PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gay olanlar tedaviyle düzelebilir!

HakanÇelik
27-07-06, 10:20
Eşcinsel olmadığını söyleyen ünlü sanatçı Tarkan, bu durumdakilerin tedavi olması gerektiğini ifade etti

http://www.bugun.com.tr/staticfiles/images/newsimages/HaberResmi/8a19575a-1789-44ae-951c-cf675ef4bd4f.jpg

http://www.bugun.com.tr/?pid=4104

omeromerworld
27-07-06, 13:06
kötü bir açıklama gayler hastalıklı ve rahatsız insanlar değildir

Khaos
27-07-06, 13:26
bu tür gereksiz konularin artık eklenmemesinin gerektigini düşünüyorum
bu konu artık can sıkıcı

duygutarkan
27-07-06, 13:28
Katiliyorum Kaç Yildir Yediler Bitiremediler.. Tarkanda Artik Yorum Yapmasin Ne Kadar Yorum Yaparsa Bi O Kadar Uzarrr..

arjen22-tarkan
27-07-06, 14:58
bu tür gereksiz konularin artık eklenmemesinin gerektigini düşünüyorum
bu konu artık can sıkıcı

ben katılıyomm:36_3_12:

ama bu dogru bisi yani hastalik olmasa bile psikolojik bisi olduu kanitlanmis

cio
27-07-06, 19:05
kanıt nerede peki?
ben eşcinsellik üzerine bi ton şey okudum ve hiç öyle bi kanıt falan yok zaten olamaz da. 40 sene önce eşcinsellik hastalık kategorisinden çıktı,tarkaın böyle bi açıklama yaptığına inanmak istemiyorum,biliyorum ki tarkan üzerindeki eşcinsel imajını sıyırmak için böyle zırva cümleler ediyo olamaz ve siz/ler de lütfen bilip bilmeden yorum yapmayın,

eşcinsellik bi hastalık değildir ve tarkan da bi doktor değil.

scorpioness
27-07-06, 19:06
BU gay meselesi geyik oldu ama yeter artık yazmayın yaa:36_1_30:

cio
27-07-06, 19:08
izin ver de ona biz karar verelim

duygutarkan
27-07-06, 19:08
Neden Bu Kadar Sertsin Anlanmadim.eşcinsellik Bir Hastalik Değil Ewet..ama Beyinde Bir Şeylerin Noksan Olduğu Belli..hücrelerde Olan Bir Şey Bu..demekki Hücreler Ters Etki Yaratiyor..bazi Insanlarda Kimse Eşcinselliğe Karşi Değil..olabilir..normal Bence..ama Vücudun Tepkisi Ters Işliyor Işte.

cio
27-07-06, 19:14
'beyinde bişeylerin eksik olduğu belli' demişsin,
bence de bunu savunanda eksiktir.
bi insanda bişey eksik olması için sorunun beyninde olması gerek yani gerizekalı vs. olmalı,kiminle seviştiğinin bununla hiç alakası yok ki,bunu bilmek için eşcinsel olman da gerekmiyo,ayriyetten tarihteki eşcinsel dehaları saysam dudağın uçuklar herhalde william sheakespear dan da vinciye bi çok insanın eşcinselliğinden de bihabersin o da olabilir tabi ben seni anlıyorum,sebep bilgisizlik.

sert olmamın sebebi belki de eşcinsel olmamdır ve tarkanı sevmemi de katabiliriz,onun bu cahilce yorumları yapmış olması beni ondan soğutur.

duygu bilimsel verilerden bu kadar bihaberken lütfen 'vücudun tepkisi ters işliyo' gibi beylik cümleler kurma hah benim için sorun değil çünkü ben gerçekleri biliyorum ama vbilmeyen insanlar senin bişeyler bildiğini sanabilir o açıdan.

duygutarkan
27-07-06, 19:20
Çok Teşekkür Ederim..eşcinsel Olup Olmaman Önemli Değil.istediğinle Yatr Kalk..o Senin Zewkin Benim Düşüncem Bu Ki..bunu Da Ben Bi Yerde Duymuştum Ama Ne Işime Yarar Diyede Ilgilenmemiştim.bundan Emin Olabilirsin.foksiyonalist Bir Bozukluk.senin Düşüncen Sana Benim Düşüncemde Bana.haa Eğer Tarkan Sirf Bu Konuda Bu Şekilde Yorum Yapti Diye Soğuyacaksan Hiç Önemli Değil.milyonlarca Hayrani Var..ne Istersen Düşünebilirsin

selin
27-07-06, 19:27
ya bence tarkan bu konuyla ilgili daha fazla konuşmamalı bikere gayler hastalıklı değilki tedavi olsunlar zaten bu durumu kendileri isityo bence bu konuda tarkan biraz yanlı düşnmüş konu uzamamalı bence

cio
27-07-06, 19:27
dediklerime biraz alakasız yaklaşmışsın:arkadaşım tarkan zaten benim yokluğumdan zarar görmez bunu iddia etmiyorum,eşcinselliğim tabi ki seni ilgilendirmez ben bu çıkışımın sebebini merak ettiğin için sordum ve tabi ki ne istersem düşünebilirim. keşke tarkan da bunu bu kadar özgürce yapabilse. neyse işte. bi yerlerden duymakla olmuyo çünkü eşcinsellik dediğinde milyonlarca insanı niteliyor ve ahkam kesiyo oluyorsun bence daha dikkatli olmalısın.

bence de tarkan artık çenesini biraz kapalı tutmalı neden bu adam hiç röportaj vermiyo diye üzülürken böyle saçma şeylerle geldiğini görünce talebimi geri aldım sussun öyle daha güzel sanırım.

duygutarkan
27-07-06, 19:32
Adam Değilim Diyor Anlamiyor Musun Neyi Itiraf Edecek...gördün Müki Milletle Yattiğini.deli Oluyorum Yaa..sanki Tarkani Bir Erkekle Yakalamişlar Gibi ..tarkan "gay" Senle Mi Yatti Daa Konuşuosun..cio Bu Sözüm Genelleme..sadece Senin Için Değil.herkes Tarkan "gay" Diyor..gördün Mü Yaparken De Konuşuosun..hem Olsa Bile Sanane Sana Bir Zararimi Var.
Tamam Olabilir Yanliş Bir Söz Söyledi..neden Bu Kadar Üstüne Gidiliyor..tabi O Tarkan Ya..aman Laf Atti Yakalayalim...kaçmasin..yeter Ya..gay Se Gay Değilse Değil..kapatin Artik Şu Konuyu..ama Yok Medya Bu Ne Yapar Sonra Aç Kalir..

cio
27-07-06, 19:34
tarkan gey demedim ki duygu bi soluklan ve anlayana kadar oku yazdıklarım tekrar tekrar.

**MegaStarkan**
27-07-06, 19:35
kanıt nerede peki?
ben eşcinsellik üzerine bi ton şey okudum ve hiç öyle bi kanıt falan yok zaten olamaz da. 40 sene önce eşcinsellik hastalık kategorisinden çıktı,tarkaın böyle bi açıklama yaptığına inanmak istemiyorum,biliyorum ki tarkan üzerindeki eşcinsel imajını sıyırmak için böyle zırva cümleler ediyo olamaz ve siz/ler de lütfen bilip bilmeden yorum yapmayın,

aslinda yazmak istemiyordum ama yinde yazim bi:
bu yazdiklarina katiliyorum cünkü bu psikologlarin arasinda tartislir bir durum onlar bilene kendileri bilmiyorlar....fikirler degisiyor hep....bizim okulda psikolojim var ve ben hic hocamdan duymadim hastalikdir diye....tarkan nasil emin olabiliyor bende bilmiyorum iste bu yüzden benim en büyük soru isaretim kaynaklaniyor (yazmak istemiyorum cünkü düsünmek bile istemiyorum)....belki artik sert cevaplar veriyorki öyle bezetmeler yapmasinlar diye....cok genel bir konusma yapmis aliskan degilim
bunuda tarkanin bir hayrani bügün guestbooksuna yazmis:
I was shocked to learn today Tarkan gave an interview to a bulgarian Magazine and denounced homesexuality. since he has such a big gay foloowing over the years, I cannot believe he put his fans down.

(biraz abartmis ama neyse)

bu duruma üzülüyorum
ya cio arkadas biraz sert tepkiler vermissin biraz sinirlisin biliyorum ama cenesini kapatsi falan yazmissin yakismiyor ltf yapma

selin
27-07-06, 19:37
ya bencede bu konu kapansa iyi olur ama ben cioya katılıyorum çok doğru izlenimlerde bulunmuş

cio
27-07-06, 19:38
aslında pek abartmamış yurtdışından -hazırladığım bi tarkan sayfası sebebiyle- hangi tarkan sever ulaşsa bana gey çıkıyo ayriyetten selincim konunu bence kapanması falan gerekmiyo burası bi platform konu istediği kadar dallanabilir neden okuyup geçelim ki?

selin
27-07-06, 19:40
hı hıhı aynısını bende megastarkana dedim tarkan sevdiklerini kastedmiştir diye ama görünen köy kılavuz istemez bence sınırlar biraz aşılıyo oyüzden demiştim buda benim fikrim

duygutarkan
27-07-06, 19:48
Peki Neyi Tarkanin Özgürce Yapmak Istemesinden Bahsettin Orayi Açiklarmisin..ben Şahsen Öyle Anladim.neymiş Özgürce Yapmasi Gereken Şeeyy

cio
27-07-06, 19:57
yani kendini kasmasın,olur olmaz zamanlarda 'ben gey değilim asla olmadım,eşcinsellik hastalıktır ben hasta değilim o sahildeki resimler çıplaklar kampındaydık arkadaşlarla (ama işe bak ki adamla sarılıyodu birbirine gözlerinin içine bakıyorlardı) yani neyi inkar ediyo tamam artık erkeklerle münasebette bulunmuyo olabilir ama neyin hesabını veriyo o da apayrı bi mesele,geçiştirsin konuyu banane geyse gey ya da değil,ben tarkanın açıksözlülüğünü ve hsap vermememesini çok seviyorum ve ne derse de inanırım gey değilim diyosa değildir amaaaaa bu kadar kızması saçmalaması açıklamaları dizmesi aklıma 'eşcinsel herhalde o yüzden böyle sinirli'yi getirmeye başladı,(homofobik insanların içten içe eşcinsel olacaklarından korkularından eşcinsellerden nefret ettikleri kabul gören bi gerçektir)

bi haltlar yemiş olabilir ama yıllarca susup şimdi taşması çok gereksiz ve tarkana zarar veriyo dediğim gibi gözümde.

duygutarkan
27-07-06, 20:02
Düşüncene Saygim Var.ama Srt Çikmasi Gay Olduğunu Göstermez.bana Da Sen Lezbiyensin Deselerdi Artik Bardak Taşardi.ok.ben Kendi Adima Kapattim Konuyu.ok..

serkoy
27-07-06, 20:06
Arkadaşlar sakin olalım.Tarkan'ın böyle bir açıklama yaptığını sanmıyorum...

HakanÇelik
28-07-06, 01:06
eğer tarkan "eşcinsellik hastalıktır" demişse çok üzülürüm... belkide binlerce eşcinsel hayranı vardır... onlar çok üzülür... ne yani onlarda bizim gibi insan... eşcinsel diyince hemen herkesin aklına sapık ruhlu kadınsı erkekler geliyor... oysa eşcinsellerin çoğu kabadayıvari olan insanlarmış... çoğu da evliymiş... gazetelerin yalancısıyım... sanırım hürriyette okumuştum...

duygutarkan
28-07-06, 01:16
:36_1_44: :36_1_44: yaa öyle tabi eşcinselliğee kızan yok.normal bişey..olabilir.ama benim takındığım nokta..tarkan olması adam yıllardır yok diyor ama kendini bilmezler "tarkan,eşcinsel"diyor üzülüyorum yaa..bunun önüne engel olamayacakmıyız yeter artık ama..ne kadar yıpranıyor baksanıza...

Khaos
28-07-06, 01:19
kanıt nerede peki?

dinimizce kabul gören iki cins vardir
daha üzeri beni ilgilendirmiyor
allahın yarattıgı kul ondan iyimi biliyo
eşcinsellik bi hastalıktır!

HakanÇelik
28-07-06, 01:31
dinimizce kabul gören iki cins vardir
daha üzeri beni ilgilendirmiyor
allahın yarattıgı kul ondan iyimi biliyo
eşcinsellik bi hastalıktır!

burda olmadığım bir şeyi savunuyorum bundan da gurur duyuyorum. tıpkı kadın haklarını kadın olmadığım halde savunduğum gibi... eşcinsellik bir hastalıktır diyenlere gülüyorum sadece... eğer tarkan böyle bir şey demişse, demek ki megastarlar da saçmalayabiliyormuş.... hem yalnız insanlar eşcinsel değil, hayvanlar da eşcinsel olabiliyor... allah'ım hayvanları yaratırken onlara insanlara verdiği aklı vermedi.... peki onlar bunun ayırdına nasıl varacak... dinimizde bir erkeğin göbek atması, seksi seksi şarkılar söylemesi de hoş karşılanmıyor... o zaman buyur gökhan ilahi dinlemeye... tarkan sana haram...

cio
28-07-06, 01:44
khaos eşcinseller de zaten 3. bi cins değil.
erkek ve kadın,ve 3.sü gey diye bişey yok lütfen başka kavramlarla karıştırmayın.
ve kabul etmemen de hiç bişeyi değiştirmiyo malesef.
ve tedavisi de yok,bunu ben denemiş biri olarak izin ver de daha iyi bileyim.

ancak kendini eşcinsel sanan biri tedaviye sonuç gösterir,bu ufaklıktan olan bişey aile,çevre,bi ton şey etkiliyo ya da doğuştan geliyo bilemiyorum ama lak diye çıkacak ve şrak diye yok edilecek bişey değil. yok saymak senin için işe yarayabilir tabi. ama benim için gözümü kapamak gibi nerdeyse.

kaldı ki etrafına daha dikkatli bak belki sana bunu demeye tırsan birileri olabilir,bu ihtimal sandığından çok daha yüksek.

Khaos
28-07-06, 01:55
khaos eşcinseller de zaten 3. bi cins değil.
erkek ve kadın,ve 3.sü gey diye bişey yok lütfen başka kavramlarla karıştırmayın.
ve kabul etmemen de hiç bişeyi değiştirmiyo malesef.
ve tedavisi de yok,bunu ben denemiş biri olarak izin ver de daha iyi bileyim.

ancak kendini eşcinsel sanan biri tedaviye sonuç gösterir,bu ufaklıktan olan bişey aile,çevre,bi ton şey etkiliyo ya da doğuştan geliyo bilemiyorum ama lak diye çıkacak ve şrak diye yok edilecek bişey değil. yok saymak senin için işe yarayabilir tabi. ama benim için gözümü kapamak gibi nerdeyse.

kaldı ki etrafına daha dikkatli bak belki sana bunu demeye tırsan birileri olabilir,bu ihtimal sandığından çok daha yüksek.

burda olmadığım bir şeyi savunuyorum bundan da gurur duyuyorum. tıpkı kadın haklarını kadın olmadığım halde savunduğum gibi... eşcinsellik bir hastalıktır diyenlere gülüyorum sadece... eğer tarkan böyle bir şey demişse, demek ki megastarlar da saçmalayabiliyormuş.... hem yalnız insanlar eşcinsel değil, hayvanlar da eşcinsel olabiliyor... allah'ım hayvanları yaratırken onlara insanlara verdiği aklı vermedi.... peki onlar bunun ayırdına nasıl varacak... dinimizde bir erkeğin göbek atması, seksi seksi şarkılar söylemesi de hoş karşılanmıyor... o zaman buyur gökhan ilahi dinlemeye... tarkan sana haram...

iikinizin yazılarınıdapek okumadım kusura bakmayı ama tamamen ne demek istediginize karsılık bi iki cümle kendi inancimca.Bu sizi ilgilendirmiyorsa bilmiyorum ve bu cümlelerimden sonra cevp yazmayacagim..

Allah iki cins aratmıstır bi erkek bir dişi...
Benim inandıgım islam dininde iki aynı cinsin birbiri ile ilişki kurmasi yada hoslanmasi yasaktir, caiz degildir..
Bunu diyen özne Allah bu kadar...
Dinimde yasaklanan herseyin bi mantıklı açıklamasi vardir..
Dinim herseyden üstündür Allahın verdigi bilgilerin üzerine kulunun verdigi bilgileri koymam akıl mantık işi degildir.
Bu eşcinsellik evlilik kurumuna kadar gider ve cok önemi olan bi durumdur..
Bu durum escinselligin yasaklanma nedenlerinden biridir.
Çünkü escinsellik dinimin kabul gördügü evlilik kurallarına aykırıdır.
Bunu dogrudan etkilemektedir
Bu konuyu daha da aça bilirim..

Hakan bu sana:
Herkes yanlısı dogruyu bilir ama irade denilen sey onlarin yapılıp yapılmamasina olanak verir.
Bütün durum budur ...irade
Ben dogrulari biliyorum yapıp yapmamm benim bilecegim iş...
Yasaklari günahlari bilmem onlari tamamen uygulayacagim anlamina gelmiyo
Belki kişinin iradesi zayıf:)

Dinimize niyet vardir
Tarkanin dans etmesi göebek atmasi yasak olabilir
Benim onu izlerken ne düşündügüm önemli olandir..

cio
28-07-06, 02:21
khaos sen yazdıklarımı okumadığını söylüyorsun ama ben okudum seninkileri sen eşcinsel birini illa zina işleyen ve/veya dinden uzak biri olarak çiziyorsun belli ki,bu yazdığımı okuyorsun sanırım ve senin gibi ezbere giden birinin üstüne gitmiycem açıklamaya girişmicem merak etme.

şu kadarını demekle yükümlüyüm şu ana kadar ne yazdıysam tamamiyle eşcinsellerin bu öfkeyi haketmeyecek kadar 'insan' olduklarındandı,dışlanmayı tarkan ya da başkası tarafından haketmediklerindendir emin ol zaten çoğu eşcinsel olmak istemez,yaşadıkları acılardan ikilemlerden din-ahlak-aileye ona buna yalan söylemek ve olmadığın biri rolü almak zorunda olmanın yükünü ve daha nice tahmin edemiyceğimiz şeyin yükünü bi hayat boyu taşımak hiç kolay değil. herkes oley ben eşcinselim banane dinden demiyo ya da eşcinsel kişi ahlaksızdır diye bişey de yok. pek çok hetero insandan daha ahlaklı olduğumu ben iyi biliyorum. 2 cümle alıntı yapıp içten-içe yargılamakla sen sadece kendini rahatlatırsın biter. aman ne de dinime düşkünümün altını çizersin. ama bi eşcinsel allaha uzaktır diye bişey yok. ya da cehenneme gidecekler gibi. işte o yüzden ben de sana cevabımı kısa tutmaya çalışıyorum. çünkü senin gibilerden korkuyorum. neden sadece kendine bakmıyorsun sınıflandırmak yerine? üstelik dinlemediğini söyleyip yazıyosun da yazıyosun,okunmayı bekliyorsun ama okumaya sabrın yok. pek ala. o zaman cevap da verme.

duygutarkan
28-07-06, 02:22
:36_1_6: khaos mantıklı düşünüyorsun bu konu da sana katılıyorum.hemde şiddetle katılıyorum.en zından tarkan zina yapmıyor.

cio
28-07-06, 02:26
duygu anladığım kadarıyla sen ancak hak verebilen bi yapıya sahipsin,yani benle konuşurken 'a tabi sonsuz saygım var sizlere' diyordun şimdi de oh be korkup da diyemediklerimi khaos nasıl da bi çırpıda da dedi 'haklısın khaos' diyebiliyorsun anca. işte bu 2yüzlülük eşcinsellikten de beter.

artı tarkan eğer bilgeyle evlenmeden beraber oluyorsa bu da zinadır,zina eşcinsel düzcinsel ayrımı yapmaz :)

duygutarkan
28-07-06, 02:28
yaa burada kimse eşcinsel insanları dışlamıyor.ayrıca eşcinsel diyede cehenneme gidecek diye bir şey de yok.ALLAH bilir orasını.ama şu var..toplumumuzda normal bişey diğil ve zinaya giriyor bu bir gerçek.ne yapalım erkekle kadının rahat seks hayatı geçirebilmesi için nikah şart..gerisi ne olursa olsun zinaya giriyor.

Khaos
28-07-06, 02:28
forumumuzda kişisel hakaretlere yer vermeyelim...
herkes istedigi konuya onay verir yada vermez
bunu yargılamak kimsenin hakki degildir
herkes istedigi şekilde konulara katılabilir
herkes yorum yazsın ama kimse birbirini yargılamasın
bunu genel olarak söylüyorum

duygutarkan
28-07-06, 02:30
orasını sen bilemezsin ..aralarında dini nikah kıymış olabilirler..hiç bir şeyden kaçmıyorum.kaçsaydım akşamdan beri kafa yormazdım.benim düşüncelerimi biliosun.yanlışda olsa doğruda olsa her zaman saygı sonsuzdur.kelimelerine dikkat et.surada adam gibi konuşuyoruz.hakaret etmene gerek yoktu.

Khaos
28-07-06, 02:32
konumuz zina olayi falan degil
escinsellerin cehenneme gitmesi de degil
orasini allah bilir
bunun hakkında kimse yoru yapamaz
konulari yokusa sürmeyelim
konumuz escinsellik hastalıkmı degilmi

duygutarkan
28-07-06, 02:33
tamam da o tarafa yönelten o..herşeyi yanliş anlıyor.

Blg
28-07-06, 22:19
Bence eşcinsellere haksızlık ediyorsunuz. Birincisi eşcinsellik bazı popüler psikologların açıkladıgı gibi sadece doğuştan gelen veya daha sonradan çevri etkisiyle oluşan bir şey değil, kimi yerde bilinçli bir seçimdir. Cinsel tercihlerini heteroseksüel olmak yönünde kullanan, ve katolik/ortodoks bilim kilişeleri içersinde yetişen bazı "bilim adamları" eşcinselliğin tedavisi mümkün olduğu için bunu "hastalık" olarak tanımlamışlardır. Dünyada 1970'lerden sonra özellikle özgürleşen ve eşcinsel haklarını savunan, gayler/lezbiyenler bu teze şiddetle karşı çıkmış, ve az bir bölümde olsa bazı bilim çevreleri eşcinselliğin hastalık olmadıgını kabul etmiştir. Yani üzerinde "hastalıktır" veya "değildir" diye kesinlike kabul edilmiş bir olgu yok, lütfen popüler gaztelere demeç veren her kişinin bu konuya derinlemesine vakıf oldukları imajına falza güvenmeyin.

Bence asıl problem halkın kendine gereksiz bir "vicdani sorumluluk" yükleyip bu olayı dini-ahlaksal bir çöküntü olarak dile getirmesi, gündemde tutmasıdır. Tarkan'ın bir pop yıldızı olarak bu gereksiz açıklamayı yaptıgına inanmak istemiyorum, orada kastetmek istediği büyük ihtimalle "tıpkı kendisinde oldugu gibi" psikoanaliz yöntemiyle , bazı erkeklerdeki feminen davranış bozuklugunu ortadan kaldırmak. Eşcinsel bir insanın bunu "bozukluk" olarak kabul etmemesi normaldir, tıpkı "obsesiflerin" takıntılı olduklarını kabul etmemesi gibi, ama doğada tanımlanan iki as cinsiyetin genel geçer özelliklerine ters düşen eşcinsellik, bu açıdan bir anormallik olarak görülebilir. Fakat doğada, bazı hayvanlarda eşcinsellik görülür, hatta dönem dönem eşcinsel çiftleşme yaşayıp, bazı zamanlarda türünü devam ettirmek için heteroseksüel olarak tanımlayabilecegimiz yöne dönenler de var. Çok ayrıntılı bir konu, fazla uzatmak istemiyorum fakat, çocukken anne - baba sevgisi görmemiş çocukların , veya adolesans döneminde kadın veya erkek yetişkin tarafından cinsel tarize maruz kalanların eşcinsel olma olasalığı yüksek. Bunun sebebi eksik kalan anne-baba idolünü bir kadın(lezbiyen) veya erkeğe(gay) yüklemek olabilir, yani direkt onları "cinsel sapık,ahlaksız" vs. diye nitelendirmek çok yanlış.

Fakat tıpkı blu çağında asi davranışlara yönelip dikkat çekmek isteyen gençlerin, ergen olduklarında topluma uyum sağlayamama veya aykırı görünmek için çaba sarf etmesi gibi, cinsel açıdan iktidarsız veya karşı cinsle problemli deneyimler yaşayan erkeklerin bir tercih olarak eşcinselliğe yönelmesi de mümkün, bunu kimi zaman intikam, kimi zaman maddi ihtiyaçları karşılama (fuhuş), kimi zamansa popüler olmak için yapan kişilerin varlığı kabul edilen bir gerçek.

Demek istediğim şu, eğer Tarkan eşcinsellik tedavi olması gereken bir hastalıktır demişse "10 senedir söylediği tüm cinsler ve insanlar özgürdür, herkes istedigini yaşar" sözleri psikoanalizde anıları arasında kaybolmuş. Ama demek istediği kendi feminen tavırlarının psikoanalizle düzeldiği ise, bunu böyle bir genellemeyle anlatmış olması mantıksız ve talihsiz olur.

Kimse eşcinselliği normal olarak kabul etmek zorunda değildir, bunu bir hastalık veya sorun olarak görebilirsiniz, fakat bunu bir toplumsal baskı haline getirip eşcinsellere "din ve toplum tarafından dışlanmış cehenneme gidecek ucube" gözüyle bakamazsınız. Heterosekseüllerin cinayet işleme, tecavüz, darp, gasp, hırsızlık gibi suçlara kendi oranlarının yüzdesel çoğunluğuna bakılmadan yapılan bir genelleme ile yaklaşırsak, normal olarak gözüken (yani karşı cinse ilgi duyan) erkek ve kadınların suç işleme (yani hasta olma) durumu eşcinsellerin iki katıdır.

Blg
28-07-06, 22:31
Bu arada Tarkan bu gereksiz polemik yaratacak konuşmaları her yurt dışı röportajında mutlaka yapıyor. Yani anlam veremiyorum, kimsenin Tarkan hakkındaki görüşü ben eşcinsel değilim dediği için değişmeyecek. Yani ne gereği vardı şimdi diye düşünmeden edemiyorum.

HakanÇelik
28-07-06, 22:46
fotoğraf meselesi patladığında basının karşısına çıkıp "bir tek Allah'a hesap veririm" diyen insan nerde.... bu açıklamaları yapan insan nerede... neler oluyor böyle...

eastanbul
28-07-06, 22:59
Eşcinsellik sapkınlıktır diyerek sizleri orta yola davet ediyorum...

Blg
28-07-06, 23:07
öylesi orta yol mu oluyor:)

eastanbul
28-07-06, 23:13
biraz soldan yana ama olsun :)))

Blg
28-07-06, 23:15
olsun demeyelim öyle, herkesin kendi tercihi biz karışmayalım.

eastanbul
28-07-06, 23:25
tercihlere karıştığımıda nereden çıkardın ben kavram hakkında basit bir yorum yaptım!kimsenin tercihi beni ilgilendirmiyor! tercihini yapmış insanlarında durumlarını belli kişiler üzerinden haklı çıkarma gibi basit bir yol tutmalarına dayanamıyorum.. neyseniz o'sunuz kimsenin size karışma gibi bir lüksü yok.

selin
28-07-06, 23:29
ya tarkan bi laf dedi kaldı evet hata etti bence öyle dememeliydi ayrıyetende yanlış düşnüyo

Blg
28-07-06, 23:29
Onları "sapkın" olarak nitelendirmen tercihe olumsuz yönde karışman demek, basit bir yorumda bulunmak değil. Erişkin insanların kiminle birlikte olacağına toplum karar vermemeli bence.Ayrıca ben de kimsenin önüne dikilip "hayır bunu yapamazsın" diye karşı çıktığını iddia etmiyorum. Sadece "sapkınlık" hakaret niteliği taşıyan bir sıfat.

eastanbul
28-07-06, 23:36
evet sapkınlık dedim. o insanların yaptığı sence insan doğası ile hemdem mi? girdikleri ilişki anal ve evli çiftlerin bile anal ilişkiye girmesi haramken biz neleri tartışıyoruz ! tüm bunları yoksayarak toz pembe yorumlarda bulunalım canım cicim olalım. bumudur arzu edilen? saygıda bir yere kadar...

HakanÇelik
28-07-06, 23:38
Onları "sapkın" olarak nitelendirmen tercihe olumsuz yönde karışman demek, basit bir yorumda bulunmak değil. Erişkin insanların kiminle birlikte olacağına toplum karar vermemeli bence.Ayrıca ben de kimsenin önüne dikilip "hayır bunu yapamazsın" diye karşı çıktığını iddia etmiyorum. Sadece "sapkınlık" hakaret niteliği taşıyan bir sıfat.

bilge sana katılmamak elde değil... tüm yazdıklarının altına imzamı atıyorum...

wengin
28-07-06, 23:40
eastanbul arkadaşımız doğru söylüyor. Sapkınlık olduğu ap açık belli.
Kendilerini ilişkiye girmekten alamayan canlılardır. Bunun çaresi sadece sabretmektir. Tarkanın fotoğrafları çıkınca. İzlediği yolla şimdiki izlediği yol arasında 360 derece dönme farkediliyor.

Blg
28-07-06, 23:43
Senin doğru ve yanlışların, ve senin inandığın inanç sistemindeki yargı ve yasaklar, kimsenin sapık oldugu anlamına gelmez. Ona kalırsa hepimiz evlilik dışı birbirimizin elini tuttugumuz, bikiniyle, mayoyla denize girdigimiz için de sapkınız.BCanım cicim olmanıza gerek yok, herkesin eşcinsellik hakkında onu "sapıklık" olarak kabul etme özgürlüğü vardır, ama bunu ifade etmen senin özgürlüğünde olan bir şey değil.Çünkü insanları rencide etmeye hiç birimizin hakkı yok.Ayrıca tanımadığın insnaların ne şekilde cinsel ilişkiye girdiği seni neden bu kadar rahatsız ediyor anlamadım, bu insaları öcü olarak göstermeseniz, misyonerlik faaliyeti gibi eşcinsel olmanın bir ayrıcalık oldugunu savunanların da benzini bitecek.

Blg
28-07-06, 23:45
360 derece döndüğün zaman oldugun noktaya geri dönersin, arkadşına hak vermen doğal, benim de msn de kanka muhabetti yaptıklarım bana hak verecektir, insanları yargılama hakkı sadece hakk'ın ve belli oranda adaletindir. Bunun dışında bir hak ve haklı yok.

çuçi
28-07-06, 23:50
abi olayı büyütmediniz mi yaa bu gaylikten çıktı artık düşünce çatışmasına :36_1_42: sebep oldu herkes birbirinin söledigine bi cevp buluo yaa bu kişisel görüş illaki kişisel görüşleri çürütmek mi gerekio herkes istedigini düşünür babalar:36_11_6: sallayın gitsin yaa :s429lj5cs:

wengin
28-07-06, 23:51
O arkadaşla msn muhabbet ettiğimizden değil blg hn. Kurallar sadece yargı kuralları olarak yoktur. Tarkanın böyle demeçler vermesi. Sanki kendini bir kalıptan çıkarmak istiyor. Kendiside pişman oldu sanırım. Büyük bir gaf yaptığının farkında...

eastanbul
28-07-06, 23:53
Müslümanlık inanç sisteminde haramlar ve günahlar vardır.bunlar ayet ve hadislerle sabittir ama diyorsanki müslümanlık inanç sistemi benim özgürlükçü sistemimle uyuşmuyor! ona bir diyeceğim yok... alabildiğine özgürsün hertarafınıda açabilirsin.haram olan anal ilişkiyede hemcinsinle veya karşı cinsle girebilirsin!! ayrıca kanka muhabbeti demişsin enginden bir önce kim ne yazmış oku sonra ithamlarda bulun...

Blg
28-07-06, 23:54
ben de seninle aynı şeyi savunuyorum zaten, sapıklık bile olsa bunu söylememize gerek yok diyorum bu kadar basit. Rencide edici, aşağılayıcı saçma sapan şeyler, sanki tarkan bunları söyledi diye onun gay oldugunu düşünenler böyle düşnmekten vazgeçecek.

Blg
28-07-06, 23:57
Sen terbiye sınırlarını aşıyorsun, önce tartışmayı öğren, ondan sonra kimin hagi ithamlarda bulundugunu ve hangi sırada sana anlayamadıgın içni "manasız" gelen toplumsal gerçeklerden bahsettiğini irdele, güzel bir cümle kur ve öyle gel. Kimsenin müslümanlığı ve günahları seni ilgilendirmez, sen kimsin?"alabildiğine özgürsün hertarafınıda açabilirsin.haram olan anal ilişkiyede hemcinsinle veya karşı cinsle girebilirsin!! " böyle bir cümleyi senden duyduğuma şaşırdım, bu kadar cahil ve ar yoksunu oldugunu fark edememişim.

HakanÇelik
29-07-06, 00:00
gaylere kötü söz söyleyenlerin, onlara küçük düşürücü laf edenlerin çoğunun gay olduğu söyleniyor... şu ana kadar hiç bir gay ya da lezbiyen arkadaşım olmadı... ya da çok iyi gizlediler benden... ama hiç bir zaman eşcinsellere karşı saygısızca bir laf etmedim... tarkan hayranı olmak iyi niyet ve hoşgörü gerektirir... tarkan bize bunları öğretmeye çalışırken, şimdi kendisinin yaptığına bakın... tarkan röpörtaj verme allah aşkına... hep aynı şeyleri söylüyosun zaten...

wengin
29-07-06, 00:04
Tamam arkadaşlar sakin olun lütfen. Bu konu bayağı sıktı. Birbirimizi yanlış anlıyoruz.

:36_3_12: :36_3_12: :36_3_12: :36_3_12: :36_3_12: :36_3_12:

eastanbul
29-07-06, 00:09
onları sana yazdığımıda nereden çıkardın ben o cümleleri o tür ilişkilere girenlere itafen yazdım.ayrıca toplumsal gerçekler dinin önünde tutulamaz! ortada ayet ve hadisler var buna isteyen uyar isteyen uymaz. bu durum onların yoksayılacağı anlamına gelmez.tabiki kimsenin müslümanlığı beni ilgilendirmez. böyle bir çabamda yok zaten...

'' cümlelerinin sonuna küfürde ekle sana cuk diye oturur''. iyi durur...

Blg
29-07-06, 00:10
sen cuk diye oturdun ya o yeterli.

çuçi
29-07-06, 00:13
yaa akşam akşam moralinizi bozmayın yaa nie herkes lafları üzerine alınıoki burda herkes ortaya laf atıo nie alınıosunuz ki bu sadece kişisel GÖRÜŞŞŞŞ annayın artık millet kavga yapmak için adam mı arıo nee

eastanbul
29-07-06, 00:16

ne kadar erdem kokan bir cümle... işte bende bundan bahsediyordum kırmadığın için teşekkürler... ama hakikaten iyi durdu :36_1_20:

wengin
29-07-06, 00:18
Eşcinsellik ayrıcalıktır:36_1_10: :36_1_42:

Tarkan Bey, Sibel Can’ın tanga giyip gündeme gelmesi gibi bir şeyler yapmaya çalışıyor. Bir kere eşcinsellik anne karnında başlar. Bu bilimsel olarak da kanıtlanmıştır. Bunu hastalık olarak görüyorsa bu onun bileceği şeydir. Yüzünü batıya dönmüş, pırıl pırıl bir popçunun böyle şeyler düşünmesi gerçekten düşündürücü. Eşcinsellik bir kambur değil, bir donanım, bir ayrıcalıktır.

Yüzünü batıya dönmüş. Ne olmuş dönmüşse. BUnların dönme dediği böyle oluyor işte. Kendi toplumsal özenme böyle oluyor işte. Kendisi işte Türkiyeden manzaralar.. Yazık yazık:36_1_10:

Blg
29-07-06, 00:19
ne kadar erdem kokan bir cümle... işte bende bundan bahsediyordum kırmadığın için teşekkürler... ama hakikaten iyi durdu :36_1_20:
sana unuttuğun erdemi ve erdem sahibi olmanın nasıl bir şey oldugunu hatırlatabildiysem ne mutlu bana... kırmam merak etme, nazik olurum.
:36_1_39[1]:

eastanbul
29-07-06, 00:24

bak üstteki erdem kokan cümleyi sen kurdun.. ben başaramam o tür cümleler kurmayı.. açıkçası istememde.. eğer erdem böyle birşey ise hepsi senin olsun...

Blg
29-07-06, 00:26
bir çok konuda başarısız oldugunun en başından beri farkındayım :)

eastanbul
29-07-06, 00:27
bu konuyu ego tatminlerin için kullanman ne kadar acı...

Blg
29-07-06, 00:31
tatminsizlik yaşayan sensin bence, ben sadece kimseyi hakaret sıfatı içeren genellemelerin içine dahil etmeyelim dedim, insanların nasıl tatmin olduguyla kafayı bozup kendi tatminsizliğini bana mal eden sensin.

çuçi
29-07-06, 00:34
walla bu olay çirkeflige döndü ortada hiç bişe yokken tedaviden girdik egoları tatminden çıktık biraz sakinlik yaaa

eastanbul
29-07-06, 00:36
bak şöyle yapalım ben bir cümle yazayım sen de altına 'o sensin' yaz. Boşuna yazdığım cümlelerin öznesine beni geçirip tekrar yazmak zorunda kalma . Böylesi forumdakiler açısından daha eğlenceli olur...

çuçi
29-07-06, 00:37
:36_1_11: :36_1_20: :36_11_6:

wengin
29-07-06, 00:40
http://img236.imageshack.us/img236/9094/clubbers180180x200wa0.jpg (http://imageshack.us)

http://img63.imageshack.us/img63/5153/mcouplekf9.jpg (http://imageshack.us)

:36_11_6: :s613ga3qu:

Blg
29-07-06, 00:41
Bence senin bir "özne" olabilmen gerçek dünyanın nitelikleri açısından zaten imkansnız. Sadece kendi kendine değer biçtiğin lüzumsuzluk içinde basit sıfatlarla tanımlanabilen bir "forum eğlencesisin". :)

b_a_S_k
29-07-06, 00:42
dur bende adresleri yazıyım engin
TT'S CAFE BAR 12:00-01:00
Adres: Şehit Muhtar Caddesi, Ilkyaz Apt No: 2/2 Taksim İstanbul
gece yarısından önce de eğlenebileceğiniz yeni mekanda çarşamba cuma ve cumartesi akşamları canlı müzik yapılıyor. Web sitesi: TT'S - Gay Cafe Bar Istanbul
BARBAHÇE (BİLSAK); 20:00 - 02:00 Sıraselviler Caddesi, Soğancı Sokak No:7/1, Cihangir-Beyoğlu (Alman hastanesini geçtikten sonra soldan 2. sokakta sağda) Pazar günleri kapalı. hafta sonları 23:00'den sonra kalabalık. Modern bir atmosferi var. İstanbul'da batı tarzı "gay" kültürüne en yakın mekan burası ve ona göre bir müşteri profili var.
YUZDEYUZ ( 24:00-04:00)
Address: Asmalımescit Mahallesi, Asmalımescit Sokak NO:72-A Beyoglu. (Pera Palace Oteli karşısında)
Eski Tekyönün işletmesi tarafından açılan, ancak çok daha modern bir mekan. Yine de genellikle orta yaş grubu, bıyıklı ve ayılara daha çok hitap ettiği söylenebilir. Ancak her kesime hitap edebilir.
BE CLUB Be club yine yer değiştirmiş, yeni yeri için irtibat telefonunu arayınız. İrtibat No: 05365640202
Artık ismi bir marka olan, mekanını değiştirse de müdavimlerinin sadık kaldığı BE Club, yeni mekanında da popüler. Ancak özellikle hafta sonları, marjinal olmaya çalışan tekli yada çift heterolar ağır basmaya başladı mekanda
QUEEN BAR ( 23:00-04:00)

Adres: İstiklal Caddesi Zambak Sokak. NO:23 Taksim.

Küçük ama sevimli bir mekan. Zaman zaman rent boylar da takılmakta. Eğlenceli bir ortam ve sıcak muamele bekleyenler için ideal.
NEO BAR 21:00 - 04:00
Lamartin cad. No:40/1 Taksim. Modern ve genelde genç ve havalı gay'ler takılıyor. İyi müzik yapılan gay mekanlardan. Tek tük 'rent-boy'lara da rastlanıyor.
TEK YÖN (23:00-04:00)

Adres: Meşrutiyet Cad. No:54/1 Tepebaşı Beyoğlu. İngiliz konsolosluğu'nun bulunduğu caddede, Klüp 99' ile yan yanalar. Özellikle bear (ayılar) ve bear severler için önerilmekle birlikte her kesimden müşteri profili var. Türkçe pop müzik ağırlıklı. Ukala tiplerin azınlıkta olduğu, samimi bir ortamı var

eastanbul
29-07-06, 00:42
bak yine yanlış yaptın 'o sensin' yazacaktın:36_1_20:

Blg
29-07-06, 00:43
haha daha falzasını anlayamadığın için benden iyilik bekleme:)

eastanbul
29-07-06, 00:48
sana bu kadar yeter umulandan daha çabuk çözüldün!!! daha fazla bayağılaşmana içim el vermez...

Blg
29-07-06, 00:50
:) gerçekler ortada, irc de tecrübe ettiğin ilkokul denklemlerini yazmaya devam ediyorsun. bir şey mi ummuştun ki sen? bence en iyisini kendin için dile, buna ihtiyacın var.

wengin
29-07-06, 00:52
ARAS SEN BU FORUMUN BİR NUMARASISIN :36_1_11: bravo

:36_11_6: :36_11_6:

**MegaStarkan**
29-07-06, 01:24
ya niye dalga geciyorsunuz sizce yapdiginiz normalmi?....bilge ve hakan yazdiklariniza katiliyorum....hele hakandan ayni düsünüyorum bende erkekim ama öyle bir tercihim yok, yinede ama diger escinsel olan insanlara hic simdiye kadar bisi dememisimdir....bilmem niye sizin gibi düsünmüyorum diye ama belki burda yasadigim icin burda o kadar büyültürmüyor öyle olaylar iste....onun icin biraz tolerant ve sosyal olun ltf cünkü forumda cio kendiside dedi escinsel oldugunu.... siz onun bunlari okuyip ve kirilicagini düsünmüyormusunuz....hepimizin huzuru icin ltf bu konu kilitlensin kirici olmaya baslaniyor cünkü...

duygutarkan
29-07-06, 12:58
onu kırıcak hiçbir şey söylemedik.kesinlikle eşcinsellikle ilgili görüşlerimizi söyledik.asıl kalp kıran o.hakarette bulundu bilmem okuduysan eğer.biz hakaret etmewdik en azından.neresi kırılıyormuş.hakarete falan uğramadı.kimsede onu dışlamıyor.

cio
29-07-06, 16:15
onu kırıcak hiçbir şey söylemedik.kesinlikle eşcinsellikle ilgili görüşlerimizi söyledik.asıl kalp kıran o.hakarette bulundu bilmem okuduysan eğer.biz hakaret etmewdik en azından.neresi kırılıyormuş.hakarete falan uğramadı.kimsede onu dışlamıyor.
"o" dediğin kişi benim sanırım hakaret neydi der misin bi? ben sadece senin destek bulamadığında fikirlerini belirtemeyecek kadar cesaretsiz olduğunu söyledim,sussa mıydım?

ayrıca 'onu kıracak bişey demedik" demişsin s"biz" diyosun "siz" kimlersinizona göre daha rahat bi cvp verebilirim?

ayriyetten benim alındığım falan yok alınacak olsam en başından susar ve kabul etmiş olurdum dediklerinizi. ben insanların kendilerini ifade edişlerini izliyorum kimsenin fikrini değiştirmeye çalıştığım da yok zira cahilin yanında bi kitap gibi sessiz olmak gerek.

Khaos
29-07-06, 16:31
"o" dediğin kişi benim sanırım hakaret neydi der misin bi? ben sadece senin destek bulamadığında fikirlerini belirtemeyecek kadar cesaretsiz olduğunu söyledim,sussa mıydım?

ayrıca 'onu kıracak bişey demedik" demişsin s"biz" diyosun "siz" kimlersinizona göre daha rahat bi cvp verebilirim?

ayriyetten benim alındığım falan yok alınacak olsam en başından susar ve kabul etmiş olurdum dediklerinizi. ben insanların kendilerini ifade edişlerini izliyorum kimsenin fikrini değiştirmeye çalıştığım da yok zira cahilin yanında bi kitap gibi sessiz olmak gerek.

sayfa 4
mesaj 3..

lütfen üyeler arasında hakaret içerikli mesajlasmalar olmasın.
forum düzenini bozmayalım
herkes yorum yapsın ama kişlere direk saygısızlık yapılmasın
daha seviyeli olalım mükünse..

Cidden Fazla Uzadi Konu Hee.. Hani Tarkan'in Yorumunu Bekleyip Daha Fazla Cvp yazmicaktik Bu Konu Hakkinda:36_3_15: :36_3_12:

duygutarkan
29-07-06, 18:48
konu eşcinsellik hakkında idi..tarkanın gay olup olmaması değildi..neyse cio ya artık cewap vermeyeceğim.ne desek boşa..burası "tarkan" platformu..eşcinsellik değil.derdi olan başka yerde konuşsun burada değil.buranın amacı tarkan..milletin eşcinselliği değil.sorunu olana kapı açık gülegüle...

HakanÇelik
29-07-06, 19:12
.sorunu olana kapı açık güle güle...

duygucum insanlara kapıyı göstermek hiç hoş değil... bence cio'da sen de farklı şeyleri savunmuyorsunuz. temelde aynı şeyler... ilerde evlenip çocuğun olduğunda eşcinsel olma olasılığını unutma... ona da mı kapıyı göstereceksin...

scorpioness
29-07-06, 19:42
:36_1_6: Arkadaşlar alakamız olmayan bi konu hakkında neden bu kadar çok tartışıosunuz tamam herkes kendi fikrini yazmakta özgür kimse kimseyle çatışmak zorun da deil lütfen fikir ayrılıklarınızı forumda gereksiz yere uzatmayın herkesin hayatı kendine siz burda bilmediğiniz bi yaşam hakkında boşuna yorum yapmayın bence:36_1_6:

MSN diye bise war cnm aaa :36_1_42:

duygutarkan
29-07-06, 19:52
hakancımm burası "TARKAN" platformu ,burada tarkandan bahsediyoruz.tarkanın sözleri...dawranılşları.. vb....iş sarpa sardı..milletin eşcinsellik derdi bizi bağlamaz.gitsin eşcinsellikle ilgili sounlarını başka yerde konuşsun.ben bundan bahsediyorum.yoksa eşcinsel diye kimseye kapı göstermiyorum.konuştuğu konu burayı bağlamaz..burası tarkan konularını işliyor.demek istediğim bu.burada tarkan konuşulsun..nedense bu foruma üye olduğumdan beri söylediğim her şey yanlış anlaşılıyor.ayrıca özelime girdiğinin farkında mısın kusura bakma kötü konuşmak istemem ama bu hiçkimseyi ilgilendirmez.gerekirse erkek gibi erkeğe aşık olurum gerekirsede bir gay e aşık olabilirim.bunun hakkında yorum yapmak kimseye düşmez.

duygutarkan
29-07-06, 19:53
bende bunu diyorum ness...bizi bağlamaz.burası tarkan...

HakanÇelik
30-07-06, 00:06
hakancımm burası "TARKAN" platformu ,burada tarkandan bahsediyoruz.tarkanın sözleri...dawranılşları.. vb....iş sarpa sardı..milletin eşcinsellik derdi bizi bağlamaz.gitsin eşcinsellikle ilgili sounlarını başka yerde konuşsun.ben bundan bahsediyorum.yoksa eşcinsel diye kimseye kapı göstermiyorum.konuştuğu konu burayı bağlamaz..burası tarkan konularını işliyor.demek istediğim bu.burada tarkan konuşulsun..nedense bu foruma üye olduğumdan beri söylediğim her şey yanlış anlaşılıyor.ayrıca özelime girdiğinin farkında mısın kusura bakma kötü konuşmak istemem ama bu hiçkimseyi ilgilendirmez.gerekirse erkek gibi erkeğe aşık olurum gerekirsede bir gay e aşık olabilirim.bunun hakkında yorum yapmak kimseye düşmez.

oynama şıkıdım şıkıdım...

tarkan_karma
30-07-06, 00:15
arkdaslar niçin bir birmizi rencide ediyoruz.
buna gerek varmı sizler cok kaliteli saygın insnalarsınzı.
dünde bu konu gereksiz bir şekilde bir kaç kişinin kırılmasına bir birleri ile atışmasına nedne olmuştu
a-bunu düşünüyor ola bilir seninin düşünclerin onun kileri deyiştirmeyecek belki daha da kuvetlenecek düşünceleri
b-bunu düşünüyorsa da bana ne
yeterki birbirimizi kırmayalım.
bizler bir birlerine destek veren yeri geldiginde yanı başında olan insnlarız..
konuşmanın arasına girdigim için ö.dilerim hepinizden

cio
30-07-06, 01:13
duygu sanırım içten içe "cahil" kelimesine alındın ama sözüm sana değildi. ve ben aynı alınganlığı" beğenmeyen gider" tavrına göstermicem. alıngan biri olsaydım şu heteroseksüel çoğunluğun olduğu "sanalortamda özgüvenin eline almış" gezenlerin olduğunu bi,ldiğim-ve-gördüğüm insanların tepkilerini gözealıp "tarkana kızdım çünkü ben 1 eşcinselim" demezdim. ve konu ilgini çekmiyosa tıklama bu kadar basit,bu konu ancak moderatörler yasaklarsa kapanır yoksa kimseyi susturamazsın kaldı ki keşke en başta sen sussaydın daha yerinde olurdu. neyse.

ve ben eşcinsel sözcüsü değilim sadece geyim ve değeceğini düşündüğüm kimselerden 1 bakıçına cevap verme şansı buldum, kimsenin bişeyini düzeltmek gibi bi amaç gütmüyorum ve hakan gibilerin olması bana yetiyo.
ve khaos lütfen sayfa 4 msj 3ten önceki mesajlara da bi göz at. cahil nitelemesi wengin gibiler için az bile.

bence mevzunun uzaması da sorun değil ayriyetten forumun bi kenarında bi şeyin tartışılıyo olmasının kime zararı olabilir ki? tamam bi müzik forumu için deişik bi konu ama 10. sayfaya geldik artık herkes sussa da bitonmesaj yazıldı bile

ve hakan yazdıklarını dikkatle okumaya gayret ediyorum -bi,lgisayarım bozuk- (diğerlerini olduğu gibi) pozitif tavrını taktir ediyorum,ve özellikle son mesajındaki 'ileride bi çocuğun olur da..' kısmı benim aklımdan geöen ama demeye fırsatım olmayan bi cümleydi. sanırım yeterli bi cümle o. benim annemin kahrolucağını bilmeme rağmen ben onu karşıma alıp bu emevzuyu konuştum söyleyeceğime pişman olacağımı bile bile çünkü o eşci,nsellleri hep küçümserdi ki hala ayn ı sayılır. ve burnumdan da geldi. annem de duygu gibi ve saygı duymayan kim varsa onun gibi düşünüyodu ve hatta forumda dile getirmeye çekindikleri şeyleri annem önceden dile getirmişti -belki bana ayar vermek amacıyla da olsa hehe- ve o homofobik kadın şu an 20 yaşına getirdiği her fırsatta gurur duyduğu oğlunun eşcinsel olduğunu 1 sene ancak yavaş da olsa kabul etmeye başladı. çünkü başka bi çaresi yok. insanlar 1 arada olmaya dvm etmek istiyorsa ya da zorunluysa ve eşcinsellikten iğreniyosa er geç bunu kabul eder ya da o insana yaklaşmaz ama o insandan vazgeçemiyosa en homofobiği bile onu benimseyecektir ve homofobikliğin eşcinsellikten çok daha berbat bişey olduğunu görür bi gün. annem hala göremedi ama bi gün görecek. ama homofobiklerin başına illa anemin başına gelenin gelmesi gerekmiyo bazı şeylere kafalarının dank etmesi için.

en iyi arkadaşım heteroseksüel bi erkek ve eşcinsel olan bazı arkadaşlarım bizim dostluğumuza çok şaşırıyo çünkü heteroseksüeller eşcinsellerin üzerinde demekki öyle bi baskı kurmuş ki onları güvenilecek dost yapılacak insanlar olarak göremiyorlar bile. bunu yapan wengin gibiler. her eşcinsellik dendiğinde "ahahahaha " diyerek artık neyi bastırmaya çalışıyosa aklına ilk gelenı "ahahaha" eşliğinde haykıran tipler sanırım. yani eşcinsellerden korkan bu insanlar eşcinselleri küçüklükten beri korkuttuğu için güç gösteri vs ile karşılıklı 1 çatışma süregeliyo. ama benim böyle bi çekincem yok dediğim gibi blg, hakan gibi insanların olduğunu biliyorum. kaldı ki ben gey olmadığımı saklaya da bilirdim ama insanları en iyi tanıma şekli ona bi sırrını vermektir sanırım tarkancoll bu başlıkla güzel bi kullanıcı profili sundu.

cümlenin içinden eşcinselliği atıp başka bişey de konabilir bu mevzu farklı olana,senden olmayana saygı meselesi.
daha sevgi dolu biri olmadan romanımı sonlandırıyorum.
:s323ok6ct:

duygutarkan
30-07-06, 09:12
kusura bakmayın hala diretiyorum.burası tarkan platformu.bu konuda yorum yapmayacağım artık kim ne derse desin burası yeri değil.gidin başka yerde konuşun.cio kusura bakma ama sen kendi dünyanda kendini bizden uzak tutmuşsun zaten..seni yada eşcinselleri ayırt eden yok.kendi dünyanda bir savaş veriyorsun,boşu boşuna benide oraya katmaya çalışıyorsun. iyi de anlayamadığım bir şey var ben nerede sana karşı saygısızlıkta bulundum..seni rencide edecek kelime sarf etmedim..kendi kendine yazdın.unutmaki bana"ikiyüzlülükle" hakaret eden sendin. ha..eşcinsellik normal değil..benim düşüncem buu...sen;seni destekleyen kişilere saygıda bulunuyorsun sadece önemli olan olumsuzda olsa saygı duymaktır ama nerede geçmiş te bana saygıdan bahsediyorsun....git allah aşkına...senin sorunun kendinle.bizim gibi düşünenler de değil.neyse..hakancığım
şarkı için teşekkür ederim..fakat TARKANdan dinlemem tercihim..gayri karga seslere tahammülüm yok..eh kimsenin de olacağını sanmıyorum öptüm canım:36_3_15:
dudu dudu dilleri lıkır lıkır içmeli gözleri derya denizz:36_1_15:

:36_11_6: :36_11_6: :36_11_6:

HakanÇelik
30-07-06, 13:00
cio yazdıklarını büyük bir dikkatle okudum. tüm tasalarına ve kaygılarına rağmen kendini olduğun gibi kabul ettirmenin savaşını veriyorsun. ben böyle insanlara ömrüm boyunca saygı ve sevgi duymuşumdur. bunun için seni kutlamak istiyorum. ama artık bu konunun kapanmasını istiyorum. yoksa seni daha fazla üzecekler. ve ben buna fırsat vermek istemiyorum. baksana hiç sesimi dinlemeden, sesimin karga gibi olduğunu söyleyen bir insandan eşcinsellik hastalık mıdır? değil midir? konusunda inciler dökmesini bekleme... daha o'na niye "oynama şıkıdım şıkıdım" dediğimin bilincinde bile değil... boşver o seni anlasa ne olur, anlamasa ne olur... bırak anlamasınlar, bırak seni incitsinler, bırak kanayan yaranın sargılarını söküp atsınlar, bırak verdiğin savaşta onlarda bir gol atsınlar... çünkü onlar böyle mutlu oluyor...

duygutarkan
30-07-06, 13:07
kimse kimseyi üzmüyor farkında değilmisin hakan.milletin hayatından banane..ben kimim ki onun hayatını yargılıyım. söylenen her şeyi kendi aleyhinize çeviriyorsunuz siz.ben ne diyorum siz ne diyorsunuz..ayrıca esprii yeteneğin bu kadar zayıfsa beni ilgilensdirmez..bende sana şarkı gönderdim..anlamadın galiba sanki benim sesim süper..eminim yine başka taraflara çekersin sen bunu.kimseyle kötü olmaya niyetim yok..yanliş anlaşılsamda.:36_3_15:
daha artık yorum yapmayada gerek yokk...konu sarpa sardı.

cio
30-07-06, 16:00
cio yazdıklarını büyük bir dikkatle okudum. tüm tasalarına ve kaygılarına rağmen kendini olduğun gibi kabul ettirmenin savaşını veriyorsun. ben böyle insanlara ömrüm boyunca saygı ve sevgi duymuşumdur. bunun için seni kutlamak istiyorum. ama artık bu konunun kapanmasını istiyorum. yoksa seni daha fazla üzecekler. ve ben buna fırsat vermek istemiyorum. baksana hiç sesimi dinlemeden, sesimin karga gibi olduğunu söyleyen bir insandan eşcinsellik hastalık mıdır? değil midir? konusunda inciler dökmesini bekleme... daha o'na niye "oynama şıkıdım şıkıdım" dediğimin bilincinde bile değil... boşver o seni anlasa ne olur, anlamasa ne olur... bırak anlamasınlar, bırak seni incitsinler, bırak kanayan yaranın sargılarını söküp atsınlar, bırak verdiğin savaşta onlarda bir gol atsınlar... çünkü onlar böyle mutlu oluyor...
:36_1_11:
yalnız eklemeden duramicam ben sahiden konu uzadığı için cvp verme açıklama yapma gereği duyuyorum yoksa sahiden rencide de olmadım ve yine yazdıkların için çok sağol hakan. ben bunu açıklamaktan çekinmiyorum alıcağım tepkiden de öyle ama sahiden kahraman falan olmak i,çin yazmadım ben onca şeyi belki insanlar okur diye yazdım. ve duygu kimseyi hiç bi şeye kattığım yok başlığın ilk sayfalarına gidersen eşcinsel mevzusundaki 2yüzlülüğünü sen de farkedeceksin,ne yazık ki bu senin gibi bi ton insanda var ben bunu dedim diye hakaret etmiş olamam git oku ilk mesajlarını sonra da topluluk bastırdıktan sonrakileri oku farkı sen bile göreceksin.

mevzu buralara kadar geldiği için yazıyorum ne yazıyosam yoksa "aman eşcinsellerin sesini duyurucam bizi kabul ediiinnn" vs gibi tiriplere girmedim farkındaysan çünkü kabul etmeniz gereken bi durum yok,ben zaten istediğim müddetçe burdayım buna ihtiyacım yok.muhabbet nereye sürüklendiyse ben ona göre bi yorum yaptım yani başta da dediğim gibi seni saygıya davet etmiyorum keyfin bilir yani gey olabilirim ama senden terbiyesizlik etmediğin sürece hiç bişey beklemiyorum,eşcinsellik mevzusu kafaya taktığım bi mevzu pek olmadı yani kim ne tepki vermiş vs sahiden pek sallamıyorum öyle olsa daha önce de dediğim gibi eşcinsel olduğumu belirtmezdim. ama bu başlığın tek geyi olarak cvp vermem ve yeri geldiğinde de savunmam gerekiodu

umarım açık olmuştur.
tekrar sağol hakan ;)

sizlere aretha frankinden respecti armağan etmek i,sterdim ama bilgisayarım bozuk ve şarkı kimbilir nerede.ama bulan dinlesin süper bi şarkıdır sevgisaygı üzerine güne başlamalık hoppidi bi parça.

Khaos
30-07-06, 16:05
konu kapanmıstır....