PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kusura bakmasınlar ama,Tarkan o ödüllerin hepsini haketti!

twilight
22-12-12, 00:51
Arkadaslar,bu gün öglenden beri defalarca ardi ardina 2011 yilinda Tarkan'in katildigi 2 ödül gecesini izledim.Ilk baslarda da Tarkan'in bu ödüllerini hak ettigini düsünüyordum zaten ama,birazda Kral'a kiziyordum:Tarkan'a ondan önceki 6 yil üst üste hic bir ödül vermediniz,simdi ödülleri vererek,gerek medya ve yayin organlarinin gerekse diger sanatcilarin,elestirilecegini biliyordun diye...Cünki zaten Tarkan'in ödül gecesine saat 23.00'te gelme imkani yok,arkada kendi kulisinde bekletildi ve geceyi düzenleyen basta Mehmet Akbay,Emel müftüoglu gibi kisiler tarafindan Tarkan'a haber verildi,tüm seyirci ve izleyicilere sürpriz olsun diye,Ferit Sahenk'e bile söylenmedi ki,Ferit Sahenk ödülü almaya gelirken Tarkan poutporisinden sonra cagirinca sahneye ''Tarkan,ne cok ödül aldin bu gece ya''gibisinden bir seyler söylüyor Tarkana...Neyse benim ödül geceleri ile ilgil bir yazim olacak Tarkan'in bu siteyi takip ettigini biliyorum,eger etmese bile insallah forum adminlerimiz iletirler...

Kral odulleri;
Tarkan'in gec cikmasi ve ödülleri sonradan almasi icin bir cok görsel ve isitsel basin/yayin kurulusu Tarkan'i karaladi.Ancak,en cok karalamayi,sanatciyim diye gecinen Hülya Avsar,Serdar Ortac ve Ata Demirer yapti.

Ata'dan baslayalim,Bursalidir kendisi,ben de Bursaliyim,sever(d)im kendisini eskiden...
Ancak,yaptigi espriler basbayagi bayat,bayat olmayanlar belalti...Cinsel espriler yapan ve halkla alay eden,kendini burjuva(soylu kisi)sanan,Ata Demirer önce bir baksin bakalim:Halki yerden yere vurmadan veya cinsel espriler yapmadan komik olabiliyor mu?
10 yildir sanat hayatinda olan profesyönel bir komedyensin,ancak adam akilli 2 tane dizin,3 tane sinema filmin bile yok!Eger Avrupa Yakasi - ki bence dünyanin en gereksiz komedi dizilerindendir - olmasaydi sen ne yapardin?Olmayan sesinle nasil sarki söyleyecektin?
Hadi diyelim oradan buradan Erol Köse'lere filan yalvardin,albüm cikardin..''Findik fistik ooo,sensin fistik ooo''yada ''Kontör at,bebeğim,güzelim..''gibi Ismail YK'nın bile söylemedigi sarkilarla birak 150 bin - 200 bin adet albüm tiraji satmayi,10 bin satarsan haline sükret.
Kusura bakma Ata'cim ama,belki Türkiye'de tarkan'i elestirecek son kisilerdnsin.

Hülya Avsar'dan devam edelim...Hülya Avsar diyor ki:''1 metrelik boyuyla nasil benim verdigim ödüle gelmez''sormazlar mi adama,Tarkan'in boyu senin boyundan 7 ila 11 cm.arasi daha uzun,o eger cüceyse,sen sivrisinek kadar kücüksün...Arti,''nasil benim verdigim ödüle gelmez?''ne demek...Kendini nasil bir sey saniyorsun,anlamak mümkünati yok,Hülya Avsar tamamen tarzim disi bir müzik yapiyor,ancak bir kac programda canli olarak sesini dinledim ve migdem bulandi kanali degistirdim..Pes sesini cikartirkan asiri dozda zorlanan sanatci pardon pardon,bar sarkicisi tiz sesleri yani en ince sesleri cikartirkan detone oluyor,ve bazi yerlerde kusura bakmayin ''kedi miyavlamasi''gibi veya hani nasil deyim,''ayagina basiyorlar gibi''sarki söylüyor...Yani toplasan 3 dakika 50 saniyelik sarkinin 3 dakikasini yanlis ve kötü okuyor,diger 50 saniyede sarkinin sadece müzik kismidir zaten...Devam edelim,ayni hülya avsar,sinema sanatcisi oldugunu öne sürer.
Oysa ki,Hülya Avsar'in oynadigi 20 filmin,15i acik sacik sahneler icerir...Diger 5'i ise,Hababam Sinifi 3.5 gibi,Imdb gibi uluslar arasi bir film sitesince bile,10 üzerinde 1.9 puan almis,Türkiye'deki film sitelerinde ise sürekli elestiri alir,ve en altlarda yer almistir.Yani filmleri de absürt ötesi...Sarkilari zaten Serdar Ortac'tan aliyor,onun sarkilarina da birazdan deginicez,hah birde 18 yasinda şikeyle aldigi güzellik kralicesi taci var...Bana inanin bu kadini yolda görseniz,makyazsiz haliyle,korkudan altiniza yaparsiniz.
Yani o güzellik tacini nasil almis onu bilmem,zaten evli oldugu icin sonradan geri alinmisti.Yani ben Ataya veremdigim elestiri hakkini hülyaya da veremedim.

Yavrum,hadi bunlar alkolü biraz fazla kacirmislar,yada cidden ruhsal klinige yatmalari gerekir...Ya Ortac'a ne oluyor?Tarkan'i aldigi ödüller yüzünden tebrik etmesi gerekirken,etmese bile,ödül hakkinda hic bir sey söylememesi gerekirken,Tarkan'in kokain olaylarindan bahsedip,''kokainden yakalandiginda star olamiyorsun,ödül aliyorsan starsin..''gibisinden abeste iştigal eden bir konuya parmak basiyor...Ancak yandaş olan medyamiz kalkip Serdar Ortaç'a diyemiyor ki:''Serdar iyisin hoşsun da bazen zirvaliyorsun.
Sen tamam kokain kullanmadin hiç diyelim,ya barlarda icip icip,hatunlarin kalcalarina - gögüslerine elledigin zamanlari unutuyor musun?Ya bunu unuttun,elinde sigarayla video kamera karsisinda sarki söyledigin zamanlari unutuyormusun?Peki ya kumar...Tarkan 1 kere yakalandi uyusturucudan,sen her yil enaz 50 kez Kibrisa kumar oynamak icin gidiyorsun be adam''hayir,ben orada Serdar'dan tokat yemeyi göze alir,hatta serdar'in elinde silah olsa,beni öldürmeye kalksa hatta öldürse bile bunlari söylerdim icimde kalmazdi...Eee hadi diyelim özel hayatini bir keseye koyduk attik.Peki ya,19 yildir yaptigin pardon oradan buradan araklayip üzerlerine yazdigin sarkilar ve 10 sarkilik da olsun 20 sarkilik da olsun albüm yapinca,hepsi bir birisinin aynısı,aynısının tipkisi sarkilar...Tarkanin albümünde bana ayni notayi kullandigini degil,ayni yerde bile kullandini göstermezsin...
Atiyorum bir sarkisinin notalari ''Do sol sol do re la fa sol...'' diye devam ediyorsa,diger sarkisi tamamen alakasiz notalarin yerleri apayri sarkilar yapar...Hadi bunu da attik bir yere,Ortac 5000 kisilik bir yerde konser verse,onun sesini dinlemeye 2000 kisi yada bilemedin 3000 kisi gelir...Canli sarki söylese - ki zaten söyleyemez o karga sesiyle ya playback yapar yada playback sarkinin üzerine canli okur,anlasilmasin diye hadi söyledi farz edelim - 3.sarkidan sonra herkes yuhalar,4.sarkidan sonra herkes elinde domates,yumurta,ayakkabi,petsise,ne varsa firlatir...5.sarkiyida canli söylerse,parasini iade etmesi icin yetkili müzik sirketini mahkemeye bile verirler...!Yani o kadar kötü sesi var...
Tarkan ise 21 sarkilik konserinden sonra - hepsi canli - 3 kez bis yapmasi icin halk tarafindan istekler alir...Yani Ortac ta Tarkani elestirecek bir sanatci degil,hatta bence sanatci bile degil...

Kelebek Odulleri;
Kelebek odülleri'nde ödül alacagini ödül gecesi öncesinde tüm forum sakinlerine adminimiz TarkanColl belirtmisti.Hatta ödül sayisini ve söyleyecegi sarkiyi,bile söylemisti...Tarkan sahneye cagrildi,sarkisini okudu...Sonrasinda sahneye Tugba Ekinci atladi.Iyi de bu kadin zaten manyak degil miydi?Yani bundan 5 sene önce Kral gecesi'nde sahneye atlayip Hilal Cebeci'nin kendi ödülünü aldigini söylememis miydi?Hakli olabilir,belki de ama,bunu yaparak haksiz duruma düsmedi mi sizce?bence düstü...Tugbanin sanatsal olarak yaptigi bir sey yok,o sahneye cikip Tarkan'a hesap sormak neyine?hani orada sahneye Orhan Gencebay gibi Sezen Aksu gibi rahmetli Baris Manco gibi,Zeki Müren gibi bir star gelip,''Neden okul yaptirmadin?''diye sorsa Tarkana,zaten onlar sormazlarda,akli basinda insanlar hepsi,derim ki hani bir derece haklilar...100ü geckin besteleri var,ödülleri var,basarilari var...Peki Tugba ne isi var?Yari ciplak soyunup,iki kalca - gögüs sallamayla,zaten olmayan sesiyle Tarkan'a nasil hesabi sorabiliyor?Var mi böyle bir yetkisi.
Hadi bu kecileri kacirmis deli,ne yapsa yeri...Beyaz neden engel olamiyor Tugbaya?
Tugba simdi sirasi degil lütfen yerine gec diyebilir,orada koruma olan bir sürü insan var,onlari cagirabilir,bir sürü sey yapabilir,hadi yapmadi diyelim,Tugba sahneye gelmeden önce Tarkan'a sordugu o abuk subuk ''Bak bizim programa gel''gibisinden yaptigi espriler falan ne demeli bunlara?Ya ayse arman?''Tarkan,bana röportaj vermesen vallahi darilicam'',iyi de kafasiz misiniz siz?Tarkan'a bunlari söyleyeceginize,tugbayi tutsaniza,gerekirse iki tokat atsaniza ''Ne diyon sen be!Çat...''diye...Hadi onu da yapamadiniz,Tugba sahneye ciktigi anda beyaz'in yaptiklarina ne demeli?''Mikrofonu acalim Tarkan'',pardon Tarkan mi?Tarkan bey deseydin bari...Tarkan senin askerlik arkadasin mi?
Yoksa ilk okuldan beri karsi komsun mu?Hadi onu demedin,''mikrofonu acalim''ne demek?Yani Tarkan 10 yil sonra bir ödül gecesine katilmis,onu yormayalim diye düsünmüyor,
hadi biraz daha yorayim,onu canindan bezdiriyim diye bide bunu yaptiriyor...Neden okul yaptirmadin?Diye soru geldiginde neden Beyaz ve Ayse Arman sunuculugu birakmiyor?
Bu kadar amatörlük mü olur?Hadi orada dandik kundik sarkicilar olsa,saka mahiyetli derim ki : Aman salla zaten,dandikten sarkici...Ki onlara bile yapilmamasi gereken bir sey bu,Tarkan oraya cikmis,Allahin kacik tugbasi,cikiyor Tarkana hesap soruyor..Bak hele...

Bu ödül töreninde de bir seyler var,sanki Tarkan'a hic prova yaptirilmamis hani diyorya beyaz ''seni sahneye alalim''diye Tarkan sasiriyor tabii,niye sasiriyor?Eyer prova yapsaydi bilmez miydi?Hepsi bir komplo idi,Tarkan markasini yok etmek icin...Tugba sahneye ciksin,abuk subuk soru sorsun,Tarkanda hem ona hem Hülyaya edepsizce laflar söylesin,Tarkan markasi bitsin diye düsündüler...

Iyıde Tarkan bunu yapsaydi memnun mu kalacaktiniz sayin ödül töreni sahipleri?
Artik kasila kasila ''90'ların ve 2000'lerin pop Ilahi Tarkan'in bir gecede,batisi''diye baslik atardiniz...Tarkan iyi yapti yapmasinada ben orada,ne kadar biterse bitsin markam diye düsünüp,o tugba catlagi sahneye atlayip o gereksiz soruyu sordugu anda:
Bir sürü küfür ederdim...Giderkende o el haraketini küfürlü sekilde yapardim...
Ama Tarkan bunu yapmaz,saygili,efendi cocuk!Allah bilir basina neler geleceginden de haberi yoktu,bizimki biraz saf ve temiz ya,hemen nereden baslasak karalama kampayalarina diye düsünüyorlar...

Ama Tarkan'ın bir gün bogazina kadar gelecek...Öyle bir patlayacak ki...Aman bence,o kadar damarina basmayin Tarkan'in,yoksa Tugba,Hülya,Ata,Serdar,Okan,Mali falan dinlemez hepsine agzinin payini verir...

Benden bu kadar... Uzun uzun yazdim...Daha da uzun yazacaktim,ancak,bu kadar aklima geldi...Eksik bi seyler görürseniz söyleyin eklerim canlarim....

:20:

cover
24-12-12, 05:10
bir tane oglan bizim tarkanin kis günesi sarkisin söylemis bizimde desteklememiz lazim, fevkalade süper bir sekilde söylemis. Nerde tarkanin ismi varsa deteklemeliyiz....insallah herkes begenir :)

http://www.youtube.com/watch?v=EISBr2RuF1k