PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : start the fire klibi hakkındaa

duygutarkan
09-08-06, 19:31
Tarkan'ın Start The Fire klibini en sonunda seyredebildik. Klibi defalarca izledim ve her izleyişimde daha çok beğendim. Start The Fire, içinde küçük espriler barındıran sevimli bir klip olmuş.

Videonun açılışında Tarkan'ın arkasında gördüğümüz orkestra üyelerinin ellerindeki enstrümanlar şeffaf bir şekilde görüntülenmiş; bunlar neon ışıklarıyla belirgin hale geliyorlar. Tepeden sallanan mikrofonlar da... Videonun bu bölümünde yaratılan beyaz dünya izleyeni rahatlatıyor. Bu fon üzerinde Tarkan'ı izlemek büyük keyif. Tarkan'ın dansları çok başarılı. Daha önce izlemediğimiz figürler kullanıyor. İtici olan hiçbir hareketi yok.

Start The Fire'ın en çok keyif verdiği an, Tarkan'ın kıpkırmızı gömleğiyle göründüğü ve arkasından alevlerin çıktığı an. Şarkı sözleriyle bütünleşen bu görüntü, Tarkan'ın ateşi yaktığının gerçek bir kanıtı. Tarkan, bu sahnelerde çok etkileyici. Özellikle kamera Tarkan'ı tepeden gösterirken ortaya çok güzel görüntüler çıkıyor.

Şarkının "chorus" kısmında Tarkan'ın arkasında gördüğümüz topluluk çok yerli yerinde, akılcı kullanılmış. Bu topluluğun önünde Tarkan çok iyi bir görüntü veriyor. Video dinamizm kazanıyor.

Start The Fire'da Tarkan'ın cazibesi elbette kullanılıyor. Ancak cinselliğin dozu izleyeni rahatsız etmiyor. Çünkü videonun geneline hakim olan esprili hava baştan sona korunuyor ve bu da dengeyi koruyor. Videonun bitiminde Tarkan'ın öpücük yollaması ve gülümsemesi de işin tuzu biberi oluyor.

Start The Fire'ın başarılı olan bir diğer yanı da izleyene Tarkan'ı doyasıya göstermesi. İzleyici bu videoyu izlerken Tarkan ile göz teması kurabiliyor. Bounce'da bu eksikti. Start The Fire, bunu başarıyor. Belli ki yaratıcı ekip Tarkan'ın yüzünün ve bakışlarının önemini kavramış.

Tarkan, bu videosu ve özellikle son dönemde yaptıkları ile şunu bir kez daha vurguluyor: O, pekçok pop şarkıcısının çok ötesinde. İyi şeyler, farklı şeyler yapıyor. Denemeye cesaret edebiliyor.

Son bir nokta daha: Müzik videoları istenirse bizde de çok güzel yapılabiliyor. Avuç dolusu para akıtıp yurt dışında klip çekmektense avuç dolusu para akıtıp bu işi ülkemizde yapmak çok daha iyi bir fikir.

Ve bir de medya eleştirisi: Bizdeki müzik kanalları gündemi ne yazık ki iyi takip edemedikleri için Tarkan'ın videosunu yayınlamak ATV Haber'e düşüyor. Gönül ister ki Number One TV ya da Dream TV, Tarkan gibi önemli sanatçıların konserlerini adım adım takip edip sıcak haberler, taptaze görüntüler sunabilsin... Müzik televizyonlarının çoğu "konserve yayıncılık" yapıyor. 24 saatlik yayınlarını kliplerle dolduruyorlar, üstelik de çoğu zaman aynı klipleri gösteriyorlar. Örnek teşkil edecek özel bir program hazırlamada o kadar çok gerideler ki... PowerTürk TV'ye gelince... Bu kanal, zaten, Türkçe klibin dışına çıkamam diyerek Tarkan'a sırtını dönmüş oluyor.http://img194.imageshack.us/img194/8502/sayor9.jpg (http://imageshack.us)

arjen22-tarkan
10-08-06, 16:28
bence tarkan'ın bu klibi süper olmuşşş

ülkü
10-08-06, 19:44
bence muhteşem bi klip herşey mükemmel harikaa

Khaos
10-08-06, 20:24
Kırmızı gömlegimiz hiç eksik olmaz:D

tara
10-08-06, 20:50
evet gokhan ya onu gorunce hep sen aklima geliyorsun demistin ya ayni sunnet olmus cocuklar gibi

Yakisir Tarkanaaaa.... :4:bravo

Khaos
10-08-06, 20:56
evet gokhan ya onu gorunce hep sen aklima geliyorsun demistin ya ayni sunnet olmus cocuklar gibi

:4:
yok ama güzel olmus
yakısıyor bu adama hersey :)

tara
10-08-06, 21:03
evet dogru normal insana giydirsen oyle bir seyi kimbilir neye benzer ama tarkanda her sey guzel duruyor

Yakisir Tarkanaaaa.... :4:bravo

Bu Arkadasa Katiliorum :18:

**MegaStarkan**
10-08-06, 21:09
Bu Arkadasa Katiliorum :18:
:18: :5: :18: bende......
ben sadece bir kücük elisdirim olucak oda o ates olaylari....aynisini cünkü pussycatsdollerin klibinde vardi....yani her kanal o klibi gösteriyor ve ikinci sefer ayni benzer animationlar görseler insanlar biraz elisdiriler:21:

Khaos
10-08-06, 21:09
İnsan kendine katılırmı yaa:D
dur bende katıldım:D

Ne yalan soyliim ilk izlediimde benimde aklima PCD geldi...
ama onlarin klibini izleyenler atese diil hatunlara dikkat ettii icin
pek bisi fark etmio hehehe :4:

**MegaStarkan**
10-08-06, 21:18
Ne yalan soyliim ilk izlediimde benimde aklima PCD geldi...
ama onlarin klibini izleyenler atese diil hatunlara dikkat ettii icin
pek bisi fark etmio hehehe :4:
:18: bak biz fan olarak ona dikkat etmisiz digerlerin gözüne batmisdir valla.....dogru kizlara bakiyorlar ama o klibi cok gösteriyorlar diye diger ayrintilarida dikkatimi cekti:4:

megastar_mert
11-08-06, 18:27
Bence Eşi Benzeri Olmayan Bir Ses Bir Yorum Ve Klip Tarkan Is The Best üff Süper Klip Krala 555453414441
Tane Mail Atmişimdir :6: Yayinlayin Diye Ama Henüz Görmedim Yayinladiklarini

duygutarkan
12-08-06, 12:38
o.ooooooooooooooo.kralı unut sen yayınlamazlarr..ancak 1aya kadar..........