PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarkan - Cuppa Spotify'da yerini aldı.

nedjohnlansen
14-07-16, 05:03
Şarkıyı şu anda dinleyebilirsiniz.

Kendi yorumum: aşırı kötü olmuş. En azından Tarkan standardının çok altında. Müziği olsun, sözleri olsun, Tarkan bu değil. Cuppa kelimesi, tayfa kelimesi, hey kopalım, kop kop kop... Ne bileyim... Bayağı geldi bana.

Biliyorum Tarkan şarkılarına geç ısınılır, ama hiç bir şarkısını ilk dinlemelerimde bu kadar antipatik bulmamıştım.

_trkn_
14-07-16, 09:46
Bu Tarkan değil.
Yani Tarkan ama çok farklı bir Tarkan. Benim bugüne kadar, begenmedigim parçası yok gibidir fakat bu parçayı dinledikten sonra verdigim tepki "Nasıl yani" şeklinde oldu.
Ara vermeden onlarca kez dinledim, tepkim degismedi. Tarkanın şarkıları dinledikçe bagımlılık yaratır ama "Hey tayfa kalk hadi durma, kanka kanka.." Sözler çok basit, müzikte aynı şekilde. Tamam diskolarda kulüplerde çalınması için şarkı yapmış olabilir ama arkadaşlar, Tarkan'ın sanatçı ruhu yok bu şarkıda. Ben anlayamadım neden böyle bir şarkı yaptığını. Yani sanki bu kadar sene kaliteli müzik yaptı ve toplumun algısı basit oldugu icin degeri bilinmedi, bu şarkıyı yaptı diyecegim ama öyle degil. Tarkanın albüm satışlarını, konserlerinin kapalı gişe oldugunu, tüm basarılarını biliyoruz. Onun bu ülkedeki en iyi sanatçı oldugunun farkındayız.. Benim içimden geçen düşünceler bunlar, Tarkan beni ilk kez hayal kırıklıgına ugrattı.. Rengarenk eglenceli bir şarkı gözüyle bakarsak güzel cuppa :)

nedjohnlansen
14-07-16, 09:57
come closer albümünün neden tutmadığı hakkında düşüncelerimi, tahminlerimi yazmıştım bir kaç yerde ve bu forumda. dediğim şeylerden birisi de şarkı sözlerinin aşırı basit ve bayağı olması demiştim. özellikle çıkış şarkılarından birisi olan bounce'un sözlerinin "hadi eller havaya, hadi piste, hadi dans, zıpla vs"'den ibaret olup tabiri caizse dandik bulduğumu belirtmiştim. hatta böyle türkçe şarkı yapmaz, yapsa büyük kalite düşüşü olur da demiştim. şimdi cuppa şarkısının sözleri bana bounce'unkinden daha kaliteli gelmiyor ne yazık ki.

_trkn_
14-07-16, 10:05
Artık batı taraflarında da büyük isimler (beyonce, lady gaga..) şarkı sözlerine büyük anlamlar katmıyorlar ama bu şarkıda Tarkanın sanatçı ruhu yok ve öylesine söylemiş izlenimi aldım.
Yani sözler büyük mesajlar vermeyebilir, müzik kaliteli olabilir diyecegim fakat bu şarkı her yönüyle basit.
Bu bendeki Tarkan sevgisinden bir şey eksiltir mi? Hayır tabiki.

nedjohnlansen
14-07-16, 10:11
böyle şarkılarda sözlerden zaten büyük şeyler beklemiyorum kendi adıma da. kuzu kuzu'nun sözleri çok mu güzeldi? şımarık'ın sözleri çok mu güzeldi? değildi. ancak bu şarkının sözleri itici. en azından bana çok itici geliyor. tayfa, cuppa, kopma falan sanki baba parası yiyen züppe çocuk ağzıyla yazılmış gibi şarkı. tarkan gençliğinde böyle şarkı yapmadı, şimdi bu ne ben anlamıyorum. ismail yk bu şarkıyı yapsa, hatta ajdar yapsa yakışır.

Büşra ÇAĞLAR
14-07-16, 10:20
Büyük bir heyecanla dinlemeye başladım ve hayal kırıklığına uğradım. Albumdeki diğer parçaların bu şarkı gibi olmamasını diliyorum ve çok çok daha iyi şarkılar olacağına da inanıyorum.

nedjohnlansen
14-07-16, 10:30
Bu Tarkan değil.
Yani Tarkan ama çok farklı bir Tarkan. Benim bugüne kadar, begenmedigim parçası yok gibidir fakat bu parçayı dinledikten sonra verdigim tepki "Nasıl yani" şeklinde oldu.
Ara vermeden onlarca kez dinledim, tepkim degismedi. Tarkanın şarkıları dinledikçe bagımlılık yaratır ama "Hey tayfa kalk hadi durma, kanka kanka.." Sözler çok basit, müzikte aynı şekilde. Tamam diskolarda kulüplerde çalınması için şarkı yapmış olabilir ama arkadaşlar, Tarkan'ın sanatçı ruhu yok bu şarkıda. Ben anlayamadım neden böyle bir şarkı yaptığını. Yani sanki bu kadar sene kaliteli müzik yaptı ve toplumun algısı basit oldugu icin degeri bilinmedi, bu şarkıyı yaptı diyecegim ama öyle degil. Tarkanın albüm satışlarını, konserlerinin kapalı gişe oldugunu, tüm basarılarını biliyoruz. Onun bu ülkedeki en iyi sanatçı oldugunun farkındayız.. Benim içimden geçen düşünceler bunlar, Tarkan beni ilk kez hayal kırıklıgına ugrattı.. Rengarenk eglenceli bir şarkı gözüyle bakarsak güzel cuppa :)

bu yorumun aynısını tarkan'ın facebook sayfasındaki duyuruda gördüm. en çok beğeni alan yorum da buydu. yalnız şu an yok. birileri siliyor mu negatif yorumları?

_trkn_
14-07-16, 11:32
Evet, ben yazmıştım fakat sildiler...

_trkn_
14-07-16, 12:56
Tarkan bu parçayı eğlenceli söyleyerek ironi yapıyor aslında, Dikkatli dinleyin.
"Cuppa cuppa eğlenicez" derken ülkenin geldiği durumdan yakınıyor.
Eğlence sektörünün geldiği durumu anlatıyor.
Sözler ülkenin durumuyla alay ediyor..
Yani ilk dinlediginizde anlamayabilirsiniz ve kalitesiz bulabilirsiniz fakat öyle değil.

Parçanın sözlerine dikkat ederseniz diyor ki
"Her şey satılık kalplerde katılık
Aşklar yatılık akışta millet.. (insanlar boşlukta)

Cuppa cuppa cuppa cuppa da cuppa cuppa
Bağıra çağıra bas bas
Sabaha kadar dans
Bir sor be gönül koyana

Nedir bu oyana buyana
Kopuşta millet... (herşey boşverilmiş, millet eglence arayışında)

Doğduk biz bu düzene (yani yapacak bir şey yok, alıştık herkes gibi bu düzenin içinde yaşamaya)
Ötekini üzen üzene
Olur mu ondan bize ne
Küfür kıyamet.."

nedjohnlansen
14-07-16, 13:19
Tarkan bu parçayı eğlenceli söyleyerek ironi yapıyor aslında, Dikkatli dinleyin.
"Cuppa cuppa eğlenicez" derken ülkenin geldiği durumdan yakınıyor.
Eğlence sektörünün geldiği durumu anlatıyor.
Sözler ülkenin durumuyla alay ediyor..
Yani ilk dinlediginizde anlamayabilirsiniz ve kalitesiz bulabilirsiniz fakat öyle değil.

Parçanın sözlerine dikkat ederseniz diyor ki
"Her şey satılık kalplerde katılık
Aşklar yatılık akışta millet.. (insanlar boşlukta)

Cuppa cuppa cuppa cuppa da cuppa cuppa
Bağıra çağıra bas bas
Sabaha kadar dans
Bir sor be gönül koyana

Nedir bu oyana buyana
Kopuşta millet... (herşey boşverilmiş, millet eglence arayışında)

Doğduk biz bu düzene (yani yapacak bir şey yok, alıştık herkes gibi bu düzenin içinde yaşamaya)
Ötekini üzen üzene
Olur mu ondan bize ne
Küfür kıyamet.."

doğru öyle bir durum var ancak yine de tarkan bile "yazınıza coşku, içinize mutluluk getirsin" dediğine göre bu şarkı için içindeki ironiden çok cuppa cuppa'ya odaklı bir şarkı. ironi şarkı yapmak da kolay değil ve bence bu ironi yaptığı, yerdiği kitleye hitap eden bir şarkı en nihayetinde. burak kut da "komple tikiyiz, komple bitiğiz" diye ironili şarkı yaptı ama aynı cuppa cuppa gibi o da tikilere hitap eden bir şarkı. mor ve ötesi'nin yorma kendini şarkısı başarılı bir ironi örneğidir sözlerinden klibine kadar. tarkan'ın cuppa'sında bu başarıyı göremiyorum ve iğnelemeye çalıştığı kitle haricinde pek kimsenin dönüp bakmayacağı bir şarkı gibi geliyor.

levent_taka61
14-07-16, 19:59
İsim tarkan olunca beklenti cok oluyor tuhaf bi sarki amcak dinledikce tinisi guzel sarkinin ama sozler berbat..... Simdi paparazziler saldiriya gecer fiyasko filan cevap olarak demleme cay muhabbeti doner yine...

Luna
15-07-16, 01:28
Mesaj güzel, sözler kötü, müzik kötü, aranjeden hiç anlamam zaten aranjeyle ilgili yorum yapanların şarkının ilk halini dinlemeden nasıl yorum yapabildiklerine de şaşarım. Şarkı kötü. Ben burada hop de yi dahi savunmuş insanım, sözler kötü ama müziği güzel diyerek. Tarkan ne yapmaya çalışıyor anlamış değilim, kendisi böyle şarkılarla devam etmek istiyorsa kendi bileceği iş, bu şarkıyı da sevenler olacaktır mutlaka, oldu da, ben onlardan biri değilim. Naim Dilmener şarkı gibi şarkı diyor, altında Sezen Aksu adı olmasaydı görürdüm ben onu, Sezen Aksu diye ölüyor zaten adam sesi kartlaşmış insanın sesisini öve öve bitiremiyor. Söyleyeceklerim bu kadar :) Albüm de bu havadaysa yolun açık olsun Tarkancığım.

Onur1
15-07-16, 17:31
Hak veriyorum. Zaten buna tepki için üye oldum diyebilirim. Tarkan kalitesinde değil. Kariyerinin en kötü şarkısı. Ki bence buna şarkı demek, şarkılara hakaret niteliğinde olur. Ben Cuppa değil de, Cukka Cukka diye okurum bu şarkıyı. Çünkü bu bana sadece ticari anlamda yapılmış basit bir şarkı gibi geldi.

denizmavisi
17-07-16, 00:00
Bu kadar sene bunun için mi beklemişiz çok büyük hayal kırıklığı yaşadım ne kadar basit bi şarkı, zaten hop de ile kalitesizlik başlamıştı ama toparlar diye düşünüyordum ki yanılmışım,umarım albümün geneli iyidir yoksa Tarkan kariyerini böyle basit şarkılarla zedeler ve eski haline zor döner bence...

twilight
18-07-16, 03:17
Tarkan bence, artık ne Sezen'den şarkı alsın, ne Nazan'dan... ne de kendi yazsın... Bana bir şekilde ulaşmayı denesin... 5 - 6 şarkımı vereceğim, hem de bedava! Tutmazsa, üstüne para da vereceğim. 11 - 12 yaşımdan beri, profesyonel şarkı sözü yazan biriyim (profesyonelden kastım, şarkılarım ünlü değil, ama yüzlerce şarkı sözüm var.) en en en kötü şarkı sözüm diyebileceğim şarkım, CUPPA'dan 5 kat daha iyidir! NOKTA. Böyle saçma sapan bir şarkı yazan Sezen'in ''beste fabrikatörlüğü''nü de eleştiririm, Tarkan'ın şarkı seçebilirliğini de...
sonra piyasa neden Sinan Akçıl'a kaldı? Bilmem, Tarkan; sence?

twilight
18-07-16, 03:21
Bu kadar sene bunun için mi beklemişiz çok büyük hayal kırıklığı yaşadım ne kadar basit bi şarkı, zaten hop de ile kalitesizlik başlamıştı ama toparlar diye düşünüyordum ki yanılmışım,umarım albümün geneli iyidir yoksa Tarkan kariyerini böyle basit şarkılarla zedeler ve eski haline zor döner bence...

Büyük bir düzeltme: Hop De İle başlamamıştı bu... Metamorfozla başlamıştı!
Bana lütfen söyler misiniz; Metamorfoz albümünde, ''Pare Pare''yi, ''Dedikodu''yu, ''Gün Gibi''yi ve ''İstanbul Ağlıyor''u şöyle bir kenara koyuyorum, 5. olarak hangi şarkı çok anlamlıydı ki? Basit sözlerle yazılmış, Vay Anam Vay'lı, Dilli Düdük'lü, Arada Bir'li, Hop Hop'lu bir albümdü.. hatta bu afallama, Adımı Kalbine Yaz'da da devam etti! Tamam, İşim Olmazlar, Kayıplar, Öpler, Adımı Kalbine Yazlar, iyiydi... ama Acımayacak diye bir şarkıyı Serdar Ortaç bile okumaz, yapmayalım şimdi...

Tarkan bence ''Come Closer'' albümünden sonra... ''halk ben ne yapsam, bayılır, tapar, en iyisi ben uyduruktan teyyare şeyler yazayım yada okuyayım, şu ana kadar yaptıklarım yeter de artar'' kafasında... kusura bakmayın ama görüşüm bu.

Umarım, albümde 7 - 8 şahane şarkı olur ve yanılırım. Yanılıp da, ''ALLAH'A ŞÜKÜR; YANILMIŞIM'' derim... ama inanın bana, hiç sanmıyorum...

karmaefsanesi
18-07-16, 10:46
Gezi parkı olayları zamanında tepki gelince duyar kasıp twitler atan, facebook'tan mesaj yayınlayan Tarkan efendi nerde?Darbe girişimi olmuş 200'den fazla vatan evladı şehit olmuş.Bu mu senin sanatçılığın?Demek ki sezen aksu,cem yılmaz gibi artık son kullanma tarihi geçmiş bitiklerle birlikte Tarkan'ın derdi başka bir şey miydi o zamanlar gezi twitleri atarken?Sezen aksu'yu da cem yılmaz'ı da zerre kadar sevmem overrated itici tipler peki ama sen nerelerdesin özgürlükçü Tarkan efendi?Karma albümünden sonra sürekli bir iniş trendindesin hakkaten.Halkın gözünden gitgide daha fazla düşüyorsun.Bu gidişle dibi de göreceksin gibi ne yazık ki ve maalesef.

Hiçbir zaman halkın sanatçısı olamadın.Sadece belli bir kesime hitap ettin.Ne bir KEMAL SUNAL ne de bir BARIŞ MANÇO gibi ilerde her kesim tarafından hatırlanmayacaksın ÇOK AÇIK, KESİN VE DE NET.

Not : Tarkan = Aacayipsin albümü+Ölürüm Sana Albümü+Karma Albümü+Dudu Şarkısı sonrası yok AÇIK VE NET.

denizmavisi
23-07-16, 02:03
Büyük bir düzeltme: Hop De İle başlamamıştı bu... Metamorfozla başlamıştı!
Bana lütfen söyler misiniz; Metamorfoz albümünde, ''Pare Pare''yi, ''Dedikodu''yu, ''Gün Gibi''yi ve ''İstanbul Ağlıyor''u şöyle bir kenara koyuyorum, 5. olarak hangi şarkı çok anlamlıydı ki? Basit sözlerle yazılmış, Vay Anam Vay'lı, Dilli Düdük'lü, Arada Bir'li, Hop Hop'lu bir albümdü.. hatta bu afallama, Adımı Kalbine Yaz'da da devam etti! Tamam, İşim Olmazlar, Kayıplar, Öpler, Adımı Kalbine Yazlar, iyiydi... ama Acımayacak diye bir şarkıyı Serdar Ortaç bile okumaz, yapmayalım şimdi...

Tarkan bence ''Come Closer'' albümünden sonra... ''halk ben ne yapsam, bayılır, tapar, en iyisi ben uyduruktan teyyare şeyler yazayım yada okuyayım, şu ana kadar yaptıklarım yeter de artar'' kafasında... kusura bakmayın ama görüşüm bu.

Umarım, albümde 7 - 8 şahane şarkı olur ve yanılırım. Yanılıp da, ''ALLAH'A ŞÜKÜR; YANILMIŞIM'' derim... ama inanın bana, hiç sanmıyorum...

Evet Metamorfoz ile düşüş başladı ama Adımı kalbine yaz ile toparladı diye düşünüyordum ki sonrasında yine kalite düştü maalesef ve cuppa dibe vurdurdu bence albümü de böyleyse artık eski Tarkan şarkılarını mumla ararız bundan sonra...

twilight
23-07-16, 03:08
Gezi parkı olayları zamanında tepki gelince duyar kasıp twitler atan, facebook'tan mesaj yayınlayan Tarkan efendi nerde?Darbe girişimi olmuş 200'den fazla vatan evladı şehit olmuş.Bu mu senin sanatçılığın?Demek ki sezen aksu,cem yılmaz gibi artık son kullanma tarihi geçmiş bitiklerle birlikte Tarkan'ın derdi başka bir şey miydi o zamanlar gezi twitleri atarken?Sezen aksu'yu da cem yılmaz'ı da zerre kadar sevmem overrated itici tipler peki ama sen nerelerdesin özgürlükçü Tarkan efendi?Karma albümünden sonra sürekli bir iniş trendindesin hakkaten.Halkın gözünden gitgide daha fazla düşüyorsun.Bu gidişle dibi de göreceksin gibi ne yazık ki ve maalesef.

https://darbeyehayir.wordpress.com/
''Darbeye Hayır!'' genelgesini imzalayan sanatçılar arasında Tarkan'ında ismi bulunmakta...
İlla bir yazı yazmasına gerek yokmuş demek...

twilight
23-07-16, 03:11
Evet Metamorfoz ile düşüş başladı ama Adımı kalbine yaz ile toparladı diye düşünüyordum ki sonrasında yine kalite düştü maalesef ve cuppa dibe vurdurdu bence albümü de böyleyse artık eski Tarkan şarkılarını mumla ararız bundan sonra...

Bilmem tanır mısınız?
Tarkan'ın bir kuzeni var Facebook'ta, bir çok fanla da iletişim halinde... Zeyno Tevetoğlu... O'nunla iletişimim iyidir... bizzat sordum kendisine: ''Yahu, Zeynep abla; nedir bu son şarkı? facia... '' dedim. ''Evet, öyle, Tarkan bu sefer aceleye getirdi'' dedi... ne acelesi diye düşündüm! 6 yıl... koskoca 6 yıl... acele değil, aksine yavaşlık bence... 6 yılda, 1 değil 3 tane pop albümü çıkarır insan yahu! Hadi Tarkan sık arayla çıkaran biri değil 2 albüm rahat çıkarır, hatta bu yıl yeni bir pop albümüne hazırlık yapardı... ''Evlendi diye, apar topara getirdi'' dedi... Daha sonrada daha önceden Tarkan'ın yaptığı bir kaç albümü (2013 - 2014 yıllarında) çöpe attığını öğrendim... nediyim ki, keşke o şarkılardan biriyle çıkış yapsaydı, Cuppa'dan daha iyidir, her türlü de iddiasına varım.

karmaefsanesi
23-07-16, 15:43
https://darbeyehayir.wordpress.com/
''Darbeye Hayır!'' genelgesini imzalayan sanatçılar arasında Tarkan'ında ismi bulunmakta...
İlla bir yazı yazmasına gerek yokmuş demek...

Girişim başarısız olunca günler sonra değil mi?O genelgeye imza atanlar o genelge kağıdını kıvırıp bir yerlerine iliştirebilirler.Ordaki isimlerin büyük kısmı inşallah medyadan aforoz edilir.Önemli olan ilk gün yazmaktı.Hani gezi parkı olaylarında ilk gün tepki gelince tıpış tıpış yazmıştı ya.Twitter'dan bir mesaj yazmalıydı nasıl o zaman yazdıysa.Halk herşeyin farkında sen merak etme sanatçı geçinen ünlüler dünyasında da güzel bir ayıklama olacak bu olayla birlikte.Bu arada aç tarkanın twitter takipçi sayısına bak sürekli düşüyor o günden beri.Yazıklar olsun hala savunanlara.Bu konuda körü körüne 'fandom' lık olayını bırakın bir sürü şehit verildi.Tepkinizi koyun.Ayıp be.

HakanÇelik
31-07-16, 12:19
Girişim başarısız olunca günler sonra değil mi?O genelgeye imza atanlar o genelge kağıdını kıvırıp bir yerlerine iliştirebilirler.Ordaki isimlerin büyük kısmı inşallah medyadan aforoz edilir.Önemli olan ilk gün yazmaktı.Hani gezi parkı olaylarında ilk gün tepki gelince tıpış tıpış yazmıştı ya.Twitter'dan bir mesaj yazmalıydı nasıl o zaman yazdıysa.Halk herşeyin farkında sen merak etme sanatçı geçinen ünlüler dünyasında da güzel bir ayıklama olacak bu olayla birlikte.Bu arada aç tarkanın twitter takipçi sayısına bak sürekli düşüyor o günden beri.Yazıklar olsun hala savunanlara.Bu konuda körü körüne 'fandom' lık olayını bırakın bir sürü şehit verildi.Tepkinizi koyun.Ayıp be.

Devletin önemli kurumlarına Tarkan mı yerleştirdi bu insanları... Her şeyde de Tarkan'a saldırmayı bırakın artık... O'nun demokrasiye inancı ve vatan sevgisi biliniyor zaten, her dakika ispatlamaya çalışması gerekmiyor. Yalandan twit atanları da gördük. Twitter'dan takibi bırakanlara da güle güle diyorum.

karmaefsanesi
01-08-16, 17:26
Devletin önemli kurumlarına Tarkan mı yerleştirdi bu insanları... Her şeyde de Tarkan'a saldırmayı bırakın artık... O'nun demokrasiye inancı ve vatan sevgisi biliniyor zaten, her dakika ispatlamaya çalışması gerekmiyor. Yalandan twit atanları da gördük. Twitter'dan takibi bırakanlara da güle güle diyorum.

Gezi olaylarında tvit atan biri, daha önemli böyle bir olayda neden tvit atmadı acaba?Şunu bi öğrenseydik güzel olurdu..Kimbilir belki de kitlesinin bu olaya gezi olayları gibi tepki vermediğini düşünüp duyar kasmak istemedi twitter'da facebook'ta.Kim kazanacak diye bekleyip olayların durulmasını mı bekledi acaba..Bildiri onu gösteriyor.Olaydan kaç gün sonra yapılan toplu bildiriye de kimse itibar etmiyor bu arada zaten.Önemli olan ilk gün verilecek tepkidir.Demokrasiye inancını ve vatan sevgisini bu millet o gün bir tvitle dahi olsa görmek isterdi.Gezi olaylarında da günlerce bekleyip toplu bildiriye imza atabilirdi.Demek ki 250 şehidin olduğu bu olay ona gezi parkı gibi etki yapmadı.

Neyse ben bir tane de olsa tvit beklerdim ama atmadı yapacak bir şey yok...

twilight
03-08-16, 08:15
Niye Tarkan'ın twit atması ya da atmaması bu denli mühim? Ya da başka bir sanatçının? Ben cidden bunu anlamıyorum. Darbe oldu, bir sürü kişi öldü, bir sürü kişi yaralandı, bir iç savaşa doğru gitti ülke... kötü günler geride kaldı, zaten kalacaktı da, ama; Tarkan'ın atacağı twit neyi değiştirirdi? Darbeyi yapanlar, ''Tarkan böyle yazmış, gidip özür dileyelim lan'' gibi bir kafada olmadığı belli zaten. Niye her mühim olayda, en çok duyarlı olması gerekenler sanatçılarmış gibi bakılıyor? Yeterince duyarlı zaten Tarkan... Gezi parkı olayı, apayrı bir konu, orada korunan ağaçlar var, tabii ki Doğa sever olarak yazı yazacak, niye yazmasın ki?

rosemary
14-08-16, 17:33
Gezi olaylarında tvit atan biri, daha önemli böyle bir olayda neden tvit atmadı acaba?Şunu bi öğrenseydik güzel olurdu..Kimbilir belki de kitlesinin bu olaya gezi olayları gibi tepki vermediğini düşünüp duyar kasmak istemedi twitter'da facebook'ta.Kim kazanacak diye bekleyip olayların durulmasını mı bekledi acaba..Bildiri onu gösteriyor.Olaydan kaç gün sonra yapılan toplu bildiriye de kimse itibar etmiyor bu arada zaten.Önemli olan ilk gün verilecek tepkidir.Demokrasiye inancını ve vatan sevgisini bu millet o gün bir tvitle dahi olsa görmek isterdi.Gezi olaylarında da günlerce bekleyip toplu bildiriye imza atabilirdi.Demek ki 250 şehidin olduğu bu olay ona gezi parkı gibi etki yapmadı.

Neyse ben bir tane de olsa tvit beklerdim ama atmadı yapacak bir şey yok...

Ben de bir mesaj bekledim ama maalesef yazmadı. Ama Tarkan'a bu ofkenizi anlayamadım. Bence biraz yapıcı eleştiri yapın. Sevmiyorsaniz da bence burada durmayın madem . Burası fan sitesi hatırlatayım. Ben sevmediğim biri için vakit harcamam.