PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tuğba Ekinci'den olay açıklamalar...!

twilight
19-12-12, 12:49
Tuğba Ekinci,Tarkan hakkında sorulan soruya(Show Tv Show Klüp)şöyle bir şey demiş:
- Tarkan hakkında konuşmayacağım,hep aynı tarz sorulardan açıkçası bıktım.Artık Tarkandan şarkı falan da istemem.Ama bir sürprizim var,tüm Türkiye'yi sallayacak bir şarkı yaptık biriyle o şarkı Tarkan'ın 500 binlik tirajını bile geri bırakacak...

twilight
19-12-12, 12:49
Kişisel yorumum : Tuğba'cım,ya bazen fazla alkol/uyuşturucu madde içeren şeyler alıyorsun.Yada resmen delisin,hani Bakırköy'e yatırsalar seni orada bile hasta edersin,insanı sen.Senin Tarkan olman yüzde 0 falan değil,yüzde eksi sonsuz...Tarkan'ın şu ana kadar,8i Türkçe,1i ingilizce,9 stüdyo albümü yapmış,ve en kötü albümünden 6 adet hit şarkı çıkarmıştır,En iyi albümü olarak adlandırılan ''Karma''yada ''Ölürüm sana''da 11-12 adet hit şarkı vardır,ki çoğu klipsizdir.Yani ortalama hesapla Tarkan'ın albümlerinde 60 adet hit şarkı bulunmaktadır.Ki sadece kendi okudukları,bunun yanında,başka sanatçılara verdikleri var,başka sanatçıların albümünde okudukları var,hiç bir albüme koymadıkları var...Var da var yani...Senin Tarkan olman için 50 yıl üst üste 1 hit bulunduran şarkılar yapman lazım...Hemde her yıl.Biliyorum sen ve senin gibi şarkıcılar(Gülben,Petek,Ebru Polat,Demet...)Tarkan gibi 2,5 yıl ara veremezsiniz.Öyle 2,5 yıl arayı kaldıramazsınız.O öyle 2,5 - 3 yıl arayı Tarkan,Orhan Gencebay,Sezen Aksu gibi starlara layıktır.Hadi diyelim 50 yıl üstüste 1 adet hit şarkı içeren albümler yaptın,ki Tarkanda eli boş durmayacaktır de mi?
Tarkan bu,boş durur mu?Tahtını sağlamlaştırmak için 50 yılda,12 ila 15 arası albüm yapar.Her birinde 11 şarkı bulunsa ortalama,136 tane şarkı olur,bunların 90'ı hit olur...Yani,şarkı yapma metaryelin,her albümde 2 hit şarkıya çıktı...Hadi Tarkan 50 yıl boyunca hiç bir şey yapmadı,şarkı yazmadı,müzik bestelemedi,albüm çıkarmadı,sen sadece Tarkanla eşit sayıda şarkı yapmakla Tarkan'la bir olacağını mı sanıyorsun?Böyle bir şey yok.Örneğin Burak Kut'u ele alaım,O da Tarkan'la hemen hemen aynı yıl çıktılar,hemen hemen aynı sayıda stüdyo albümü,aynı sayıda şarkısı var...Eee?Burak Kut şu an nerelerde?Bi ara ''Dünya starı''olacağı söyleniyordu...Demek ki,hit şarkıda değilmiş marifet...Bir de sesleri ele alalım...Sen o karga sesinle,anca 1000 kişilik barlarda hadi diyelim 3000 kişilik gece klüplerinde şarkı söyleyebilirsin.Ancak Tarkan'la yine rakip gösterilen,Mustafa Sandal çok iyi sesi var bence...Hit şarkıları var.Aynı zamanda on binlere konser verebiliyor.Ama yine de Tarkan'la kıyaslanamaz bence.Evet,Mustafa Sandal'ı da severim,seven insanlar var,ancak Mustafa Sandal,Tarkan'a yetişemez çünki star ışığını biraz eksik buluyorum,dansları zayıf...Ama yinede Mustafa Sandal bu piyasaya gelmiş iyi bir ses sanatçısı,ve söz yazarıdır.Geçelim,hem sesi,hem dansları hem şarkı sözleri hem besteleri olan bir sanatçıyı ele alalım,Kenan Doğulu,gerçi bence Mustafa Sandal ondan iyi de,içimden böyle geldi.Kenan şarkıları iyi,sesi iyi,dansları falan da var,ama benim KDFC(Kenan Doğulu Fan Club)'ye üye olan bir kaç dostum var.Ve onlar,Kenan'ın aşırı şımarık olduğunu söyler...Yaptıklarıyla böbürlendiğini,sanki onmilyonlarca albüm satmış gibi kibirli kibirli davrandığını,çoğu şarkıcıya nazaran daha iyi sesi olduğunu ancak,aşırı şöhretin onu mahvettiğini söylediler...Ve ben bunu araştırmaya koydum.Araştırdım,taraştırdım.Kenan'ın konserlerine gittim,2006'da özel bir firma ile Bursa'ya gelmişti.Ben de kulise girmeye çalıştım.Korumalarından ''Hoop ne oluyoz?Denyo musun sen?''gibisinden bir tavırla karşılaştım.Korumalarından bir türlü sıyrılıp,Kenan Doğuluyla buluştum.Ne oldu dersiniz?Kenan beni tersledi.Evet,resim çekindik,ayak üstü 1,5 dakika konuşabildik ama hepsi o kadar.O zamanlar Kenan'ın 2 adet albümü vardı bende.Birisi 2006'da çıkardığı Festival birisi de,ondan önceki albümü Demedi Deme.Yalvardım yakardım imzalar mısınız dedim;Kenan ne dedi:''Olur canım''mı dedi sanıyorsun?Hayır tabii ki...''Eee zaten senle görüştüm.Bırak ta biraz diğer hayranlarımla konuşayım''dedi.Yani anlayacağın Tuğba,ne sesle,ne dansla,ne şarkıların hit olup olmamasıyla,ne albüm satışlarınla,ne de verdiğin konserlerle,star olamıyorsun.Tarkan'ı Tarkan yapan,bir sürü sebep var,bunları sana anlatayım:Bir kere kaprisi olmayan bir sanatçı,o kadar başarsına rağmen,hiçbir zaman ''Ben oldum'',''Ben artık dünya starıyım''gibisinden kasılıp işleri bir kenara koymadı.Hiç bir sanatçının yapamadığı kadar yardım vakıflarına yardım etti,ama bunları çıkıp''Ben şu firmaya,şu kadar para bağışladım.Bana plaketler verin''gibisinden bir şeyler demedi,demez zaten,Tarkan'ın artık ödüle ihtiyacı yok ki.Haa,bazıları yani senin gibileri,yani sesi olmayan,doğru düzgün albüm çıkaramayan,bırakın albümü,piyasa şarkısı denilebilecek şarkıları bile olmayan kişiler - pardon kişiliksizler - tabii ki Tarkan'a ''neden okul yaptırmadın''diye sorar...Ancak emin ol ki Tuğbacım,Tarkan'ın ne okul yaptırmasına,nede sana şarkı vermesine gerek var,hiç birine gerek yok.Biz O'nu okul yaptırsada,yaptırmasada,şu ana kadar adı spekülasyona karışmadı(uyuşturucu hariç)ancak eğer bir gün çok ağrı bir suç işlese bile,arkasındayız...Sana şarkı vermez zaten de,hadi diyelim verdi yaptı bir delilik - hata diyemem çünki,Tarkan gibi bir adamı hatalı görmek büyük cesarettir - O muhteşem şarkıyı,senin rezil edeceğine de eminim.

Sevgiler...Daima Tarkan hayranı,''Evrim''...

soheyla320
19-12-12, 13:32
Zaten ikinci hulya

twilight
19-12-12, 14:14
Hayır bir de şunu anlamıyorum,yaptığı şarkı yok,hep oradan buradan şarkılar alıyor,bir de Tarkan'ı mı eleştiriyor?Ne kadar mantıksız...Evet,şarkı yazamayan bir sürü şarkıcı var...Sibel Can,Ajda Pekkan,Bengü,Hande Yener bunlara bir kaç örnek,ancak bu saydığım dört isim hiçbir zaman Tarkan'ı karalamadılar aksine,uyuşturucu ile adı anıldığı zamanlarda bile Tarkan'ın böyle bir şey yapmayacağını,yapsa bile herkesin hata yapabileceğini söylediler.Forumumuzda bir çok kişi Hande Yener'i sevmez,bunun sebebi de,Sinan Akçılla Tarkanın aralarının açık olmasıdır.İyide bunda Hande'nin suçu ne?Suçlu sadece Sinan.Tarkan hiç bir laf söylemedi Sinana ama,Sinan ''Beste vermem Tarkana,ancak bir hayır kurumuna 250 - 300 bin gibi bir bağış yaparsa veririm.''Demişti.Yani kendi kendine avunmuş hani derler ya''Tavşan dağa küsmüş,dağın haberi olmamış''...Aynı durum...Hande suçsuzdur bu konuda...Gerçi hande'nin çok yakın arkadaşı olan,Kemal doğulu da pek sevmez Tarkan'ı ya,neyse konu bu değil şimdi...Handenin yaptığı müziği seversiniz/sevmezsiniz,ancak Hande'yi tüm halk söylediği şarkılar,deli dolu haraketleri ile bağrına basmıştır,peki ya Tuğba?Tuğba şu ana kadar yaptığı en iyi şarkıyı bana söyler misiniz?İsterseniz bir şöyle dökelim kağıda,sözlerini,hangisi daha mantıklı siz karar verin,yalnız Tarkancıyız diye Tarkanı tutmak yok,objektif olalım tamam mı? Buyrun:

Tarkan'ın 2010 yılında çıkardığı,''Adımı Kalbine Yaz''ın,en seksi şarkılarından birisi olan Usta çırak'ın nakaratı:

Söyle ve kurtar ikimizi birden,
Sansüre ne gerek,bir sen bir benken?
Siftah senden devamı benden,
Usta sen ol,bu sefer çırağım ben.

Tuğba'nın 2010 yılında çıkardığı,''Yanma Demezler''adlı albümünde bulunan en seksi denilebilecek şarkısı ''Condom''un nakaratı:

Condom,dünyaya Condom,
Herkese Condom!
Eline,beline,cebine Condom!

Hangisinin sözleri daha iyi?Bence Tarkan'ın ki mükemmel.Gerçi ikiside seksapel şarkılar deniyor,ama bence Tarkan'ın ki seksapelliğe,Tuğbanın ki direk sekse itiyor...Hiç,güzel örnek değil Tuğbanın ki... :15:

Neyse,bir şarkısına daha bakalım,Tarkan'ın Elif'ten ayrıldıktan sonra yaptığı ''İkimizin Yerine''adlı şarkısı,mükemmel bir ayrılık şarkısıdır.Sadece nakaratının 3 satırı bile insanı ağlatmayı başarır.

Sen üzülme,gülüm incinme!
Canımın içi,iki gözüm,sakın küsme.
Bana hediye bırak,bütün kederleri!
Ben ağlarım ikimizin yerine...

Oysa,Tuğba Ekincinin ayrılık için yaptığı sözde mükemmel şarkı olan ''Kutu Kutu''Nun sözlerini ele alalım...

Bir kaç resim yolluyorum,bakıp bakıp ağla diye,
Kutu kutu peçete yolluyorum,göz yaşlarını sil diye.

Şimdi ne alaka?Resimlerine bakıp ağlayacaksa,neden ona kutu kutu peçeteler yolluyorsun?Hem nereden biliyorsun ağlayacağını?Belki kahkaha atacak.Hem yolladın resimlerden neden hemen sonra değil de,bakıp bakıp ağladıktan sonra,peçete yolluyorsun?Aynı anda yollasana,hem daha kolay olur göndermesi,kargo parası falan,hem de adamcağızı uğraştırmazsın. Hayır,yanlışsam söyleyin.

Şarkının sözleri kime ait diye araştırmak isterdim,ama kim bilir hangi sözden anlamayan yapmıştır bu şarkıyı...Hani sözü atayım bir kenara,sadece müzikle ilgileneyim diyorum,yok yahu o da olmuyor,cıstak cıstak cıstak cıstak...Eee ne bu?Bara gideyim o zaman ben böyle müzik dinlemek istemiyorum ki...Hadi müziği de atalım,ee kadında ses de yok,seksi diye adlandırıyorlar ama,bence Türkiye'nin en seksi kadını listesi yapılsa sonlarda kalır.Ee her hangi bir albenisi yok...Niye dinleyim bu kadını ben?

Ha bir ara Tuğba,Nazan Öncelden şarkı almıştı,''Yanma Demezler''diye...Onunda sözlerini araştırdım da ben...Nazandan şarkı istemiş,Nazan vermemiş herhalde,Tuğbada ısrar etmiş,Nazan yine olmaz demiş,Tuğba herhalde ağlamaya başlamış kapısında,Nazan da ''gözyaşlarını sil diye''şarkı vermiş...Bana böyle geldi...Çünki Nazan Öncel Türkiyenin en iyi bestecisi(bestecilerinden demiyorum bak,Sezen'den sonra gelen en iyi bestecidir),ancak,birazcık zorlamaya getirmiş şarkıyı yada,Tuğba onu zorlamış...''Yanma demezler,yanan adama,yanıyorum bende inadına,bu gece de uyku yok yine bana...''ben bu şarkıdan da birşey anlamadım.Hayır,ben de sözler yazıyorum,müziklerim var,hatta birçoğunu fan sayfalarında yayınlıyorum(TarkanColl da bile),ancak bu kadar manasız bir şarkı duymadım,görmedim yani...Nazan'ın Tarkan'a verdiği en kötü şarkı(öyle bir şarkı yok tabii ama),Tuğbaya verdiği en iyi şarkının yanında,kat kat üstün kalıyor...Acı,ve gerçek...Tuğba müzik adına birşey yapmıyor!

Belki seksi(!) bacaklarıyla,ve göğüs - kalça oynatmasıyla,manken olabilir...

soheyla320
19-12-12, 14:31
Nazan oncel dedinde aklima geldi ne zaman duet yapacaklar gulsen ile de duet haberleri cikti dogrumu

twilight
19-12-12, 14:50
Nazan oncel dedinde aklima geldi ne zaman duet yapacaklar gulsen ile de duet haberleri cikti dogrumu

Nazan hanimin sarkisi olup olmadigini bilmiyorum ama,dün Gülsen'e mail attim...Ve aslinda bunu foruma ekleyecektim,''Duyuru''bölümüne,ancak;unuttum. :28:

Kime : Gülşen Bayraktar
Konu : Tarkan'ın yeni albümü
Gönderilme Zamanı : 18 Aralık 2012,20:29

İyi akşamlar Gülşen Hanım...Öncelikle nasılsınız?Umarım iyisinizdir?Ben öncelikle iki adet soru sormak istiyorum...Tarkan'ın albümünde,şarkılarınızın bulunduğu,Tarkan'la düet yapacağınız gibi bir çok haber çıktı
biliyorum şimdiden bunları red-edemezsiniz yada evet,diyemezsiniz ama,en azından albümle ilgili bir kaç ip ucu verebilir misiniz?21 yıllık arkadaşı Ozan Çolakoğlu bildiğim kadarıyla sizin de arkadaşınız,ve ben sizi de çok severim.Tarkan'la düet yapmanızı isterim,sesinizi de güzel bulurum.İnşallah bir düet olur ve dinleriz.
İkinci soruma geçecek olursam,Tarkan şu an nerede?Amerika yada Türkiye!Biz fanları olarak onu çok merak ediyoruz...İbrahim Tatlıses beyfendiye şarkı verecekti o da iptal oldu sanırım.Neyse,akşam akşam başınızı ağrıtmak istemem...Hayırlı akşamlar...Sevgiler... (:

Kime : Evrim Kır
Konu : Tarkan'ın Yeni Albümü
Gönderilme Zamanı : 18 Aralık 2012,21:05

İyi akşamlar Evrim.Evet,seni tanıyorum.Gülşen Fan sayfalarından,bir çok hayranla zaten sohbet etmiştim.Senin de mail atman çok iyi oldu;Tarkan'la ilgili hiç bir fikrim yok.Tarkan'ın albümü ne zaman çıkacak?Bilmiyorum.Tarkan şu an nerede?Hiç bilmiyorum.Kendisine bir kaç gün sonra yeni yıl mesajı atacağım,umarım cevap verir.Yalnız şunu söylemek lazım,Tarkan ve Ozan daha yeni albüm çalışmalarına başlamadılar.Ve sanırım İlk bahar gibi başlarlar.Ama önce benim albümüm çıkacak!Ozan'a ısrar ettim.İlk benim albümüm çıksın diye...Bakalım zaman gösterecek.İbrahim Tatlıses albümü için Tarkan şarkı vermedi,onu söyleyebilirim başka da bir bilgim yok. Yok canım,niye rahatsız edesin,aksine,böyle güzel bir mail almak hoşuma gitti...Sana da iyi akşamlar,sevgiler. :)

İşte attığım mail(üstteki),ve aldığım mail(alttaki)...
Bence,bu albüm,2014 Mayıs'tan önce çıkmaz... :/

soheyla320
19-12-12, 15:13
Vay be gulsenle konstunuz demek onun bile tarkandan haberi yok ooof of tarkanla duet yaptigini soylememis belkide supriz yapacak bende isterim duet yapmalarini