PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarkan - Ahde Vefa (Yeni Türk Sanat Müziği Albümü)

nedjohnlansen
03-03-16, 14:50
Merhaba arkadaşlar,

Tarkan 1 saat kadar önce facebook'ta albüm kapağını paylaşmış. Mart gibi çıkacak haberleri vardı, sanırım çok az kaldı çıkışa.

düzenleme: 11 Mart 2016'da çıkıyor deniyor. Bilmiyorum ne kadar doğru.

https://scontent-amt2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/12472524_1083871704969253_1583880661021637207_n.jp g?oh=79d8131854463045c88afcef0e2f29ac&oe=574F9A4C

https://scontent-amt2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/12472524_1083871704969253_1583880661021637207_n.jp g?oh=79d8131854463045c88afcef0e2f29ac&oe=574F9A4C

starlight
03-03-16, 18:04
apple music te yapılan yanlışlılktan ötürü albüm kapağını yayınlamak zorunda kaldılar
çünkü apple tan taşçı albüm görseli yerine tarkan ın albüm görselini yayınladı

http://s28.postimg.org/qh5swrqtl/Ekran_Resmi_2016_03_03_10_12_03.jpg (http://postimg.org/image/qh5swrqtl/)

twilight
03-03-16, 20:58
Hayırlı olsun... şüphesiz ki, başarısı bol olur...

twilight
13-03-16, 12:46
''Karma efsanesi'' sizin amacınız ne? niye sürekli aynı konuyu hortlatıyorsunuz? anladık Tarkan'ın dişleri kötü... bunu 100 kere söyleyince ne oluyor? sanki Tarkan yorumunuzu görüp, aaa karma efsanesi isimli üye hakkımda böyle bir şey demiş, durun hemen gidip implant'a geri döneyim, mi diyecek?

twilight
17-03-16, 06:06
Sana ne ya hesap benim değil mi istediğim kadar hortlatırım.İster 100 kere ister 1000 kere söylerim.Niye böyle diye merak ettiğini gördüm cevabını yazdım.Sen 2009'dan sonra bu adamı takip ediyor olabilirsin ama ben Karma zamanlarını da nasıl bir sese sahip olduğunu da biliyorum.Adamın 2009'dan beri boğuk kalın bir sesi var seste kıvraklık kadifelik kalmamış.Aç bir Sen Başkasın'ı Kuzu Kuzu'yu Ay'ı dinle gerçek sesi için

NE 2009dan sonrası be kardeşim? Ben çocukluğumdan beri takip ediyorum...
Evet, değiştirdi dişlerini, kimse, değiştirmedi, demiyor...
Ama, bu konu zaten en az 10 kere paylaşıldı, tartışıldı... son sıralar çok aktif olmayan forumumuzda her 10 konudan 9'unda bu konunun tartışılmasını, absürt ve abes buluyorum.

ardahep
17-03-16, 14:33
Bu ne güzel bi albümdür arkadaş.Her dinlediğimde rakı alıp bi köşede içesim geliyor:)

Tarkan inanılmaz güzel yorumlamış.

Özellikle Akşam oldu hüzünlendim ben yine,veda busesi,nasıl geçti habersiz,enginde yavaş yavaş dehşet güzel olmuş :)

Diğer şarkıların hepside müthiş.Eleştirilecek pek bişey göremiyorum belki 1-2 şarkı daha konabilirdi insan doyamıyor tek kelimeyle 10 numara bi albüm olmuş :)

twilight
18-03-16, 16:40
Çocukluğundan beri takip ediyorsan ve 2009 sonrası adımı kalbine yaz'la başlayan süreçteki sesiyle 2009 öncesi sesi aynı diyorsan sen bence fanlığı bırak daha iyi.Bak karmayı bırakalım metamorfozdaki sesiyle adımı kalbine yazdaki sesi bile aynı değil.O koca dişler hem yüzdeki ifadeyi hem de sesini değiştirdi.Yazık ediyor hem eski kadife sesine hem de eski 'soft' yüzüne

Ben ''sesi aynı'' demedim... ama sesi hala kaliteli derim yüzde yüz, ve buna hiç bir şekilde içimde bir gram şüphe olmadan derim...
Tarkan'ın en kötü sesi > diğer sanatçıların en iyi sesi
Tarkan Türkiye'deki belki en iyi besteci değildir, ama en iyi sestir...

Ayrıca, bana ''fanlığı bırak'' demek çok absürt bir yaklaşım... istediğim fikri paylaşmakta özgürüm, fanlığa aykırı bir durum değil!
Ki, fanlıktan çıkma ya da çıkmama diye bir şey olamaz, varsa da ,buna sen değil, ben karar veririm haliyle...
Ha bu arada, fanlıktan çıkmak derken, forumda Tarkan'ı en çok eleştiren kişinin de ben olduğumu söyleyebilirim, şakşakçı değil, dinleyicisiyim... eğer beni takip ediyorsan, Tarkan'ın iyi yerlere gelmesi için ne kadar eleştirdiğimi (kıyafetleri olsun, saçı olsun vs) görmüşsündür. Görmediysen, o da senin suçun n'apim... sadece benim dediğim, eleştiri 1 kere yapılır, 2 kere yapılır, 100 kere aynısını yaparsa, abeste iştigal ediyor..

Ben Demet Akalın'ın şarkı söylemesine karşıyım, ya da Sinan Akçıl'ın şarkı söylemesine ya da müzik yapmasına... ama 100 değil 100 bin kere söylesem, bırakacaklar mı? O da ayrı bir muamma... yani sen istersen her 2 mesajından 1'inde, Tarkan'ın dişleri kötü de, Tarkan yada dişçisi bu mesajını görüp, bakıma aldıracaklar değil... Kendi seçimi...

Bu arada 2009 dan sonra değil, adımı kalbine yaz 2010 da çıkmış bir albüm... Tarkan dişlerini 2009 da değiştirdi, Rusya konserinde değişikti... ama canlı konserlerine gittim 2009'dan sonra, nerdeyse 7 - 8 konserine... hepsinde de şahaneydi sesi... albümlerde de öyle...
Bi de şu bakış açısından bakmanı isterim: Eğer dişinde sağlığını etkileyen bir durum olduysa 2009da, değiştirmese, ki diş çok mühim bir konudur, biliyorsundur, çürük diş, kalp krizine bile yol açar... gerçi tarkan'ın dişleri kaplamaydı ama yine bir sorun olmuş olabilir ve, sağlığını etkileyebilecek yola çıkabilirdi... Allah muhafaza öyle olsaydı, daha mı iyi olurdu? her şey riske atılır, insan sağlığı asla!

twilight
18-03-16, 21:11
Adamın sağlığını etkileyen bir durum oldu diye ön dişlerini uzatması mı gerekiyordu ? Saçmalıyorsun.Boyutunu eski dişleriyle aynı tutması gerekiyordu.Doktorunda da suç var kendisinde de.2010 yılı, 2009 sonrası değil mi yoksa paralel evren de mi yaşıyorsun? Ben şahsen özellikle yabancı hayranlarının 2009 sonrası fotoğraflarının % 90'ını google görsellerde görmesini istemezdim.Mesela senin profil foton keşke google'da hiç çıkmasa.Youtube'da sevgililer günü videosunu görmelerini de istemezdim.Keşke kaldırsa.Yazık etti sesine ve özellikle de yüzüne.

iyide o 6 yılda, belki en az 1000 tane fotoğrafı var adamın, nasıl kaldıracak? hadi diyelim kaldırdı, albümleri de geri mi toplatacak? çok imkansız bir olay bu... ha şöyle olabilir, tekrar dişlerini değiştirebilir, ki dediğim gibi maalesef alacağını sanmıyorum... ama sesi yine aynı kalabilir çünkü belki dişleriyle ilgili bir problem değildir sesinin gitmesi... tarkan zamanında çok sigara içiyordu...

twilight
19-03-16, 07:36
Şöyle küçük diş yaptırması lazım eskisi gibi.İşte dişler adamın yüzünü böyle değiştiriyor.Bak burda ne kadar doğal ve bu videonun tarihi yanlış atılmış.Kesinlikle 2012 değil.Bu büyük diş yaptırmadan önceki konser kayıtlarından biri olmalı.Ya 2008 sonu ya da 2009 başları

www.youtube.com/watch?v=Ff_2CU4CLUI

Evet, o video 2012'den değil, kim yazmışsa, yanlış yazmış... Zaten Tarkan 2012'de kirli sakal bırakmıştı...
2009 olabilir.

twilight
19-03-16, 15:47
Ne demek istediğimi anlıyorsun değil mi?Ben özellikle Karma albümünden dolayı Tarkan'a saygı duyarım ve her zaman iyi görünmesini isterim.Bu yapılamayacak birşey değil.Bir diş estetisyenine gidersin.Ağzındaki dişleri çıkarttırırsın ve videodaki gibi daha küçük yüzüne uyan, gülüşünü ve yüz ifadesini değiştirmeyecek diş yaptırırsın.Bu zor birşey değil.Şu forumda birisi şu yazdıklarımı keşke iletebilse kendisine.İnan güzel yüzüne yazık ediyor.

Anlıyorum evet... Yani dediğiniz gibi çok büyük bir değişim varsa, iletilmesi şart...

rosemary
28-03-16, 23:51
Ayyyyy bu diş muhabbetinden sikilmadiniz mi ? Size ne adam nasil isterse yaptirir.. Begenmiyorsan takip etme ....

karmaefsanesi
20-04-16, 12:37
Tarkan'ın Karma albümündeki sesi, Türk pop müzik tarihinin en iyi sesi.Sonra Ölürüm sana, A-acayipsin, Dudu ve Metamorfoz gelir.2010-2016 arası sesi, kariyerinin en kötü sesi.Kalın, boğuk, monoton bir ses.Yine Sensiz albümündeki sesi, bugünkü sesinden daha iyidir.

Sesini eskisi gibi en verimli şekilde, en üst seviyede, en kaliteli haliyle, en kadifesinden kullanabilmesi için ve Karma albümündeki gibi o gırtlak namelerini duyabilmek için dişlerini acilen küçültmesi şart :20:

YusuF.KRK
05-05-16, 20:27
vay be buraya girmeyeli yıllar olmuş