PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hepsi Ajda'yı katletti,Tarkan da toparlanır

RaSKaS
04-09-06, 05:33
http://sabah.com.tr/2006/09/04/gny/im/458095B9AFA4064BB5848F2Db.jpg

Hepsi Ajda'yı katletti Tarkan da toparlanır

Türk pop müziğinin ayaklı arşivi Naim Dilmener, yine lafını sakınmadı. Ünlü müzik eleştirmeni, Yeni Aktüel dergisinde popçuları eleştiri bombardımanına tuttu:.

* Tarkan: Gurur kaynağımız! Bakmayın son albümüne, yenisini yapar, toparlanır yine. Başka kim Avrupa listelerinde bir numaraya kadar çıkabildi ki? Bir rüyayı gerçek kıldı Tarkan ve sırf bunun için bile bin yıl daha kalplere basılabilir.
*Hepsi: Çok sıkıcılar. Bunaltıcılar. Hayat boyu taptığım bir şarkı olan Ajda Pekkan'ın 'Üç Kalpler'ini katlettiler! Sahi kızlar, sizin neyinizeydi Ajda Pekkan şarkısı söylemek!?

* Yonca Evcimik: Madonna ihtiyacımızı fena gidermemiştir. Ama bunların hatırına da Evcimik'i bir 15 yıl daha çekemeyiz.
* Kenan Doğulu: İyi şarkıları da vardır, kötü şarkıları da. Çok iddialı ve her alanda at koşturmak istiyor. Bu da olabilir ama bu kadar yetenekli değil ne yazık ki!
* Demet Akalın: 'Unuttum, boyunu posunu, huyunu suyunu...' diye giden şarkısını çok severdim, ama işin sonrasını biraz kötü getirdi. Şarkıları fazla sentetik...
* Gökhan Özen: Fena değil. Dönemdaşları gibi hesaplı-kitaplı şarkı üretiyor ama biz ne yaparsak yapalım bu tarz müzik hep var olacak.
* Keremcem: Efendi ve temiz suratlı ama çocuk hayranları dışında, kimsenin ezbere bir Keremcem şarkısı bildiğini sanmam.
* Gülşen: Şunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim: Nazan Öncel'in şarkısı 'Of Of'a kadar hayatımda hiç Gülşen olmadı. Sonra da olmadı. Yeni bir Nazan Öncel şarkısına kadar da olamayacak.
* Hande Yener: Valla zorla morla sevdirdi kendini bize. Dudak büktük, reddettik, küçümsedik ama sonunda hepimiz tav olduk ona!
* İsmail YK: Şeytan doldurur, geçelim bu soruyu.
* Mor ve Ötesi: Mahşerin dört atlısı! Çok şey borçluyuz onlara.
* Duman: Her şeyi onlar başlattı. Onların yaptıklarıyla rock, dört bir yanımızı sarmayı başardı. Sırf bunun için bile, onlara her zaman saygıda kusur etmememiz gerek.
* Şebnem Ferah: İnsani her duyguyu, can yakıcı bir biçimde dile getirebilen biri. Yazabiliyor, çalabiliyor, söyleyebiliyor. Böyle de kırk tane starımız yok doğrusu.
* Rashit: Mahşerin diğer dört atlısı. Yazdıkları, söyledikleri nedeniyle kırk yıl sonra bile hatırlanır olacaklar. Ama keşke onları günümüzde de kollayabilsek.
* Ceza: Sanki biraz abarttık...
* Yalın: Müzik öğretmenlerine havale etmemiz gerekiyor onu. Şarkıları gitar yerine 'mandolin' ile daha çekici bir hale gelebilir.

kaynak : http://sabah.com.tr/gny/mag107-20060904-200.html

RaSKaS
04-09-06, 05:39
Tarkan: Gurur kaynağımız! Bakmayın son albümüne, yenisini yapar, toparlanır yine. Başka kim Avrupa listelerinde bir numaraya kadar çıkabildi ki? Bir rüyayı gerçek kıldı Tarkan ve sırf bunun için bile bin yıl daha kalplere basılabilir.
SON ALBÜMÜ O KADAR DA BASARISIZ OLMADI BENCE AMA YİNE DE GÜZEL KONUSMUS bravo

İsmail YK: Şeytan doldurur, geçelim bu soruyu

:18: :18: :18: cok haklı :)

Keremcem: Efendi ve temiz suratlı ama çocuk hayranları dışında, kimsenin ezbere bir Keremcem şarkısı bildiğini sanmam.

dogru söze ne denir :)))

Ben yorumları cok begendim , en iyi tarkan ın yorumu.digerlerine yaptıgı yorum cok güzel bence :) musti yi almamıs bile :)) müzikten anlayan biri bunu yazan bravo

tarkan_karma
04-09-06, 08:11
* Yonca Evcimik: Madonna ihtiyacımızı fena gidermemiştir. Ama bunların hatırına da Evcimik'i bir 15 yıl daha çekemeyiz.:18: artık bandıra bandıra yenmiyor tüketim tarihi doldu sanırım:18:
* İsmail YK: Şeytan doldurur, geçelim bu soruyu.:28:
* Rashit: Mahşerin diğer dört atlısı. Yazdıkları, söyledikleri nedeniyle kırk yıl sonra bile hatırlanır olacaklar. Ama keşke onları günümüzde de kollayabilsek,(tek bildigim fırtına dlı bir parcaları ama gercekten güzel bi parca)
tarkan için söyledigi şerlerde haklı oldugu yerler de az sayılmaz.

raskas ın da dedigi gibi dogru söze ne denir..söyledikleri attıgı taşlar bence baya yerinde

ösgee
04-09-06, 10:13
* Tarkan: Gurur kaynağımız! Bakmayın son albümüne, yenisini yapar, toparlanır yine. Başka kim Avrupa listelerinde bir numaraya kadar çıkabildi ki? Bir rüyayı gerçek kıldı Tarkan ve sırf bunun için bile bin yıl daha kalplere basılabilir.

* Keremcem: Efendi ve temiz suratlı ama çocuk hayranları dışında, kimsenin ezbere bir Keremcem şarkısı bildiğini sanmam.

* İsmail YK: Şeytan doldurur, geçelim bu soruyu.:18:

çok doru şeyler sölemiş mustiyi almamış serdar ortacı hiç almamış anlıoooo bu işten:)

HakanÇelik
04-09-06, 11:11
ben tarkan'ı müzikalite açısından türkiye de bir numara olarak görüyorum. hiç bir sanatçı bu açıdan tarkan'a yaklaşamaz bile. ondaki kulak hiç kimsede yok... onun için naim dilmener'e katılmamak elde değil...ooo oooo o da biliyor... kimin 1 numara olduğunu....

bravo bravo bravo

nesli
04-09-06, 12:06
bravo yaa adam kesinlikle anlıyo kalitedenn bravo

selin
04-09-06, 15:11
gerçekten çok doğru söylemiş anlıyo durumu en çok da mor ve ötesine dediği hoşuma gitti gerçekten çok doğru demiş

scorpioness
04-09-06, 16:24
Ayy koptum yaaa bence süper yazmış :18: :18:

pelince
04-09-06, 16:48
Ayy koptum yaaa bence süper yazmış :18: :18:
bncede yaa hpsi doru ama tarkanın albümü o kdrda satmadı deil yane

arjen22-tarkan
04-09-06, 18:24
bence son albümü başarısız diil türk halkı sıcak bakmıyoo ingilizceye