PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : tarkan konustu ortalık karıştı

duygu
30-07-06, 08:30
TARKAN KONUŞTU ORTALIK KARIŞTI

Şarkıcı Tarkan’ın Bulgaristan’da yayımlanan Eva dergisine yaptığı ”Homoseksüeller çocuklukta yaşadıkları sorunlar yüzünden öyle oluyorlar. Bu tür insanlar psikanaliz tedavisiyle çocukluklarına dönerek kendilerini düzetebilir ve eşcinsellikten kurtulabilir” açıklaması tartışma yarattı.

Erkan Özerman: Tarkan'a şaşırdım

"Bu konuda bir doktoru arasanız daha iyi olur. Tarkan gibi başarılı birinin bu lafları etmesi çok şaşırtıcı."

Barbaros Şansal: Eşcinsellik ayrıcalıktır

"Tarkan Bey, Sibel Can'ın tanga giyip gündeme gelmesi gibi bir şeyler yapmaya çalışıyor. Bir kere eşcinsellik anne karnında başlar. Bu bilimsel olarak da kanıtlanmıştır. Bunu hastalık olarak görüyorsa bu onun bileceği şeydir. Yüzünü batıya dönmüş, pırıl pırıl bir popçunun böyle şeyler düşünmesi gerçekten düşündürücü. Eşcinsellik bir kambur değil, bir donanım, bir ayrıcalıktır."

Fatih Ürek: Eşcinsellik tedavi edilir mi?

"Hangi eşcinsel söylediği şekilde kurtulmuş ve düzelmiştir bana gösterin alnını karışlarım. Bunun toplumla hiçbir alakası yok. Tarkan çok sevdiğim, gurur duyduğum bir sanatçı ama bu söylediklerine katılmıyorum. Bu anne karnında başlar, genlerle ilgili bir şeydir. Bu olayı tıp dünyası böyle kabul etmiş, bunun tedaviyle kurtuluşu yok."

Uzman Psikolog Ayşe Kayhan (Terapi İstanbul Psikiyatri Merkezi)

"Küçük yaşta tecavüze uğramış bir erkek çocuğunun toplumsal baskı ve yetişme kaynaklı eşcinselliği seçmesi başka bir şey, bir cinsel yönelim olarak eşcinsellik başka bir şeydir. Bugün Dünya Sağlık Örgütü dahil 20 yıldır eşcinsellik hastalık olmaktan çıktı. Tarkan belki de kendi hayatı içinde, çocukluğunda geçirmiş olduğu bir travma vardır ve onu onarmaya çalışıyordur. Ama bunu tüm eşcinsellik seçimleri için yapmak yanlış olur. Bu bilimsel gerçek! İnsanların cinsel yönelimlerini içlerinde bulundukları çevresel ortam ve psikolojik süreç belirler."

http://www.magazinci.com/icerik/7236/

duygutarkan
30-07-06, 08:52
tamam bi laf dediyaa başladılarr eleştir meye susumazlar !!!!!!!!!!!!!!!!

duygu
30-07-06, 09:01
takan ı elleştirmek de fatih ürek e kaldı zaten yaa...
insanlar neden haddini bilmeyi öğrenemediler ki senelerdr...

duygutarkan
30-07-06, 09:38
:36_11_6: :36_11_6: :36_11_6: :36_11_6: :36_11_6: fatih ürek