, aynaya bakıp 'vay be!' diyeceğim. Kesinlikle!

'GRAMMY ALMAK İSTİYORUM'

* Türkiye de bir sürü ödül aldınız, onlar size yetmiyor mu? Hayır yetmiyor! Türkiye'deki ödüller tarafsız değil. Politik nedenlerden veriliyor. Yani torpil falan! Ama Grammy sanata önem veriyor. Bu dünyaca önemli bir ödül ve onu kazanmayı çok istiyorum.

* Yani mutlu olmanız için ille de bu İngilizce albümünüzün patlaması lazım... Bu albümün tutmasını çok istiyorum ama tutmazsa da mutsuz olmam. Mutluluk başka şeylere de bağlı.

* Ne gibi seylerle? Önce sağlık, sonra aşk, sonra meslekte başarı ve sonra da seks.

* Seks mi? Bu bir şaka mı? Hayır ne şakası! Yazabilirsin.

'KENDİME İYİ BAKTIM'

* Mutluluğun bu dört şartından hayatınızda yeterince var mı? Çok şükür var. Meslek hayatımda çok başarılıyım ve memnunum. Çok büyük bir aşk yaşıyorum ve sevgilimle yuva kurmayı düşünüyorum. Sağlığım da yerinde...

* Son resimlerinizde sizi çok yakışıklı ve zayıf gördüm... Ben de kendimi şu an eskisinden daha yakışıklı, daha çekici hissediyorum. Çok spor yaptım ve kendime iyi baktım.

* Çocukken bu kadar başarılı olacağınız hiç aklınıza gelir miydi? Doğruyu söylemek istiyorum! Evet, bir gün şarkı söyleyerek 'megastar Tarkan' olacağımı biliyordum.

'DÜNYAYI GEZMEM LAZIM'

* Türkiye'de ne zaman Türkçe albüm çıkaracaksınız? Belli değil ama bu sene kesinlikle çıkmaz. İngilizce albüm tutarsa, bütün dünyayı gezmem lazım. Belki Türkce albüm yapmak için zamanım bile kalmaz. Benim için şimdi önemli olan bu İngilizce albüm. Türkiye dışında insanlarla tanışmayı çok seviyorum. Sadece Türkiye'nin değil, dünya müzik piyasasının bir parçası olmak istiyorum. Ama bu bir daha Türkçe şarkı söylemeyeceğim anlamına gelmiyor.
'Bu albüm bebeğim'

* İngilizce albümünüz 'Come Closer'la ilgili neler söylemek istersiniz? Daha önce hiç böyle bir albüm dinlemediniz. Çok farklı bir albüm oldu ve herkesin dinlemesini istiyorum. Kimseden kopya çekmedim, Amerika ya da Avrupa soundlarına benzemek istemedim. Tamamen kendime ait bir albüm yaptım. İçinde çok emeğim var. Albümde arkadaşlık da var, aşk ve hüzün de... Bu albüm benim bebeğim. Doğsa da kurtulsam! Çok heyecanlıyım.

* Hayalini kurduğunuz bir albüm için nasıl bu kadar bekleyebildiniz? Çok zor oldu. Ben sabırsız bir insanım ama aynı zamanda sabırlı ve titizimdir. İnce eler, sık dokurum. Gece gündüz çalıştım, hep bu

Kim ne yazmış umrumda değil!

* Türkiye'de çok kıskançlık var. Pek çok insan beni çekemiyor. Keşke Türkiye'de Amerika'daki gibi sanata karşı daha çok saygı olsaydı. Yine de bu durum beni fazla üzmüyor. Aştım kendimi ben. Sadece işimle, müziğimle uğraşıyorum. Kim ne yazmış umrumda bile değil
* 'Dudu' albümü CD ve kaset olarak 1.5 milyon adet sattı. Kimse benim kadar satamadı.
* İngilizce albümüm Türkiye'de bir Türkçe albüm kadar satmaz. Benim öyle bir beklentim de yok. Zaten 'Come Closer' Türkiye için yapılmadı. Avrupa ve Amerika için yapıldı. Tabii ki Türkiye'de başarılı olmasını çok isterim ama Avrupa daha önemli. Yaz sonu tüm Avrupa'da konserler vereceğim. Henüz tarihleri belli değil

http://www.sabah.com.tr/gny/gny116-20060405-200.html

Verem06
06-04-06, 21:54
OMG nice picture...tarkan cok guzel resim:36_3_15:

See you:36_1_39[1]: