PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarkan'ın 21 Ağustos Açıkhava Konseri Medyadan Haberler Medyadan Haberler

RaSKaS
25-08-06, 08:00
http://photos1.blogger.com/blogger/711/2864/320/tarkan21augusttakvim.jpg

Tarkan'ın 21 Ağustos 2006 İstanbul Haribiye Açıkhava Tiyatrosu'ndaki konseri gazetelere ve televizyonlara şöyle yansıdı:

Milliyet Gazetesi, "Açıkhava'yı 4. Kez Kuşattı" gibi çok yerinde bir başlık kullanarak "Türk pop müziğinin "Megastar"ı Tarkan, üç konser üst üste verdiği Harbiye Açıkhava Tiyatrosu'na önceki gece "yoğun istek üzerine" bir kez daha çıktı. Tarkan, 5 bin kişinin izlediği konserde kendi şarkılarının yanı sıra Türk Sanat Müziği'nin unutulmaz bestelerini de seslendirdi.25 Ağustos'ta tekrar hayranlarıyla Açıkhava'da buluşacak olan Tarkan, çıkışta da sevenlerine imza dağıtıp havlusunu verdi" diye yazdı.

Takvim Gazetesi, "Tarkan'ın Yeni İmajı" başlığıyla verdiği haberde Tarkan'ın kıyafetini öne çıkarıyor: "...Tarkan şarkıları kadar sahne şovu ve Elvis Presley'i andıran kıyafeti ile de ilgi topladı. Bu senenin modasına uygun olarak kovboy tarzında giyinen ancak bunu bir takım elbise ile bütünleştiren Tarkan, kıyafetlerini kendi tasarlıyor. Kenarları saçaklı takım elbisesini fırfırlı gömlek ve kovboy çizmeyle kombinleyen Tarkan'ın bir de uygulama ekibi bulunuyor. Ekip Tarkan'ın istediği kıyafetleri dikiyor..."

Hürriyet'in başlığı "Püsküllü Tarkan": "Sanatçı, yaklaşık 5 bin kişinin Açıkhava’yı hınca hınç doldurduğu konserinde, muhteşem performansının yanı sıra kolları kırmızı püsküllü ceketiyle de dikkat çekti. Hitt Prodüksiyon’un düzenlediği açık hava konserleri kapsamında sahneye çıkan Tarkan, muhteşem performansıyla yine sevenlerini coşturdu. Yaklaşık beş bin kişinin büyük ilgiyle izlediği Tarkan, eski ve yeni parçalarının yanı sıra Mazhar Alanson’un bestesi "Yandım Yandım" şarkısını da seslendirdi ve büyük alkış aldı..."

Bugün Gazetesi, "Megastardan Ateşli Dans" başlığını atarak "İstanbullular Tarkan'a doymuyor" yorumunu yapmış. Ancak, gazetenin Tarkan'ın konserleri ile verdiği sayı ne yazık ki yanlış. Tarkan'ın 21 Ağustos konserini 5. konser olarak belirtmişler. Burada büyük bir habercilik hatası var. Yazıdan bölümler: "Sanatçı sesiyle, dansıyla yine hayranlarına unutulmaz bir gece yaşattı... 4 konserinde 20 bin kişiyi ağırlayan Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu yine tıklım tıklımdı. Eski ve yeni şarkılarını seslendiren sanatçı, muhteşem dans gösterileriyle hayranlarına unutulmaz anlar yaşattı. Konserin ikinci bölümünde Türk Sanat Müziği de söyleyen Tarkan tam bir performans örneği gösterdi. Şova önem veren sanatçının konserinin bir bölümünde sahneden alevler saçıldı ve o sırada sahnenin arkasındaki barkovizyonlardan da alev gösterileri sunuldu. Hayranlar Açıkhava'da ateşli bir gece yaşadı. Yoğun ilgi nedeniyle son kez 25 Ağustos’ta sahne alacak olan Tarkan izleyicilerine "İstanbullular'ı çok seviyorum, siz bambaşkasınız. Yine burayı tıklım doldurdunuz, bana pozitif enerji veriyorsunuz" dedi. Çıkışta hayranları tarafından sarılan Tarkan, aracın tavanına oturarak imza dağıttı. Ve yine bir hayranı sanatçının kullandığı havluyu almayı başardı."

Cumhuriyet Gazetesi, "Tarkan Her Telden" başlıklı haberde seyircinin coşkusunu vurguladı ve Fatih Erdoğdu'nun çektiği güzel bir Tarkan fotoğrafı kullandı.

Sabah, Vatan ve Evet gazeteleri de Tarkan'ın konserinden bahseden diğer gazeteler oldu bugün.

NTV ve CNN Türk'ün "Müzik" bölümleri ne yazık ki çoğu zaman olduğu gibi bu defa da geri kalmışlar. Açıkhava'daki bu önemli konseri izlememişler belli ki.

Öte yandan ATV Haber'de Ali Kırca, Tarkan'ın konserinden bahsederken "Tarkan, Açıkhava'ya bir çıktı, pir çıktı" ifadesini kullandı.

haberin kaynagı : http://tarkanplus.blogspot.com/

biraz gec oldu ama :))) paylasıyım dedim :4:
böyle hepsi bi arada bulmusken :4: