PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Megastar'dan Mega duyarlı bir mesaj var...

twilight
31-05-13, 22:28
YAŞASIN GEZİ PARKI!

Doğanın, toplumun ve bireyin; varlığın, hayatın ve vicdanın birbirinden ayrılamaz tarafları ve birbirlerinin tamamlayıcıları olduğunu düşünürüm.
Her birinin diğerinin aklına, duygusuna ve vicdanına sürekli ihtiyacı vardır çünkü.
İstanbul Taksim Meydanı Gezi Parkı için de durum aynen böyledir bence.
Kentin soluk almasında önemi olan Gezi Parkı'nda şimdi ağaçlar kesiliyor ve doğa yok ediliyor!
Bu parkın yerine yapılması düşünülen projeye karar vermeden önce bu kentin insanlarının ‘oyu’na başvurulmalıydı; bu toplumsal ve demokratik bir gerekliliktir.
Bireyin direnmesi, üst düzey değerleri koruması için seslenmesi, pasif eylem yöntemini seçerek çadır kurması, müzik yapması kadar doğal bir şey yok. Buna karşılık yönetim kaba kuvvet kullanarak bu insanların çadırlarını yakıp, üzerlerine biber gazı sıkarak hem vahim sonuçlara yol açmış hem de bireyin hak ve özgürlüklerini çiğnemiştir..
Bir doğa tutkunu ve İstanbul'u çok seven biri olarak bu insanların, bu masum direnişçilerin yanında yer alıyorum.

YAŞASIN GEZİ PARKI!

Tarkan

www.facebook.com/tarkan
www.twitter.com/tarkan

Bamboo
01-06-13, 23:06
hiç şaşırmadım face'e girebilsem onun bu paylaşımını paylaşıca ama sansür var ne yazıkki

twilight
01-06-13, 23:57
hiç şaşırmadım face'e girebilsem onun bu paylaşımını paylaşıca ama sansür var ne yazıkki

Benim aklıma şöyle bir şey geldi, ne kadar bir parka, doğaya destek amaçlı bir yazı olsa da alttan bir siyasi mesaj var, umarım başı derde girmez... Olayı siyasete çekmek istemiyorum ancak, HOP HOP şarkısını yapması ve açık bari siyaset adamlarına laf atması, Trt'de konser vermesi ancak tamamen tezat bir olayla 750 bin TL. para istemesi, Allioni ve Hasankeyf'e destek vermesi son olarakta 2009'da ki Recep Tayyip Erdoğan'ın düzenlediği kahvaltı yemeğine katılmaması ile birlikte 15 gr esrarla yakalanması... Direk siyasetçileri suçlamak istemiyorum, tabii ki Tarkan da suçlu olabilir, Türkiye adaletine de güveniyorum, Tarkan suçluysa ceza alır, suçsuzsa serbest bırakılır, uyuşturucu kullansa da kullanmasa da arkasındayız her zaman, ancak siyasi bir muhamele de olabilir, susmuyorsan sustururuz, (Bkz: Deniz Seki bir kaç şeyler söylemişti, ve ardından hapise atılmıştı ve sonrasında seccade - tesbih ve Kuran'ı Kerim'le ayrılmıştı mahkemelerden) mesajı olabilir.
Umarım Tarkan bu yazıyla başına bir iş açmaz...

rosemary
02-06-13, 02:24
tarkan'a gelene kadar bir sürü insan var başı derde girecek merak etmeyin..

devilscream
02-06-13, 03:10
Hiçbir şey olmaz

twilight
02-06-13, 05:02
Umarım olmaz, çünkü açık bariz iktidarın işine karşı ayaklanma, Okan Bayülgen, Halit Ergenç&Bergüzar Korel, daha bir çok isim var, 17 yıldır Kanal D ekbiiyle çalışan Beyaz'ın bile katıldığı için Doğan ekibi tarafından işten kovulduğu söyleniyor, haber doğru mu bilmiyorum ancak gerçekse üzücü durum. Yine de gerek sosyal paylaşıp sayfalarından gerek buradan desteklerimizi esirgemeyelim.

bendeniz
03-06-13, 17:04
arkadaşlar beyaz showun yayından kaldırıldığı felan yalan haber bizzat kendisi açıklama yaptı hatta onumuzdekı hafta hangı konuklar bıle bellı olmus sıra tarkana gelınce tarkanın yazdıklarını ıyıce okursak ve anladıgımız kadarıyla benım fıkrım tarkan dogaya cok duyarlı oldugu ıcın kendı adına sadece doga ıcın bır yazı yazmıstır eger tarkan yazmasaydı tarkan doga ıcın savas vermıyor sırf reklam ıcın yapıyorlar derlerdı ve bu cogu yerde bende gordum sosyal medyada herkes tarkanın bır seyler yapmasını bekledı hatta orda olmasını ısteyen kose yazılarını bıle yazanlar var ama tarkan yıne megalıgını gosterdı bence bası hıc derde gırmeyecek korkmayalım arkadaslar hasankeyf ve dıger doga ıcın ne kadar savastıgını gorduk oyle bır kaygısı olsaydı tarkan yıllar once askerlıge karsı tarkanlıgını savunmazdı TARKAN muhtesem

twilight
03-06-13, 17:23
arkadaşlar beyaz showun yayından kaldırıldığı felan yalan haber bizzat kendisi açıklama yaptı hatta onumuzdekı hafta hangı konuklar bıle bellı olmus sıra tarkana gelınce tarkanın yazdıklarını ıyıce okursak ve anladıgımız kadarıyla benım fıkrım tarkan dogaya cok duyarlı oldugu ıcın kendı adına sadece doga ıcın bır yazı yazmıstır eger tarkan yazmasaydı tarkan doga ıcın savas vermıyor sırf reklam ıcın yapıyorlar derlerdı ve bu cogu yerde bende gordum sosyal medyada herkes tarkanın bır seyler yapmasını bekledı hatta orda olmasını ısteyen kose yazılarını bıle yazanlar var ama tarkan yıne megalıgını gosterdı bence bası hıc derde gırmeyecek korkmayalım arkadaslar hasankeyf ve dıger doga ıcın ne kadar savastıgını gorduk oyle bır kaygısı olsaydı tarkan yıllar once askerlıge karsı tarkanlıgını savunmazdı TARKAN muhtesem

Öncelikle Tarkan'ın en iyi ulusal ve uluslar arası fan sayfası ve forumuna hoşgeldiniz(diyorum ama 2009 üyesisiniz, olsun tekrardan mesaj anlamında hoşgelidniz) aydınlatma için sağolun, bende bilmiyorum ne kadar doğru ne kadar yanlış tüm sosyal medyada paylaşıldı hatta MSN haber sayfalarına bile düştü, bende doğru sandım, Beyaz'a Tarkan'ın katılmasını istemem ama seviye olarak beğendiğim en iyi komedyen kendisi. Sağolun bu arada düzeltme için... Tekrardan hoşgeldiniz.

bendeniz
03-06-13, 20:28
çok teşekkür ediyorum hoşbulduk twilight evet uzun zaman önce üye olmuştum ve bir türlü üyeliğimin ismini ve şifresini bulamamış uzaktan misafir olarak sürekli takip ediyordum sonunda buldum :)ama o kadar tarkan benim hayatımın içinde yer alıyorki bildiklerimi ve hissettiklerimi burda benim gibi tarkan sevenlerle paylaşma gereği duydum umarım tarkanla güzel yeni haberlerle ve müjdelerle devam ederiz bol TARKAN lı günler hepimize

rosemary
04-06-13, 01:33

öncelikle hoşageldin....söylediklerine katılıyorum.tarkan'ın yazdıklarında siyasi birşey yok...

bendeniz
04-06-13, 18:47
öncelikle hoşageldin....söylediklerine katılıyorum.tarkan'ın yazdıklarında siyasi birşey yok...

hoşbulduk TARKAN severler :)