PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarkan 22 yıllık birlikteliği bitirdi

karmaefsanesi
12-05-14, 13:42
Tarkan ile Ozan Çolakoğlu ayrılmış.

http://www.sabah.com.tr/Gunaydin/Yazarlar/sb-mevlut_tezel/2014/05/12/tarkan-22-yillik-birlikteligi-bitirdi

kartales26
12-05-14, 14:34
ben doğru olduğunu zannetmiyorum daha yeni ozan çolakoğlu tv8 deki rahşan gülşan'ın programında yeni çalışmalar olduğunu söylemişti daha 15 gün önce.gazeteciler çok araştırma yapmadan yazdıkları için yanılmış olabilirler.Tabi haber doğru da çıkabilir hayırlısı diyelim.eğer söylendiği gibi ozan çolakoğlu ile bir ayrılık varsa tarkan'ın bundan sonraki aranjörü iskender paydaş olacak gibi görünüyor

rosemary
12-05-14, 15:48
ben de doğru olduğunu pek düşünmüyorum....

magictarki04
12-05-14, 16:08
Bence doğru olabilir çünkü yeni albümde farkli aranjörlerle çalışacağı söyleniyor. Ozana gelirsekte Gülsen,Murat Boz,Dalkılıc, Mustafa Sandal, Göksel yani kisaci piyasadaki bütün sanatcilarla çalismaya basladı.Bu yoğunlukta albüme konsantre olamazki zaten.

Zaza
12-05-14, 16:41
Umarim dogru degildir... Iskender Paydas'la olmaz bu is

twilight
12-05-14, 16:55
Haber doğru olabilir / olmayabilir. Ancak haber doğruysa Tarkan'a bir şey kaybettirmez. Tamam, Ozan'ın Tarkan üzerinde 7 albüm boyunca desteği çok fazla. Fakat Tarkan buralara kendi sesiyle geldi ve tabii güzel şarkılarla. Come Closer'da Ozan Çolakoğlu yoktu. Ama güzel albümdü. Hadi O Zaman da iyi şarkıydı. Belli bir süre eksikliğini görürüz, daha sonra alışırız duruma. Daha Türkiye'de nice aranjör var, Erdem Kınay, Ozan Doğulu, İskender Paydaş vs, vs. Haber doğruysa yada değilse Tarkan cephesinde kaybedilecek bir durum yok (bence).

kartales26
12-05-14, 17:22
Eğer haber doğruysa İskender Paydaş mevcut aranjörler içinde en doğru seçim Tarkan ile çalışacak aranjörün çok fazla kişiyle çalışmaması lazım çünkü tarkan çok titiz olduğu için tarkan ve aranjör albüm için çok çalışıyor ve çok zaman harcıyorlar.Tahminim haber doğruysa ozan çolakoğlu bu sıralar çok fazla şarkıcıyla çalışmaya başladı ve kendisi de çok fazla konser veriyor.Tabi bide gülşen önceliği var.ben bunu çok önce de yazmıştım.Starlar hep kendilerine öncelik isterler.Eskiden tarkan albüm hazırlığında olduğunda ozan çolakoğlu bütün gelen işleri reddeder bütün önceliği Tarkan'a verirdi.Ama şimdi ozan çolakoğlu'nun önceliği gülşen doğal olarak o ne derse o oluyor.Gülşen de ödülleri almaya başlayınca artık ozan çolakoğlu'nun peşini hayatta bırakmayacaktır.Tabi Tarkan'da normal bir sanatçı değil türkiye'nin en büyük starı olduğu için bundan rahatsızlık duyması çok normal.Bence Tarkan'ın Ozan Çolakoğlu'nun aranjörlüğüne katkısı çok büyük.Ozan Çolakoğlu o mükemmel aranjeleri Tarkan'ın fikirleri yol göstermeleri sayesinde en üst seviyeye çekti.Ozan Çolakoğlu'nun diğer şarkıcılarla yaptığı aranjelere bakarsanız yine iyi ama zirve olmadığını göreceksiniz.Tarkan aranjörünü bestecisini söz yazarını ve yapımcısını daha üst seviyelere çıkartan bir star.o yüzden iskender paydaşla çalışırsa şu an Ozan Çolakoğlu'nun durduğu yere yani zirveye İskender Paydaşı yerleştirecektir.Çünkü iskender paydaş da ozan çolakoğlu gibi üstün yetenekli bir aranjör.onu da ozan çolakoğlunda olduğu gibi zirveye çıkaracak kişi tarkan'dır.

Efsane_1
12-05-14, 17:42
Bence Tarkan'ın Ozan Çolakoğlu'nun aranjörlüğüne katkısı çok büyük.Ozan Çolakoğlu o mükemmel aranjeleri Tarkan'ın fikirleri yol göstermeleri sayesinde en üst seviyeye çekti.Ozan Çolakoğlu'nun diğer şarkıcılarla yaptığı aranjelere bakarsanız yine iyi ama zirve olmadığını göreceksiniz.Tarkan aranjörünü bestecisini söz yazarını ve yapımcısını daha üst seviyelere çıkartan bir star.o yüzden iskender paydaşla çalışırsa şu an Ozan Çolakoğlu'nun durduğu yere yani zirveye İskender Paydaşı yerleştirecektir.Çünkü iskender paydaş da ozan çolakoğlu gibi üstün yetenekli bir aranjör.onu da ozan çolakoğlunda olduğu gibi zirveye çıkaracak kişi tarkan'dır.

Çok haklısın!.

magictarki04
12-05-14, 20:39
Çok doğru söylediniz Tarkana yaptıği gibi diğer sanatçılara yapamıyor aynı aranjeyi Tesir Altında olsun İltimas olsun Yatcaz Kalkcaz olsun v.b bu şarkilarin aranjeleri birbirlerine benziyor ama Tarkanın sarkilara benzemiyor . İskender Paydaş ile ilgili tek dilegim ise Hadi O Zaman şarkısı gibi bir berbat aranje yapmaması dileğiyle..

Curitibalı
12-05-14, 21:34
Umarım doğru değildir. Doğruysa da üzüldüm ya Ozinga'nın emeği çok bugün Tarkan'ın süperstar olmasında. Ama Tarkan bu ses onda kalacak sonuçta başşka aranjörlerde devam.

Efsane_1
12-05-14, 22:09
Ozan kotu aranjordur demiyorum ben…O en bashindan Tarkan sarkilarina aranjorluk yapanlardan biri zaten…Sadece olarak Ozanin son bikac yilda yaptigi aranjeler eskilere nazaran pek iyi degil diyelim…Yani Tarkan’in hep ayni aranjorlerle calismasini mesleki acisindan pek dogru bulmuyorum…Biraz farklilik lazim, insanlarada bu gerek…Ben Ozanin Tarkan sarkilarina yaptigi aranjeleri bi Tarkan hayrani olarak degil de, genel dinleyici kulagiyla dinledigimde onun, Tarkanin (Pare Pare, Acimayacak, Usta Cirak gibi) bir cok sarkilarina yaptigi aranjeleri kulak yirtan turden, sinir bozucu buluyorum…Bu aranjeler benim gibi bi Tarkan hayranina itici geliyorsa eger baskalarini nasil kotu yonde etkiliyor orasini bilemem artik…Biraz yumsak olmali, dinledikce dinleyesin gelmeli…Kulaga hos gelmeli yani…Nebiliyim artik bu benim fikrim ama herkesin de fijrine saygi duyarim yani…

okantuzun
13-05-14, 00:43
Tarkanın farklı aranjörlerle çalışması ona bişey kaybettirmez. Hatta bakınız en son örnek "Firuze" Mustafa Ceceli düzenlemesidir. Yine zirveye çıktı. Single olarak çalışabilir hatta çalışmalı da ama albüm konusunda şahsi fikrim Ozinga ile olmalı. Ha Tarkan farklı bir aranjörle albüm yapsa yine satış rekorları kırmaz mı kırar tabiki. Şarkılar ve sound önemli olan. Ona bakarsanız Metamorfoz albümünün aranjörü de Ozan Çolakoğlu ama eleştirileri hatırlarsınız...

Zaza
13-05-14, 01:53
Son albumdeki Sen çoktan gitmissin sarkisini hangi aranjör bu kadar güzel yapabilirdi ? Ozan farkli, piyasadaki aranjörlerin hepsinden kat kat daha iyi. Sadece hareketli (ve disco tarzi) sarkilarda bazen kötü olabiliyor. Ama albumlerde kesinlikle Ozanla çalismali bence

Efsane_1
13-05-14, 09:01
Sadece hareketli (ve disco tarzi) sarkilarda bazen kötü olabiliyor.
Ben de bunu diyorum işte.Disko şarkılara yaptığı aranjeleri itici buluyorum.Pare Pare mesela, slov ama o şarkıya yaptığı aranje bile beyni catlatacak türden...Hem benim niyyetim birilerini kötülemek falan değil, sadece olarak Tarkan için herşeyin en iyisini istiyorum o kadar...

kartales26
13-05-14, 09:52
Son albumdeki Sen çoktan gitmissin sarkisini hangi aranjör bu kadar güzel yapabilirdi ? Ozan farkli, piyasadaki aranjörlerin hepsinden kat kat daha iyi. Sadece hareketli (ve disco tarzi) sarkilarda bazen kötü olabiliyor. Ama albumlerde kesinlikle Ozanla çalismali bence
fakat ortada farklı bir durum var.Sen çoktan gitmişsin,gecenin ürkek kanatlarında,beni anlama,gitti gideli vs.bunlar mükemmel aranjeler türkiye'nin çok üstünde yalnız bu aranjeleri tarkan'ın yönlendirmeleriyle ve titizliğiyle yaptı ozan çolakoğlu.ozan çolakoğlu'nun örneğin gülşen'in albümünde sen çoktan gitmişsin gibi bir düzenleme var mı?yok tabi slov parçalara dikkat edin hepsi birbirine benziyor.Ozan Çolakoğlu çeşitliliği ve farklılığı tarkan sayesinde yapıyordu.O yüzden inanıyorum ki Tarkan islender paydaş ile çalışırsa aynı etkiyi iskender paydaş da yaratacaktır belki fazlasıyla.Ozan çolakoğlu'da günün birinde büyük pişmanlık yaşar ama iş işten geçmiş olacak bu arada habere yalanlama gelmedi hiç kimseden özellikle samsun demir'den haber doğru büyük ihtimalle göreceksiniz her şey saha güzel olacak

trkntrkn89
14-05-14, 04:17
Ozan Çolkaoğlu tam bir yeni kız arkadaş yapıp kankalarını satan adama döndü(;

trkntrkn89
14-05-14, 04:23
Tarkan bence İskender le çalışmak yerine birden çok aranjörle çalışabilir,mesela slowlar Mustafa Ceceli ile,hareketliler Ozan Doğulu ile mid tempolarda Erdem Kınay la gibi,bence güzel olur ve hepsi mükemmeli zorlar çünkü o Tarkan.Gelelim Ozan Çolakoğluna bi gazla bu kararı almış olabilirler ama Ozan ortalık aranjörü konumuna doğru ilerliyor Tarkansa çalıştığı aranjörü ulaşılmaz noktasına tekrar çekecektir.Ben Gülşen'in aşırı egolu birisi olduğuna inanıyorum.Üzüldüğüm nokta ise Tarkan'ın bu alt seviyelerde takılıp rekabet ortamına çekilmeye çalışılması,keşke bi ingilizce single falan yapsa iyi bi isimle düet falan efsane olur.

twilight
14-05-14, 06:03
Tarkan'ı nedense medya hep bir yerlere birilerinin getirdiğini savundu, Sezen Aksu olsun, Alpay Aydın olsun, Ozan Çolakoğlu olsun. Tarkan onlar olmasa bir yere gelemezmiş gibi. Alpay Aydın'la ilk albüm dışında hiç bir albümde çalışmadı. Yine hepsi satış rekorları kıran, ödüller alan, konuşulan albümler oldu. Sezen Aksu, yurt dışında ki başarılı şarkılara katkı yaptı, doğru. Ama Tarkan tek bunlarla da kalmadı. Keza Ozan Çolakoğlu yine Tarkan'a bir şeyler kazandırmış olabilir. Ama seneye çıkacak albümde olmaması, bir şey kaybettirmez. Türkiye'de bir Quincy Jones yok. Michael jackson ile birlikte hep adı geçiyordu onun. Türkiyede star öndedir. Aranjör, fotoğrafçı vs. arka plandadır. Evet, katkıları vardır, ama gitmeleri stara bir şey kaybettirmez, kalmaları da star olmasa hiç bir şey kazandırmaz. Bu albüme kadar Tarkan adı vardı. Bundan sonra da Tarkan adı olur. Bu albüme kadar Gülşen adı vardı sonraki albüm de de Gülşen'dir. Bir markadır bunlar, aranjör ise gelir, geçer.

Efsane_1
14-05-14, 09:35
Tarkan bence İskender le çalışmak yerine birden çok aranjörle çalışabilir,mesela slowlar Mustafa Ceceli ile,hareketliler Ozan Doğulu ile mid tempolarda Erdem Kınay la gibi,bence güzel olur ve hepsi mükemmeli zorlar çünkü o Tarkan.

Farklılık adına süper bi fikir...

Gelelim Ozan Çolakoğluna bi gazla bu kararı almış olabilirler ama Ozan ortalık aranjörü konumuna doğru ilerliyor Tarkansa çalıştığı aranjörü ulaşılmaz noktasına tekrar çekecektir.

Aynen!...

magictarki04
14-05-14, 17:19
Herşeyi Gülşen'den bulmamak lazım bence. Ozan dedikleriniz gibi ortalık aranjörü oldu. Tarkan da artık yapacaklarının tekrar olacağını düşündü belkide ayrıldıklar. Türkiyede tek aranjör Ozan değil. Öyle bir döneme geldikki pop müzik son yıllarda Gülşen-Ozan ikilisinden çıkan işlere döndü. Yaptıkları işleride çok beğeniyorum ama Tarkan star sa bir ayrılacılığının olması gerek sadece ona konsantre olması gerek aranjörün. Ben İskender Paydaş yerine Erdem Kınay, Ozan Doğulu İkilisinden biriyle çalışmasını isterim.. Ama bekleyip göreceğiz.

nedjohnlansen
15-05-14, 01:53
bence haber doğruysa hayırlı bir iş olmuş olur. ozan çolakoğlu çok iyi aranjördür ama en iyisi midir onu tam bilemiyoruz. ayrıca bu ayrılık da tam olarak bir ayrılık olmayabilir. yeni albümde ozan çolakoğlu da bazı şarkıların aranjesini yapabilir gayet. tek aranjörle tüm albümü yapmak zorunda değil tarkan. ayrıca ne kadar çok kişi, o kadar iyi. sadece ikisinin oturup hazırladığı, gerçekten sadece ikisinin olan "metamorfoz" sonuçta tarkan'ın en kötü albümü bir çoklarına göre. come closer da bana kalırsa aranje yönünden en iyi tarkan albümü. onda yoktu ozan çolakoğlu. hatta yanılmıyorsam tek bir aranjör de yoktu, bir çok vardı. o albüm amerika'da çıkmamasından ve şarkılarının sözlerinin çok basit olmasından kaybetti bana göre, aranjelerden değil katiyen.

bir de tarkan'a hep yurtiçinden adamlar saymışsınız. bugün mustafa sandal bile yurtdışından ünlü isimlerle çalışmış aranjörlere albüm yaptırabiliyor. karizma albümünde 4 aranjör vardı, birisi Bojan Dugic idi. bu adam Jennifer Lopez'le, 50 Cent'le, Britney Spears'la, Sting'le çalışmış bir adam. Tarkan Timbaland'le bile çalışabilir şu ortamda. ama ona uymayabilir, o başka. the pierces'ın "you & i" albümündeki, lily allen'ın "it's not me, it's you" albümündeki, madonna'nın "confessions on a dance floor" albümündeki, nelly furtado'nun "folklore" albümündeki aranjörlerle çalışsın. bu albümlerde benim hayatımda duyduğum en iyi pop düzenlemeleri var. gerçekten çok çok iyi işler var. hepsinden öte "mint royale" diye bir grup var. house müziğe yakın bir şeyler yapıyorlar. bir nevi işleri sadece düzenleme üstüne, konuk solistlere söyletiyorlar şarkıları. onlarla da deneyebilir. kendisini ozan çolakoğlu'yla sınırlandırmasa neler bulunur neler...

twilight
19-05-14, 16:03
http://i.hizliresim.com/8na0Wa.jpg (http://hizliresim.com/8na0Wa)

Samsun Demir, bu gün twitter.
Dedikodular yine hurafe çıktı :)

okantuzun
19-05-14, 16:35

Dedikodular yine hurafe çıktı :) Geç kaldım son vuruşu ben yapacaktım ama sen haberi vermişsin :)) Gerçi Adımı Kalbine Yaz'da Ozan dışında Mustafa Ceceli ile de çalışacağı söyleniyordu ama hepimiz biliyoruz ki albüm çıkana kadar daha neler değişir Tarkan bu :)

Curitibalı
19-05-14, 19:51

Dedikodular yine hurafe çıktı :)

Ohhh. :D Güzel oldu ama biraz daha efektsiz saf şarkılar istiyoruz.(Karma'dakiler gibi fazla elektro efekt kullanmadan.)

okantuzun
19-05-14, 20:12
https://twitter.com/gulsenin/status/468336705045803008 buda benden o zaman :))

rosemary
20-05-14, 01:56
bu haberleri yapan gazeteciler film senaryosu filan yazsalar bence çok başarılı olurlar...:18:

Curitibalı
20-05-14, 05:07
Daha yeni tatile çıktılardı diye haberlerini gördüydüm Ozinga, Gülşen ve Tarkan diye şaşırdıydım hatta.

Efsane_1
20-05-14, 09:07
Daha yeni tatile çıktılardı diye haberlerini gördüydüm Ozinga, Gülşen ve Tarkan diye şaşırdıydım hatta.

Albumun cikacagi gunu iple cekiyoruz belki ama gene de en cok eziyyet Tarkan'a dushuyo..Studyoda yatip kalkiyo Cocuk...Hatta bi de bu yetmemish gibi ,,Hadi O Zaman'' klibinin cekimleriyle ugrashiyo...Bi tatili bile cok goruyorsunuz Ona...:(

twilight
20-05-14, 11:18
Albumun cikacagi gunu iple cekiyoruz belki ama gene de en cok eziyyet Tarkan'a dushuyo..Studyoda yatip kalkiyo Cocuk...Hatta bi de bu yetmemish gibi ,,Hadi O Zaman'' klibinin cekimleriyle ugrashiyo...Bi tatili bile cok goruyorsunuz Ona...:(

Arkadaş o yüzden yazmamış. Yani beraber tatile çıktılar, neden küssünler? gibisinden ;)

Curitibalı
20-05-14, 19:57

Yok yanlış anladın ben demek istedim ki daha yeni tatile çıktılar beraber bu 3lü şimdi Gülşen yüzünden araları bozlmuş olamaz.