PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Egolar stüdyo kapısında kalır!

twilight
12-01-14, 04:34
http://www.aksam.com.tr/magazin/egolar-studyo-kapisinda-kalir/haber-275839

Türkiye’nin yanı sıra dünyaca ünlü yıldızlarla aynı sahneyi paylaşan Enbe’nin kurucusu Behzat Gerçeker, orkestrasına eşlik eden isimlerin sırlarını açıkladı: Müziğin dev isimleri stüdyodan içeri girerken egosunu dışarıda bırakır.

ZEHRA ÇENGİL-MAGAZİN
Kısa süre içinde sevilen müzik topluluğu olmayı nasıl başardınız?
HERKESİN hayalleri var. Bunun için de bazı yollardan geçmeniz lazım. Türkiye’nin en büyük müzisyenlerinin orkestralarında görev aldım. Nilüfer, Nükhet Duru vs. Onlardan aldığım deneyimle ve kendimi de yurtdışında geliştirerek çok çabaladım. Birikimlerimi genç müzisyenlere aktarmak istedim.
Ünlü isimlerle çalışmak zordur derler… Doğru mu?
Sezen Aksu, Ajda Pekkan gibi devlerle beraber oluyoruz. Herkesin egosu çok yüksek ama buluştuğumuz zaman o işi şöyle atlatıyoruz. Kapıdan içeri girerken herkes egosunu dışarıda bırakıyor. Sezen Aksu, çalışması çok zevkli ve yeteneğine saygı duyduğum bir insan. Çalışırken bile eğlenceli. Kızgınlığını da komik bir şekilde anlatıyor. Ajda Pekkan, yenilikçi ve modern. Her zaman ‘Daha iyisi olur mu’ diye tereddütte kalıyor. Son teknolojilerden bile her daim haberdar.
TARKAN KILI KIRK YARAR
TARKAN, müzikal yönden inanılmaz yetenekli. Hayatımda gördüğüm en detaycı ve kılı kırk yaran çalışma stiline sahip. Jose Feliciano; müzik dışında en büyük yeteneği hayvan taklitleri. Egzersiz yapmayı ve çalışmayı çok seviyor. Çok mütevazı ama taklitler konusunda da bayağı hırslı. Alessandro Safina: İyi yemekler yemeyi sever. Şarap konusunda çok hassas. İtalyan aryaları konusunda kesinlikle taviz vermez. Rahmetli Müslüm Gürses’in bakış açısı bambaşka. Çalışması çok zevkli. Doğal ve çocuk ruhluydu.
EUROVİSİON'U KABUL ETMEDİM
Eurovision Şarkı Yarışması hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz katılmayı düşünür müsünüz?
ŞİMDİLİK katılmamamıza rağmen TRT’nin oraya genç insanları gönderme politikasını beğeniyorum. Çok doğru bir iş. Ama 3-4 tane gencin içinden müzikle ilgili bir jüri seçmeli. 4-5 yıl önce öyle bir teklif vardı. O zaman başka projelerim vardı. Ara veremezdim. Şu anda düşünebilirim.