PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Artık Tarkan dinlemiyorum

HakanÇelik
31-07-06, 10:41
http://www.aksam.com.tr/yazarfoto/ykaraahmet.gif

Televizyonda bir magazin programında muhabirler konser bitiminde Tarkan'a soruyorlar, 'Nasıldı konser?' O da işte her zamanki sevimli olduğunu düşündüğü ama ultra yapmacık gülüşüyle 'Harikaydı, canlarım benim. Çok eğlendik. Unutulmazdı' diye açıklamalar yapıyor. O sırada muhabirlerden biri eşcinsellikle ilgili bir soru soruyor. Ve Tarkan o kadar sinirleniyor ki korumalara muhabiri yollamalarını söylüyor. Korumalar da muhabiri uzaklaştırırken arkasından da gözlerinde uzun zamanadır rastlamadığım sahicilikte bir öfke pırıltısıyla bağırıyor, 'Geç bunları. Demode bunlar... Bunlar demode sorular'.

Bu sorular bence de çok demode. Bir insanın cinsel kimliğiyle ilgili göndermeler yapılması ya da sorular sorulması cidden çok saçma. Peki bunun demode olduğunu düşünen Tarkan'ın eşcinselliğin psikanalizle tedavi edilmesini düşündüğünü bir dergiye açıklaması ne kadar moda ya da çağdaş bir düşünce?

Ben Tarkan gibi iyi-kötü yüzünü Avrupa ve Amerika pazarına dönmüş birinin, Türkiye'nin pop starı olarak yıllardır ortalığı kasıp kavuran birinin, eşcinselliğin hastalık olduğunu söylemesine inanmıyorum. Daha doğrusu inanmak istemiyorum. Bu kadar bağnaz, çağdışı ve faşistçe bir düşüncenin Tarkan'dan çıkmış olmasına da inanamıyorum.

Galiba birilerinin Tarkan'a, sadece popo sallayarak, dudaklarını büze büze konuşarak, birbirinden allı pullu kıyafetlerle sahneye çıkarak, kız arkadaşıyla sürekli evlilik ve çocuk planlarını kameraların karşısında yaparak heteroseksüel bir popstar olunmayacağını söylemesi gerekir. Madem bu kadar yurtdışı pazarına yönelik planlar yapıyorsan, bazı bilimsel gerçekleri de takip etmek ve de kabul etmek gerekir. Kendi gerçeklerini kamufle etmek adına bu açıklamaları yapmak sadece günü kurtarır. Ama kafası basan birileri bunu anladığı zaman da, sahtekarlık maskenle kalakalırsın. Bu zırva-saçma açıklamaları Amerika'da bir dergiye yap bakalım, o zaman neler oluyor. Millet şöyle bir güler, sonra da seni öyle bir topa tutar ki, eğer birkaç albüm satma şansın varsa, o da yok olur. O zaman seni Ahmet Ertegün de kurtaramaz, öpücükler yollaya yollayan söylediğin şarkılar da...

Tarkan'ın hep tek olduğunu ve iyi-kötü ne yaparsa yapsın desteklenmesi gerektiğini düşündüm. Çünkü eğer bir megastarımız olacaksa, onun da Tarkan olması gerekiyordu bence. Ama eğer popstar dediğimiz insan hala faşistçe, kendini kurtarmak adına eşcinselliğin tedavi edilebilek bir hastalık olduğunu düşünüyorsa, ben de artık Tarkan'la ilgili fikirlerimi değiştirme zamanımın geldiğini düşünüyorum. Ve kendi adıma bundan sonra bu kadar saçma sapan konuşan birinin albümlerini satın almama ve şarkılarını dinlememe kararı verdim. Bir de buradan Tarkan'a bir teklif sunmak istiyorum. Bulgaristan'daki dergilere röportajlar verip bunları açıklıyorsa eğer, ben de bir röportaj istiyorum kendisinden. Eğer gerçekten bu fikirlerinin arkasındaysa, beni de ikna etsin lütfen. Fikirlerinin arkasında olan ve korkacak bir şeyi olmayan biri oturur karşıma cevabı çatır çatır verir. Çok güzel olur bence. Ben sorarım, Tarkan cevaplar. Tarkan anlatır, ben gülerim. Baktık çözemiyoruz bu işi, hep beraber gider tedavi oluruz! Tarkan madem her şeyin tedaviyle çözüleceğini düşünüyor, birer hap yutarız, kendimize geliriz.

http://www.aksam.com.tr/yazar.asp?a=48261,10,134

HakanÇelik
31-07-06, 11:03
tarkan'ın o röpörtajda söyledikleri gereksiz olabilir, ama sırf bu yüzden tarkan dinlemeyeceksen sen bilirsin... ama acıdım şimdiden kulaklarına... nasıl da alışmıştır o billur gibi sese...

:36_1_21: :36_1_21: :36_1_21:

doruk
31-07-06, 11:15
yaa tarkan duymasın bi daa dinlemiceğini yıprancak çocuk şimdi =)) konu tarkan olsun nolursa olsun yuhh artık!

Blg
31-07-06, 11:20
Eşcinselliğin bir suçmuş gibi sürekli gözümüze sokuldugu ülkemizde sadece Tarkan tersini söyledi diye yazarların eşcinsel hakları savunucusu kesilmesi çok ironik. 14 senedir Tarkan'ı eşcinsel olugu(öyle düşündükleri) için dinlememe kararı alanlar, artık eşcinsel olmadığı için dinlememe kararı alıyorlar. Hehehe, canlarım benim.

Khaos
31-07-06, 12:57
sen git serdar, doguş, mustafa sandal falan dinle hadi bakim

ösgee
31-07-06, 13:02
katılıorum gökhan hele serdar tam ona göre (binlerce dansöz warr)....!!!!!

scorpioness
31-07-06, 14:37
-1 ne farkeder?:36_1_2:

**MegaStarkan**
31-07-06, 14:44
Komik, gereksiz olmus. Tesekkürler haber icin.

tarkan_karma
31-07-06, 14:47
teşekürler hakan..haber için kimi isterse onu dinlesin:36_1_10:

slow
31-07-06, 15:15
ayy tarkanda iilla beni dinlesin diyodu sanki teşkürlr hakan .....

cio
31-07-06, 16:11
onun dinleyip dinlememesi tarkana koymaz ama onun gibi düşünenler çoğalırsa işte o zaman olan olur. ve dinleyip dinlememesi umrumda değil kılasik "o dinlemese n olur milyonlar tarkan ın arkasında" tavrını bi kenra bırakılmalı bence çünkü tarkan çok büyük hataları dizdi arkasına eski kaidelerini bozdu o özel hayatını saklayan adam kameraların karşısında bilgeyi öpmeye gazetecilerin nerdeyse üstüne atlamaya lüzumsuz açıklamalar yapmaya vs başladı ve karizması büyük yara aldı ve bunun tek sebebi de kendisi.

duygu
31-07-06, 16:13
onun dinleyip dinlememesi tarkana koymaz ama onun gibi düşünenler çoğalırsa işte o zaman olan olur. ve dinleyip dinlememesi umrumda değil kılasik "o dinlemese n olur milyonlar tarkan ın arkasında" tavrını bi kenra bırakılmalı bence çünkü tarkan çok büyük hataları dizdi arkasına eski kaidelerini bozdu o özel hayatını saklayan adam kameraların karşısında bilgeyi öpmeye gazetecilerin nerdeyse üstüne atlamaya lüzumsuz açıklamalar yapmaya vs başladı ve karizması büyük yara aldı ve bunun tek sebebi de kendisi.
sana hak wermemk elde diil:36_1_10: :36_1_10:

tarkan_karma
31-07-06, 16:21
evet bazı hatalar yaptı ama ben bu hataların cok ta fazla karizmasını etkileyecegini sanmıyorum en basit örnek medya
medya her halikarda tarkan ı suclamasını biliyor..
şarkıcıların bile bir yerlere gelmek için yada aman reklam ın iyisi kötüsü olmaz tarkan a sataşıyım düşüncesi ile ilerlemeye calıştıgı ülkemizde tarkan ın bir kaç sacmalıgı onu sevenleri cok fazla da etkilemez zaten alıştık artık belki --dergiye verdigi acıklamalar bazı kesimi sinirlendirmiş ola bilir ama tarkan sevgisi ve saygısı herşeyi cözmeyi başarak derecede olduguna inanıyorum..her kezin düşüncesine de saygı duyuyorum...

Khaos
31-07-06, 16:23

simdiki gördügünüz tarkan, tarkanın ta kendisi
blg'nin de dedigi gibi dudu döneminde yaptıgı acıklamada artık istedigi gibi davranıp istedigi gibi hareket edecegini kendisi söylemişti
ve onu simdi görüyoruz
o starlık yasantısı bi yere kadar
sanırım artık bundan sıkıldı
önceki merak edilen tarkan starlık stratejilerinin ürünüydü
tarkan biraz geri biraksa kendini, halkla bütünleşemiyor deniliyo
halkın içine giriyo starlıga yakısmıyo gibi laflar ediliyo
ne bu tarkan da ne yapacagını sasirdi
sevdigimiz adam ne güzel gözlerimizin önünde bırakın birazda o rahat etsin

tarkan_karma
31-07-06, 16:24
blg'nin de dedigi gibi dudu döneminde yaptıgı acıklamada artık istedigi gibi davranıp istedigi gibi hareket edecegini kendisi söylemişti
ve onu simdi görüyoruz
bravo bravo :36_3_15:

nergis
31-07-06, 16:27
Bende bu durumu anlamıyorum. TARKAN kötü hiçbişey söylememiş ki. Onun sözlerini faşistçe değerlendirmek sadece okuduğunu anlamamak olsa gerek. İyi ihtimalle böyle tabiii. Kaldıki bir tercih olarak değil de bir arada kalmışlık olarak böyle birşey yaşayanlar içinse TARKAN'ın sözleri bence oldukça da DOĞRU. Gerçi bu çokbilmiş medyamıza ne desek az biliyorum ama keşke işe bir de bu tarafından bakabilselerdi. Eminim o zaman yermek yerine tebrik ederlerdi.

cio
31-07-06, 16:54
eğer tarkan buysa susmasını tercih ederim öyleyse.

Khaos
31-07-06, 17:05
şu an bu hareketlerinin sebebi... Tarkanın artık ispatlayacak birseyinin olmayısından dolayı
rahat artık, kimsseye birseyler anlatma ihtiyaci hissettigini sanmıyorum
bu kendiliginden olusuyor
zorla yaptıgı birsey degil
Tarkan tarkandır kafanızı yormayın pek sizde rahat olun
ölürüm sana karma dönemindeki tarkan yok artık
hayatını rahatca istedigi gibi yaşamak isteyen bi tarkan var
haklı...
Sen istedigin gibi davran tarkanım biz seni bu davranıslarınla bilmiyoruz..

b_a_S_k
31-07-06, 17:07
konserlerindeki dawranışları da değişti _önceden çok daha az konuşur karizma duruşunu bozmazdı _şimdi bakıyorum gelen seyirciyle neredeyse oturup tawla oynuycak _acaba kendi mi oldu yoksa değişik bi stratejimi uyguluyor _??

Khaos
31-07-06, 17:08
kendi oldu
istedigim gibi rahat yasamak istiyorum artık diyen kendisi

duygutarkan
31-07-06, 17:10
:36_3_15: :36_3_15: :36_3_15: bence tarkanın kişiliğide..şarkılarıda belirli bir kesime oturdu..yerini oda biliyor bundan sonra insanlara yaklaşmak çabasında..çünkü artık o bir dünya starı..haklıda ..kolay değil..buraklara gelmek..tarkan"TARKAN" oldu artık..bunun güveninde..ve bizi istiyor...yerim onu ben ..canım yaa..

scorpioness
31-07-06, 17:58
ve onu simdi görüyoruz
tarkan biraz geri biraksa kendini, halkla bütünleşemiyor deniliyo
halkın içine giriyo starlıga yakısmıyo gibi laflar ediliyo
ne bu tarkan da ne yapacagını sasirdi
sevdigimiz adam ne güzel gözlerimizin önünde bırakın birazda o rahat etsin
bravo bravo bravo

megastar_mert
31-07-06, 18:06
adam kendi primi için TArkanı çok bi güzel kullanmaya çalışmış ben bu adamın tarkan dinlediğine bile inanmıyorum sadece tarkan dinlemeyenlere jest için böyle açıklamalarda bulunmuş çok komik cidden kendilerini kurtarmak adına TArkanı kullanmaları beni güldürüyoo

shıkıdım
31-07-06, 18:37
Vah Vah Vah TARKAN için büyük kayıp sen dinlemezsen TARKAN bırakır artık sanatı falan, :36_11_6: :36_11_6: :36_11_6: :36_11_6: kimmiş ya bu şuursuz kendine kendine konuşmuş :36_11_6: :36_11_6:

EmiLy
31-07-06, 18:39
valla yaa lütfen Tarkan dinle..Tarkan sen dinlemezsen şarkı da söylemez, lütfen dinlemeye devam et..çok ihtiyacımız var:36_1_20: :36_11_6: :36_11_6:

duygutarkan
31-07-06, 19:24
:36_1_44: :36_1_44: :36_1_44: tüh-tüh-tüh vah vah vah...başımıza taşlar :36_1_44: :36_1_44: :36_1_44: yağacak.....
tarkanın asna ihtiyacı var
kop-gel ...........

:36_11_6: :36_11_6: :36_11_6: :36_11_6:

TarkanColl
31-07-06, 19:53
Köşelere yazacak yazıları kalmadığında Tarkan'dan makale çıkarmaya başlıyor bu köşe yazarlarımız. Bir ara kınama mailleri attık sustular. Tarkan'ı biz hayranları zaten yeterince eleştiriyoruz. Bizimkiler yapıcı eleştiriler. Sevgi dolu. Ama onlarınki yıkıcı oluyor. Tarkan dinlememek biz hayranlarını da dışlamak demektir. Biz olmazsak o köşeleri kim okuyacak?

1 tane köşe yazarının Tarkan dinlemiyorum demesi onu milyonlarca kişinin okumaması demektir.

nehir gözlüm
19-05-10, 20:32
Tarkan eşcinsel falan değil.kaç yildir taniyamadiniz da hep ayni soruyu sorup duruyosunuz adama yahu.sevenleri ona yeter.başta ben

özlemmis
19-05-10, 21:41
bu arada tarkan dinlemeyen kim birde bu haber yenimi

TorNadO
19-05-10, 22:19
Bu haber tam 4 senelik haber neden yukarı uplandı durup dururken.

start_the_fire
19-05-10, 22:25
4 senelik bir haber inanamıyorum ben bunlara allahım yarebbim ya

anakha26
19-05-10, 22:32
Tam yeni albüm çıkma arefesinde kasıtlı yapılmış bir haber. Şİmdi ne alaka eşcinsellik konusu??? Yeni albümü baltalamaya yönelik bulandırmaya çalışan bir habercilik mantığı.. Kendisi de itiraf etmiş yazının sonunda... Röportaj istiyorr. tek derdi o.. Ama bu şekilde ropörtaj isteyerek habercilik olmaz. Bunun farkında değil şahıs :) Aklı sıra Tarkanın eşicinsel dinleyici kitlesini etkilemeye çalışıyor.. Yazık.

xurush'nine
19-05-10, 23:06
Tam yeni albüm çıkma arefesinde kasıtlı yapılmış bir haber. Şİmdi ne alaka eşcinsellik konusu??? Yeni albümü baltalamaya yönelik bulandırmaya çalışan bir habercilik mantığı.. Kendisi de itiraf etmiş yazının sonunda... Röportaj istiyorr. tek derdi o.. Ama bu şekilde ropörtaj isteyerek habercilik olmaz. Bunun farkında değil şahıs :) Aklı sıra Tarkanın eşicinsel dinleyici kitlesini etkilemeye çalışıyor.. Yazık.

Arkadasim sanirim tarihini fark etmedin haberin..:)

Dark_blue
19-05-10, 23:13
getirmeyin eski haberleri gündeme sinir bozuyor bu tip gereksiz haberler

**MegaStarkan**
19-05-10, 23:13
Konu kilitlenmistir

Güncel konulara yorum yapiniz, 2006 senesine ait haber. Yanlis anlasilmalar olmasin.