PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yiğit Karaahmet(akşam gazetesi)

dogan
14-08-06, 19:04
Tarkan gerçekten sahnede çok mu iyi?

Tarkan hakkında yazdığım yazıya şahane mailler geldi. Ki gerçekten ben bile bu duruma çok şaşırdım. Hepsini buraya almam mümkün değil, ama özetle büyük çoğunluk Tarkan'ın son dönemde yaptığı saçma sapan açıklamalara benimle aynı tepkiyi veriyor. Eşcinsel topluluklar arasında 'artık Tarkan dinlemeyelim' kampanyası düzenleniyor, forum sitelerinde Tarkan'ın Bulgar Eva dergisine verdiği röportaj tartışılıyor. Bu zırva açıklamaları bir kenara bırakalım, bunlar gerçekten saçma sapan şeyler ama siz hala Tarkan'ın gerçekten muhteşem bir sahnesi olduğuna, herkesi oturtup kaldırdığına inanıyor musunuz cidden?

Tarkan'ın verdiği her konserden sonra vasat beğeniye sahip yazarlardan hep aynı şeyleri okuruz; 'Tarkan muhteşemdi, ortalığı yıktı geçirdi, Kuzu Kuzu'yu bir söyledi tüm Açıkhava ayağa kalktı, biz de bir göbek attık sormayın'... Hep, ama hep aynı şey. Bu kızlarımızı ben cidden bir beğeni testine sokmak istiyorum. Şahane bir listeleri var. Önce Ebru Gündeş konserinde göbek atıyorlar, çok beğeniyorlar. Bir hafta sonra Whitesnake konserine gidip 'Babalar çok iyi çaldı' deyip, rocktan da anlarız diyorlar. Sonraki hafta Çeşme'de Serdar Ortaç eşliğinde eller havaya, akşam uçağıyla da İstanbul'a dönüp Tarkan konserinde gerdan kıvırıyorlar. Sonrasında ortaya çıkan şey de ortaya karışık salata ve 'Tarkan muhteşemdi' yazıları oluyor.

Ben de gördüm Tarkan konserini televizyonda. Hayır efendim, hiç de muhteşem falan değil. Tam tersine çok uyduruk. Tepeden inen kıvılcımlar, şarkıdan önce patlayan havai fişekler sadece kötü bir sahne performansını kapatmak için yapılıyor olamaz mı? Tarkan eskiden cidden sahneye hakimdi, sahne ışığı dediğimiz şey onda vardı. Ama artık o da yok. Hiç, ama hiç etkilemiyor kimseyi. Sadece önüne gelen her şeyi çok beğenen, vasat zevklere sahip insanlar Tarkan'dan çok etkileniyor. En son Açıkhava konserine bir grup arkadaşım gitti. Konserin ortasında sıkıntıdan patlamış olarak döndüler. Ve tüm gece onlarla 'Nasıldı megastar?' diye dalga geçtik.

Sahneyi ve şovu da bir yana bırakalım. Hadi onlardan da anlamıyoruz diyelim ama Tarkan'ın çok kötü giyindiğini Türkiye'de yazmayan kalmadı. Sonuç ne? Tarkan yine rezalet kıyafetlerle sahneye çıktı. Yazın ortasında kışlık kılıklarla hem de.

Tarkan ne yaparsa yapsın hala içinde o Almancı çocuk var. Bunu da değiştiremedi ve değiştiremeyecek de. Bir pop starın son çırpınışlarını, kendi ipini çekişini izliyoruz açıkçası. Bu yönden çok acıklı. Hayatta çok 'cool' bitişler de vardır, ama Tarkan hikayesinin sonu ne yazık ki ucuz havai fişek gösterileriyle kutlanıyor.

http://www.aksam.com.tr/yazar.asp?a=49837,10,134

**MegaStarkan**
14-08-06, 19:18
bu ne simdi bu adam ne saniyor kendini....adam begeni toplamayan bir yazisini galiba begenlinmis gibi göstermek icin sirf o mail atan kisileri kizdirmak icin böyle sacma seyler yaziyor....bu adam bize lafmi atti yaw kendine baksin ukala sanki tarkandan daha iyisi var ....onun arkadaslari ona benzer ztn ne anlarlar konserden:5: :13: :5:
"Tarkan ne yaparsa yapsın hala içinde o Almancı çocuk var" ne demek istiyor bu sözlerle??
tskler dogan

HakanÇelik
14-08-06, 19:39
bir insan ancak bu kadar saçmalar, helal olsun...

:13: :13: :13:

doruk
14-08-06, 20:17
offf eeet çok sıradann çok vasat o yüzden insanlara 3 gün yetmio üstüne konser eklenio,3 güne rağmen konser kapısına kadar gelip bilet alamadan dönenlerde aptal zaten öyle hava almak için geliolar.nasıl bi zihniyet televizyonda gösterilen görüntülerden bi konserin uyduruk olup olmadığına karar verebiliyor.bi bitiştir tutturdu herkes gidio heralde 40 kere sölerizde olur belki mantığı!!ama suç bunlarıı o gazetelere alıp yazı yazdıranlarda beyinlerinden kuşku duyduum mahlukatlar!!!!!!!!!!!!

RaSKaS
14-08-06, 20:27
herkes zevkli, herkesin güzel bir müzik zevki,görsel zevki olacak degil ya
bu adam da zevksizin begenmezin teki
zorla degil ya
isteyen dinler isteyen dinlemez !!!

:13: :13: :13: :13: :13:

bu adam mustiyi ve digerlerini hic mi dinlemedi acaba diyede düsünmüyor degil insan? :18: :18: :18: :28:

duygutarkan
14-08-06, 22:21
:11: thanksssss...........arkadaş______________

tarkan_karma
15-08-06, 04:55
haber için t.ederim bıktırdı artık bu tipdeki adamlar:14:

**MegaStarkan**
15-08-06, 12:25
bu adam mustiyi ve digerlerini hic mi dinlemedi acaba diyede düsünmüyor degil insan? :18: :18: :18: :28:
hee dogru bi musti dinlesin konserde.... adamda ses yokmus konserde arkadaslar dediler:28:

SEA
15-08-06, 13:33
Ben ce biraz saçmalamış bu adam.
Konserlerde(07/08/09.08.2006) herkes gayet eğleniyordu.
Sadece tek konuda katılabilirim TARKAN gerçekten sahnede KÖTÜ GİYİNİYOR.
Biraz daha gündemi tekip etmeli.

""""Tarkan ne yaparsa yapsın hala içinde o Almancı çocuk var. Bunu da değiştiremedi ve değiştiremeyecek de.""" demesi de bununla ilgili .
Gerçi bu sözle biraz ayıp etmiş TARKAN'A o kadar da kötü giyinmiyor (Almanyada yaşayan Modayı biraz geriden takip eden Almaya da yaşayan türkler kadar).

LÜTFEN BANA KIZMAYIN ....

caspian
15-08-06, 14:22
salağın teki işteee
kimde böyle bir ses,görüntü,performans ve sahne tasarımı varrr
zaten benim tek şikayetim hep aynı kıyafeti giymesi
balıkesir konseride öyleydi...eh naapalım o kadar kusur kadı kızındada olur :)