PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Soma İçin Konserini Ertelemeyen Tarkan'Dan Açıklama

magictarki04
17-05-14, 13:53
Daha önce yağmur nedeniyle ertelenen
Tarkan konseri, Soma'daki maden faciası
sonrası ertelenmeyince büyük tepki topladı.

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) FEST 2014
etkinlikleri kapsamında sevenleriyle buluşan
Türk popunun sevilen isimlerinden Tarkan, hareketli şarkıları ve kıvrak
danslarıyla İstanbul'u salladı.
İTÜ'deki Tarkan konseri, Soma faciasından
yaklaşık 5 saat sonra yani 21:00 sularında
başladı, gece yarısına kadar devam etti.
BÜYÜK TEPKİ TOPLADI
Soma'daki maden faciasının acı haberi akşam
saatlerinde alındı. Fakat 3 gün önce yağmur
nedeniyle ertelenen bu konser, acı haber
sonrasında tüm hızıyla devam etti. Bu durum
büyük tepki topladı.
"KONSERDEN SONRA HABERDAR OLDUM"
Tarkan, topladığı tepkiler sonucunda bugün
açıklama yaptı. Yaptığı açıklamasında, "Dün
geceki konserimden sonra haberdar olduğum
Soma faciasıyla ilgili derin acı ve üzüntü
içindeyim" ifadelerini kullandı.
"DERİN ACI VE BÜYÜK ÜZÜNTÜ İÇİNDEYİM"
"Dün geceki konserimden sonra haberdar
olduğum Soma faciasıyla ilgili derin acı ve üzüntü
içindeyim. Bu faciada hayatını kaybedenlerin aile
ve yakınlarına başsağlığı, yaralılara ise acil şifalar
diliyorum. Yıllardır maden ocaklarında çalışan
işçilerin yaralandığına ve hayatlarını
kaybettiklerine içimiz sızlayarak tanık olmaktayız.
İnsan hayatına ve emeğine değerin az olduğu
ülkemizde, bu zorlu koşullarda çalışan isçilerin
can güvenliğinin sağlanması ve bu kazaların bir
daha olmaması için gerekli önlemlerin alınmasını
temenni ediyorum. Facia sonrası olağanüstü bir
durum beklemek yerine olası kazalara karşı
tedbir alınıp bu faciaların engellenmesi gerek."

twilight
17-05-14, 15:03
Tarkan'ın olaydan haberdar olmaması, tamamen organizatörlerin suçudur. Tarkan'ın bizhat haberi olsaydı, organizatörler son 10 dakika kala bile söyleseydi, Tarkan bu konseri iptal ederdi. Ya da en azından bir kaç hafta ertelerdi. Tarkan bunu yapar. Hepimiz de biliyoruz. Sosyal medyada, yada son sıralar okunmayan gazetelerin köşe yazılarında bilinçsizce laf atmak, gayet normal, çünkü onu yapanlar Tarkan'ı tanımıyorlardır; yada tanımak istemiyorlardır. Tarkan, 19 Mayıs Halk konserini iptal etmiştir. Ve öğrendiğim kadarıyla, bu ITÜ konserinden kazanılan ciro da Soma'ya yardım olarak bağışlanmıştır. Tarkan ayrıca Soma'yı ziyaret ederek manevi destek de bulunacak kadar da iyi kalpli insandır.

rosemary
17-05-14, 23:11
her yerde saçma saçma şeyler yazmışlar, demedikleri kalmamamış , bilmeden insanı yargılıyorlar...suçlanacak biri varsa bence önce üniversite suçlanmalı...

Dogancan_Bay
18-05-14, 02:05
Aynen ya . 22 yıl geçti hala Tarkan'a atıp tutmaya çalışıyorlar bazı çekemeyen insanlar . Bir yerlerinde kuyruk acıları var tabi doğal Tarkan'a laf atmaları . Ama Tarkan her zaman iyiliğini korumuştur ve Tarkan Soma'daki maden faciasını duysaydı iptal ederdi kesinlikle .

bendeniz
18-05-14, 16:09
Tarkan bu arada kilo almış ve çok yakışmış..Çok beğendim son halini..Ona zayıflık yakışmıyor ve ayrıca şu konserde giydiği kıyafetleri değiştirsin hep aynı tarz :S

magictarki04
18-05-14, 16:17
Tarkan bu arada kilo almış ve çok yakışmış..Çok beğendim son halini..Ona zayıflık yakışmıyor ve ayrıca şu konserde giydiği kıyafetleri değiştirsin hep aynı tarz :S

Pardonda ne giyinmesini bekliyorsunuzki Tarkan 20 li yaşlarında değil 42 yaşında artık yaşına bakarsak iyi kıyafetler seçiyor bence ...

twilight
18-05-14, 18:42
İtü'Fest 2014 'Kuzu Kuzu' sahnesini izledim ben. Danslarını da değiştirmiş. Eskiden Kuzu Kuzu danslarını seksi bir havada yapardı. Şimdi elektronik olmuş galiba. Müziği de değişik yapmışlar. Akatay'lar darbuka çalmıyor galiba artık o şarkıda, farklı bir şeyler olmuş. Alatrukamsı havasından çıkmış şarkı. Diğer performanslarını beğendim ama.

Twitterda falan çok eleştiri aldı Tarkan. Umarım Soma'yı ziyaret ederek, eleştirileri unutturur. Gerçi Ceceli de bir konser vermiş fakat, o kadar eleştirilmedi. Basın açıklaması yaptı... Belki Tarkan da yapar?