PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 31 Temmuz 2012 Karma albümünün yayınlanışının 11. yıldönümü.

TarkanColl
31-07-12, 20:06
31 Temmuz 2012 Karma albümünün yayınlanışının 11. yıldönümü.

- 31 Temmuz 2001'da Tarkan'ın "Karma" albümü 4. stüdyo çalışması olarak müzik marketlerde yerini aldı.

- Albüm öncesi tüm engellemelere, komplolara, karalamalara rağmen ilk haftaya yurtiçi ve yurtdışı dahil Türkiye menşeli albüm olarak tüm zamanların en hızlı satan albümü olarak rekor açılışla başladı.

- Toplamda Türkiye'de 1.900.000 yurtdışı dahil dünyada 3.600.000 satış yapmasıyla birlikte yine de Türkiye'de o yılın en çok satan albümü oldu. Yurtdışı satışı ile birlikte albüm Türkiye'de tüm zamanların en çok satan 3. albümüdür.

- Tarkan ‘Karma’nın tanıtımını Laila'da gerçekleştirdi. Uzun bir aradan sonra ilk kez seyirci önüne çıkan Tarkan'ı izlemek için yaklaşık 4 bin 500 kişi Laila'yadaydı.

- Ebru sanatı ile görsellik verilen albüm kapağı çok beğenildi.

- Albüm Avrupa, Orta Doğu, Asya, Rusya, Japonya, Güney Amerika'da anlaşılan dağıtımcılar ile piyasaya sürülmüştür. Yurtdışında, Rusya ve Orta Doğu'da çok ilgi gördü. Avrupa'da milyon üzerinde satan, 2001'de Rusya'da en çok satan yabancı albüm olması ABD basınında yer aldı. Albüm Rusya, Fransa, Danimarka, İngiltere, Almanya gibi bir çok ülkede listeleri zorladı.

- Tarkan bu albüm ile dünyaya yine Türkçe öğretmeye başladı.

- Kasım 2001'de Turkcell 2.000.000$ karşılığı Tarkan ile reklam anlaşması yaptı. 31 Aralık 2001'de Tarkan'ın Antalya'daki yılbaşı konseri 72 ülkede TV'de yayınlandı ve internetten canlı yayınlandı.

- Albümle Gelen Ödüller;
29. Altın Kelebek Ödülleri Onur ödülü
29. Altın Kelebek Ödülleri En iyi Türk Pop Müziği erkek solist
29. Altın Kelebek Ödülleri En iyi klip (Hüp)
Altın Objektif Ödülleri Yılın Sanatçısı
Altın Objektif Ödülleri Yılın Albümü (Karma)
8. Kral TV Video Müzik Ödülleri En iyi şarkı (Kuzu Kuzu)
8. Kral TV Video Müzik Ödülleri En iyi Pop Erkek
8. Kral TV Video Müzik Ödülleri En Çok Satan Albüm (Karma)

Albümle ilgili detaylı bilgi için http://tinyurl.com/buonwpx

http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/c0.0.403.403/p403x403/561446_428000073904723_768975091_n.jpg
(http://www.facebook.com/photo.php?fbid=428000073904723&set=a.137596512945082.13501.131074993597234&type=1&relevant_count=1)

trknmania
31-07-12, 22:02
o gün doğmuş olanlarr şuann 11 yaşındalarr ve onlarda bu albümüü baştacı ediyolarr..hattaaa belkii o günn doğanlarr şuann aramızdalarr :)) bu nasıll güzell bişeydirr yaaaa....:) baştan sona muhteşemm bu albümümüzünn dahaa nicee yıldönümlerinii birliktee kutlamayı nasip etsin allah bizee ve deee dahaa nicee Karma gibii şaheserlereeeeeeeeeeeee:))))

alafrancia
14-12-12, 02:36
Karma albumu , Olurum Sana dan sonra yine Tarkan in en iyi albumu olmustur.
Fakat bir kac nokta ya katilmiyorum. Karma albumu maleseef sadece Turkiye de piyasaya surulmustur.

Album ne Fransa 'da ( cunku Fransa da yasiyorul, ne Asya da , ne de Guney Amerika da, ne de Asya ulkerinde ve Avrupa nin cesitli ulkelerinde piyasa surulmusutur. (( Almanya yi bilmiyorum , herhalde piyasa ya surulmustur, Turklerin cok oldugun icin)
Zaten eger Tarkan Karma yi inanin bana ilk baslarda Avrupa da yayinlasaydi Tarkanimiz icin su an hersey daha iyi olabilirdi.

Sunu demek istedim, Tarkan 99 dan sonra askere gittikten sonra 2000 de, 2001 de hala Avrupa ve Guney Amerika daki basarilari daha yeni tazeydi. Bilmiyorum , sahsen Karma nin Avrupa da piyasaya , mesela Fransa 'ya , hala 11 sene sonra neden piyasaya surulmedigine anlamis degilim ve acikcasi o zamanlar cok ama cok cok uzulmustum.....

Sebepleri cok aslinda: Yanlis manejerler, Tarkan in turkiye ozlemi ( Unutmayalim tarkan yaklasik 1, 5 sene Fransa da yasamistir, askerlik olaylarin dan ) , 11 eylul saldirilarin da Tarkan in yurtdisi planlarina biraz golge dusurdugunu, vs vs...

Umarim , 2013 ya da 2014 cikacak album de , sonunda DUNYA promosyonu olur ..