PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : "Tarkan’ın yakaladığı başarıyı hiçbir Türk yakalayamadı"

asltrkn
23-10-12, 11:12
Ünlü prodüktör Samsun Demir müzik dünyası ile ilgili merak edilen birçok soruya yanıt verdi.

Tarkan, Sezen Aksu, Ajda Pekkan gibi birçok ünlünün prodüktörlüğünü yaptınız. Aralarında sizin için en özeli hangisi?

Ben başka bir alandan buraya geldiğim için aslında burdayken işi öğrendim. Benim öğretmenlerim Sezen Aksu, Ajda Pekkan, Sertab Erener, Nilüfer, Tarkan, Kenan Doğulu. Çünkü bu isimlerin en genci 1991 yılından itibaren bu sektördeydi. Ama içlerinde Ajda Pekkan, Sezen Aksu gibi 30-40 yılı aşan sanatçılar da vardı. Her birinden teker teker ders alabiliyorsunuz bulunduğunuz ortamda. Ben de onlardan çok şey öğrendim tabiki. Her birinin albümleri ayrı özel; çünkü çok fazla şey biliyorlar, çok fazla şey yaşamışlar.

Tarkan hakkında özel bir yorumunuz var mı?

Tarkan’ın yakaladığı başarıyı hiçbir Türk yakalayamadı.

2012’de çıkan albümler arasında en beğendikleriniz hangileri? Bu yılki müzik piyasasını, son birkaç yıl ile karşılaştırır mısınız?

2012’de inanılmaz çok satan bir albüm çıkmadı. Ondan bir yıl önce Ajda Pekkan, Nilüfer albüm çıkardılar. Ondan bir yıl önce de Tarkan’ın son albümü “Adımı Kalbine Yaz” büyük rekorlar kırdı, hala Top-20’de. Ama 2012’de böyle patlama yapan solo bir albüm olmadı. Şimdi Orhan Gencebay’ın ve birçok sanatçının beraber yaptığı bir albüm var, çok satıyor. Bu albümde 30 sanatçı bir arada, solo bir şey değil. Bize dönecek olursak aranjör albümlerimiz ve DJ albümlerimiz var, onlarla çok büyük çıkışlar yaptık, farklı alanlar yarattık.

http://www.dipnot.tv/40553/Tarkan-in-yakaladigi-basariyi-hicbir-Turk-yakalayamadi.aspx

twilight
23-10-12, 21:01
En az satmış olan albümü 550,000,En fazla satmış olan albümü 5,000,000
Arada dağlar kadar fark var,bi de onca aldığı sayısız ödül.
Kral herşeyin iyisini hakediyor... ;)
İyi ki de var.

devilscream
24-10-12, 01:43
Kimse de yakalayabilecek gibi durmuyor.Tarkan'ın yıllardır çok çok açık arayla başarılı olması güzel.
Ancak Türk müziğinin geleceği açısından düşündürücü ve üzücü.Tek olması tabi ki de biz Tarkanseverler için
iyi bir durum ancak artık O'na rakip olacak değil,O'nun yolundan devam edebilecek birilerine ihtiyaç var diye düşünüyorum.
Yıllarca Murat Boz olacak dendi ki en iddialı potansiyeldi,kendisi şu anda piyasa şarkıcılarından bir tanesi.
Varlığı da yokluğu da bir.Sezen,Ajda,Tarkan,Orhan Gencebay vs. gibi özel isimler gibi olmazsa olmaz olan,unutulmaz olmaya aday değil.Maalesef böyle olabilecek kimse çıkacak gibi de görünmüyor.Gerçekten üzücü.

bounce
28-10-12, 02:59
çapı belli adamların müzik piyasasını yönetmesi sonucu iyi yetenekler çıkmıyor..Samsun Demir'in ortaya çıkarmış olduğu kaç yetenek var ki. Mustafa Çeçeli diyor başka bişey demiyor.. 2000'lerde müzik piyasasına giren ve 2010'larda kalıcı olabilecek kaç solist var.. Murat Boz geldi sadece aklıma.. tamam kendisi bişeyler yapmaya çalışıyor ama kendisini parlatan müzik kariyeri değil ''O Ses Türkiye'' programı.

Tarkan'la mukayese edilebilecek tek sanatçı Mustafa Sandal idi.. Tarkan 1 numara ama yeni sesler de çıkmalı.

devilscream
29-10-12, 16:45
E yok artık...Emir ne güne duruyor peki?...Tarkanın ,,tek'' benzeri olduğuna göre...Bana göre Emir Tarkan gibi unutulmayacak birisi olmaya aday birisi değil.Yani mesele unutulmaz olmak Tarkan'a benzemek Yeni Tarkan olmak değil.

denizmavisi
04-11-12, 00:01
Tarkan,çıktığı günden bu yana açık ara farkla önde ve zirvede tek çünkü ondaki sahne ışığını müzik piyasasındaki kimsede göremiyorum bir insan sahneye bu kadar mı yakışır kalitesi,sesi,yorumu tartışılmaz doğal olarak da çok başarılı bundan sonra da onun gibi birisi gelmez gibime geliyor;Murat Boz ve Emir asla Tarkan gibi olamaz çünkü Tarkandaki vasıfları taşımıyorlar ama ileriki nesil için ben de Tarkan'ın yolundan ilerleyen kaliteli bir pop yıldızı gelmesini isterim.