PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hatasız Kul Olmaz'ın Oluşum Süreci.

bounce
10-01-14, 01:18
söz-müzik.: Orhan Gencebay
seslendiren: tarkan
düzenleme: ozan çolakoğlu
kayıt/mix: emre kıral
mastering: emre kıral

yaylılar: gündem yaylı grubu
bağlama: ali yılmaz
obua: sezai kocabey
elektrik gitar: can şengün
akustik gitar: caner güneysu
bas gitar: alp ersönmez
perküsyon: mehmet akatay

twilight
10-01-14, 01:59
Orhan Gencebay, Türkiye'nin hem iyi yorumcularından hem de iyi söz yazarı / beste yapan sanatçılarından biridir... Herkes O'nu ''Arabeskin Kralı'' olarak görsede Kendisinin de zaman zaman fanlarının da dediği gibi kendisi arabesk müzik yapmaz, tüm müzikleri kapsayan bir müzik tercihi olan özgün müzik gibi bir müzik yapar. Kendine özgüdür. Kendisine ait şarkılarının olduğu ''TRIBÜTE'' saygı albümünü yıllardır hak ettiğinin kanısındaydım ki 2 sene evvel oldu, hoş oldu, 'geç oldu - temiz oldu'... Tarkan... Albümde en beğendiğim şarkı Hatasız Kul Olmaz oldu zaten, yorum olarak da, zaten Orhan Gencebay'ın en sevdiğim şarkısı da O'dur. Hayranı olduğum adam albümde o şarkıyı okuyacak haberini duyunca sevinmiştim... Albümlerde TARKAN adı olunca insanlarda ''GÜZEL OLACAK MI?'' sorusu artık kalktı. Yani Ölürüm Sana albümünden sonra eğer bir albümde Tarkan varsa insanlar o soru yerine ''ACABA NE KADAR GÜZEL OLACAK?'' diye soruyor. Ve yine kusursuz bir yorum ve aranje... Başta sözleri ve müzikleri ruha armağan ederken, kusursuzluğu yaratmış olan Orhan Gencebay'a, daha sonra şarkıyı okurken adeta şarkıyla ''sevişen'' Tarkan'a, ve daha sonra Ozan Çolakoğlu, Can Şengün, Mehmet akatay, Caner Güneysu, Sezai Kocabey, Ali Yılmaz, Emre Kıral, Gündem Yaylı Grbuu ve adı daha listede geçmiş yada geçmemiş (aranjeler sıradsında çay dağıtan insanların bile :)) herkesin eline sağlık... :)

futureboy
11-01-14, 11:30
Ben de oluşum süreci derken stüdyo kayıt aşamaları var sandım bir heves açtım.