PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türkiye’nin tek starı Tarkan’dır!

asltrkn
18-08-13, 11:45
Türkiye’nin tanınmış DJ’lerinden Suat Ateşdağlı , müziğin notalarından arta kalan zamanlarında neler yaptığını, kariyer planlarını ve başarılı bir DJ olmanın sırlarını AKŞAM LİFE okurları için anlattı.

- Şu ana kadar Türkiye’nin önemli birçok sarkıcıyla çalışma fırsatınız oldu. Bunlardan çalışmaktan en çok zevk aldığım, en iyi çalışmamdı dediğiniz sanatçı hangisi?

Çalıştığım şarkıcılar arasında Tarkan, Demet Akalın, Bengü, Betül Demir, Atiye gibi isimler var. Hepsi işlerinde oldukça başarılı ve yaptıkları şarkılarla milyonları eğlendirip, hüzünlendiren değerli insanlar. Saydığım isimler ile yaptığımız tüm çalışmalar hep ses getiren işler oldu. Demet Akalın çok çalışkan bir isim. İş disiplini olan kazandığı tüm parayı işine yatıran çok başarılı bir isim. Betül Demir ve Sertab Erener, Türkiye’nin en iyi iki sesi. Okullu ve sesini müthiş kontrol edebiliyorlar. Bengü, çok şirin ve sıcak kanlı bir insan. Tarkan’ın yeri bende farklıdır. Onunla çalıştığım zaman bambaşka bir müzik zevki alıyorum.

- Müzik dinleyicisi üzerinde en etkin sanatçılar kimler?

Tarkan, Ajda Pekkan, Sezen Aksu gibi isimler her zaman müzilk dinleyicisi üzerinde etkindir. Bu isimlerin dışında Demet Akalın yaptığı işlerle her zaman bir numara olmayı başarıyor. Çıkardığı tüm albümler de beş altı parçası hit oluyor. Bu kolay yapılan bir iş değildir. Ama benim müzik anlayışım daha çok yeni müzisyenler. Bu aralar en ses getiren ve beğenilen kişi Mabel Matiz. Alternatif- Rock kulvarında önü açık ve çok başarılı işlere imza atacak kapasiteye sahip biri. Mabel’in sesi ve yorumu uzak ara başarılı. Keza Murat Dalkılıç ve Murat Boz isimleri de çok önemlidir.

- Saydığınız bu sanatçılar arasında star havasını yakalayan isim var mı?

Türkiye’nin tek starı var o da Tarkan. Onu yakalayacak ya da ona yaklaşacak bir genç ben henüz göremedim.

Röportajın tamamı:http://www.magazinkafe.com/trkiyenin-tek-star-tarkandr.html

Efsane_1
18-08-13, 13:15
Tabii ki Tarkan, baska kim olabilir ki?!...:1::24:

twilight
18-08-13, 15:44
Demet hakkında ki dedikleri hariç hepsine katılıyorum... :4: İlla laf atacağım yani. :)) TARKAN tabii ki star. Zaten MEGA STAR diye boş yere söylemiyoruz.
Haber için sağ ol Aslı'cığım.

rosemary
18-08-13, 17:08
evet Tarkan Türkiye'nin tek starı....onun gibisi bir daha da gelir mi?....bence zor...

Efsane_1
19-08-13, 00:17
Tarkan sadece Turkiyenin degil, tum kainatın №1 starıdır...Bazı sanatçılar var ki mesela sponsorlar sahneyi onlara göre dekore ediyorlar...Hani izleyiciler sanatçıyı degil de, bir nevi show izlemeye gelsinler deye...Hani dekorlar, rengli ışık spotları, dansözler falan filan gibi şeyler iyi guzel de ama esas önemli olan sesdir...Tarkan'a bakarsak eger sahne dekorasyonununun mukemmelligi Onun için pek gecerli degil mesela..Bunlar olmasa da olur çunku Tarkan Kendisini sadece Turkiyede degil tum dunyada isbatlamış bi sanatcı...Artık bu satten sonra ne fark eder ki, ,,ha kel Hasaaan, ha Hasan kel''...Başka bi şey istemeyiz, sahneye ,,Tarkan çıksın yeter'' diyoruz...Bunun bir tek nedeni olabilir, o da Tarkan'ın bugulu sesi ve repertuar seçimi...Hani mesela dun Gokhan Özenin son albumunden olan bir çok şarkıları dinledim ve şarkı sözleri, muziyi, aranjÖr falan fena degildi yani ama gel gÖr ki Gokhan'ın sesi yetiyor
mu bu şarkılara, hayır...Dedigim gibi her bir sanatçı kendi sesini tanımalı ve sesini fazla zorlayacak şarkılar yorumlamamalı...
Hani mesela ben o şarkıların %95-97 Murat Boz'un yorumunda dinlemeyi tercih ederdim...Yalnıs anlaşılmasın da,
Gokhan Ozen kotu bir yorumcudur demiyorum...Sadece olarak repertuar seçimini yalnış yapıyor diyorum, kendi ses tonuna uygun
şarkılar seçemiyor..SÖyledigi şarkıların çohusu sesini hiss olunacak derecede zorluyor...Adam şarkılarını gucenerek söyluyor sanki...Yani ben Tarkan'la Gokhan'ı
kiyaslamıyorum, ki zaten benim için bÖyle bi durum söz konusu bile olamaz...Demin söyledigim gibi Tarkan repertuarını dogru seçiyor...Onu başarılı kilan en esas sebeplerden biri de bu zaten...Özellikle de bir sanatçı gibi bir suru kriterlere sahip...Rengli bi kisiliyi var, yakısıklı Kendisi, karizmatik, tatlı, sexsi ;), mutevazi, herkesde kolay kolay bulunmayan özel bi ısıga sahip...Evet bir çok konuda gerçekten de çok sanslı biri ama bununla yanı sıra bu özelliklerinin bi de zor yanları da vardır mesela...Hani söyle izah edeyim, hazreti Muhammet s.s zamanında oldugungunca çok yakısıklı bi erkekmis...Ve Kendisi herzaman topluma, millet arasına çıktıgında yuzunu kapatıyormus...Sebepi Kem gözlerden korunmak icin degil, amacı sadece akılları bastan alabilecek derecede yakısıklı oldugundan dolayı herzaman kadınların ve genc kızların ihtiraslarının uyanmasına sebep olmasın deyeböyle bir yonteme bas vurarmıs...Söyle ki, sadece gözlerinin gorunebilmesiyle yetinerek yuzunu kapatıyormus...Söylemek istedigim sey su ki, Tarkan herseyiyle ustun birisi...Adam bi kere gerçekten de mukemmel bi vucud yapısına sahip masallah...E herkes kolay kolay böyle bi özelliye sahip degil yani...Tarkan gerçekten de herseyiyle mukemmmel bi erKek...Ama O tum bu guzelliklerini saklayabilmek gibi bi lukse sahip degil neyazık ki...Onun yaptıgı is öyle bi is ki, herzaman sirf guzelligi ve sesiyle göz önunde olması lazım...Hatta bu da yetmemis gibi bi de Kendisine karsı mevcut olan ilginin hakkını verebilmesi için, ki örnek sanatcı olmasi acısından suretli bakımlı olmasi sart ve bu da Onu göz önunde tutmaya iten esas sebeplerden biri...Ki Kendisinin bundan pek memnunluk duymadıgını da çohumuz iyi biliyoruz...Ama ben bi de bu konuya bambaska bi prizmadan yaklasmak istiyorum...Hani senin de dedigin gibi tum dunyada bilmem nasıl bi sukse yapmıs sanatçı olarak suretli Michael Jackson örnek gösteriliyor...Hani rahmetlinin arkasından konusmak gibi olmasın ama, ben Michael Jackson hayrani degildim mesela...Sarkılarına gelince de Onun sadece 4 tane sarkısını begeniyorum, onlardan da bazılarının sözlerini, digerlerinin de muziyini begeniyorum o kadar...Evet bi sanatçı gibi sahneye de pek yakısmıyordu bence...Oldugunca sıska, ölu gibi bem beyaz deri rengi, hortlak gibi bi yuz ifadesi falan...Sahneye de ne zaman çıksa sahnede insan elinden Kendisini bulmak mumkunsuzdu neredeyse...Halk sanat muziyi mi yapıyor yoksa solo konser mi veriyordu anlasılmıyordu...Sanatçı dedigin yalnız basına bile doldurabilmeli sahneyi, Tarkan gibi mesela....Ha simdi deyeceksin ki peki ozaman nasıl olur da Michael Jackson'u tum dunya tanıyordu?...Basit bir cevap...BIZNES!...Evet bir çok islerde oldugu gibi Tarkan'ın da isi biznesten geçer ama, Tarkan en azından yaptıgı isin hakkını layikince verebiliyor herzaman...Yaptıgın is her ne olursa olsun hakkını verebilmen lazım...Farketmez, gerek sahnede ol, gerekse de sahne arkasında...Tarkan herzaman kendi bileginin hakkıyla gecesini gunduzune katarak yılmak bilmeden buyuk acılara gögus gererek bir çok buyuk zorlukları omuzlandı...Ve hala da bu yuku buyuk bir cesaretle tasımaktadır...Bana kalırsa ben Tarkan'ı Michael Jackson'la da bile kiyaslamam mesela...Bana göre Tarkan Michael Jackson'dan da bile daha buyuk bir sanatçıdır çunku gercegi söylemek gerekiyorsa eger Michael Jackson'un arkasında kocaman ABD durdugu halde Tarkan'ın arkasında Turkiye durmus ve Tarkan Michael Jackson'u aratmayacak bi sukse sahip neredeyse...Yani bunun neresinden bakarsak bakalım Tarkan dunya için cok önemli bir isim...Ne diyelim her agızda bir dua var derler, iste bu yuzden de hep kolaylıklar diledim Tarkan'a...
Kocaman bir kitlenin saygısını ve sevgisini kazana bilmis birisidir Tarkan ve ilk gunden bu yana bu sevgi hiç eksilmeden aynen devam ediyor çok sukur...Hatta dogrusunu söylemek gerekiyorsa %99 hayranları Tarkan'ı yakından görebilme sansına sahip olmamalarına ragmen sonsuz askla sevmeye devam ediyorlar...çohumuz Onu işte nebiliyim kliplerinden, televizyon programlarından, reportajlarından, dergilerden, gazetelerden falan gördugumuz kadarıyla tanısak bile ki gercek hayatta görmememize ragmen Kendisine karşı duydugumuz ilgi ve özlem hiç degişmiyor...Herşeye ragmen sonsuzadek hep arkasındayız...Ne demiş Kendisi ,,Anca beraber, Kanca Beraber!''...;)

alafrancia
19-08-13, 04:14
evet Tarkan bizim starimiz ama bazi yerlerde sana katilmiyorum.

Bana da sorsan ben de MJ hayrani degilim ama DUNYADA pop muzigine damga vurmus onemli sarkilarini da biliyorum. Yani burada Tarkan MJ den daha iyi ya da MJ Tarkan dan daha iyi konusmamiz yanlis bence.
MJ nun geldigi yer, yasadiklari , kulturu, dini , dili herseyi ile Tarkan dan farklidir. Oyle degil mi ?
MJ dunya muzik endustrisinin onemli ulkelerden Amerika da dogmus , buymus, yasamis.
Tarkan ise hem avrupa hem de turkiye kulturunu birebir sahip olan bir insan olarak , muzikal yetenigi kullanip bazi zincirleri kirmaya calisitigi donemlerde, Turkiyenin "Megastar"i olarak seviyoruz.
Unutmayalim, Tarkan her zaman MJ ile bir duet yapma istedigini soylemistir ( digeri ise Madonna dir). 2009 da Cesme bir konserde de MJ tarzinda giyindigini ve ona "Unutmamali" sarkisini soylerek kendisine saygi da bulunmustur.
Tarkanimiz bir MJ hayranidir bunu bilelim. Benim için hem MJ hem de Tarkan muzikal anlaminda onemli yeri vardir. Birbirlerini karsilastirmak bence dogru bir olay degil,.
"Sahnede MJ yakismiyordu" diyorsun , valla "Moonwalk" dansi dersem herhalde yeterli olur.

"MJ in arkasinda ABD durdugu halde , Tarkan in arkasinda da Turkiye durmus" diyorsun" HAYIR , HAYIR , HAYIR,

Ornek: Tarkan 1998-99 yillarinda Fransa da yasarken, Turkiyenin sesini , dilini, kulturunu butun Avrupa da ses getirirken , Turkiye de " Asker kaçagi " olarak haberlerde goruyorduk. Ne satigi albumler, ne Olympia daki konser, ne basarisi bizim Medyada dogru durust yer almadi. Gectim odullu, ulkesinde ne bir dekorasyon, ne bir tebrik mesajlarini gorduk.

- 2001 deki Hup teki "Opusme" sahnesi nerdeyse devlet meselesine getirdiler ve klibi sansur etmeye calistilar.

- 2006 daki "Come closer " albumunu insanlar " ya bu nasil bir inglizcesi var , bir sey anlamiyoruz" diyen insanlari duymadik mi ? Tarkan in kendisini dedigi gibi " Ingilizce nin I sini bilmeyiz ulkemizde, " ve herkes kafasina gore konusuyor. "Daha iyi bilen varsa, evet buyursun yapsin!!"
Come Closer kotumuydu ? Hayir hem de cok iyiydi sadece yeterince promosyon yapamadigi için , 10 senelik emegi cope attirmaya calistirlar.

-2007 de Metamorfoz için ayni seyleri soyleyecegim. Album "kotu" dediler, "basit sarkilar" denildi,. Evet her ne kadar eski albumlerine gore daha iyi olmasa da, elektronik/pop denemesinde bence album sozlerin anlamlariyla HARIKAYDI.

Anlayacagin gibi, Tarkan in arkasinda her zaman Turkiye yoktu, hatta hic bir zaman arkasinda Turkiye olmadi. Tarkan in arkasinda sadece Tarkan vardi , o kadar! " Tarkan bitti " dediler ama hala 21 sene sonra en tepede ve her zaman da kalacaktir....

MJ "BIZNES" sayesinde dunya tanidi diyorsun, ben de soyluyorum, Tarkanimiz da Amerika da taninacakti fakat Tarkan hic profesyonel olmayan menajerlerle calistigi için bu "BIZNES" i yakalayamadi. Kendisin de hatalari var tabi ama olsun , benim için Tarkan da gonlumde Amerika yi ve dunya da iz birakmistir..

Amacim hic kimseyi kirmak degildir, sadece dogrulari yazmak istedim..

Efsane_1
19-08-13, 18:31
evet Tarkan bizim starimiz ama bazi yerlerde sana katilmiyorum.

Bana da sorsan ben de MJ hayrani degilim ama DUNYADA pop muzigine damga vurmus onemli sarkilarini da biliyorum. Yani burada Tarkan MJ den daha iyi ya da MJ Tarkan dan daha iyi konusmamiz yanlis bence.
MJ nun geldigi yer, yasadiklari , kulturu, dini , dili herseyi ile Tarkan dan farklidir. Oyle degil mi ?
MJ dunya muzik endustrisinin onemli ulkelerden Amerika da dogmus , buymus, yasamis.
Tarkan ise hem avrupa hem de turkiye kulturunu birebir sahip olan bir insan olarak , muzikal yetenigi kullanip bazi zincirleri kirmaya calisitigi donemlerde, Turkiyenin "Megastar"i olarak seviyoruz.
Unutmayalim, Tarkan her zaman MJ ile bir duet yapma istedigini soylemistir ( digeri ise Madonna dir). 2009 da Cesme bir konserde de MJ tarzinda giyindigini ve ona "Unutmamali" sarkisini soylerek kendisine saygi da bulunmustur.
Tarkanimiz bir MJ hayranidir bunu bilelim. Benim için hem MJ hem de Tarkan muzikal anlaminda onemli yeri vardir. Birbirlerini karsilastirmak bence dogru bir olay degil,.
"Sahnede MJ yakismiyordu" diyorsun , valla "Moonwalk" dansi dersem herhalde yeterli olur.

"MJ in arkasinda ABD durdugu halde , Tarkan in arkasinda da Turkiye durmus" diyorsun" HAYIR , HAYIR , HAYIR,

Ornek: Tarkan 1998-99 yillarinda Fransa da yasarken, Turkiyenin sesini , dilini, kulturunu butun Avrupa da ses getirirken , Turkiye de " Asker kaçagi " olarak haberlerde goruyorduk. Ne satigi albumler, ne Olympia daki konser, ne basarisi bizim Medyada dogru durust yer almadi. Gectim odullu, ulkesinde ne bir dekorasyon, ne bir tebrik mesajlarini gorduk.

- 2001 deki Hup teki "Opusme" sahnesi nerdeyse devlet meselesine getirdiler ve klibi sansur etmeye calistilar.

- 2006 daki "Come closer " albumunu insanlar " ya bu nasil bir inglizcesi var , bir sey anlamiyoruz" diyen insanlari duymadik mi ? Tarkan in kendisini dedigi gibi " Ingilizce nin I sini bilmeyiz ulkemizde, " ve herkes kafasina gore konusuyor. "Daha iyi bilen varsa, evet buyursun yapsin!!"
Come Closer kotumuydu ? Hayir hem de cok iyiydi sadece yeterince promosyon yapamadigi için , 10 senelik emegi cope attirmaya calistirlar.

-2007 de Metamorfoz için ayni seyleri soyleyecegim. Album "kotu" dediler, "basit sarkilar" denildi,. Evet her ne kadar eski albumlerine gore daha iyi olmasa da, elektronik/pop denemesinde bence album sozlerin anlamlariyla HARIKAYDI.

Anlayacagin gibi, Tarkan in arkasinda her zaman Turkiye yoktu, hatta hic bir zaman arkasinda Turkiye olmadi. Tarkan in arkasinda sadece Tarkan vardi , o kadar! " Tarkan bitti " dediler ama hala 21 sene sonra en tepede ve her zaman da kalacaktir....

MJ "BIZNES" sayesinde dunya tanidi diyorsun, ben de soyluyorum, Tarkanimiz da Amerika da taninacakti fakat Tarkan hic profesyonel olmayan menajerlerle calistigi için bu "BIZNES" i yakalayamadi. Kendisin de hatalari var tabi ama olsun , benim için Tarkan da gonlumde Amerika yi ve dunya da iz birakmistir..

Amacim hic kimseyi kirmak degildir, sadece dogrulari yazmak istedim..

E ben de onu diyorum ya işte, afedersin doğru anlamadın qaliba...M.J'un arkasında koskoca ABD duruyorken Tarkan'ımızın arkasında Türkiye duruyor sadece...Yani hiçkimseler yok Çocuğun arkasında anladın mı onu söylemek istiyorum..Türkiye sömürmeyi biliyor sadece ama ABD sömürse de bile hakkını verebiliyor enazından...Yani...Hem sen Tarkan'ın biznesi yakalayamadığını diyorsun e tabii ki de yakalayamaz...Akbaba gibi Çocugun basindan eksik olmuyorlar ki, nasil kazanabilsin ki Çocuk?...:(

twilight
19-08-13, 18:39
Türkiye'de hiç bir zaman Tarkan'ı destekleyen medya yada siyasetçi olmadı ki. Bilmem ne gazetesinde bilmem kimin albüm çıktıktan sonra yada Harbiye konserlerinde ''harikaydı'' tarzı yazılarını saymasak Tarkan'ı hayranları dışında kimse desteklemiyor.

Michael Jackson karşılaştırması artık yapılmamalı bence, zaten Amerika sahne olarak şov buisiness isteyen bir yer. Daha adını bir kaç yıl önce duyduğumuz Rihanna, Justin Bieber bile sahne olarak apayrı uçuk noktadalar. Pink'in klibini izlerseniz kadın klibinde uçuyor. Öyle Ajda Pekkan gibi vinçle değil ama..!

Tarkan'ın o üst noktaya çıkabileceği zamanı çoktan kaçırdı kanısındayım. 2014 harika bir albüm gelir, Türkiye'de sanırsam 300 - 400 bin satar yada yükselir tiraj, sonra 2017'de albüm, sonra 2020... Her 2,5 - 3 senede bir albümler gelir. Yurt dışında pazar olmaz. En fazla Rusya olabilir. Belki Fransa, Belçika işte konser verdiği yerler.

Öyle Amerika'da ünlü bir yerde konser versin 50 bin kişi izlesin... Bunu anca 90'lı yıllarda yapabilirdi. Medya destek olmadı, kendisi de istemedi. Bıraktı gitti.

Artık ahlanmak vahlanmak sadece saçmalık olur.

Efsane_1
19-08-13, 22:27
Türkiye'de hiç bir zaman Tarkan'ı destekleyen medya yada siyasetçi olmadı ki. Bilmem ne gazetesinde bilmem kimin albüm çıktıktan sonra yada Harbiye konserlerinde ''harikaydı'' tarzı yazılarını saymasak Tarkan'ı hayranları dışında kimse desteklemiyor.

Michael Jackson karşılaştırması artık yapılmamalı bence, zaten Amerika sahne olarak şov buisiness isteyen bir yer. Daha adını bir kaç yıl önce duyduğumuz Rihanna, Justin Bieber bile sahne olarak apayrı uçuk noktadalar. Pink'in klibini izlerseniz kadın klibinde uçuyor. Öyle Ajda Pekkan gibi vinçle değil ama..!

Tarkan'ın o üst noktaya çıkabileceği zamanı çoktan kaçırdı kanısındayım. 2014 harika bir albüm gelir, Türkiye'de sanırsam 300 - 400 bin satar yada yükselir tiraj, sonra 2017'de albüm, sonra 2020... Her 2,5 - 3 senede bir albümler gelir. Yurt dışında pazar olmaz. En fazla Rusya olabilir. Belki Fransa, Belçika işte konser verdiği yerler.

Öyle Amerika'da ünlü bir yerde konser versin 50 bin kişi izlesin... Bunu anca 90'lı yıllarda yapabilirdi. Medya destek olmadı, kendisi de istemedi. Bıraktı gitti.

Artık ahlanmak vahlanmak sadece saçmalık olur.

Evet haklisin ama, muslumanlarin en cok sevdikleri sey biri birilerinin ugurlarini cekememesidir...Ya birbirlerinin ayagindan asagiya cekerler ya da ki kuyu kazarlar fazla ileri gidemesin deye...Tarkan ABD de dogulmus olsaydi eger bu yetenekle oyle bi basari elde ederdi ki, hatta Afrikanin en ucqar kabilesinde bile Tarkani tanimayan kimse kalmazdi inan...Onun en buyuk sansizligi Turkiyenin sanatcisi olmasidir...Amma yine de Oherseyiyle muhtesemdir...Her zaman....

yeliz zaimoglu
20-08-13, 02:26
onun fanı olmaktan gurur duyuyorum. O gerckten turkıyenın starı kmse onun yerını dolduramaz !

Büşra ÇAĞLAR
21-08-13, 01:12
Söylediklerinize katiliyorum. Her seyin en iyisine layık Tarkan. En büyük sevgi, saygi ve destege...

Efsane_1
21-08-13, 10:18
Söylediklerinize katiliyorum. Her seyin en iyisine layık Tarkan. En büyük sevgi, saygi ve destege...

En çok da ailesinin desteğine ihtiyaci var...Bizlere yani...Bizler de Onun ailesiyiz çünkü...:29:

Büşra ÇAĞLAR
22-08-13, 19:37
Evet bizde onun ailesiyiz ve bence bizlerde ona yeterli destegi saglayamiyoruz.Tabi bu benim dusuncem en azindan ben yapmak istedigim bir cok seyi yapamiyorum ve bu yuzden yeterli desteği gosteremiyorum .

Efsane_1
22-08-13, 20:20
Evet bizde onun ailesiyiz ve bence bizlerde ona yeterli destegi saglayamiyoruz.Tabi bu benim dusuncem en azindan ben yapmak istedigim bir cok seyi yapamiyorum ve bu yuzden yeterli desteği gosteremiyorum .

Hangı acıdan mesela?

twilight
22-08-13, 21:20

Önümüzdeki seneye artık canım, anladın sen ;)

Hayran - sanatçı bütünleşmesini sosyal medya dahilinde bile yansıtamadığımızı düşünüyorum ben. Tarkancoll olarak düşünmeyin bunu. Tarkan'ın Facebook'taki bütün sayfalarına bakarsanız 1000 tane sayfa vardır. Tarkan'ın resmi sayfası sadece 1 tane. 890 bin beğeni var Tarkan'da ancak bu diğer 1000 sayfaya üye olan herkes bu sayfaya üye değil. Tarkan'ı fake olarak görenler ''sen kimsin ki Tarkan bile değilsin bunu yazmışsın'' diyenler oluyor. Yani artık farklı şeyler yapmak lazım. Dev konserlerde sanatçı kendi sosyal medyasını tek Facebook değil hayran sayfalarını bile tanıtmalı.

Bir ara Tarkan.Com'da TarkanColl'un fan sayfalarında adı vardı, hatırlayanlar hatırlar. Şu an öyle bir girişim yok. Sayfada sadece Tarkan'ın müzikleri, resimleri, doğa ile ilgili çektiği resimler, haberler ve videolar var.

Yani anlatmak istediğim sanatçı ne kadar büyük olursa olsun hayranları arasında bütünleşme yoksa, hayranlarında bir kopukluk var demektir. Sanatçıya da yansır. Tarkan'ın 2006 konserinde Rize'de verdiği kavga falan çıkmıştı, hatta Tarkan ambulans çağıralım falan demişti. Yani bunu n gibi şeylerin olmaması için tabii ki yüzbinlerce insanı tanımazsın ama en azından kendi ilindeki çok sıkı Tarkan hayranı olan insanlarla kontak haline geçerek hem Tarkan'la ilgili bilgilerini paylaşabilir,bilmediklerini öğrenebilirsin hem de Tarkan için daha farklı bir fan olmuş olursun :)

Efsane_1
22-08-13, 21:50

Hayran - sanatçı bütünleşmesini sosyal medya dahilinde bile yansıtamadığımızı düşünüyorum ben. Tarkancoll olarak düşünmeyin bunu. Tarkan'ın Facebook'taki bütün sayfalarına bakarsanız 1000 tane sayfa vardır. Tarkan'ın resmi sayfası sadece 1 tane. 890 bin beğeni var Tarkan'da ancak bu diğer 1000 sayfaya üye olan herkes bu sayfaya üye değil. Tarkan'ı fake olarak görenler ''sen kimsin ki Tarkan bile değilsin bunu yazmışsın'' diyenler oluyor. Yani artık farklı şeyler yapmak lazım. Dev konserlerde sanatçı kendi sosyal medyasını tek Facebook değil hayran sayfalarını bile tanıtmalı.

Bir ara Tarkan.Com'da TarkanColl'un fan sayfalarında adı vardı, hatırlayanlar hatırlar. Şu an öyle bir girişim yok. Sayfada sadece Tarkan'ın müzikleri, resimleri, doğa ile ilgili çektiği resimler, haberler ve videolar var.

Yani anlatmak istediğim sanatçı ne kadar büyük olursa olsun hayranları arasında bütünleşme yoksa, hayranlarında bir kopukluk var demektir. Sanatçıya da yansır. Tarkan'ın 2006 konserinde Rize'de verdiği kavga falan çıkmıştı, hatta Tarkan ambulans çağıralım falan demişti. Yani bunu n gibi şeylerin olmaması için tabii ki yüzbinlerce insanı tanımazsın ama en azından kendi ilindeki çok sıkı Tarkan hayranı olan insanlarla kontak haline geçerek hem Tarkan'la ilgili bilgilerini paylaşabilir,bilmediklerini öğrenebilirsin hem de Tarkan için daha farklı bir fan olmuş olursun :)

Evet sonuna kadar haklısın ama bu konuda insanlar (fanlar) bazen kime güvenebileceklerine ve ya güvendikleri insanlar tarafından gerçekten de doğru yönlendirileceklerine emin olmak istiyorlar...Hani mesela ben kendimden bahsedeyim, defalarca bu sitenin yöneticilerinden ve adminlerinden yardım istememe rağmen hiç bir yardım elinin uzatılmaması beni senin bahsettiğin bu konudan biraz daha uzaklşmaya mecbur ediyor...Yani inanmak konusunda bir kez daha düsünmek zorunda kaıyorum...Bilmem anlata bildim mi?...

twilight
22-08-13, 22:00
Evet sonuna kadar haklısın ama bu konuda insanlar (fanlar) bazen kime güvenebileceklerine ve ya güvendikleri insanlar tarafından gerçekten de doğru yönlendirileceklerine emin olmak istiyorlar...Hani mesela ben kendimden bahsedeyim, defalarca bu sitenin yöneticilerinden ve adminlerinden yardım istememe rağmen hiç bir yardım elinin uzatılmaması beni senin bahsettiğin bu konudan biraz daha uzaklşmaya mecbur ediyor...Yani inanmak konusunda bir kez daha düsünmek zorunda kaıyorum...Bilmem anlata bildim mi?...

Sayfa adminlerini karıştırma, işleri vardır yardım edemeyebilirler, mesaj atınca forum hakkında bilgi sahibi olmak istersen bütün herkes sana yardım eder.

Büşra ÇAĞLAR
22-08-13, 22:15

Söylediklerine katiliyorum Evrim.
Benim soylemek istedigim şey: Fanlar arasindaki iletim kopuklugu ve dayanisma eksikligi. Tarkan'ın adina acilmis bir cok sayfa var Tarkan'ın kendi sayfasi var ve bircok fan bu sayfalari bilmiyor ve takip etmiyor. Tarkana her zaman 'yanindayiz diyoruz fakat yaninda değiliz. (Konserler haric ona sevgimizi gosteremiyoruz.)
Sesimizi ona yakışır şekilde duyuramiyoruz.
Ailesiyiz fakat birbirimizden hic haberimiz yok.

twilight
22-08-13, 22:20
Söylediklerine katiliyorum Evrim.
Benim soylemek istedigim şey: Fanlar arasindaki iletim kopuklugu ve dayanisma eksikligi. Tarkan'ın adina acilmis bir cok sayfa var Tarkan'ın kendi sayfasi var ve bircok fan bu sayfalari bilmiyor ve takip etmiyor. Tarkana her zaman 'yanindayiz diyoruz fakat yaninda değiliz. (Konserler haric ona sevgimizi gosteremiyoruz.)
Sesimizi ona yakışır şekilde duyuramiyoruz.
Ailesiyiz fakat birbirimizden hic haberimiz yok.

Ben biraz da Tarkan'ın suçu olduğunu düşünüyorum bunda.
3 yılda bir albüm yapıyor,yani bu sürenin çeyreğini stüdyoda geçirse bir albüm için 10 şarkı üretilebilir zaman. Geri kalan zamanında yarısında konser verse, röportaj yapmıyor, tv şovlarına katılmıyor. En azından sosyal medyada hayranlarıyla kontakt halinde olabilir. Sanatçı olarak sevmezsiniz belki ama Lady Gaga'nın yada Justin Timberlake'in Tarkan'dan daha az çalıştığını düşünmüyorum. sonuçta DÜNYA STARI daha fazla çalışır. Ancak yinede sosyal medyada kendilerine her gün 1 saat bile olsa yer buluyorlar. Tarkan 2013 yılından beri 15 tane tweet attıysa, Lady Gaga bu süreçte 100 tane atmıştır. Yani iş sadece hayranlarda da bitmiyor. Tarkan'a da görev - hatta daha büyük bir görev - düşüyor.

Facebook 2007'den beri aktif. Tarkan 2010'un sonunda Facebook'ta hesap açıyor. Bizde burada 4 - 5 milyon rakamına ulaşmasını bekliyoruz.
Hani 2010 da kapatılan 1 milyon hayranlı olan bir hesap vardı, hatırlarsanız. Eğer o hesap şu an aktif olsa, fake bile olsa 10 milyonu geçen bir sayfa olurdu belki dünya starları kadar da iş yapardı :)

yeliz zaimoglu
22-08-13, 22:26
bunun gercekleşmesi biraz zor cünkü tarkanın cok hayranı var herkese yetişemez herkesi tanıması cok zor birsey. ama konserlerde sürekli yanında olan fanlar zaten tarkanın ailesi gibi artık.. 20 senelik fanlar oldukları için arasındaki iletişim daha baglı. o yüzden o fanlar cok şanslı :)) ama onlarda bunu hakkediyorlar cünkü her zaman tarkanın yanındalar her konserlerine gidiyorlar onlarda tarkana hep zaman ayırdıkları içinde tarkanda onları artık ailesi gibi görüyor. :)) ne kadar deger verirsen ve seversen inanırsan bu sevginin ve degerin elbet birgün karşılıgını göreceksin :))

Büşra ÇAĞLAR
22-08-13, 22:31
Ben biraz da Tarkan'ın suçu olduğunu düşünüyorum bunda.
3 yılda bir albüm yapıyor,yani bu sürenin çeyreğini stüdyoda geçirse bir albüm için 10 şarkı üretilebilir zaman. Geri kalan zamanında yarısında konser verse, röportaj yapmıyor, tv şovlarına katılmıyor. En azından sosyal medyada hayranlarıyla kontakt halinde olabilir. Sanatçı olarak sevmezsiniz belki ama Lady Gaga'nın yada Justin Timberlake'in Tarkan'dan daha az çalıştığını düşünmüyorum. sonuçta DÜNYA STARI daha fazla çalışır. Ancak yinede sosyal medyada kendilerine her gün 1 saat bile olsa yer buluyorlar. Tarkan 2013 yılından beri 15 tane tweet attıysa, Lady Gaga bu süreçte 100 tane atmıştır. Yani iş sadece hayranlarda da bitmiyor. Tarkan'a da görev - hatta daha büyük bir görev - düşüyor.

Facebook 2007'den beri aktif. Tarkan 2010'un sonunda Facebook'ta hesap açıyor. Bizde burada 4 - 5 milyon rakamına ulaşmasını bekliyoruz.
Hani 2010 da kapatılan 1 milyon hayranlı olan bir hesap vardı, hatırlarsanız. Eğer o hesap şu an aktif olsa, fake bile olsa 10 milyonu geçen bir sayfa olurdu belki dünya starları kadar da iş yapardı :)
Evet Tarkan sessiz kalmayi, sakinligi seviyor. Bu da kopukluk olmasinin ilk sebeplerinden diye düşünüyorum. Yapılacak birsey yok alıştığımız gibi bekleyip sevmeye devam edicez.

asltrkn
23-08-13, 12:03

Evrim, Tarkan.com'da sağ alt köşede hala var.

Efsane_1
23-08-13, 20:41
Evet Tarkan sessiz kalmayi, sakinligi seviyor. Bu da kopukluk olmasinin ilk sebeplerinden diye düşünüyorum. Yapılacak birsey yok alıştığımız gibi bekleyip sevmeye devam edicez.

Sizi bilmiyorum ama var ya, bi yolunu bulup acilen Tarkan'a kavuşmam lazım, yoksa deliricem valla...İnanın ruhlar alemine girmeyi bile hedeflemişim yani...Bu gidişle Şaman olmam çok yakın...O.o E gerisini siz duşünün artık...

melly
27-08-13, 23:07
Demet hakkında ki dedikleri hariç hepsine katılıyorum... :4: İlla laf atacağım yani. :)) TARKAN tabii ki star. Zaten MEGA STAR diye boş yere söylemiyoruz.
Haber için sağ ol Aslı'cığım.

ıyyy evet anti demet :20: