PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarkan'ın 21.sanat yılı için beklentileri(m)niz...

twilight
10-12-12, 18:44
Arkadaşlar biliyorsunuz ki , 22 Aralık 2012'de Tarkanın YineSensiz albümünün çıkış yılı olarak 20.yılı devretmiş,21e doğru adım atmış oluyoruz...(Tabi ki kıyamet kopmassa (: )
İşin esprisi,Tarkan bu süreç içerisinde,7 DG(discography)albümü,1 maxisingle(dudu),bir toplama albüm(tarkan),1 remixes(metamorfoz re-mixes)ve onlarca da single yaptı...Başarılarından zaten bahsetmiyorum...20 küsür milyon albüm tirajı,onlarca ödül,plaket,başarı sembolü,ünvanlar...Ancak,benim beklentilerim,biraz daha FAZLA açıkçası...İsim TARKAN olunca,beklentiler de büyük oluyor... :) Ben beklentilerimi yazayım bu süreçten(21.sanat yılı ve daha da sonrası için),sizde eklediğiniz bir şeyler veya çıkartmak istediğiniz bir şeyler varsa beraber SEVİYELİ BİR ŞEKİLDE tartışalım.

Öncelikle;
- Tarkan'ın artık sanal alemde de olduğuna göre,yani Facebook,Twitter ve Youtube hesapları olduğuna göre,hemen hemen her klibini ve her konser videosunu,programlarda katıldığı videoları son derece itinayla seçilmiş olarak bu tür sosyal platformlarda paylaşmalı.
Tarkanın biliyorsunuz 2 yıldır sosyal platformlarla içli dışlı olduğunu,ancak 2 yılda 700 bin takipçiye ulaştı(Twitter)ve bu az buz bi şey değil.Yardımcı da bulabilir kenisine,bu sosyal ağlarla ilgili,benim bir çok bilgisayardan PROFESYONEL şekilde anlayan tanıdıklarım var,ve bu tanıdıklardan 1isi ünlü bir sanatçının(ismini de verebilirim isterseniz,GÖKHAN TEPE)bir ara web dizaynı ile ilgilenmişti...Yenilik şart,web sitesinde de dahil.

- İkinci bir konu Tarkanın artık 40lı yaşlarda olduğu için,''Seks''veya ''Erotizm''içerikli şarkıları bir kenara bırakıp,daha çok,aşk ve ayrılık şarkıları yapması lazım...Bu benim görüşüm,bana 40 küsür yaşında bir adamın(ne kadar 19 yaşında da gösterse)seksi haraketler yapması hoş gözükmüyor...

- Tarkan'ın Come Closer albümünü neredeyse boşa harcadığını biliyoruz...Come Closer 2 bekleyen arkadaşlar da yok değil forumda...Bence bu tekrar düşünülmeli,profesyönel ekip tarafından,ve Tarkana dehşet sözler ve harika bir altyapı müzik,dans ile olacaksa seneye,olmayacaksa 2 sene sonra çıkarılmalı.Ancak kesinlike ''diskoda seni gördüm,çok güzeldin''veya ''sadece seni sevmek istiyorum''gibi değil,daha anlamlı sözlerle,bu konuda bir çok yabancı söz yazarı var,Tarkanın da söz yazarı olarak Kıt olmadığını biliyoruz.İstese,yabancı Kuzu Kuzular,İkimiz Yerineler çıkar...

- Dvd çıkarmalı...Ki bu Dvd'de yok yok olmalı...Konser görüntülerinden kesitler,eski kliplerden alıntılar(en azından bilinmeyen klipler),hiç bir yerde yayınlanmayan röportajlar...

- Yabancı bir starla mesela Ricky martin olabilir...Madonna yaşlandı artık olmaz diyorum bence ama Shakira olur...Düet olması lazım...en azından ''Aman Aman''gibi,etkili bir şarkıda.Ki Tarkan tekrar dünyaya açılabilsin.

- Tarkanın sahnesi de vasat...''T''şeklindeki sahnelerden bir an önce kurtulup yeni bir şeyler akla getirmesi lazım...Belki sahneye gelişi değişebilir(asansör değil başka birşey ne bileyim bir kapalı küre içinden çıkabilir,fanus içinden nebileyim...TARKAN bu,uçuk hayaller de lazım bence...

- Müzik tarzı Karma yada Adımı Kalbine Yaz gibi kalmalı...Rock soundlu şarkı yapacaksa ÖLÜRÜM SANA,KIR ZİNCİRLRİ gibi şarkılar yapmalı...Asla elektro popa dönmemeli!

- Ve son olarak saçlar muhakak uzamalı...2001 gibi olmasa bile,2004 dudu dönemi gibi...Bilmiyorum ben Tarkana uzun saçı daha havalı yakıştırıyorum.

Benim görüşlerim bunlar...

soheyla320
10-12-12, 21:09
Konuya gelirsek ben 20 yilinda bize bir supriz hazirlar dusunmustum keske yapsaydi bir de dogru soyluyorsu bende o mutis alaturka sesini ve sarkilarini cok ozledim bi de olurum sanadaki saclarini

ozkan49
11-12-12, 04:28
Güzel fikirlere sahipsiniz =)

Sizce bu mesajlarımız Tarkan'a iletilmeli mi? Yani istermiydiniz bu yazdıklarınızı okumasını? Bu konuda yardımcı olabilecek bir çevrem var, Tarkan'a da okutabiliriz yani..

alafrancia
11-12-12, 07:21
twilight, cok haklisin, ben de sunu eklmek isterim.

-Bir DUNYA turuna ciksin. (Almanya turnesi degil:)

(Latin Amerika: Meksika, Peru, Venezuela, Arjantin, Brezilya ..
Kuzey Amerika ve Avrupa ( Fransa, Ingiltere)

Tabii kolay degil, onemli olan iyi sponsor bulmak. Bazi sahsi arkadaslari taniyorum Guney Amerika dan Tarkan i ulkelerine getirmek istiyorlar ama Tarkan pek pozitif bakmiyor herhalde.)

Bu duruma acikcasi uzuluyorum

twilight
11-12-12, 15:36
@alafrancia, Tarkan'ın Günay amerikada konserler vermesi gerekir...Amerika kıtasında en çok tanındığı yerler oraları...Şili,Kolombiya gibi yerlerde çok hayranı var...Twitter'da bana bir çok Tarkan hayranı ekleniyor ve bir çoğuda yurtdışından...

@ozkan49 Tarkan'ın benim bildiğim kadarıyla bu forumdan ve bu web siteden haberi var...Evet,şu an için foruma uğradığına dair HİÇ BİR kanıt bulunmasada,2007 yılında Ebru abla(TarkanColl),Tarkan için özel bir hesap açmış,ve Tarkan'a mail yoluyla kendisinin şifre ve nickname'ini göndermişti...Tarkan bu forumu(bence)takip ediyor,ki en gelişmiş TARKAN forumu olarak,2010 yılında çıkan Adımı Kalbine Yaz'ın,normal(alaturka - oryantal,pop)tarzına dönmesini şahsımca,biz sağladık...Evet,Tarkan ekip arkadaşlarından da yardım alıyor,ama bence fan'larının sözünü de dinliyor(özellikle son 3-4 yıldır.),ancak diyorsan ki;Tarkan'a bu mesajları okutabilirim(yada en azından bilgi verebilirim);ben bu teklife asla HAYIR,demem tabii ki... :)

ozkan49
12-12-12, 06:15
@ozkan49 Tarkan'ın benim bildiğim kadarıyla bu forumdan ve bu web siteden haberi var...Evet,şu an için foruma uğradığına dair HİÇ BİR kanıt bulunmasada,2007 yılında Ebru abla(TarkanColl),Tarkan için özel bir hesap açmış,ve Tarkan'a mail yoluyla kendisinin şifre ve nickname'ini göndermişti...Tarkan bu forumu(bence)takip ediyor,ki en gelişmiş TARKAN forumu olarak,2010 yılında çıkan Adımı Kalbine Yaz'ın,normal(alaturka - oryantal,pop)tarzına dönmesini şahsımca,biz sağladık...Evet,Tarkan ekip arkadaşlarından da yardım alıyor,ama bence fan'larının sözünü de dinliyor(özellikle son 3-4 yıldır.),ancak diyorsan ki;Tarkan'a bu mesajları okutabilirim(yada en azından bilgi verebilirim);ben bu teklife asla HAYIR,demem tabii ki... :)[/QUOTE]

@Twilight
Tarkan'ın bu siteden haberdar olduğunu bende duydum çünkü zaman zaman bu siteye girdiğimde eski iletileri de okuduğum oluyor..
Müzikleri konusunda bir şey diyemem ama dediğin gibi Tarkan son 3 yıl hayranlarının sözlerini baya bir dikkate alıyor =)
Ben Tarkan'la tanışmış ve hergün görüşen bir insan olarak, elimden geldiğince fanlarla bir araya getirmeye çalışıyorum o'nu..
Bazen bu söylediklerime inanamayan insanlar da olsa, ben birçok fanleri Tarkan ile buluşturmuş biriyim ve toplam 2,5 yıldır Tarkan'la çok yakın arkadaşım..
Hergün, Email aracılığı sayesinde; O'nunla yazışıyorum ve vakti olursa da bana cevap yazıyor :)

Tarkan'a iletmemi istediğin birşeyler olursa, Özel mesaj yolluyla da yollayabilirsin bana..

Curitibalı
21-12-13, 23:47
Hepsini doğru buldum ama bir tanesi hariç:

"- İkinci bir konu Tarkanın artık 40lı yaşlarda olduğu için,''Seks''veya ''Erotizm''içerikli şarkıları bir kenara bırakıp,daha çok,aşk ve ayrılık şarkıları yapması lazım...Bu benim görüşüm,bana 40 küsür yaşında bir adamın(ne kadar 19 yaşında da gösterse)seksi haraketler yapması hoş gözükmüyor..." Şu an ki durumu biliyorsun zaten eğer seksabilitesini koymazsa Tarkan'ın Dünya'ya açılması çok zor bence.

Efsane_1
22-02-14, 15:02
Hepsini doğru buldum ama bir tanesi hariç:

"- İkinci bir konu Tarkanın artık 40lı yaşlarda olduğu için,''Seks''veya ''Erotizm''içerikli şarkıları bir kenara bırakıp,daha çok,aşk ve ayrılık şarkıları yapması lazım...Bu benim görüşüm,bana 40 küsür yaşında bir adamın(ne kadar 19 yaşında da gösterse)seksi haraketler yapması hoş gözükmüyor..." Şu an ki durumu biliyorsun zaten eğer seksabilitesini koymazsa Tarkan'ın Dünya'ya açılması çok zor bence.

İştе bu da çok kötü yani...Seksapalite'sini koymak zorunda degil bence...Hem biz hayranları olarak tabi ki de istemeyiz bunu ama dünyada daha iyi tanınması için gerekli ne yazık ki...Mesela, Shakira & Rihanna duetinin klibini çok yersiz buluyorum, hele Ikisi de dünyada yeteri kadar ün yapmiş isimler ama gel gör ki, böyle saçma bi klible karşımıza çıkmışlar...Meslek icabı çok şeyler yapılabilir ama herşey de degil yani... ,,Peki böyle anlamsız bi klibe ne gerek vardı?'' diye düsünursek ki hani sanatçılıga yeni başlamış biri olsalardı hay hay da ama kaç yıldır tanıyoruz kendilerini...Cevap şu ki, dünyayı başka türlü sallayamayacakları apaçık ortada...Saçmalık bence, neyse...Tarkan'a gelince de Kendisi 20 li yaşlarında biri de degil artık ki eline dondurma alıp yalıyacak hali de yok...Ve bizim gözümüzda O her ne kadar şımarık, tatlı, deli dolu biri olsa da bile Kendisi belli bi yaşa gelmiş artık...Ona düşen tek şey daha sakin (ki seksapalite içermeyen) şarkılar söyleyip ruhumuza hitap etmek, ya da ki, ritmik güzel şarkılarla ruhumuzu yerinden oynata bilecek, şöyle halayına dans edebileceyimiz şıkır şıkır şarkılarla karşımza çıkmaktır...
Sadece biz hayranlarını duşunuyorsa eger... ;)

Curitibalı
23-02-14, 03:46
İştе bu da çok kötü yani...Seksapalite'sini koymak zorunda degil bence...Hem biz hayranları olarak tabi ki de istemeyiz bunu ama dünyada daha iyi tanınması için gerekli ne yazık ki...Mesela, Shakira & Rihanna duetinin klibini çok yersiz buluyorum, hele Ikisi de dünyada yeteri kadar ün yapmiş isimler ama gel gör ki, böyle saçma bi klible karşımıza çıkmışlar...Meslek icabı çok şeyler yapılabilir ama herşey de degil yani... ,,Peki böyle anlamsız bi klibe ne gerek vardı?'' diye düsünursek ki hani sanatçılıga yeni başlamış biri olsalardı hay hay da ama kaç yıldır tanıyoruz kendilerini...Cevap şu ki, dünyayı başka türlü sallayamayacakları apaçık ortada...Saçmalık bence, neyse...Tarkan'a gelince de Kendisi 20 li yaşlarında biri de degil artık ki eline dondurma alıp yalıyacak hali de yok...Ve bizim gözümüzda O her ne kadar şımarık, tatlı, deli dolu biri olsa da bile Kendisi belli bi yaşa gelmiş artık...Ona düşen tek şey daha sakin (ki seksapalite içermeyen) şarkılar söyleyip ruhumuza hitap etmek, ya da ki, ritmik güzel şarkılarla ruhumuzu yerinden oynata bilecek, şöyle halayına dans edebileceyimiz şıkır şıkır şarkılarla karşımza çıkmaktır...
Sadece biz hayranlarını duşunuyorsa eger... ;)

Misal şey de olabilir benim en baştan beri aklımdaki o, albümdeki bazı müziklerin tarzını tekrar 10 yıl önceye taşıyabilir.(Atıyorum 14 şarkı varsa 3ü, 4ü.) Misal bence Eminem bunu son albümünde kısmen yaptı bunu ama tabi bunu Rapte yapmak kolay. Pop'da denense kumar gibi olur.
Yanlış düşünüyor olabilirim zaten biraz öznellik de giriyor burada benim için çünkü 2000li yıllara takıntısı olan ben, öyle bir Tarkan istiyorum normal olarak çocukluğumdaki gibi.

Düzenleme: O da zaten burada bahsedilmiş. :)

- Müzik tarzı Karma yada Adımı Kalbine Yaz gibi kalmalı...Rock soundlu şarkı yapacaksa ÖLÜRÜM SANA,KIR ZİNCİRLRİ gibi şarkılar yapmalı...Asla elektro popa dönmemeli!

Efsane_1
23-02-14, 17:24
Misal şey de olabilir benim en baştan beri aklımdaki o, albümdeki bazı müziklerin tarzını tekrar 10 yıl önceye taşıyabilir.(Atıyorum 14 şarkı varsa 3ü, 4ü.) Misal bence Eminem bunu son albümünde kısmen yaptı bunu ama tabi bunu Rapte yapmak kolay. Pop'da denense kumar gibi olur.
Yanlış düşünüyor olabilirim zaten biraz öznellik de giriyor burada benim için çünkü 2000li yıllara takıntısı olan ben, öyle bir Tarkan istiyorum normal olarak çocukluğumdaki gibi.

Düzenleme: O da zaten burada bahsedilmiş. :)

Evet haklısın...
Hele Ozan abi şu remixlerine biraz dikkat etse diyorum da..Hiç de fena olmaz yani...Beynimiz yeteri kadar kırbanclandı zaten...E biraz da sakin, böyle dingin bi kafayla dinlemek istiyorum Tarkan şarkılarını...

siyahmai
29-03-14, 00:20
Tarkan Türk Sanat ve Halk Müziği Şarkılarında da oldukça çok başarılı, sesine de çok güzel gidiyor. Yanlış hatırlamıyorsam da Türk Sanat Müziği albümü Yapma gibi düşüncesi vardı. Güzel eserler seçip bunlara da yer vermeli.. 21. yıldönümüne de bugüne kadar hit olmuş şarkılardan da albüm yapabilir. ( Gerçi bize göre hepsi ayrı hit ama olsun. :)

twilight
01-04-14, 12:02
Tarkan Türk Sanat ve Halk Müziği Şarkılarında da oldukça çok başarılı, sesine de çok güzel gidiyor. Yanlış hatırlamıyorsam da Türk Sanat Müziği albümü Yapma gibi düşüncesi vardı. Güzel eserler seçip bunlara da yer vermeli.. 21. yıldönümüne de bugüne kadar hit olmuş şarkılardan da albüm yapabilir. ( Gerçi bize göre hepsi ayrı hit ama olsun. :)

21. yıl dönümünde de bunları yapmadı. Artık 25. yıl dönümüne :))

siyahmai
29-04-14, 22:16
İnşallah.... :)