PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarkan 1 Milyon Lira Kazandı!

twilight
20-05-14, 12:02
Tarkan 1 milyon lira kazanmış!

http://statik.bugun.com.tr/assets/images/yazar/byk/37.jpg Bilal ÖZCAN bozcan@bugun.com.tr
Tarkan'ın, Soma faciasının gerçekleştiği gün konser vermesini eleştirdim.Bu konuda iki ayrı yazı yazdım.

Sanatçının, yaptığı açıklamanın aksine faciayı bildiği halde o akşam sahneye çıktığını da ayrıntılı bir şekilde anlattım.

Tarkan'ın fanları bana çok kızdı.

Kızsınlar umurumda değil.

Herhalde Tarkan'a benden çok övgü yazısı yazan da yoktur.Tabii eleştiri yazısı da.Ben böyle bir yazarım.

Adamı hak ettiği zaman sırtıma alırım, sırtı kaşınanı da bekletmem sırtını kaşırım!

Değil mega star, hiper star olsa fark etmez!

Halkın alkışlarıyla şöhret olan, para kazanan bir kimsenin halka yanlış yapmasına gözümü hiçbir zaman kapayamam.

xxxxxxxx

Para demişken; bu işleri bilen bir arkadaşımdan o konserde 11 bin 500 bilet satıldığını öğrendim.
Biletler 58.50, 75, 78.50, 91, 100, 121 ve 154 liradan satılmış.

Konserlerde en çok rağbet gören sahne önü ayakta bilet 154 liraymış.

Sponsor gelirleri hariç 1,2 milyon lira civarında kazanç elde edilmiş.

Arkadaşım bu paranın 1 milyon liralık kısmının Tarkan'ın payı olduğunu söyledi ve ekledi:

"Bu konser 9 Mayıs'ta yapılacaktı. O gün yağmur yağınca 13 Mayıs'a ertelendi. Eğer Soma faciası nedeniyle konserden vazgeçilseydi, bu defa ertelenemezdi. Bilet paralarını iade etmek zorundaydılar. Tarkan o konsere çıkmasaydı, garanti bir milyon liradan vazgeçmiş olacaktı. İşte bunu yapamadı."

xxxxxx

Tarkan'a tepkili okurların sayısı bir hayli fazla.

Aşağıda, çok sayıda mesajdan üçünü yayınlıyorum:

"Tarkan Türkiye'ye sadece konser verip, paraları toplamaya gelen biri. Bu yaptığıyla gözümde iyice ufaldı."

T.K-Ankara

"Madem Tarkan çok duyarlı, bu konserden kazandığını Soma'ya göndersin. Drogba kadar olamıyor mu?"

Gökhan Torna-İstanbul

"Konser olduğu sırada her şey netti. Yüzlerce insan madende mahsurdu. Onlarca ölü vardı. Tarkan hata yaptı."

H. Yiğit-İzmir

http://www.bugun.com.tr/tarkan-1-milyon-lira-kazanmis-yazisi-1111040

Flavia Svein
20-05-14, 20:37
Twlight Is that man accusing Tarkan ? O adam Tarkan suçluyor?

twilight
20-05-14, 21:46
Twlight Is that man accusing Tarkan ? O adam Tarkan suçluyor?

Hi Flavia!
Maybe you know, Soma is a city in Turkey(Manisa). Soma has a mine. And in these mines, it was a blast on 13 May.
Some singers canceled their programs. But Tarkan's ITUFEST concert was not canceled. After then, Tarkan made a statement on his social network accounts. And he told his fans ''I did not know nothing about this event.'' Bilal Ozcan is a columnist. And he's criticising to Tarkan about this topic.

magictarki04
20-05-14, 22:09
Olaylar böyleyse gerçekten Tarkan'ın yaptığına çok üzülürüm

Flavia Svein
21-05-14, 01:59
Hi Flavia!
Maybe you know, Soma is a city in Turkey(Manisa). Soma has a mine. And in these mines, it was a blast on 13 May.
Some singers canceled their programs. But Tarkan's ITUFEST concert was not canceled. After then, Tarkan made a statement on his social network accounts. And he told his fans ''I did not know nothing about this event.'' Bilal Ozcan is a columnist. And he's criticising to Tarkan about this topic.

Thanks for replying, I read the matter and realized that this man was being unfair to Tarkan, but I fumble me a little with the Turkish language, and I wanted to make sure I was not wrong about what I was reading, Thanks for helping me understand and God bless the families who lost their loved ones, I heard the news in my country!