PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Flaş! Sezen aksu oğlu mithatcan’a yeni grubunun ilk albümü için bir şarkı hediye etti

secil.06
17-12-12, 22:27
Sezen Aksu'nun 'Kınalı kuzusu' artık kurtlar sofrasında... Sezen Aksu, oğlu Mithat Can Özer'in 3 arkadaşıyla birlikte kurduğu Pis'Ton adlı grubun ilk albümüne bir şarkı hediye etti.
Grup üyeleri Mithat Can Özer, Tarkan'ın gitaristi Can Şengün, başarılı davulcu Arıkan Sırakaya, Ajda Pekkan, Sertab Erener gibi isimlerin bas gitaristi olan Murat Ejder, ilk albümlerine Tamperaman adını verdi.
Sezen Aksu'nun hediye ettiği şarkı ise albüme kayıtlar bittikten sonra eklendi. Oğlu Mithat Can için yaptığı bir açıklamada; 'Mithat Can çok temiz kalpli bir çocuk, ben ondan razıyım, o da benden olsun' diyen minik serçe oğlunu ilk albümünde yalnız bırakmadı...

İşte o şarkının daha önce hiçbir yerde açıklanmayan sözleri;
Ne sen bana gösterebildin kalbini
Ne ben sana anlatabildim kendimi
Hep savunmada hep tetikte
Açık vermeden

Bırakmadan akışına, sürüklenmeden
Hep zar tutmak, kaçak dövüşmek
Aşksız sevişmek, hep büyük beden giymek
Çırpınıp didinmek

Bu yüzden yarım yamalak
Bu yüzden eksik yaşamak
Ve bu yüzden kutsal yanmak
Ama ah! Bu anlamamak

Hadi yeniden hadi bir daha
Doğalım da büyüyelim mi?
Sonuna kadar, alana kadar
Kalelerini yürüyelim mi?

Usandım artık bu tekinsiz oyundan
Bu kibirden, gururdan, bu aciz düellodan

Unuttum neredeyse perdesiz yüzümü
Çocuk bayramları kadar büyük gülüşümü
Bir uçurtmalık, bir balonluk mutluluk düşümü
Unuttum neredeyse, bu nasıl bir kaybolmak

http://www.ucankus.com/detay/97466/flas-sezen-aksu-oglu-mithatcana-yeni-grubunun-ilk-albumu-icin-bir-sarki-hediye-etti

twilight
17-12-12, 22:42
Sezen çok iyi şarkılar yazıyor,besteliyor...Tarkan'a 5 şarkı verdi,ki 5 şarkısıda iyi...
Ancak, ben maalesef oğlu MithatCan'a bir türlü alışamadım...
Biraz şımarık bir adam...Acımayacak'a da sıradan sözleri var...Müziği güzel.
Şansım varsa...diye devam eden o mısra güzel,ve başında biraz güzel sözleri var,ancak nakarat tamamen fos.
Eğer sıradan bir şarkıcı,hatta en sevdiğim 2.şarkıcı diyebileceğim bir sanatçı(örneğin,Gökhan Özen yada Murat Dalkılıç diyelim)okusaydı bile,
dinlemezdim...Tarkan ayrı bir hava ve seksilik katıyor o şarkıya...
Ayrıca Mithatın berkaya verdiği şarkı ''O ne biçim manita?35inda lolita''tamamıyla edepsiz bir şarkı...
Berkayın böyle bir şarkı okumasını,tasvip etmedim hiç,ve etmicem...