PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Müjdemi isterim! :)

twilight
15-02-13, 18:54
Tarkan'ın 22 yıllık yol arkadaşı,ünnlü aranjör,sanatçı,söz yazarı ve besteci Ozan Çolakoğlu Twitter'ına,''Yepyeni Tarkan albumu icin de calismalara basladik bu arada :) '' yazmış.
Hadi gözümüz aydın... 4 göz,4 kulak,4 beyin ve 4 kalple bekliyoruz :)

https://twitter.com/ozancolakoglu

TARQANIM
17-02-13, 20:28
hadi ins. bakalim gelsin albüm, 4 yil beklemeyelimde

twilight
17-02-13, 20:36
Evet,Tarkan artık her 2 yılda bir albüm yapmalı. Arayı çok uzak tutuyor. Artık yaş 41 oldu,her 2 yılda bir albüm yapmalı. Seversiniz/sevmezsiniz bilmem ama Mustafa Sandal(Ki bence,Tarkan'dan sonra en büyük star'dır Türkiye'de,ama tabii ki Tarkan'ın T'si bile olamaz ama) bile 19 yılda 13 albüm yaptı. Tarkan'ınsa 21 yılda 8 albümü var. Bilmem anlatabiliyor muyum ? Mustafa Sandal sadece bir örnektir. Tarkan'la hemen - hemen aynı yıllarda çıktığı için örnek veriyorum. Ebru Gündeş,Serdar Ortaç,Kenan Doğulu vs. farketmez. :)

Aacayipsin
26-02-13, 00:56
Tarkan "ayrılık zor" single'ndan sonra sevdiğim yeni çalışması "uyan" single'ı oldu. Bir de tabii "benim sadık yarim kara topraktır" single'ı. Albüm adına Dudu benim için son sevdiğim albümü oldu. Dudu'dan sonraki albümlerde de tek tük şarkıları beğendiğim olmuştu. "Kayıp" bunlardan biri. Herşeyiyle tek geçtiğim albümü ise şüphesiz; "Karma". Yeni albümü için başarılar dilerim. Tarkan uyuşturucu falan kullanma ne olur. Son zamanlarda imajdan mıdır nedir çok çökmüş görünüyorsun. Eski Tarkan'ı çok özlüyoruz.

twilight
26-02-13, 12:08
Tarkan "ayrılık zor" single'ndan sonra sevdiğim yeni çalışması "uyan" single'ı oldu. Bir de tabii "benim sadık yarim kara topraktır" single'ı. Albüm adına Dudu benim için son sevdiğim albümü oldu. Dudu'dan sonraki albümlerde de tek tük şarkıları beğendiğim olmuştu. "Kayıp" bunlardan biri. Herşeyiyle tek geçtiğim albümü ise şüphesiz; "Karma". Yeni albümü için başarılar dilerim. Tarkan uyuşturucu falan kullanma ne olur. Son zamanlarda imajdan mıdır nedir çok çökmüş görünüyorsun. Eski Tarkan'ı çok özlüyoruz.

Maalesef bende katılıyorum. 2005'deki o dev İnönü Konserleri serisinden sonra konserlerde de düşüş var maalesef. Metamorfoz'daki en iyi 2 şarkıyı resmen harcadı. ''İstanbul Ağlıyor'' ve ''Dedikodu''ya klip çekseydi belki ''Dilli Düdük'',''Arada Bir''yada ''Vay Anam Vay''dan daha çok tutardı. ''Pare Pare'' iyiydi,ancak o kadar tuttuğu söylenemez. ''Sevdanın Son Vuruşu'' gibi muhteşem bir şarkı çıkınca hepimiz umutlandık ama maalesef yine olmadı gibi. Her ne kadar internette tık rekorları kırsalar da,''Acımayacak'',''Usta - Çırak'',''Sen Çoktan Gitmişsin'',''işim Olmaz'' hit şarkılar değildir. En iyi 2 hit şarkıya klip geldi zaten. ''Adımı Kalbine Yaz'' ve ''Kayıp'' çok iyiydi. ''Öp'' eh şöyle böyle,ama yıllar sonra hatırlanabilecek bir şarkı değil. Ben eski albümlerle karşılaştırmamaya çalışıyorum,diyorum bazen,''Yahu,o zamanın fırsatları öyleydi,öyle şarkılar çıkıyordu.''diyorum ama,yapabilecekte bir şey yok. Tarkan'ın en ''dünya starı''na yakın hali 1994'te Aacayipsin'in çıkışıyla başladı ve Bounce'un çıkışıyla da bitti. Tarkan bitti mi? Tabii ki hayır. Ancak düşüşte mi? Evet.

rosemary
26-02-13, 21:39
çok karamsarsınız. bence son albümde gayet güzeldi.tabii "işim olmaz" a klip olmasını bende isterdim.

twilight
26-02-13, 22:13
çok karamsarsınız. bence son albümde gayet güzeldi.tabii "işim olmaz" a klip olmasını bende isterdim.

Aslında değiliz bile! Türkiye'nin en ünlü ve en başarılı sanatçısı olunca gerek eleştiriler gerek övgüler olacak. Tarkan'ın ve tüm fanlarının buna açık olması gerek. Hep Michael Jackson örneği veriyorum ama,Michael Jackson 2001den öldüğü 2009a kadar hiç albüm yapmadı. Klip çekmedi. Konser turları ya çok azdı,yada yoktu. Ancak daha önceki 25 yılında sanata dair bir çok şey yaptı. Sadece ''Thriller''albümünün başarısı Michael Jackson'a yeter,hatta artar bile. Thriller,dünyanın en çok satan albümüdür ve 300 milyon adet satmıştır. Michael Jackson bütün aday olduğu Grammy törenlerinde ödül/lerle dönmüştür. İsterse 20 yıl albüm yapmasın,hayranlarına bir albümle ne olduğunu kanıtlamıştır.
Tarkan'ın Grammy'de adını duydunuz mu şu ana kadar?Bir adaylığını falan. Yada en azından vokallerde adaylık falan?Ben duyamadım da o bakımdan. 1999 Monako Ödülleri'nde Dünya müzik ödül'ünü aldı. Tamam kabul. Bununla övünelim duralım. Yeterli mi sizce? Avrupa'da,Asya'da ve Afrika'da bir sürü hayranı var. İyi de bunu Mustafa Sandal,Barış Manço,Emre Aydın ve Sertab Erener de yaptı. Yapmadı mı? 1991'de bütün dünya Barış Manço'yu alkışlamadı mı? Mustafa Sandal almanya'da plaklar almadı mı?Emre Aydın altın plaklar almadı mı? Ya Sertab,''Every Way That I Can/Her Yapabileceğim Yol'' şarkısıyla 1.olup Eurovizion ödülünü almadı mı? Tarkan sizce bu mu? Bütün dünyada hayranları olan ama Grammy alamayan,Dünya Müzik ödüllerini 1 kere alan,Brit ödülü veya MTV ödülü bile olmayan bir sanatçı mı? Peki ''Tarkan'' albümü 4 milyon satan sanatçı kimdi? Herhalde 1999'daki Tarkan öldü,2005'te falan başka Tarkan yarattı Allah,bizde 10 yıla yakındır,''Aaa eski Tarkana ne çok benziyor'' diye yutuyoruz.
Yapmayın,Allah aşkına... Tarkan'ın bütün sanatçılardan daha iyi sesi var,herşeyi yapabilir... Ama güvenin bana biraz,at birazı yahu,tamamen cimri sahne konusunda,klip konusunda... Siz istemez misiniz,Tarkan her yıl 4 - 5 Grammy dalında aday olsun,en az 2 ödülle dönsün,''Dünya Starı Tarkan,Londra'da/Paris'te/New York'ta 50 bin kişiye konser verdi''denmesini? Ben inanıyorum yapabilir. Ben o kadar Türkçe şarkı yada İngilizce şarkı farkeder diyenlerden değilim. Bütün dünya ŞIMARIK'ı biliyor,ŞIKIDIM'ı biliyor. Come Closer albümünden bilinen 1 şarkı bile yok.
Türkçe de olur. Ama cimrilik olmamalı.

Aacayipsin
27-02-13, 00:36
Aslında değiliz bile! Türkiye'nin en ünlü ve en başarılı sanatçısı olunca gerek eleştiriler gerek övgüler olacak. Tarkan'ın ve tüm fanlarının buna açık olması gerek. Hep Michael Jackson örneği veriyorum ama,Michael Jackson 2001den öldüğü 2009a kadar hiç albüm yapmadı. Klip çekmedi. Konser turları ya çok azdı,yada yoktu. Ancak daha önceki 25 yılında sanata dair bir çok şey yaptı. Sadece ''Thriller''albümünün başarısı Michael Jackson'a yeter,hatta artar bile. Thriller,dünyanın en çok satan albümüdür ve 300 milyon adet satmıştır. Michael Jackson bütün aday olduğu Grammy törenlerinde ödül/lerle dönmüştür. İsterse 20 yıl albüm yapmasın,hayranlarına bir albümle ne olduğunu kanıtlamıştır.
Tarkan'ın Grammy'de adını duydunuz mu şu ana kadar?Bir adaylığını falan. Yada en azından vokallerde adaylık falan?Ben duyamadım da o bakımdan. 1999 Monako Ödülleri'nde Dünya müzik ödül'ünü aldı. Tamam kabul. Bununla övünelim duralım. Yeterli mi sizce? Avrupa'da,Asya'da ve Afrika'da bir sürü hayranı var. İyi de bunu Mustafa Sandal,Barış Manço,Emre Aydın ve Sertab Erener de yaptı. Yapmadı mı? 1991'de bütün dünya Barış Manço'yu alkışlamadı mı? Mustafa Sandal almanya'da plaklar almadı mı?Emre Aydın altın plaklar almadı mı? Ya Sertab,''Every Way That I Can/Her Yapabileceğim Yol'' şarkısıyla 1.olup Eurovizion ödülünü almadı mı? Tarkan sizce bu mu? Bütün dünyada hayranları olan ama Grammy alamayan,Dünya Müzik ödüllerini 1 kere alan,Brit ödülü veya MTV ödülü bile olmayan bir sanatçı mı? Peki ''Tarkan'' albümü 4 milyon satan sanatçı kimdi? Herhalde 1999'daki Tarkan öldü,2005'te falan başka Tarkan yarattı Allah,bizde 10 yıla yakındır,''Aaa eski Tarkana ne çok benziyor'' diye yutuyoruz.
Yapmayın,Allah aşkına... Tarkan'ın bütün sanatçılardan daha iyi sesi var,herşeyi yapabilir... Ama güvenin bana biraz,at birazı yahu,tamamen cimri sahne konusunda,klip konusunda... Siz istemez misiniz,Tarkan her yıl 4 - 5 Grammy dalında aday olsun,en az 2 ödülle dönsün,''Dünya Starı Tarkan,Londra'da/Paris'te/New York'ta 50 bin kişiye konser verdi''denmesini? Ben inanıyorum yapabilir. Ben o kadar Türkçe şarkı yada İngilizce şarkı farkeder diyenlerden değilim. Bütün dünya ŞIMARIK'ı biliyor,ŞIKIDIM'ı biliyor. Come Closer albümünden bilinen 1 şarkı bile yok.
Türkçe de olur. Ama cimrilik olmamalı.

Cimrilik kısmı hariç diğerlerine katılıyorum.

rosemary
27-02-13, 03:35
hangi Türk grammy almış var mı ben bilmiyorum.abd'den çıkan biri hemen dünyaya açılabiliyor.justin b. çok mu yetenekli? ... birileri seni oraya getiriyor belli kişilerin, grupların destekleri gerekiyor...hem onların bütçeleri çok farklı boyutlarda.. yoksa tarkan birçoğundan daha yetenekli ..

twilight
27-02-13, 11:07
hangi Türk grammy almış var mı ben bilmiyorum.abd'den çıkan biri hemen dünyaya açılabiliyor.justin b. çok mu yetenekli? ... birileri seni oraya getiriyor belli kişilerin, grupların destekleri gerekiyor...hem onların bütçeleri çok farklı boyutlarda.. yoksa tarkan birçoğundan daha yetenekli ..

Zaten Justin Bieber'la karşılaştırmadım. Justin Bieber,Rihanna vb. sanatçılarda ses olduğunu düşünmüyorum. Tarkan'ın yurt dışında erkek rakibi Michael Jackson,Justin Timberlake olabilir. Kadın olaraksa Beyonce yada Britney Spears olabilir. Cidden iyi sesleri var saydığım isimlerin. Seversiniz/sevmezsiniz,o size kalmış... Ama Justin Timberlake son 10 yılın en iyi sahnesini ayarlayan sanatçılardan biridir. Michael Jackson'ın ölümü ve Ricky Martin'in de müzikal anlamda geriye dönmesiyle zirve Justin'e kalmıştır. Bakın Bieber demiyorum,Timberlake diyorum.
Tarkan'da bunu yapabilecek kabiliyette var. Ben yapamayacak sanatçıya,yapamaz da derim zaten. 2007 yılında çıkış yapan Sıla'nın da hayranıyım,bu güne kadar yaptığı bütün albümleri sayarım. Ama Sıla asla bir Beyonce olamaz. Ses var mı?Var. Şarkılar güzel mi?Evet. Ancak sahne enerjisi yok Sıla'da. Keza Emre Aydın'ı da çok severim. Ama kimse Emre Aydın geleceğin Michael'ıdır gibi bir şey söyleyemez. Facebook'ta ister 4 milyon hayranı olsun isterse 400 milyon hayranı olsun. Tarkan'ın 2002'deki Abdi İpekçi,1995'deki İnönü,2005'deki İnönü yada en azından 1999'daki dünyaca ünlü verdiği konserleri izlerseniz ne demek istediğimi zaten anlarsınız. 1994'ten 2005'e kadar Tarkan sahne performansı yaptığı şarkılar ve danslarla bir çok Grammy'e aday olup belkide bir çok Grammy ödülü sahibi olabilirdi. Albümdeki hemen hemen bütün şarkılarını sevsemde keşke Come Closer çıkmasaydı da düşüşe geçiş olmasaydı,diyenlerdenim. Gerçi o albümde de güzel konserler oldu,yanlış hatırlayabilirim ama Viyana olması lazım,2006'da 300.000 kişiye konser vermişti Tarkan.Son 6 yılda böyle bir başarı duydunuz mu Tarkan'dan. İstanbul konserlerini lütfen saymayın. İstanbul'da PSY(Gangnam Style) geldiğinde bile onbinlerce insan geldi. E o zaman PSY'de de çok iyi ses var. Bu mudur?

alafrancia
05-03-13, 03:35
twilightcim vallahi benim dusunculerimi aynen yansitmisin. Dedigin gibi , gercekten Tarkan daki potanisyel dunya da hic kimse de yok.
Yanlis vizyonu olan menajerlerle calisirsan iste hala monaco da ki basarayli Tarkan i hatirlariz :( ve Tarkanimizi ne grammy lerde ne de Mtv awards larda goruruz ve sadece Kral Tvlerde kendisini goruruz :(((

Onceden de soylemistim. Tarkan in kendisin inanmasi lazim , kendisini motive etmesi lazim ki bu sarkilarina yansisin.
Ama sadece Sezen le calissin yeter.

Hadi Tarkan hep beraber donusunu bekliyoruz....

Aacayipsin
01-05-13, 16:48

Sertab Erener Gramy almış bir sanatçımızdır.

twilight
01-05-13, 17:01
Sertab Erener Gramy almış bir sanatçımızdır.

Yanlış bilgi. Sertab Erener'in Grammy Ödülü yok. 2003 yılında katıldığı 'Eurovision Müzik Yarışması'nda 1.olarak ödül aldı. Türkiye'de Grammy'e aday olan sanatçı yok, Ahmet Ertegün(1998'de Tarkan'la da çalışmıştı) çalıştığı dünya starlarıyla PRODÜKTÖR ve ARANJÖR olarak Grammy'e aday oldu,ancak almadı.